اخبار اربعین ۹۸| مهران سراسر لبریز عشق سالار شهیدان است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. سرگرمی
اخبار اربعین ۹۸| مهران سراسر لبریز عشق سالار شهیدان است

اخبار اربعین ۹۸| مهران سراسر لبریز عشق سالار شهیدان است

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
باید مهران باشی و ببینید زن و مرد؛ پیر و جوان؛ بزرگ و کوچک یک جهان به عشق حسین علیه السلام قیام کرده است. آری نیروی در کار است و اتفاقی در راه، اینجا نور حسین راه را روشن کرده است. به راستی که هر کسی در مسیر حسین قدم گذاشت راه را گم نمی کند.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، دیر زمانی ست که ایلام و مهران سعادت میزبانی از زائران حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام را بر عهده دارند. در اینجا با فرا رسیدن ماه حزن و اندوه چهره کوی و برزن به یکباره عوض می‌شود. وقتی محرم می‌آید همه می‌آیند و گویی بعد از گذشت قرن‌ها هنوز صدای هل من ناصر ینصرنی در این دیار رساتر از هر نقطه‌ای در عالم به گوش می‌رسد که اینچنین جاذبه قدرتمندی در به حرکت درآوردن این موج عظیم جمعیت به وجود آورده است.

امروز که ۸ روز مانده به اربعین بیش از ۳۰۰ هزار نفر از مرز بین المللی مهران تردد داشته‌اند! آماری خیره کنند که همه محاسبات را به هم ریخته است! گویی صحرای محشر است و رستاخیزی اتفاق افتاده است. باید اینجا باشی و ببینید زن و مرد؛ پیر و جوان؛ بزرگ و کوچک یک جهان به عشق حسین علیه السلام قیام کرده است. آری نیروی در کار است و اتفاقی در راه.

این حسین کیست که عالم همه دیوانه اوست

این چه شمعی است که جانها همه پروانه اوست

اینجا نور حسین راه را روشن کرده است. به راستی که هر کسی در مسیر حسین قدم گذاشت راه را گم نمی‌کند. شما هم می‌توانید از این مسیر عبور کنید.

وقتی عشق حسین (ع) در میان است سختی و مشقت معنی ندارد

از میان سیل ‌‌جمعیت راه یافتگان به ضیافت حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام در مرز مهران با پیرمردی ۷۰ ساله اهل مشهد همکلام شدیم و از سختی و مشقت راه سئوال کردیم آنچه پاسخ ما بود آناست که:

در بیابان‌گر به شوق کعبه خواهی زد قدم.

سرزنشها‌گر کند خار مغیلان غم مخور.

مسافر مشهدی کربلای معلی به خبرنگار تسنیم در مهران گفت: رنجی ندیدم و سختی نکشیده‌ام وقتی عشق حسین (ع) در میان است سختی و مشقت معنی ندارد.

وی مهران را رستاخیز محبان اباعبدالله الحسین علیه السلام نام برد و گفت: دراین رستاخیز انسانی در مرز مهران من کمترینم و به سهم خود از مهمان نوازی ایلامی‌ها در مسیر منتهی به مرز مهران تشکر می‌کنم و آنچه در مهران فراهم است کمبودی در آن احساس نمی‌شود.

در خبری بخوانید: اخبار و سرگرمی روز

کودک قنداق شده خود را برای عرض ارادت به محضر مولا و آقایمان حسین بن علی (ع) همراه آورد‌ایم

بین پل زائر در نقطه صفر مرزی در میان سیل جمعیت خاناده‌ای که کودک قنداق شده‌ای را در بغل داشتند توجهم را جلب آنان را به گفت و‌گو دعوت و ازآمدنشان برای حضور در ضیافت اباعبدالله الحسین علیه السلام سئوال و چرایی آوردن کودک قنداق شده در میان سیل جمعیت سئوال که پاسخ زیبای آنان آن بود که مگر امام حسین (ع) کودک ۶ ماهه خود را به کربلا نیآورد، خوب ما هم کودک قنداق شده خود را برای عرض ارادت به محضر مولا و آقایمان حسین بن علی همراه آورد‌ایم.

این خانواده که سفر خود را از یزد برای حضور در ضیافت اباعبدالله الحسین علیه السلام آغاز کرده‌اند، از خدمات دهی به زائران اربعین راضی و از مردم ایلام که میزبان زائران اربعین حسینی هستند به نیکی یاد کردند.

در مهران عشق می‌بارد

از سمت ورود که می‌گذری باید برای آمدن به مهران وارد جمعیتی شوی که از زیارت برگشته‌اند، صدای زیارت قبول گروه تبلیغات به گوش می‌رسد. «به میهن اسلامی خوش آمدید، بفرمایید پذیرایی، ۱۰۰ متر جلوتر هم اتوبوس‌ها منتظرند».

همراه با آنان سوار بر اتوبوس می‌شوی تا به پل زائر می‌رسی. راننده خوش مشرب خط واحد که لهجه‌اش اصفهانی می‌زند، می‌گوید: زیارت قبول. ان شاءالله سفر حج. مسافران پیاده می‌شوند و به سوی پارکینگ‌ها می‌روند.

دوباره مشاهدات مسیر را در ذهنم مجسم می‌کنم، در فکر تیتر و لید و متن هستم، این روزها، جلوه‌های مهربانی در مهران بیش از هر زمان دیگری به چشم می‌آید. آری تیترش عشق، لیدش عشق و متنش عشق است. اینجا عشق می‌بارد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

انتخابانتخاب1 روز قبل
اما جالب است بدانید که بدن شما در صورت پیر شدن به شما هشدار می‌دهد که باید مراقب باشید. به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، برخی علائم به شما می‌گویند که علی رغم این که سن بالایی ندارید اما سن بدنتان از شما پیشی گرفته است. ریزش مو داریدبه نظر می‌رسد ریزش مو یک تهدید جدی برای سلامتی به نظر می‌رسد. البته گاهی ریزش مو به عللی مثل کمبود ویتامین، استفاده از برخی داروها، شیمی درمانی یا حتی استرس و افسردگی مرتبط است اما اگر بی دلیل ریزش مو دارید یا موهایتان نازک و سفید شده‌اند بهتر است بیشتر از ویتامین‌ها استفاده کنید و مراقب سلامتی خود باشید. چروک شدن پوستیکی از رایج‌ترین علامتهای پیر شدن پوست این است که پوستتان چروک شود.

۱۰ تصویر منتخب نشنال جئوگرافیک از طبیعت در سال ۲۰۱۹

7+
انتخابانتخاب1 روز قبل
همشهریهمشهری22 ساعت قبل
قی چشم مخلوطی از ترشحات مخاطی، سلول‌های پوست، چربی پوست و اشک است که در طول خواب از چشم خارج شده است. اگر رنگ قی چشم سفید یا کرم‌رنگ باشد، طبیعی است، اما اگر ترشجات به رنگ سبز یا زرد باشند، غیر طبیعی شمرده می‌شوند و ممکن است نشانه‌ای از التهاب ملتحمه یا عارضه مزمن چشمی باشند. اگر قی چشم شما به این رنگ‌ها باشند، باید به متخصص چشم مراجعه کنید.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرآنلاین لرستان، رامین رحمتی در این رابطه گفت: در پی گشت و کنترل نیروهای یگان حفاظت این اداره در سطح حوزه استحفاظی و رودخانه گیزه رود، تعداد ۲۰ قطعه ماهی رودخانه‌ای و هفت رشته تور سالیک ماهیگیری از متخلفین کشف و ضبط شد. اداوات کشف شده از متخلفین تا صدور رای قطعی به صورت امانی زیر نظر این اداره باقی می‌مانندرحمتی افزود: پرونده این متخلفین پس از صورت جلسه واخذ جرایم زیست محیطی جهت سیر مراحل قضایی به دادگستری شهرستان ارجاع، و اداوات کشف شده از آنها تا صدور رای قطعی به صورت امانی زیر نظر این اداره باقی می‌مانند. رئیس اداره حفاظت محیط‌ زیست دلفان با اشاره به اینکه صید غیر مجاز و بی ‌رویه می‌تواند صدمات جبران ‌ناپذیری به اکوسیستم‌‌ها وارد ‌کند، عنوان کرد: شهروندان می‌توانند گزارشات زیست ‌محیطی خود را به وسیله سامانه ۱۵۴۰ در اختیار ادارات حفاظت محیط ‌زیست قرار دهند.
همشهریهمشهری16 ساعت قبل
این مطالعه شامل ۴۲۰ شرکت کننده دارای اضافه وزن و چاق بوده که به دو گروه افرادی که زود غذا می‌خوردند و افرادی که دیر غذا می‌خوردند، تقسیم شده بودند. افرادی که زود غذا می‌خوردند پیش از ساعت ۳ بعدازظهر و افرادی که دیر غذا می‌خوردند پس از ساعت ۳ بعدازظهر ناهار می‌خوردند. افرادی که دیر غذا می‌خوردند هم‌چنین به نسبت افرادی که زود غذا می‌خوردند صبحانه‌های کم‌کالری‌تری خورده یا بیشتر از خوردن صبحانه صرف نظر می‌کردند. در نتیجه اگر قصد کاهش وزن دارید سعی کنید تا حد ممکن کالری مورد نیاز خود را در ساعات اولیه روز دریافت کنید. برای وعده شام میزان غذای خود را نصف کنید یا از میزان کربوهیدرات در این وعده بکاهید.
انتخابانتخاب1 روز قبل
اخیرا شایعاتی مطرح شده است، مبنی بر این که دختر نیکول کیدمن تصمیم دارد کارگردان باشد. اما این شایعات از کجا آغاز شد؟ اخیرا نیکول کیدمن در جریان گفتگو با رسانه‌ها به فرزندان خود اشاره کرد و گفت دختر یازده ساله وی و کیت اربن به هنر بسیار علاقه مند است. این صحبت‌ها باعث شد که بسیاری از افراد تصور کنند نیکول کیدمن در حال تشویق دخترش به کارگردانی است. اما نیکول کیدمن پس از این سخنان اعلام کرده صحبت‌های وی متفاوت‌تر از منظورش تعبیر شده است. درواقع او نگفته که دوست دارد دخترش حتما کارگردان باشد اما تاکید کرده که دوست دادرد دخترش در هر مسیری که مایل است وارد شود، موفق باشد.

نظرها

اخبار بیشتر