چه بر سر نتانیاهو خواهد آمد؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. افکارنیوز
  4. سیاسی
چه بر سر نتانیاهو خواهد آمد؟

چه بر سر نتانیاهو خواهد آمد؟

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز |
با کلید خوردن ۳ پرونده قضایی نتانیاهو و شمارش معکوس برای اعلام حکم نهایی آنها و بن بست سیاسی موجود همگی نشان می دهند نتانیاهو به پایان عمر سیاسی اش نزدیک می شود.

به گزارش افکارنیوز،

با پایان آخرین جلسه استماع پرونده‌های فساد بنیامین نتانیاهو- که به منظور تفهیم اتهام و ارائه دلایل از سوی متهم تشکیل می­شود- او باید منتظر حکم دادگاه در هفته اول دسامبر ۲۰۱۹ باشد.

اخبار بین‌الملل-نتانیاهو طی دو هفته در ۴ جلسه «استماع» شرکت کرد. این جلسات مربوط به پرونده‌های موسوم به۱۰۰۰، ۲۰۰۰و ۴۰۰۰ است. حال سؤال افکار عمومی این است که در این شرایط، وضعیت بنیامین نتانیاهو چگونه خواهد شد؟

وضعیت قضایی نتانیاهو

نتانیاهو در حال حاضر دارای ۳ پرونده در دستگاه قضایی رژیم صهیونیستی است. این پرونده‌ها که تحت عنوان پرونده ۱۰۰۰، پرونده ۲۰۰۰ و پرونده ۴۰۰۰ شناخته می‌شوند. همگی این پرونده‌ها در ۴ جلسه استماع بررسی شده‌اند. استماع به جلساتی گفته می‌شود که دادستان اتهامات مربوط به متهم را به وی اعلام می‌کند و متهم تفهیم اتهام می‌شود. متهم نیز دلایل، شواهد و مستندات خود را در رد اتهامات مربوطه ارائه می‌کند.

پرونده ۱۰۰۰

نخستین پرونده نتانیاهو در دستگاه قضایی رژیم صهیونیستی که با نام پرونده ۱۰۰۰ شناخته می‌شود مربوط به دریافت هدایای گرانبها از سوی نتانتیاهو و خانواده اوست. در این پرونده نتانیاهو متهم است که هدایای گرانبهایی مثل سیگار، جواهرات گرانقیمت و مشروبات گرانقیمت موسوم به شامپاین را به قیمت ۷۰۰ هزار شیکل (۲۴۰هزار دلار) از افراد متمول دریافت کرده است. مشهورترین این افراد آرنو میلکان، تهیه کننده مشهور و جیمز بیکر میلیاردر استرالیایی است.

پرونده ۲۰۰۰

در این پرونده نتانیاهو متهم است برای پوشش رسانه‌ای به نفع خودش در پر فروش‌ترین روزنامه صهیونیستی یعنی «یدیعوت آحرونوت» با «آرنون موزیس» صاحب این روزنامه زد و بند کرده است. در مقابل نتانیاهو تلاش کرده است قانونی را به نفع این روزنامه علیه روزنامه رایگاه «یسرائیل هایوم» تصویب کند که انتشار روزنامه مذکور را محدود کند.

پرونده ۴۰۰۰

این پرونده در رسانه‌های رژیم صهیونیستی خطرناک‌ترین پرونده نتانیاهو معرفی شده است. در این پرونده نتانیاهو متهم است با «شاؤول ایلوویچ»، مدیر عامل مجموعه «بیزیک»، بزرگترین مجموعه ارتباطی رژیم صهیونیستی- که مدیر سایت عبری «والا» نیز هست- تسهیلات دولتی اعطا کرده است. به موجب این تسهیلات، آلوویچ درآمدهای میلیون دلاری کسب کرده است تا در مقابل پوششی رسانه‌ای برای نتانیاهو در رسانه‌های رژیم صهیونیستی به وجود آورد.

تیم وکلای نتانیاهو

براساس قانون قضایی رژیم صهیونیستی، در جلسات «استماع»، حضور نخست وزیر ضروری نیست و او می‌تواند وکلای خود را به این جلسات بفرستد. در ۴ جلسه‌ای که طی دو هفته گذشته تشکیل شد نتانیاهو تیم وکلای خود را متشکل از ۱۰ وکیل، به جلسات استماع فرستاد. پس از برگزاری این جلسات، دیگر هیچ سند جدیدی از جانب نتانیاهو قابل قبول نیست و دادگاه تا هفته اول دسامبر حکم نهایی خود را در خصوص اتهامات نتانیاهو اعلام خواهد کرد.

خبری: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

رأی دادگاه و آینده نتانیاهو

براساس قانون قضایی رژیم صهیونیستی نخست وزیر در صورتی که لایحه اتهامی علیه او مطرح شود بر خلاف وزیران دولت مجبور به استعفا نیست و می‌تواند در پست خود باقی باشد اما می‌تواند برای دفاع از اتهامات مطرح شده، ۱۰۰ روز از پست نخست وزیری موقتا استعفا دهد. اما نتانیاهو با استعفا مخالفت کرده است و در حال ادامه وظایف نخست وزیری است.

اما اگر نتانیاهو در هر یک از این پرونده‌ها محکوم شود و حکمی قضایی علیه او صادر شود باید از پست نخست وزیری استعفا داده و احکام قضایی او اجرا شوند. این حکم تا اوایل دسامبر اعلام خواهد شد و می‌تواند آینده سیاسی نتانیاهو را خاتمه دهد.

وضعیت سیاسی نتانیاهو

نتانیاهو در عرصه سیاسی در وضعیت نامناسبی قرار دارد. او در انتخابات آوریل ۲۰۱۹ نتوانست ائتلاف دولت را به وجود آورد و در انتخابات سپتامبر هم وضعیتی بدتری پیدا کرد و امکان تشکیل کابینه را ندارد. دو جلسه با بنی گانتز برگزار کرده است و گانتز حاضر نشده در دو جلسه دیگر با نتانیاهو برای تشکیل دولت وحدت حاضر شود. حالا او می‌خواهد مأموریت واگذار شده به او برای تشکیل ائتلاف دولت را به رئیس رژیم صهیونیستی باز گرداند. در این وضعیت احتمالا بنی گانتز مأمور تشکیل کابینه خواهد شد و اگر نتواند طی ۲۸ روز کابینه را تشکیل دهد، باز توپ به زمین نتانیاهو باز خواهد گشت و او مسئول تشکیل کابینه خواهد شد.

بنیامین نتانیاهو در حالی که در عرصه سیاسی در یک بن بست سیاسی گرفتار آمده است در عرصه قضایی نیز در پرونده‌های در حال محکوم شدن است که اگر هر کدام از اتهاماتش اثبات شوند او مجبور خواهد بود از پست خود استعفا داده و حکم قضایی علیه او اجرا شود. خانواده او نیز در این شرایط قضایی همچون او متهم هستند. با این وضعیت به نظر می‌رسد نتانیاهو در ۷۰ سالگی به روزهای پایانی عمر سیاسی خود نزدیک شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ دعای همیشگی رهبر انقلاب برای جوانان

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

فیلم/ بیانات منتشرنشده رهبرانقلاب درباره نقش سردار سلیمانی در عراق

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

نظر عجیب ترامپ در پی حملات ترکیه به کردها! + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، دونالد ترامپ که در یک میتینگ انتخاباتی در تگزاس حاضر شده بود، درباره حملات ترکیه به کردها گفت: «مثل (نزاع) دو بچه در زمین بازی، اول باید اجازه دهید با هم درگیر شوند و بعد بروید جلو و جدایشان کنید.» آقای ترامپ که طی دو هفته گذشته به شدت از سوی رهبران هر دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات مورد انتقاد قرار گرفته و بسیاری فرمان او برای عقب‌نشینی سربازان آمریکایی از مرز سوریه را چراغ سبزی به ترکیه برای حمله به کردها ارزیابی کرده‌اند، با دفاع از عملکرد خود گفته: "آنچه من کردم غیرمتعارف بود … گفتم اونها باید اول با هم بجنگند. برای چند روزی با هم درگیر شدند. درگیری که خیلی هم شریرانه بود. "برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

اژدر حوت؛ قاتل متجاوزان به مرزهای دریایی ایران +فیلم و تصاویر

رکنارکنا1 روز قبل
در سال‌های اخیر، نیروی دریایی ماموریت‌های بسیار مهمی را علاوه بر آب‌های دریایی کشورمان در آب‌های آزاد و بین المللی به انجام رسانیده که یکی از این ماموریت‌ها مبارزه با دزدان دریایی در آب‌های بین المللی است. البته نیروی دریایی سپاه نیز یکی از پیشگامان خودکفایی در امر بومی سازی دستاوردهای دفاعی در کشور به شمار می‌رود. باید توجه داشت که طبق گفته دریادار پاسدار علی فدوی فرمانده سابق نیروی دریایی سپاه اژدر حوت سریع‌ترین اژدر دنیا در آن زمان و حتی در حال حاضر است. شواهد به وضوح نشان می‌دهد که شناور‌های متوسط و بزرگ‌تر از متوسط هیچ شانسی برای فرار از اژدر حوت ندارند؛ بنابراین با شلیک دو اژدر حوت و باصرف هزینه دو میلیون دلار می‌توان به آمریکا، چهار میلیارد و پانصد میلیون دلار ضرر زد، یعنی ۹۰۰ برابر. با غرق شدن یک ناو هواپیما بر تمام ناوگان پشتیبانی آن آسیب پذیر می‌شوند و این دقیقا یعنی همان بلایی که نیروی دریایی ما در جنگ هشت ساله بر سر نیروی دریایی عراق آورد.

فیلم/ مرثیه‌خوانی میثم مطیعی در محضر رهبر انقلاب

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

فیلم/ قرائت زیارت اربعین در محضر رهبر انقلاب توسط حنیف طاهری

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر