راه اندازی پایگاه داده دولت برزیل برای همه اتباع این کشور
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. فرهنگ
راه اندازی پایگاه داده دولت برزیل برای همه اتباع این کشور

راه اندازی پایگاه داده دولت برزیل برای همه اتباع این کشور

فارسخبرگزاری فارس |
دولت برزیل در اقدامی بی سابقه یک پایگاه داده جامع را برای دسترسی به اطلاعات تمامی اتباع این کشور راه اندازی خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از زددی نت، دولت برزیل قصد دارد برای تسهیل ارائه خدمات به مردم و یکپارچه سازی سامانه‌های دیجیتال خود یک پایگاه داده جامع راه اندازی کند که اطلاعات بیش از ۲۰۰ میلیون نفر از ساکنان این کشور از طریق آن در دسترس باشد.

راه اندازی پایگاه داده دولت برزیل برای همه اتباع این کشور - 2

دولت برزیل از جمله دیگر اهداف اجرای این طرح را ارتقای سیاست گذاری عمومی و تسهیل به اشتراک گذاری اطلاعات میان اداران دولتی عنوان کرده است. قرار است اطلاعات جمع آوری شده از این طریق تاحد امکان و به طور گسترده به اشتراک گذارده شود.

در سایت خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

مقامات این کشور وعده داده‌اند این پایگاه داده با امنیت کامل طراحی می‌شود و حریم شخصی مردم این کشور نیز محفوظ باقی می‌ماند. البته هماهنگ سازی عملکرد سازمان‌های مختلف دولتی در این زمینه و ایمن سازی همه فعالیت‌های آنها کار ساده‌ای نخواهد بود.

از طریق این پایگاه داده اطلاعاتی همچون نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، آدرس افراد، اسامی والدین، شناسه تامین اجتماعی، اطلاعات شغلی افراد و غیره قابل دسترس خواهد بود. همچنین قرار است اثر انگشت تمامی اتباع برزیل در این پایگاه داده ثبت شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

گاف عجیب سریال «ستایش ۳» / ببینید

برنابرنا20 ساعت قبل

برگزاری جشن دانشجویان جدیدالورود دانشگاه یاسوج برگزار شد +تصاویر

8+
ایسناایسنا12 ساعت قبل

فیلم | بازخوانی هشدار رهبر انقلاب به بهانه دستگیری روح‌الله زم

خبرآنلاینخبرآنلاین12 ساعت قبل
در دل ایران، سرزمین‌های بیشماری را می‌توان یافت که رفته رفته رو به زوال می‌روند، روستاهایی که هرکدام در زمانی آباد بوده‌اند ولی کم‌کم با کوچ جمعیت جوان رو به مرگ رفته‌اند اما هنوز هم زیبا هستند و هر کوچه و پس کوچه‌شان داستانی برای گفتن دارد. امروز قصد داریم به یکی از این روستاها سر بزنیم.

درگیری مدیر با کارکنان؛ از پر بیننده‌ترین‌ها

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
داغ‌های مجازیدرگیری مدیر با کارکنان؛ از پر بیننده‌ترین‌هافیلمی از درگیری و کتک کاری یک مدیر با کارمندانش که به دلیل مطالباتشان تجمع کرده بودند به یکی از پر واکنش‌ترین فیلم‌ها در فضای مجازی تبدیل شده است
ایمناایمنا22 ساعت قبل
میراحمدی با بیان اینکه در سال ۹۶ در یک اجتماع مردمی موضوع مهریه را بررسی و تحلیل کردیم، اضافه می‌کند: بعد از دو ماه بررسی‌ها در این باره نشان داد که دلیل طلاق تعداد سکه و مهریه کم دختران نیست و دلایل دیگری مانند شرایط اقتصادی، اعتیاد و … دارد. نظر مردم شهر سرسبز سادات در ارتباط با مهریه یکسان دختران بابا حیدر بسیار متفاوت است، برخی موافق و برخی مخالف اجرا شدن این سنت در شهر هستند، موافقان برای ثبت ملی شدن آن با جدیت تمام حرف می‌زنند و مخالفان با قسمتی از آن مخاف هستند، نه کلیت یکسان بودن مهریه دختران در باباحیدر و خواستار تغییراتی در این زمینه می‌باشند. مخالف اجرای سنت مهریه باباحیدری هستماسرا یکی دیگر از دختران شهر باباحیدر است و مهریه او نیز همان ۱۴ سکه است، تا حدودی با اجرای این سنت مخالف است و می‌گوید: " در این دوره و زمانه ۱۴ سکه یعنی هیچ! او اضافه می‌کند: «اگر مهریه دختران باباحیدر با همین ۱۴ سکه ثبت ملی شود و به عنوان الگو برای سایر شهرها و جوانان باشد تا حدودی به ازدواج آسان جوانان کمک خواهد شد، نه تنها من بلکه بیشتر مردم باباحیدر با یکسان بودن مهریه دختران موافقند و این موضوع در شهر ما جا افتاده است، چرا که اگر قرار باشد مشکلی پیش بیاید، می‌آید و مهریه بالا کمک که نمی‌کند، هیچ، بلکه مشکلات را سخت‌تر نیز خواهد کرد.» همچنین «حاج امیر حسین» که یکی از بزرگان باباحیدر است، سنت مهریه یکسان را زیبا و بسیار کارآمد می‌داند و اضافه می‌کند: " حدود ۲۴ سال است که ازدواج کرده و مهریه همسرش حتی از ۱۴ سکه هم کمتر است، مهریه زیاد بیشتر شبیه به یک خرید و فروش است تا اجرا کردن سنت پیغمبر!
مهرمهر15 ساعت قبل
به‌گزارش خبرگزاری مهر، رمان «هنری و کیتو» نوشته‌ آیریس مرداک که سال گذشته رمان مهم «دریا؛ دریا» از او به فارسی برگردانده شده و مورد استقبال قرار گرفته بود، با ترجمه‌ زهره مهرنیا روانه‌ بازار نشر شد. «هنری و کیتو» هجدهمین رمان آیریس مرداک است که سال ۱۹۷۶ منتشر شده و اگر «دریا؛ دریا» از نظر ادبی مهم‌ترین رمان این فیلسوف و رمان‌نویس ایرلندی تلقی شده، «هنری و کیتو» محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین اثرش محسوب می‌شود. آیریس مرداک سال ۱۹۱۹ به‌دنیا آمد و سال ۱۹۹۹ درگذشت. آیریس مرداک یکی از بزرگ‌ترین نویسندگان انگلیسی‌زبان قرن بیستم به‌حساب می‌آید. تیراژ رمان ۴۸۰ صفحه‌ای «هنری و کیتو» ۱۱۰۰ نسخه و قیمت پشت جلد آن ۶۹۰۰۰ تومان است.

نظرها

اخبار بیشتر