۲۳ ارز دولتی گران شد/نرخ ۴۷ ارز بین بانکی در ۲۰ مهر ۹۸
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. افکارنیوز
  4. اقتصادی
۲۳ ارز دولتی گران شد/نرخ ۴۷ ارز بین بانکی در ۲۰ مهر ۹۸

۲۳ ارز دولتی گران شد/نرخ ۴۷ ارز بین بانکی در ۲۰ مهر ۹۸

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز |
بانک مرکزی امروز قیمت ۴۷ ارز بین بانکی را اعلام کرد که بر اساس آن، نرخ ۱۰ ارز بین بانکی ثابت ماند، ۱۴ ارز کاهش و ۲۳ ارز افزایش یافت.

به گزارش افکارنیوز، بانک مرکزی امروز قیمت ۴۷ ارز بین بانکی را اعلام کرد که بر اساس آن، نرخ ۱۰ ارز بین بانکی ثابت ماند، ۱۴ ارز کاهش و ۲۳ ارز افزایش یافت.

۲۳ ارز دولتی گران شد/نرخ ۴۷ ارز بین بانکی در ۲۰ مهر ۹۸ - 1

خبری: اخبار زنده اقتصاد ایران و جهان

۲۳ ارز دولتی گران شد/نرخ ۴۷ ارز بین بانکی در ۲۰ مهر ۹۸ - 4

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت۲۴ - صندوق بین المللی پول هشدار داد جنگ تجاری چین و آمریکا رشد اقتصاد جهان را در ۲۰۱۹ به پایین‌ترین حد از زمان بحران مالی ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ می‌رساند. پیش بینی رشد منفی اقتصاد ایران در ۲۰۱۹به موازات آمارهای جهانی، صندوق بین المللی پول، ارزیابی خود از نرخ رشد اقتصاد ایران در سال جاری میلادی را نیز اصلاح کرده و کاهش داده است. این رقم از پیش بینی منفی ۸٫۷ درصدی بانک جهانی برای رشد اقتصادی ایران در سال جاری نیز کمتر است. به موازات آمارهای جهانی، صندوق بین المللی پول، ارزیابی خود از نرخ رشد اقتصاد ایران در سال جاری میلادی را نیز اصلاح کرده و کاهش داده است. این رقم از پیش بینی منفی ۸٫۷ درصدی بانک جهانی برای رشد اقتصادی ایران در سال جاری نیز کمتر است.
ایسناایسنا7 ساعت قبل
رئیس شورای ملی زیتون خواستار ممنوعیت واردات روغن زیتون در فصل برداشت زیتون و روغن‌گیری آن شد تا امکان خودکفایی در تولید زیتون فراهم شود. مهدی عباسی درگفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به اقدامات صورت گرفته در سال قبل در جهت پیشگیری از واردات روغن زیتون با ارز ۴۲۰۰ تومانی و تشویق باغداران به برداشت روغنی، اگر دولت واردات روغن زیتون را در راستای محقق شدن چشم‌انداز ۲۰ ساله و تامین ۲۰ درصد از نیاز کشور به روغن زیتون ممنوع کند، خودکفایی در تولید زیتون دور از انتظار نیست. وی مشکل حال حاضر بازار روغن زیتون کشور را، واردات روغن‌ زیتون‌های بی‌کیفیت دانست و درباره آفت مگس زیتون در باغات گفت: با توجه به اقدامات وزارت کشاورزی و شرایط آب و هوایی، در حال حاضر گزارشی مبنی بر زیاد بودن تعداد مگس زیتون نداریم. وی با بیان اینکه مگس زیتون، میوه زیتون را می‌خورد که به همین دلیل نمی‌توان از آن برداشت روغنی و زیتونی داشت، افزود: کشورهای توسعه یافته مبارزه بیولوژیکی برای مقابله با مگس زیتون را شروع کرده و موفق شده‌اند، در حالیکه در کشور ما همچنان از مبارزه شیمیایی استفاده می‌شود. این عمل باعث ریزش میوه‌ها قبل از برداشت و کاهش کیفیت روغن زیتون می‌شود.

زورگیری وسط دریاچه ارومیه +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز20 ساعت قبل
به گزارش مشرق، حمید یوسف زاده: در حالی که ۷ ماه از سال می‌ گذرد، تعرفه عوارض آزادراه نیمه کاره تبریز - ارومیه با افزایش زیادی مواجه شده است. افزایش ۴۰ درصدی عوارض آزاد راه ارومیه - تبریز قابل قبول نیستنادر قاضی‌پور اظهار کرد: وزیر راه وشهرسازی باید مبنای قانونی افزایش ۴۰ درصدی عوارض آزاد راه احداث نشده ارومیه - تبریز را تبیین کند چراکه این افزایش قابل قبول نیست. پیشرفت فیزیکی قطعه سوم آزاد راه ارومیه تبریز اصلا مطلوب نیستسرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان‌غربی گفت: پیشرفت فیزیکی آزاد راه ارومیه تبریز به ویژه قطعه سوم آن اصلا مطلوب نیست و برای ساخت قطعات پنج، شش و تکمیل قطعات یک تا چهار به ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است. پیمان آرامون اظهار کرد: این روزها دریاچه ارومیه به عنوان یکی از منحصربه‌فردترین جاذبه‌های توریستی حال و روز قابل قبولی پیدا کرده بنابراین رسیدگی به آزادراه ارومیه تبریز که از میانه این دریاچه می‌گذرد بسیار پر اهمیت است. پروژه آزادراه ارومیه-تبریز اواخر سال ۹۹ افتتاح می‌شودسیدهادی بهادری نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت ۱۵۰ میلیارد تومان از سهم خود را در پروژه آزادراه ارومیه-تبریز به کار می‌گیرد تا اواخر سال آینده این پروژه به بهره‌برداری برسد.
ایسناایسنا1 روز قبل
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در تعمیرات و بازسازی کشتی‌ها و شناورها خودکفا شده‌ایم و در حوزه ساخت داخل نیز ساخت ۲۰۰ کشتی باری را با سرمایه‌گذاری ۳۰۰ میلیون یورویی هدف‌گذاری کرده‌ایم. به گزارش ایسنا به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، رضا رحمانی بیان کرد: مهندسان و متخصصان ایرانی در طراحی، ساخت، انتقال و نصب سکو گامهای قابل توجهی برداشتند که دستاورد مهمی است. در تعمیرات و بازسازی کشتی و شناور خودکفا شده‌ایمرحمانی با بیان اینکه در تعمیرات و بازسازی کشتی‌ها و شناورها خودکفا شده‌ایم، افزود: دیگر کشتی‌ها و شناورهای ما برای تعمیرات و بازسازی به خارج کشور نمی‌روند. ساخت ۲۰۰ کشتی باری را با سرمایه‌گذاری ۳۰۰ میلیون یورویی هدف‌گذاری کرده‌ایماو در ادامه در خصوص برنامه‌های ساخت و تولید داخل کشتی افزود: در چارچوب برنامه توسعه صنایع دریایی ساخت ۲۰۰ کشتی باری را هدف گذاری کردیم که ۳۰۰ میلیون یورو برای این موضوع سرمایه گذاری می‌شود. رحمانی با اشاره به توان فنی و مهندسی و داشتن ساحل در کشورمان، گفت: در صنایع دریایی جلوه دیگری از رونق تولید و اقتصاد مقاومتی را می‌توانیم مشاهده کنیم.
خبر فوریخبر فوری4 ساعت قبل
و همانطور که اشاره کردم یکی از دو وظیفه اصلی بانک‌های مرکزی ایجاد ثبات نسبی در این قیمت‌هاست. بله، این هم یکی از دو وظیفه اصلی بانک مرکزی است. بانک مرکزی تعیین‌کننده نرخ بهره در بانک‌های کشور است که از جمله اختیارات این نهاد محسوب می‌شود، یعنی یکی از ابزارهاست. نظارت و رصد عملکرد بانک‌ها، موسسات مالی و صرافی‌ها از جمله اختیارات بانک مرکزی است، ولی بالا بردن حجم نقدینگی نه وظیفه و نه از اختیارات بانک مرکزی است و نیاز به مصوبه مجلس و تایید شورای نگهبان دارد. بنابراین رگ حیات اقتصاد در هر کشوری بانک مرکزی است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین21 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر