تاسیس اولین مدرسه کسب و کار نوپای دانش بنیان خاورمیانه در جزیره کیش
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. فرهنگ
تاسیس اولین مدرسه کسب و کار نوپای دانش بنیان خاورمیانه در جزیره کیش

تاسیس اولین مدرسه کسب و کار نوپای دانش بنیان خاورمیانه در جزیره کیش

فارسخبرگزاری فارس |
دانشگاه علم و صنعت ایران و سازمان منطقه آزاد تجاری و اقتصادی کیش، 17 مهرماه 1398 در زمینه طراحی، استقرار و توسعه نهادها و شرکت های دانش بنیان در برج فناوری کیش، تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، تفاهم نامه دانشگاه علم و صنعت و منطقه آزاد کیش با توجه به برنامه چهارم توسعه دانشگاه و در راستای تحقق شعار نقش آفرینی موثر دانشگاه علم و صنعت ایران در حوزه کارآفرینی دانش بنیان، بین دانشگاه و سازمان منطقه آزاد کیش و پس از شناسایی و ارزیابی مسیرهای هم افزایی دوجانبه با محور طراحی، استقرار و توسعه نهادها و شرکت‌های دانش بنیان در برج فناوری کیش، توسط جبارعلی ذاکری رئیس دانشگاه علم وصنعت ایران و غلامحسین مظفری مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش به امضا رسید.

تاسیس اولین مدرسه کسب و کار نوپای دانش بنیان خاورمیانه در جزیره کیش - 2

«تاسیس اولین مدرسه کسب و کار نوپای دانش بنیان در سطح خاورمیانه»، «استقرار صندوق خطرپذیر علم و صنعت ایران»، «توسعه زیست بوم کارآفرینی دانش بنیان علم و صنعت ایران در کیش» و «طراحی، استقرار و ارتقاء شبکه‌ای از شتاب دهنده‌های ملی و بین المللی با هدف خلق، توسعه، انتقال و تبادل فناوری‌های مورد نیاز کشور» را می‌توان از جمله اهداف کلیدی مورد تفاهم طرفین برشمرد.

در این جلسه، رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران، با توجه به ماموریت و رسالت تعریف شده در برنامه چهارم توسعه راهبردی دانشگاه، بر نگاه بلند مدت به خلق و توسعه فناوری‌های مورد نیاز کشور با هدف ایجاد ارزش‌های علمی، فناوری و نوآوری تاکید کرده و بیان داشت: دانشگاه علم و صنعت ایران در تلاش است با هم افزایی با دیگر سازمانهای دولتی و خصوصی برای تحقق و شکوفایی اقتصاد دانش بنیان در جمهوری اسلامی ایران به نحو شایسته‌ای ایفای نقش نماید. وی با تاکید بر اهمیت موضوعاتی همچون ساختار، سرمایه فکری (منابع انسانی)، راهبرد و نظام حاکم بر دانشگاه‌های نسل سوم (دانشگاه کارآفرین)؛ چشم انداز حضور دانشگاه علم و صنعت ایران در جزیره کیش در افق ۱۴۰۸ را در قالب یک زیست بوم با عنوان «زیست بوم کارآفرینی دانش بنیان علم و صنعت ایران در کیش»، تشریح و بر توسعه فناوری‌های مورد نیاز در سرزمین اصلی از طریق منطقه آزاد کیش تاکید کرد.

در خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

ذاکری خلق، توسعه و تبادل فناوری‌های ۵G، انرژی‌های پاک، خودروهای بدون سرنشین (هوشمند)، شهر هوشمند و حمل و نقل هوشمند، را از جمله فناوری‌های مورد نیاز کشور در افق ۱۰ ساله پیش رو دانست.

علاوه بر این، برقراری یک کریدور نوآوری و فناوری بین افراد، گروه‌ها و سازمان‌های رسمی و غیر رسمی وابسته به دانشگاه با هدف استقرار کسب و کارهای نوپای دانش بنیان علم و صنعت و استقرار مدرسه کسب و کار نوپای دانش بنیان- به عنوان یک زیرساخت حمایتی از نهادهای کارآفرینی در برج نوآوری و فناوری کیش- از جمله موارد مورد تاکید طرفین برای تسهیل و توازن رابطه بین تحصیل و اشتغال دانش آموختگان دانشگاهی بود.

لازم به ذکر است با توجه به اهمیت و ضرورت موضوعات تفاهم نامه، پس از امضای تفاهم نامه، مظفری به دعوت رسمی ریاست دانشگاه و در راستای پیگیری اجرایی کردن تفاهم نامه، روز شنبه بیستم مهر ماه بازدیدی از زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های نرم افزاری و سرمایه‌های فکری دانشگاه علم و صنعت خواهد داشت.

بنا بر گفته مدیر عامل سازمان منطقه آزاد تجاری و اقتصادی کیش، در حال حاضر ۴۰ شرکت دانش بنیان در مرکز نو آوری کیش، استقرار دارند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

گاف عجیب سریال «ستایش ۳» / ببینید

برنابرنا20 ساعت قبل

فیلم | بازخوانی هشدار رهبر انقلاب به بهانه دستگیری روح‌الله زم

خبرآنلاینخبرآنلاین12 ساعت قبل
در دل ایران، سرزمین‌های بیشماری را می‌توان یافت که رفته رفته رو به زوال می‌روند، روستاهایی که هرکدام در زمانی آباد بوده‌اند ولی کم‌کم با کوچ جمعیت جوان رو به مرگ رفته‌اند اما هنوز هم زیبا هستند و هر کوچه و پس کوچه‌شان داستانی برای گفتن دارد. امروز قصد داریم به یکی از این روستاها سر بزنیم.

واکنش متین ستوده به حواشی تیپ و پوشش متفاوت‌اش: بعضی‌ها با آراسته بودن مشکل دارند+فیلم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
پوشش متین ستوده، بازیگر سینما در مراسم فوتوکال (گفتگو تصویر) فیلم مسخره باز باعث شد عکس و ویدئوی او در فضای مجازی منتشر شود. بخشی از کاربران شبکه‌های اجتماعی از نوع پوشش این بازیگر انتقاداتی کردند. حتی در عکس‌های صفحه شخصی‌ام مشخص است که در مراسم اکران «مسخره‌باز» مانند مراسم‌های دیگر بوده‌ام. من بازیگر تلویزیون، تئاتر و سینما هستم. مثلا وقتی برای خرید به پاساژ بروم، قاعدتا با این تیپ و پوشش نیستم.

درگیری مدیر با کارکنان؛ از پر بیننده‌ترین‌ها

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
داغ‌های مجازیدرگیری مدیر با کارکنان؛ از پر بیننده‌ترین‌هافیلمی از درگیری و کتک کاری یک مدیر با کارمندانش که به دلیل مطالباتشان تجمع کرده بودند به یکی از پر واکنش‌ترین فیلم‌ها در فضای مجازی تبدیل شده است

استقبال سرمایه‌گذاران از نمایشگاه فناوری نانو

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

آخرین خبرها از اربعین حسینی

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر