حضور ۳۵۰ ورزشکار درجام خوشه چین/ورزش روستایی اردبیل توسعه می‌یابد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. ورزشی
حضور ۳۵۰ ورزشکار درجام خوشه چین/ورزش روستایی اردبیل توسعه می‌یابد

حضور ۳۵۰ ورزشکار درجام خوشه چین/ورزش روستایی اردبیل توسعه می‌یابد

مهرخبرگزاری مهر |
اردبیل - رئیس گروه توسعه ورزش روستایی ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: در مسابقات ورزشی جام خوشه چین، ویژه روستائیان و عشایر استان اردبیل مشارکت مناسب ۳۵۰ ورزشکار را شاهد بودیم.

بتول حسین‌زاده در خصوص برگزاری مسابقات جام ورزشی خوشه چین ویژه روستائیان استان اردبیل در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: این مسابقات با حضور ورزشکاران منتخب و برگزیده شهرستان‌های مختلف روز گذشته در اردبیل به کار خود پایان داده و نفرات برتر این رقابت‌ها معرفی شدند.

به گفته وی این رقابت‌ها در حضور ۳۵۰ ورزشکار در دو بخش آقایان و بانوان برگزار شده و استقبال مطلوبی را از مسابقات ورزشی روستایی و عشایری شاهد بودیم.

رئیس گروه توسعه ورزش روستایی و عشایری اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل ادامه داد: ورزشکاران حاضر در جام خوشه چین پیش از این در مرحله شهرستانی شرکت کرده و با قرارگیری در جایگاه مناسب منطقه‌ای جواز حضور در مرحله استانی را کسب کرده بودند.

حسین زاده به محورهای این دوره از مسابقات در دو بخش انفرادی و تیمی نیز اشاره کرد و افزود: مسابقات طناب کشی، هفت سنگ مهارتی، دوی سرعت، دوی استقامت، والیبال سه نفره، فوتسال و چوپ کشی از بخش‌های درنظر گرفته شده این مسابقات طبق ابلاغ وزارت ورزش و جوانان بود.

وی از برگزاری این رقابت‌ها برای اولین بار در سطح کشور خبر داد و افزود: جام خوشه چین به صورت سراسری در سراسر استان‌های کشور برگزار شده و طی آن منتخبان منطقه‌ای در ۲۲ آبان ماه در دو بخش آقایان و بانوان عازم ارومیه شده و در صورت کسب جایگاه برتر در مرحله نهایی این مسابقات که به میزبانی استان فارس برگزار می‌شود، حاضر خواهند شد.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار ورزشی دنیا، از سراسر‌ وب را در خبری بخوانید

حضور ۳۵۰ ورزشکار درجام خوشه چین/ورزش روستایی اردبیل توسعه می‌یابد - 7

حسین زاده در خصوص وضعیت آمادگی جسمانی ورزشکاران اردبیلی حاضر در این رقابت‌ها برای درخشش در مسابقات کشوری نیز گفت: با توجه به اینکه این رقابت‌ها برای اولین بار در سطح کشور برگزار شده و از وضعیت آمادگی جسمانی ورزشکاران دیگر استان‌ها بی‌اطلاع هستیم در این خصوص نمی‌توان با قاطعیت صحبت کرد اما بنا به نظر داوران و کارشناسان حاضر در رشته‌های والیبال دختران و طناب کشی حرف‌های زیادی برای گفتن خواهیم داشت.

توسعه ورزش روستایی عامل موفقیت در ورزش قهرمانی است

رئیس گروه توسعه ورزش روستایی و عشایری اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل یادآور شد: توسعه ورزش روستایی به منظور نشان دادن توانمندی‌های ورزشکاران روستایی و عشایری، شناسایی استعدادهای ورزشی و ایجاد روحیه و انگیزه با جدیت دنبال شده و از جمله بهترین راهبردهای توسعه فرهنگی و کاهش آسیب‌های اجتماعی محسوب می‌شود.

حسین‌زاده از تلاش برای توسعه ورزش روستایی و عشایری در تمامی مناطق استان اردبیل خبر داد و افزود: با شناسایی موانع و راهکارهای توسعه ورزش روستایی و عشایری با مشارکت اقشار مختلف مردم امیدوار به نهادینه سازی فرهنگ ورزش در بین جامعه هدف هستیم.

وی توسعه ورزش روستایی را عاملی برای موفقیت در ورزش قهرمانی دانست و افزود: با توجه به استعدادهای کم نظیر ورزشی موجود در روستاها می‌توان از چنین ظرفیت کم نظیری برای موفقیت در میادین مهم ملی و بین‌المللی به بهترین شکل ممکن سود جست.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

طلسم تاریخی منامه شکسته می‌شود؟

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ سرمربی تیم ملی فوتبال، ویلموتس درباره تفاوت بازی با بحرین با بازی با مقابل کامبوج عنوان کرد: بحرین یک دفاع قوی دارد و با کامبوج متفاوت است. ما دو بازی متفاوت داریم. اگر بازیکنان ما تصور کنند حریف آسانی در پیش دارند با مشکل روبرو می‌شوند، باید به حریف احترام بگذاریم، ولی آمده‌ایم تاریخ را بالعکس کنیم. قطعا با تمرکز بالا به مصاف حریف می‌رویم و این بازیکنان هستند که تاریخ سازی می‌کنند.

گل تیمو ورنر به استونی (استونی ۰-۳ آلمان)

طرفداریطرفداری1 روز قبل

ضرورت ورزش برای پشت میزنشین‌ها

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
گزارش اختصاصیضرورت ورزش برای پشت میزنشین‌هاپشت میزنشینی در نگاه اول شغل راحت و بی دردسری است، اما هر چه سن کاری بالاتر می‌رود مشکلات آن بیشتر می‌شود.
ایلناایلنا1 روز قبل
مهاجم ایرانی السیلیه قطر به احتمال زیاد زمستان از این تیم جدا می‌شود و صحبت‌ بازگشت او به ایران مطرح است. یکی از این بازیکنان از دید این نشریه قطری کریم انصاری فرد، مهاجم ملی‌پوش کشورمان و عضو باشگاه السیلیه بود. در این گزارش همچنین آمده است: السیلیه یکی از تیم هایی است که احتمالا تغییرات زیادی را در نیم فصل خواهد داشت. این در حالی است که این تیم فصل گذشته جزو سه تیم بالانشین جدول بود و به لیگ قهرمانان آسیا نیز راه یافت. باید دید کریم قصد بازگشت به لیگ ایران در این مقطع را دارد یا همچنان ترجیح می‌دهد گزینه‌های خارجی را بررسی کند و بازگشتش را به تعویق بیاندازد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر