آمده‌ایم تا فتنه دشمنان را نقش بر آب کنیم/ برادران دینی اهل سنت دوشادوش شیعیان در راهپیمایی اربعین حسینی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. اجتماعی

آمده‌ایم تا فتنه دشمنان را نقش بر آب کنیم/ برادران دینی اهل سنت دوشادوش شیعیان در راهپیمایی اربعین حسینی

فارسخبرگزاری فارس |
حضور اهل سنت در کنار برادران شیعی در پیاده‌روی اربعین حسینی فتنه دشمنان را خنثی خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از گچساران، پیاده‌روی ساده و خالصانه و به قصد زیارت امام حسین (علیه‌السلام) مخصوص شیعیان نیست و بسیاری از اهل سنت نیز در این مراسم شرکت می‌کنند، همچنان که آمارها و گزارشات نیز مؤید این مطلب است.

مراسم پیاده‌روی اربعین هرگز نمایش اقتدار شیعه در برابر دیگر فرق اسلامی نبوده و نیست بلکه نمایش اقتدار جبهه‌ی حق در برابر ظلم جهانی و به نوعی تبلیغ به سوی وحدت است.

آمده‌ایم تا فتنه دشمنان را نقش بر آب کنیم/ برادران دینی اهل سنت دوشادوش شیعیان در راهپیمایی اربعین حسینی - 3

همزمان با برگزاری بزرگترین راهپیمایی جهان به سمت کربلای معلی زائران حضور اهل سنت در این همایش عظیم بیشتر از سال‌های گذشته به چشم می‌خورد و مشاهده می‌شود به گونه‌ای که خواهران و برادران دینی اهل سنت دوشادوش شیعیان در راهپیمایی اربعین حسینی حضور گسترده‌ای دارند و می‌روند تا به این سیل خروشان بپیوندند.

در سایت خبری بخوانید: برترین اخبار اجتماعی در ایران

آمده‌ایم تا فتنه دشمنان را نقش بر آب کنیم/ برادران دینی اهل سنت دوشادوش شیعیان در راهپیمایی اربعین حسینی - 6

براساس این گزارش، یکی از زائران اهل سنت که اهل سیستان و بلوچستان است و ساعتی را در موکب گچساران حضور یافته است در این خصوص می‌گوید: می‌رویم تا با وحدت در کنار هم دشمنان اسلام را نا امید کنیم.

وی ادامه داد: تلاش دشمن و فضا سازی آنها ما را باید هوشیارتر کند.

این زائر کربلای معلی گفت: دشمن تنها هدفش نفاق و تفرقه است و ما آگاه‌تر از آنها هستیم و با حضورمان به آنها و تمامی استکبار جهانی ثابت خواهیم کرد وحدت شیعه و سنی در راهپیمایی بزرگ اربعین به اوج خواهد رسید.

آمده‌ایم تا فتنه دشمنان را نقش بر آب کنیم/ برادران دینی اهل سنت دوشادوش شیعیان در راهپیمایی اربعین حسینی - 10

وی عنوان کرد: امروز باید گفت پیاده روی بزرگ اربعین پیام‌های مختلفی در بعد سیاسی به جهانیان دارد و این حضور باشکوه اقتدار جهان اسلام را به رخ استکبار می‌کشد.

آمده‌ایم تا فتنه دشمنان را نقش بر آب کنیم/ برادران دینی اهل سنت دوشادوش شیعیان در راهپیمایی اربعین حسینی - 12

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

میوه فروشان مزاحم

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، مردم و کسبه منطقه ۱۵ نسبت به این موضوع اعتراض دارند و می‌گویند حدود ۴ سال است که میوه فروشان سیار مزاحم کسب درآمد شده‌اند. برخی شهروندان می‌گویند مکان‌های مناسبی برای ساماندهی میوه فروشان در این منطقه وجود دارد، اما متاسفانه تا الان اقدامی انجام نشده است. همچنین تردد خودرو‌های امدادی در این منطقه مشکل شده است.

شورای شهر

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
امروز وزیر نیرو به شورای شهر آمد تا با همکاری مدیران شهری یک کار بزرگ را در تهران شروع کند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما با هشدار به شهردار تهران از وی خواسته شد تلاش کند قفل تحقق منابع غیر نقد در شهرداری باز بشه قفلی که با اعمال مدیریت هماهنگ و البته شجاعانه بازشدنی است.
فردا نیوزفردا نیوز15 ساعت قبل
سخنگوی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی از واژگونی خودرو حامل چند دانش آموز در مسیر مدرسه خبر داد و گفت: در اثر این حادثه دانش آموز پایه هشتم دبیرستان شبانه روزی این منطقه جان خود را از دست داد. سخنگوی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی بیان کرد: همچنین در این سانحه دو دانش آموز دیگر مجروح شدند که جهت پیگیری روند درمان به بیمارستان منتقل شدند. وی افزود: خودرو سانحه دیده سرویس دانش آموزی نبوده و به صورت آزاد وظیفه انتقال این سه دانش آموز به مدرسه را بر عهده داشته است. مصدومیت ۱۱ دانش‌آموز در تصادف زنجیره‌ایسخنگوی سازمان اورژانس کشور از مصدومیت ۱۱ دانش‌آموز در تصادف زنجیره‌ای خبر داد. وی افزود: در این حادثه ۱۱ دانش آموز دختر ۱۳ تا ۱۶ سال و ۳ راننده مصدوم شده و توسط آمبولانس‌های اورژانس به بیمارستان منتقل شدند.

دستگیری شرور شرق تهران

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
شرورترین فرد در شرق تهران دستگیر شد که هفت نزاع و تخریب و سرفت و حمل اسلحه در کارنامه‌اش بوده. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما شرورترین فرد در شرق تهران دستگیر شد که هفت نزاع و تخریب و سرفت و حمل اسلحه در کارنامه‌اش بوده. این سری هم اقدام به فحاشی و تخریب خودروهای مردم کرده است.
مهرمهر10 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، وحید قبادی‌دانا معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور طی حکمی کاظم نظم‌ده را به عنوان سرپرست بهزیستی استان تهران منصوب کرد. متن ابلاغ به شرح ذیل است: برادر ارجمند جناب آقای دکتر کاظم نظم دهنظر به مراتب تعهد و تجارب ارزشمند جنابعالی، به موجب این ابلاغ با حفظ سمت بعنوان «سرپرست بهزیستی استان تهران» منصوب می‌گردید. با عنایت به عزم دولت تدبیر و امید بر نهادینه‌سازی و توسعه مبانی رفاه اجتماعی و خدمت‌رسانی پایدار و عزت مدار به آحاد ملت شریف ایران به ویژه جامعه هدف معزز سازمان بهزیستی، انتظار می‌رود حداکثر ظرفیت و توان خویش و کارکنان آن مجموعه را در راستای تحقق سیاست‌های دولت و اهداف عالیه سازمان با اولویت محورهای ذیل بکار بندید:۱- مدیریت بهینه سرمایه‌های انسانی و بهره‌مندی از توان و همراهی تمامی کارشناسان و کارکنان صدیق، توانمند و سخت‌کوش جهت نیل به اهداف مقرر۲- تلاش در راستای نهادینه‌سازی، تقویت و توسعه اخلاق و رفتار حرفه‌ای و ترویج نگرش تخصصی به مسائل با رعایت اصول قانونمداری و اعتدال۳- ظرفیت‌سازی مستمر در راستای معرفی هدفمند خدمات سازمان و توسعه سهم مشارکت‌های مردمی در ابعاد مختلف مادی و معنوی و ترویج مفهوم مسئولیت اجتماعی تمامی اقشار حقیقی و حقوقی درخصوص توسعه رفاه اجتماعی۴- تعهد و التزام به بهبود مستمر و ارتقاء کیفیت سطح خدمات تخصصی سازمان در حیطه‌های توانبخشی، پیشگیری و اجتماعی۵- آسیب‌شناسی، اولویت‌بندی و تمرکز بر حل مسائل و مشکلات ویژه منطقه با رویکرد بومی۶- ارتباط موثر، دو جانبه و فعال با واحدهای راهبردی و سیاستگذار ستادی

فیلم/ عزاداری شیعیان نیجریه در کربلا

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز11 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر