استان مرکزی ۱۵ سال است گرفتار مصیبت بزرگ خصوصی‌سازی شده/ خواسته‌ اصلی کارگران هپکو، آذرآب حفظ اشتغال و تولید است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. اجتماعی

استان مرکزی ۱۵ سال است گرفتار مصیبت بزرگ خصوصی‌سازی شده/ خواسته‌ اصلی کارگران هپکو، آذرآب حفظ اشتغال و تولید است

ایلناخبرگزاری ایلنا |
رئیس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان مرکزی گفت: خواسته اصلی کارگران هپکو و آذرآب و تمام واحدهای واگذار شده، احیای تولید و حفظ اشتغال و تولید است.

استان مرکزی ۱۵ سال است گرفتار مصیبت بزرگ خصوصی‌سازی شده/ خواسته‌ اصلی کارگران هپکو، آذرآب حفظ اشتغال و تولید است - 1

به گزارش ایلنا، علی زند (رئیس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان مرکزی) در جلسه هم‌اندیشی روسا و دبیران تشکل‌های کارگری تعدادی از استانها کشور که با حضور وزیر کار در سالن اجتماعات سازمان تامین اجتماعی برگزار شد، از روش سازمان خصوصی‌سازی در واگذاری واحدهای تولیدی انتقاد کرد و گفت: استان مرکزی حدود ۱۵ سال است که گرفتار مصیبتی بزرگی به نام خصوصی‌سازی شده است که کارگران با روش و سیره انجام آن مشکل دارند. این روش مانند یک ویروس مسری خطرناک در واحدهای تولیدی رها شده و تنها راه‌حل، مهار آن و اصلاح روش است.

وی در ادامه خواسته اصلی کارگران هپکو، آذرآب، ماشین‌سازی، واگن پارس و تمام واحدهای واگذار شده را شامل احیای تولید و حفظ اشتغال و کار برشمرد و گفت: کارگران فعالیت واحد و رونق تولید را مقدم بر همه چیز می‌دانند. از شما، دولت و مجلس می‌خواهیم که دغدغه‌های کارگران هپکو و آذرآب را در موضوع تعیین تکلیف سهامداران برطرف کنید.

علی زند در ادامه با اشاره به لزوم توجه به اهلیت خریداران و سهامداران گفت: خریداران و سهامداران فاقد اهلیت و دانش مدیریتی با عملکرد خود تولید را زمینگیر کرده‌اند، انتظار کارگران این است که خصوصی‌سازی‌ها را بررسی کنید و ببینید که سرانجام تولید و کارگران آنها به کجا ختم شده است و سرمایه‌های اقتصادی و اجتماعی کشور را چگونه منهدم کردند، عملکرد عمده آنها مصداق بارز سخنان مقام معظم رهبری بود که فرمودند خریدند، تولید را زمینگیر کردند و … به دنبال هدف‌هایی غیر از تولید هستند.

در سایت خبری بخوانید: خبر های آنلاین اجتماعی از سراسر وب

رییس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان مرکزی در ادامه سوال گفت: چرا باید به کسی که اهلیت و تخصص ندارد و فاقد دانش مدیریتی است و فقط پول دارد شرکت‌های بزرگ تولیدی و صنعتی را واگذار کنیم و با رفتار‌ها و حرکت‌هایی که انجام می‌دهند تولید را متوقف کنند و برای نظام و کارگران هزینه درست کنند و علاوه بر خسران اقتصادی باعث خدشه‌دار شدن اعتماد عمومی و امنیت شغلی شوند؟

وی جایگاه تشکل‌های کارگری استانی خصوصا شوراهای اسلامی کار را با اهمیت خواند و گفت: قدرت تشکل‌های کارگری و شوراهای اسلامی کار براساس قانون تبیین شده و سهامداران و خریداران نیز مکلف شوند در راستای اصل سه‌جانبه‌گرایی حرکت کنند.

زند در بخش پایانی سخنان خود گفت: بنده تعدادی نامه به همراه دارم که تقدیم شما می‌کنم که دغدغه‌های همکاران عزیزمان در شوراهای اسلامی کار استان بخصوص آذرآب و هپکو است که از شما می‌خواهیم این خواسته‌ها را به رئیس جمهور محترم و دولت منعکس کنید.

وی در خاتمه خطاب به وزیر کار تصریح کرد: جناب آقای شریعتمداری چنانچه این‌بار سفر حضرتعالی به استان مرکزی قطعی شد درخواست برگزاری چنین جلسه‌ای با شوراهای اسلامی کار استان و تشکل‌های کارگری را داریم تا آنها بتوانند همه مشکلات موجود را با شما در میان بگذرانند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بهسازی ساختمان‌های پایتخت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ​خطر زلزله و ایمن نبودن ساختمان‌های پایتخت، همیشه موضوعی نگران کننده بوده است. بی توجهی به کیفیت ساخت و سازها، هشداری است تا خطر زلزله بیشتر از قبل جدی گرفته شود. مقاوم سازی سقف‌ها و دیوار‌ها از طریق محاسبات مهندسی موضوعی بود که در نشست تخصصی «بهسازی لرزه‌ای نسبی ساختمان‌های متداول شهر تهران» بررسی شد.

عجیب‌ترین مسجد ایران را اینجا ببینید/ شهر مساجد و حسینه‌های تاریخی در دل کویر (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
کیفیت پایینکیفیت خوبعصر ایران - حسن ظهوری - شهری رویایی در دل کویر است. بنیانش را از ابتدا شهر نهادند و هرگز روستا نبوده‌است. شهری که حالا با مساجد و حسینه‌هایش مشهور شده‌است. زواره شهری در دل کویر است. این گزارش درباره دو مسجد عجیب و تاریخ زواره است.

پیام اربعین برای دلدادگان راه حسین

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
رسانه اربعین پیام اهل حسین را به هر طریق به گوش اهل جهان و عاشقان حسین (ع) می‌رساند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ ۴۰ روز نمایش دلدادگی به سالار شهیدان از نجف تا کربلا با حضور زواری از ۵۵ کشور جهان آن را به بزرگترین پیاده‌روی جهان تبدیل کرده است.

فیلم | این شما و این ربات عنکبوتی ماه‌پیما!

خبرآنلاینخبرآنلاین18 ساعت قبل
استارتاپ انگلیسی اسپیس‌بیت ربات ۴ پایی را طراحی کرده که قادر به زیست در تمامی شرایط آب و هوایی بوده و به عنوان ماه‌نورد از آن استفاده خواهد شد. سازندگان می‌گویند کم هزینه‌ترین ماه‌گرد را ساخته که بدون دردسر قابل پرتاب بوده و به آسانی روی ماه قرار گرفته و شکل عملیاتی به خود می‌گیرد.
عصر ایرانعصر ایران17 ساعت قبل
در رخ دادن این اتفاق فقط کیانوش رستمی مقصر نیست. هیچ کسی مثل کیانوش رستمی من را یاد او نمی‌اندازد. در واقع تنها شانس کیانوش رستمی برای حضور در المپیک این است که سهراب مرادی، رضا بیرالوند، علی میری و سید ایوب موسوی با هم سوار بالن شوند در نقطه‌ای نامعلوم در آسمان ناپدید شوند. البته در این شرایط هم باز بعید است کیانوش رستمی بتواند با ۳۲۰۰ امتیاز، جز ۸ وزنه‌بردار برتر رنکینگ دسته ۹۶ کیلوگرم باشد». در رخ دادن این اتفاق فقط کیانوش رستمی مقصر نیست.

ماجرای کمپوت‌های تقلبی

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
کمپوت‌هایی به نام یک برند معروف و به کام سودجویان متواری. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ ماجرا از این قرار است که متهم متواری، کمپوت‌های تاریخ مصرف گذشته را در مکانی جمع می‌کرد و تاریخش را تغییر و به نام یک برند معروف این کمپوت‌ها را به فروشندگان غالب می‌کرده است.

نظرها

اخبار بیشتر