تقویت ۴۰ درصدی پول ملی در برابر کاهش ۳۰۰ درصدی ارزش پول
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خانه ملت
  4. اقتصادی
تقویت ۴۰ درصدی پول ملی در برابر کاهش ۳۰۰ درصدی ارزش پول

تقویت ۴۰ درصدی پول ملی در برابر کاهش ۳۰۰ درصدی ارزش پول

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت |

محمد حسن نژاد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره درستی یا نادرستی صحبت‌های رئیس جمهور مبنی بر تقویت ۴۰ درصدی ارزش پول ملی به توضیح مثالی پرداخت و گفت: دولت احمدی نژاد حقوق‌ها را از ۱۰۰۰ تومان به ۱۲۰۰ تومان افزایش می‌داد اما هنگام محاسبه میزان رشد درآمدها، مبدا را ۱۰۰۰ تومان در نظر نمی‌گرفت بلکه نمودار را از ۸۰۰ تومان رسم کرده و ادعا می‌کرد حقوق‌ها افزایش قابل توجهی پیدا کرده است حال آنکه درآمدها تنها ۲۰ درصد بیشتر شده بود.

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی افزود: حال آقای روحانی نیز با همین شیوه برخی اطلاعات را مطرح می‌کند چراکه قیمت‌ها در زمان ریاست جمهوری روحانی افزایش بسیاری داشت اما حال که قیمت‌ها کاهش بسیار ناچیزی را تجربه کرده، مطرح می‌کنند که ارزانی شده است.

دلار در زمان آقای روحانی از ۳ هزار تومانی به ۱۸ هزار تومان رسید

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار کرد: دلار در زمان آقای روحانی از حدود ۳ هزار تومان به ۱۸ هزار تومان رسید که بیانگر رشد قابل توجهی است، حال که دلار از ۱۸هزار تومان به حدود ۱۱ هزار رسیده است نباید ادعا کرد ارز ۸۰ درصد ارزان شده است. نباید ادعا کرد بطور مثال ارز ۸۰ درصد ارزان شده چراکه این صحبت‌ها نشاندهنده این است که یا مردم بی سواد فرض شده‌اند یا اطلاعات غلط به رئیس جمهور ارائه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، رئیس‌جمهور در نشست هیأت دولت اعلام کرد براساس آمارهای ارائه شده از سوی بانک مرکزی ارزش پول ملی نسبت به سال گذشته ۴۰ درصد افزایش پیدا کرده است. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز17 ساعت قبل
دولت‌ها در سال ۲۰۱۸ در مجموع هزینه ۴۲۷ میلیارد دلاری برای یارانه انرژی پرداخت کرده‌اند. دولت ایران با پرداخت ۶۹٫۲ میلیارد دلار که ۱۵٫۳ درصد از تولید ناخالص داخلی کشور را شامل می‌شود، در صدر این فهرست قرار دارد. اکونومیست در گزارشی با اشاره به ناآرامی‌های اخیر در کشور اکوادور، به بررسی پرداخت یارانه‌ها در بخش انرژی در کشورهای مختلف پرداخته است. بر اساس گزارش منتشرشده از سوی آژانس بین‌المللی انرژی، دولت‌ها در سال ۲۰۱۸ در مجموع هزینه‌ ۴۲۷ میلیارد دلاری برای یارانه انرژی پرداخت کرده‌اند. دولت ایران با پرداخت ۶۹٫۲ میلیارد دلار برای یارانه‌ در بخش انرژی در صدر این فهرست قرار دارد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴9 ساعت قبل
ساعت ۲۴ - حمله به ایران برای فرار از رکود از سوی ترامپ به دلیل فراراز رکود مالی بعدی درآمریکا یکیاز بحث برانگیز‌ترین پیش بینی‌های نشریه گاردین است که درشماره‌های تازه این نشریه درج شده است. در این شرایط، رکود جهانی دیگر می‌تواند ایتالیا و سایر کشورها را به خروج از منطقه یورو مصمم سازد. نهم، هنگامی که نرخ رشد اخیرا ۴ درصد بود، ترامپ در حال حمله به فدرال رزرو بود. البته لازم به گفتن نیست که این امر رکود جهانی جهانی را حتی شدیدتر می‌کند. احتمال سیاست‌های پولی غیر متعارف بیشتر با ترازنامه‌های ضعیف و عدم وجود آرا برای کاهش نرخ سیاست محدود خواهد شد.

نوسان در بازار‌های مالی

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل

ترامپ از استعفای وزیر انرژی آمریکا خبر داد

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا این خبر را یک روز قبل از فرا رسیدن ضرب الاجل تعیین شده دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان آمریکا برای ریک پری به منظور ارائه اسناد مرتبط با تحقیق مرتبط با استیضاح رئیس جمهور آمریکا مطرح کرد. ترامپ در گفتگو با خبرنگاران در تگزاس گفت: ریک یک کار خارق العاده در بخش انرژی انجام داد، اما اکنون زمان آن فرا رسیده است و سه سال زمانی طولانی است. تاریخ دقیق استعفای پری مشخص نیست. پری که مدت زمانی طولانی فرماندار تگزاس بود، اوایل این ماه اعلام کرد برنامه‌ای برای استعفا کردن از سمت خود ندارد. او گزارش رسانه‌ها را در این باره رد کرد که انتظار می‌رود او در ماه نوامبر از سمت خود استعفا کند. طی هفته‌های اخیر، او خود را درگیر تحقیقات در ارتباط با استیضاح رئیس جمهور آمریکا دید که ریاست جمهوری ترامپ را تهدید می‌کند. سه کمیته در مجلس نمایندگان آمریکا در روز دهم ماه اکتبر (۱۸ مهر) یک احضاریه برای پری صادر کردند تا او اسناد مربوط به نقشش در تلاش‌های ترامپ برای تحت فشار قرار دادن ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین برای انجام دادن تحقیقاتی درباره رقیب سیاسی ترامپ را در انتخابات سال ۲۰۲۰, ارائه کند. سیاست ترامپ در قبال اوکراین در کانون تحقیقات مرتبط با استیضاح او قرار دارد و این موضوع از گفتگوی تلفنی روز ۲۵ ژوئیه (۳ مرداد) نشأت می‌گیرد که ترامپ طی آن زلسنکی را برای تحقیق درباره جو بایدن معاون پیشین رئیس جمهور و پسرش هانتر تحت فشار قرار داد. میک مالوینی سرپرست کارکنان کاخ سفید در روز پنجشنبه اعلام کرد ترامپ پری را مأمور همکاری با رودی جولیانی وکیل شخصی خود در ارتباط با سیاست واشنگتن در قبال اوکراین کرد.

«جوکر» پدیده امروز سینمای جهان، فیلم نفروشی که می‌فروشد!

عصر ایرانعصر ایران10 ساعت قبل
پس از نگرانی‌هایی که از بروز خشونت پس از نمایش فیلم جدید «جوکر» ایجاد شده است، سینماهای زنجیره‌ای مهم در آمریکا استفاده از هر گونه ماسک، پوششی و اسلحه اسباب بازی که موجب ناراحتی سایر مخاطبان در حین نمایش فیلم شود را ممنوع اعلام کردند. «خواکین فینیکس» پس از «جک نیکلسون»، «هیث لجر» و «جارد تلو»، چهارمین فردی است که در یک فیلم بلند سینمایی در نقش جوکر بازی می‌کند. بحث ساخت فیلم مستقلی بر پایه شخصیت جوکر از سال ۲۰۱۶ آغاز شد. جوکر تاکنون ۵۵۶ میلیون دلار در سرار جهان فروش کرده در حالی که بودجه ساخت آن ۵۵ میلیون دلار است که آن را به دهمین فیلم پرفروش سال ۲۰۱۹ تبدیل می‌کند. حال در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، تازه واردان گیشه نتوانستند ترمز قطار پر سرعت فیلم جوکر را بکشند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
این ده پیشنهاد را دنبال کنید و شکمتان را تخت و مسطح ببینید:۱. یک کاسه تمشک بخورید: فیبر موجود در تمشک از یبوست که باعث بزرگ شدن شکمتان مانند یک بالون می‌شود جلوگیری میکند. مقدار زیادی آب بنوشید: آب فقط حجم معده را پر کرده و عاری از کالری است همچنین باعث می‌شود سوخت و ساز بدنتان در حرکت باشد. نوشابه همچنین سطح کورتیزول (هورمون استرس که به ذخیره شدن چربی در شکمتان کمک می‌کند) را بالا می‌برد. باغبانی کنید: خم شدن، بلند شدن، چرخیدن به شکل دادن کمرتان کمک کرده و در ساعت ۳۵۰ کالری می‌سوزانید.

نظرها

اخبار بیشتر