رفع مشکل نقاط کور در مسیر تردد زائران ابعین
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اجتماعی
رفع مشکل نقاط کور در مسیر تردد زائران ابعین

رفع مشکل نقاط کور در مسیر تردد زائران ابعین

مهرخبرگزاری مهر |
کرمانشاه_ مدیرعامل مخابرات منطقه کرمانشاه از رفع مشکل نقاط کور در مسیر تردد زائران ابعین در این استان خبر داد.

مسیب قبادیان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به خدمات ارتباطی مخابرات منطقه کرمانشاه به زائران اربعین حسینی اظهار داشت: برای پروژه اربعین کمیته‌های مختلفی را ستاد اربعین استان به ریاست استاندار تشکیل دادند که کمیته زیرساخت یکی از این کمیته‌ها بوده و حوزه ارتباطات نیز زیرمجموعه کمیته زیرساخت است.

تامین نیازهای ارتباطی در خسروی طی دو سال اخیر/ ایجاد فیبرنوری پر ظرفیت در قصرشیرین

این مسئول افزود: با توجه به اینکه بازگشایی مرز خسروی به صورت جدی مطرح بود و امسال نیز با تلاش‌ها و زحمات مدیران ارشد کشوری و استانی این مرز بازگشایی شد، یکی دو سال اخیر فرصتی بود که ما نیاز‌های ارتباطی را با نگاه به آینده این مرز فراهم کنیم.

مدیرعامل مخابرات منطقه کرمانشاه ادامه داد: علاوه بر زیرساخت هایی که در گذشته برای این پایانه مرزی ایجاد شده بود ما از سال گذشته فیبر نوری پرظرفیتی را از قصرشیرین به خسروی تامین کردیم که بتوانیم نیازهای ارتباطی تمام دستگاه هایی که در مرز خسروی ارائه خدمت می‌دهند، را فراهم کنیم.

ایجاد مسیرهای موازی برای پیشگیری از قطع ارتباط در حوادث احتمالی

این مسئول ادامه داد: تامین تجهیزات خود پایانه و ایجاد مسیرهای موازی که در صورت وقوع یک حادثه برای فیبرنوری بتوانند ارتباطات را سرپا نگه دارد، سیستم‌های تغذیه نیرو و سیستم‌های انتقال به بهترین شکل در مرز خسروی فراهم شده است.

قبادیان گفت: علاوه بر اینکه استان کرمانشاه خودش یک نقطه مرزی برای عبور زائران اربعین (مرز خسروی) دارد، بیش از ۱۴ استان شمالی، شمال غربی، و غربی برای عبور از مرزهای کشور به عراق، از استان کرمانشاه عبور می‌کنند و طبق پیش بینی صورت گرفته بیش از ۵۰ درصد ظرفیت از استان کرمانشاه عبور می‌کند، لذا علاوه بر مرز خسروی شبکه موبایل تمام شهرهای مسیر از کنگاور تا اسلام آباد به سمت حمیل تقویت شده است.

وی تصریح کرد: طی این ایام بیش از دو برابر ترافیک در حالت عادی پیش بینی شده، لذا زیرساخت‌های لازم به این منظور فراهم شده است.

رفع مشکل نقاط کور در مسیر تردد زائران

مدیرعامل مخابرات منطقه کرمانشاه از ارتقا تجهیزات ارتباطی مسیرهای مذکور خبر داد و گفت: هر جایی که امکانش وجود داشته است، تجهیزات را به نسل ۳ و ۴ تلفن همراه ارتقا داده‌ایم. همچنین بخش عمده‌ای از نقاط کور مسیر به جز موارد معدودی که زیرساخت‌های آن به ما اجازه کار نمی‌داد، مرتفع شده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: در همین فاصله کوتاه زمانی ما حداقل ۶ سایت را در قصرشیرین و پایانه مرزی خسروی فعال کرده‌ایم. در شهر قصرشیرین نیز با توجه به احتمال اسکان جمعیت زیادی از زائران طی این ایام و افزایش ترافیک شهر از نظر ارتباطی، علاوه بر سایت‌های قبلی و ۶ سایت اضطراری مذکور، دو تا سایت جدید همراه اول نیز در ورودی شهر قصرشیرین اضافه کرده‌ایم.

قبادیان ادامه داد: در کمربندی قصرشیرین- سرپلذهاب نیز که مقداری عدم پوشش وجود داشت، سایت ایجاد شده فعال و راه اندازی شد و مشکل مذکور در این مسیر نیز مرتفع شد.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی ایران

وی گفت: در حوزه تلفن همراه ارتقاء تکنولوژی در بیش از ۵۳ سایت مسیر صورت گرفته و سایت‌های ثابت و سایت‌های جدید اضطراری نصب شده است.

مدیرعامل مخابرات منطقه کرمانشاه افزود: همچنین ظرفیت انتقال را در مرز خسروی ۱۶ برابر کردیم و مسیر رادیویی جایگزین ایجاد شده که در صورت بروز حوادث احتمالی برای فیبر نوری، بتواند جایگزین شود و هندلینگ ترافیک ارتباطی را انجام دهد.

این مسئول گفت: در بخش خدمات مشتریان نیز برای ارائه خدمات بهتر، غرفه هایی را در مرکز مخابرات خسروی مستقر کرده‌ایم، که خدمات مشتریان نیز در این پایانه مرزی ارائه شود.

قبادیان تصریح کرد: در طول مسیر نیز ما در نقاطی حضور داریم که در موکب‌های پرجمعیت که محل توقف مردم و زائران محترم است، این خدمات مشتریان در این نقاط ارائه شود.

درخواست وزارت ارتباطات برای صفر کردن رومینگ بین الملل/ مشترکان در عراق از سیم کارت خود استفاده نکنند

مدیرعامل مخابرات منطقه کرمانشاه از تلاش وزارت ارتباطات برای صفر کردن هزینه رومینگ بین الملل برای زائران حسینی در عراق و طی ایام اربعین خبر داد و گفت: تا این لحظه موافقتی از سوی طرف عراقی صورت نگرفته است اما اگر این اتفاق بیفتد مشترکین ایرانی در زمان حضور در کشور عراق نیز می‌توانند با همان سیم کارت خود و همین تعرفه‌های داخل کشور نسبت به برقراری تماس و استفاده از خدمات تلفن همراه اقدام کنند.

این مسئول افزود: همانطور که گفته شد تاکنون کشور عراق این موضوع را نپذیرفته است و تنها مقدار کمی تخفیف در هزینه رومینگ داده است اما با توجه به شرایطی که هم اکنون وجود دارد توصیه ما این است که مشترکینمان در کشور عراق از سیمکارت خودشان استفاده نکنند، چرا که هزینه‌های سرسام آور رومینگ نصیب کشور مقصد (عراق) خواهد شد.

قبادیان تصریح کرد: هم اکنون هزینه مکالماتشان در صورت استفاده از سیمکارت‌های داخلی برای هر دقیقه در عراق بالای ۱۰۰۰ تومان بوده و به دلیل اینکه مردم بیشتر از شبکه‌های اجتماعی در عراق استفاده می‌کنند، هزینه دیتا نیز بسیار گران است.

وی عنوان کرد: توصیه ما این است که زائران در خاک عراق به هیچ وجه از سیم‌کارت‌های داخلی استفاده نکنند چرا که هزینه مکالمه با سیم‌کارت‌های عراقی در عراق بسیار پایین‌تر از هزینه مکالمه با سیم‌کارت‌های داخلی است و علیرغم تخفیفی که طرف عراقی داده هنوز هم هزینه مکالمات در عراق با سیم کارت‌های داخلی بیش از ۱۰ برابر هزینه داخل کشور است.

مدیرعامل مخابرات منطقه کرمانشاه در پایان افزود: شرکت همراه اول اعلام آمادگی کرد که مسیر نجف تا کربلا را تحت پوشش وای فای قرار دهد اما مورد موافقت طرف عراقی قرار نگرفت.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(ویدیو) ویدئوی تاثیرگذار از مواجهه دختر سوری با یک سرباز ارتش ترکیه

فراروفرارو1 روز قبل

ترامپ، هفت‌تیرکش و بزن‌بهادر + فیلم

ایسناایسنا1 روز قبل
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، در این ویدیو، منتقدان ترامپ و اعضای رسانه‌های خبری همچون اهالی کلیسا به تصویر کشیده شده‌اند که در حال فرار از دست دیوانگی نفرت‌انگیز او هستند. طبق گزارش نیویورک‌تایمز، این فیلم اخیرا در کنفرانس «اولویت آمریکایی‌» در تفرجگاه دورال میامی ترامپ به نمایش درآمد. ما از خشونت چشم‌پوشی نمی‌کنیم.» صحنه این خشونت‌ها «کلیسای اخبار جعلی» است؛ اشاره‌ای آشنا به سخنان دونالد ترامپ علیه مطالب و سازمان‌های خبری که از نظر او اخبار جعلی هستند. در این ویدیو تصویر سر ترامپ روی هیکل یک قاتل کار شده است که به صورت مردم شلیک می‌کند یا آن‌ها را هدف ضرب و شتم قرار می‌دهد. سی‌ان‌ان، واشنگتن پست، بی‌بی‌سی، پی‌بی‌اس، ان‌بی‌سی و پولیتیکو جزو رسانه‌های خبری هستند که قربانی این خشونت ساختگی ترامپ می‌شوند.

ترامپ چگونه پادشاه عربستان را مسخره کرد؟ + فیلم

الفالف1 روز قبل
رئیس‌جمهوری آمریکا بعد از توصیف کردن عربستان به «گاو شیرده» این بار در جمع انتخاباتی در حضور گسترده‌ای از هوادارانش ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه سعودی را مسخره کرد. گروه جهان الف، ۲۲ مهر ۱۳۹۸، ۱۰:۰۹ ۳۹۸۰۷۲۲۰۳۹به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا به سبک کارتونی که نوعی مسخره کردن ملک سلمان، پادشاه سعودی بود لحن او را تقلید کرد. او با مسخره قصه تماس تلفنی بین خودش با پادشاه عربستان را در پی به رسمیت شناختن قدس اشغالی به عنون پایتخت رژیم صهیونیستی روایت کرد. ترامپ تلاش کرد اینگونه القا کند که رهبران عرب افراد تیزهوش و بافراستی نیستند. ترامپ در مناسبت‌های جداگانه‌ای افشا کرد که قبل از اعلام به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل رهبران عرب را نادیده گرفت و به بهانه‌های مختلف از تماس‌های تلفنی‌شان طفره رفت که از جمله آنها ملک سلمان بود.

فیلم | کدو تنبل غول‌آسا؛ سنگین‌تر از میتسوبیشی

همشهریهمشهری1 روز قبل
تابناکتابناک1 روز قبل
یک منبع آگاه ارشد اطلاعاتی به نشریه «میدل ایست آی» اظهار کرده که طحنون بن زاید، مشاور امنیت ملی امارات و برادر کوچکتر ولیعهد این کشور، طی یک مأموریت مخفی با هدف کاهش تنش و بحران در خلیج فارس ۴۸ ساعت را در تهران گذرانده است. یک منبع آگاه ارشد اطلاعاتی به نشریه «میدل ایست آی» اظهار کرده که طحنون بن زاید، مشاور امنیت ملی امارات و برادر کوچکتر ولیعهد این کشور، طی یک مأموریت مخفی با هدف کاهش تنش و بحران در خلیج فارس ۴۸ ساعت را در تهران گذرانده است. نشریه میدل ایست آی با دفتر رسانه‌ای سفارت امارات متحده عربی در لندن تماس گرفته تا از جزئیات این ملاقات اطلاعات کسب کند اما تا زمان انتشار خبر پاسخی دریافت نکرده است. همچنین هنگامی که انگلیس، آلمان و فرانسه تلاش کردند تا با تلاشهای ایالات متحده برای افزایش درگیری نظامی در خلیج فارس مقابله کنند، انور قرقاش، وزیر امور خارجه امارات متحده عربی از تلاش‌های دیپلماتیک آنها تمجید کرد. قرقاش گفت: «امارات متحد عربی به هر ترتیب از درگیری با ایران جلوگیری کرده است.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، عادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجه عربستان به موضع گیری درباره نفت کش ایرانی پرداخت. وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا عربستان نفت کش ایرانی را هدف قرار داده است، مدعی شد: قطعا خیر، ما از این کارها نمی‌کنیم. ما در این کارها (حمله به نفتکش ایرانی) دخیل نیستیم. شرکت نفت ملی نفت ایران می‌گوید که هدف قرار نگرفته است و فرد دیگری می‌گوید که هدف قرار گرفته است و یکی دیگر می‌گوید که نفت نشت کرده است. به ادعای مرزبانی سعودی، در پیام ناخدای نفتکش آمده بود که دماغه نفتکش دچار شکستگی شده و مواد نفتی در حال نشت کردن به داخل دریاست.

نظرها

اخبار بیشتر