«ردخون» همچنان در صدر گیشه
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. سینماپرس
  4. فرهنگ
«ردخون» همچنان در صدر گیشه

«ردخون» همچنان در صدر گیشه

سینماپرسخبرگزاری سینماپرس |
سینماپرس: اکران این روزهای سینمای ایران با وضعیت نسبتا باثباتی ادامه دارد. فیلم‌هایی از ژانرهای مختلف به روی پرده رفته‌اند؛ البته غالب این فیلم‌‎ها در حوزه سینمای اجتماعی تعریف می‌شوند.

به گزارش سینماپرس، با آغاز فصل پاییز و بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها، اکران سینماها هم تحت‌تاثیر این موضوع قرار گرفت. در این گزارش فیلم‌های روی پرده را براساس فروش هفتگی تحلیل و بررسی می‌کنیم.

ردخون

«ردخون» قسمت دوم فیلم موفق «ماجرای نیمروز» است که محمدحسین مهدویان آن را کارگردانی کرده است. سیدمحمود رضوی، تهیه‌کننده این فیلم است. فیلم اول به میزانی از موفقیت دست یافت که انتظارات زیادی در مخاطبان ایجاد شد. برخلاف فیلم اول که مهدویان به دور از روابط عاطفی سراغ مبارزه امنیتی با سازمان منافقین و اتفاقات سال ۶۰ رفته بود، در «ردخون» بار دراماتیک داستانش را افزایش داده است. فیلم دوم به حادثه عملیات مرصاد اشاره می‌کند. هادی حجازی‌فر، جواد عزتی، بهنوش طباطبایی، محسن کیایی، هستی مهدوی، حسین مهری و مهدی زمین‌پرداز بازیگران این فیلم هستند. «ماجرای نیمروز: ردخون» بیش از دو هفته است که توسط سیمای مهر به اکران درآمده است. این فیلم ۱۸۰ سالن سینما در اختیار دارد و در حال حاضر با فروش هفتگی بیش از یک میلیارد تومانی در صدر فروش هفتگی قرار دارد. مجموع فروش این فیلم تا به امروز دو میلیارد و ۳۷۰ میلیون تومان است.

کلوپ همسران

«کلوپ همسران» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی مهدی صباغ‌زاده است. فیلم داستان سه مرد است که در اجتماع از موقعیت عالی و قدرت و اقتدار برخوردار بوده ولی در منزل از همسران خود به‌شدت حساب می‌برند تا اینکه روزی گیر کردن این سه مرد در آسانسور همراه با یک خانم غریبه سرآغاز فرار آن‌ها از دست همسران‌شان می‌شود که به کمک یک گروگانگیر به جزیره کیش پناه می‌برند. محمدرضا شریفی‌نیا، میترا حجار، شقایق فراهانی، محمدرضا هدایتی، علی انصاریان، بیژن بنفشه‌خواه، سمیرا حسن‌پور و رضا بنفشه‌خواه با هنرمندی گوهر خیراندیش در این فیلم حضور دارند. «کلوپ همسران» از ۲۶ شهریور توسط نیمروز فیلم به اکران درآمده است. این فیلم ۱۳۲ سالن در اختیار داشته و درحال حاضر با فروش هفتگی ۴۳۹ میلیون تومان در رده دوم فروش هفتگی قرار دارد. مجموع فروش این فیلم تا امروز بیش از یک‌ونیم میلیارد تومان است.

درخونگاه

«درخونگاه» فیلمی به کارگردانی سیاوش اسعدی و تهیه‌کنندگی منصور سهراب‌پور است. فیلم در اواخر دهه ۶۰ روایت می‌شود. خانواده‌ای در جنوب شهر با مشکلات و روابط نامطلوب خانوادگی ترسیم شده‌اند. فضایی توسط کارگردان ساخته شده که نمی‌توان واقعی یا فانتزی بودنش را تشخیص داد. در این فیلم المان‌های گل‌درشت سیاسی دیده می‌شود و همین باعث شده که فیلم سیاوش اسعدی بیشتر از متن در حاشیه باشد. این فیلم در جشنواره فجر با استقبال زیادی روبه‌رو نشد. امین حیایی، ژاله صامتی، مهراوه شریفی‌نیا، نادر فلاح، محمود جعفری، منصور شهبازی، افشین سنگ‌چاپ، فاطمه مرتاضی و پانته‌آ پناهی‌ها در این فیلم بازی کرده‌اند. «درخونگاه» بیش از یک هفته است که توسط فیلمسازان مولود به اکران درآمده است. این فیلم ۶۴ سالن دراختیار دارد و تا امروز به فروش هفتگی بیش از ۳۰۰ میلیون تومان رسیده است. فروش این فیلم در مجموع همین رقم است.

سال دوم دانشکده من

رسول صدرعاملی «سال دوم دانشکده من» را ساخته و مسعود ردایی آن را تهیه کرده است. مهتاب و آوا دانشجویان سال دوم دانشکده هستند که به اتفاق تعدادی دیگر از همکلاسی‌هایشان برای یک سفر چندروزه دانشجویی از تهران به اصفهان می‌روند … صدرعاملی مانند رویه همیشگی‌اش در سینما به سراغ داستانی جوانانه رفته که محوریتش با دختری جوان است. سها نیاستی، فرشته ارسطویی، علی مصفا، پدرام شریفی، بابک حمیدیان، ویشکا آسایش، شقایق فراهانی و نیلوفر خوش‌خلق بازیگران این فیلم هستند. این فیلم بیش از یک هفته است که توسط بهمن سبز به اکران درآمده است. «سال دوم دانشکده من» ۹۴ سالن دراختیار دارد و تا امروز بیش از ۲۰۰ میلیون فروش داشته است. فروش کل این فیلم همین رقم است.

در خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

مردی بدون سایه

«مردی بدون سایه» توسط علی‌رضا رئیسیان و تهیه‌کنندگی خودش ساخته شده است. ماهان کوشیار درگیر ساخت فیلمی درباره قتل‌های زنجیره‌ای است که زندگی خود را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد. فیلم جدید رئیسیان به‌رغم حضور بازیگرانی چهره در ایام جشنواره فجر با انتقادات شدید مخاطبان و منتقدان روبه‌رو شد. این فیلم یکی از ضعیف‌ترین آثار رئیسیان است. لیلا حاتمی، امیر آقایی، فرهاد اصلانی، علی مصفا، نادر فلاح، گوهر خیراندیش و نسیم ادبی بازیگران فیلم هستند. این فیلم بیش از سه هفته است که توسط فیلمیران به اکران درآمده است. این فیلم به فروش هفتگی ۲۱۵ میلیون تومان رسیده است. «مردی بدون سایه» ۸۰ سالن دراختیار دارد. این فیلم درآستانه یک میلیاردی شدن است.

پیلوت

ابراهیم ابراهیمیان «پیلوت» را ساخته و تهیه‌کننده‌اش هم محمدرضا مصباح است. پیلوت داستان زندگی فردی نعش‌کش را به تصویر می‌کشد. جواد عزتی، حمیدرضا آذرنگ، بهدخت ولیان، سعیدآقاخانی، بانیپال شومون، گیلدا ویشکی و پریوش نظریه بازیگران این فیلم هستند. «پیلوت» بیش از دو هفته است که توسط هدایت فیلم به اکران درآمده و به فروش هفتگی ۱۶۵ میلیون تومان رسیده است. فروش این فیلم در مجموع حدود ۳۰۰ میلیون تومان است.

شاه‌کش

«شاه‌کش» به کارگردانی وحید امیرخانی و تهیه‌کنندگی عباس نادران است. در خلاصه داستان «شاه‌کش» آمده است: گوزن قرمز از پشت صخره‌ یخ‌زده، نگاهی به مرد شکارچی که سیگاری دود می‌کند، می‌اندازد. گرگ، مچاله از سرما سرفه‌ای می‌کند. گوزن قرمز: میخواد چی کار کنه؟ گرگ: نمیدونه می‌خواد چیکار کنه. گوزن قرمز: اینایی که نمیدونن میخوان چیکار کنن، خطرناک‌ترن. مهناز افشار، هادی حجازی‌فر، مهدی کوشکی، علی کمالی، فرید سجادی‌حسینی، پیمان مقدمی و مجید صالحی بازیگران این فیلم هستند. «شاه‌کش» با ۹۰ سالن بیش از سه هفته است که توسط نمایش‌گستران به اکران درآمده است. فروش هفتگی این فیلم ۱۶۲ میلیون تومان و فروش آن در مجموع حدود ۸۰۰ میلیون تومان است.

ایده اصلی

آزیتا موگویی «ایده اصلی» را ساخته است. ایران و اسپانیا برای راه‌اندازی یک پروژه بزرگ در جزیره هندورابی در جنوب ایران به توافق رسیده‌اند. شرکت‌ها و افراد بسیاری به طمع برنده شدن در این مناقصه شرکت کرده‌اند و … بهرام رادان، مریلا زارعی، هانیه توسلی، پژمان جمشیدی، مهرداد صدیقیان و شهباز نوشیر بازیگران این فیلم هستند. «ایده اصلی» از ۹ هفته پیش توسط خانه فیلم به اکران درآمده است. این فیلم با ۴۵ سالن به فروش هفتگی ۱۴۳ میلیون و مجموع فروش سه‌ونیم میلیارد تومان رسیده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایلناایلنا13 ساعت قبل
اسامی راه‌یافتگان به دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران اعلام شد. به گزارش خبرنگار ایلنا، اسامی راه‌یافتگان به دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران اعلام شد. دبیر دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران ادامه داد: یکی از اتفاقات جشنواره امسال، حضور نفرات اول گروه سنی «ج» جشنواره موسیقی جوان خواهد بود. دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران از تاریخ ۱۶تا ۱۹ آبان ماه در شهر کرمان و در گستره ملی به صورت غیررقابتی برگزار خواهد ‌شد. برای رویت اسامی راه‌یافتگان به دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران اینجا کلیک کنید.

هزینه اینترنت آزاد زائران اربعین را بر می‌گردانیم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
حرکت از اپراتور دیتا به سمت دیجیتالمدیرعامل ایرانسل گفت: مهم‌ترین رویکرد ما در سال جدید فعالیت اپراتور از حالت دیتا به سمت دیجیتال است. بیژن عباسی آرند در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: ایرانسل به عنوان اپراتور بزرگ دیتای کشور و پرچم دار توسعه شبکه‌های نسل جدید‌تر جی و فور جی و به عنوان اپراتوری که سرویس‌های اینترنت پرسرعت را برای نخستین بار در کشور راه انداخته به دنبال توسعه زیرساخت در سراسر کشور است. وی گفت: ایرانسل هم اکنون نزدیک به ۹۰ درصد پوشش کشوری دارد و در آینده بقیه نقاط کشور را نیز پوشش خواهیم داد. کد ویدیو دانلود فیلم اصلیآقای عباسی آرند گفت: برخی سرویس‌های مورد نظر تا شش ماه آینده و برخی تا یکی دو ساله آینده محقق می‌شود و رویکرد ما مهاجرت از اپراتور دیتا به سمت دیجیتال است. کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوی گفت: در کارخانه نوآوری دانشگاه شریف هم فضایی پیش بینی شده است که شرکت‌هایی تحت حمایت ایرانسل قرار گیرند و خدماتی ارائه کنند.
فارسفارس1 روز قبل
آشپزخانه‌های مرکزی سازمان حج و زیارت در شهرهای کربلا و نجف از ظهر روز اربعین اقدام به طبخ غذا در هر روز برای زائران کرده و تاکنون ۲۰۰ هزار پرس غذا بین زائران توزیع کرده است. به گزارش خبرگزاری فارس، علی رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت و هیأت همراه با حضور در آشپزخانه مرکزی ابوتراب کربلای معلی، از نحوه چگونگی فرایند طبخ و توزیع غذا برای زائران اربعین بازدید کرد. امسال سازمان حج و زیارت به غیر از وظایف محول شده در حوزه کمیته ثبت‌نام و اعزام و امداد و راهنمایی زائران، در حوزه طبخ و توزیع غذا در روزهای پس از اربعین نیز به ارائه خدمات پرداخته است. آشپزخانه‌های مرکزی سازمان در شهرهای کربلا و نجف به دستور رئیس سازمان حج و زیارت از ظهر روز اربعین به طبخ غذا در وعده‌های صبحانه، ناهار و شام در هر روز برای زائران مبادرت کرده‌اند و این طبخ و توزیع طی روزهای جاری نیز ادامه می‌یابد. بنابر برنامه ریزی‌ها ۲۰۰هزار پرس غذا در این ایام از سوی سازمان حج و زیارت به زائران اربعین حسینی تقدیم می‌شود.

همایش فناوری و نوآوری در دانشگاه آزاد

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل

ماجرای دور زدن کنکور برای پزشک شدن

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وزیر بهداشت می‌گوید گروه کاری به این منظور تشکیل شده و در حال بررسی فروش صندلی پزشکی است. صندلی هایی که میلیاردی خرید و فروش می‌شوند؛ به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، دانشجویانی که با چندین سال زحمت موفق شدند بر صندلی پزشکی تکیه بزنند ارزش این صندلی‌ها را میلیاردی برآورد می‌کنند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز12 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر