احیای دستور مهم قانون اساسی پس از ۴۰ سال در ایران +فیلم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. سیاسی

احیای دستور مهم قانون اساسی پس از ۴۰ سال در ایران +فیلم

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز |

به گزارش مشرق، صفحه اینستاگرام «اینستاخبری» نوشت: یکی از نکات مهم قانون اساسی که آن تاکنون به طور کامل محقق نشده بود، اصل ۱۶۸ است که از حضور هیات منصفه در رسیدگی به جرائم سیاسی سخن می‌گوید.

ناصر سراج مشاور رییس قوه قضاییه خبر داد که هیئت منصفه جدید دادگاه مطبوعات، به جرایم سیاسی هم رسیدگی می‌کنند و چند روز پیش نیز آیت‌الله رئیسی در دیدار با قضات دادگستری تهران بر لزوم برگزاری دادگاه مجرمان سیاسی با حضور هیات منصفه تاکید کرده بود.

در سایت خبری بخوانید: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

اعضای هیئت منصفه در تهران ۲۱ نفر و در استان ‌ها ۱۴ نفر هستند و از میان اصناف و تشکل‌های مختلف انتخاب و معرفی می‌شوند.

حالا اجرای کامل این دستور قانون اساسی پس از ۴۰ سال نیز به حساب اصلاحات مهم رئیس جدید دستگاه قضایی نوشته خواهد شد.

احیای دستور مهم قانون اساسی پس از ۴۰ سال در ایران +فیلم - 6

دانلود

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
محمدجواد باقری ارومی، امام جمعه اسالم، در گفت‌و‌گوی ویدئویی با «اعتمادآنلاین»: اعتمادآنلاین| محمدجواد باقری ارومی، امام جمعه اسالم، در گفت‌و‌گوی ویدئویی با اعتمادآنلاین به روحانیون و ائمه جمعه توصیه کرد تا از طریق فضای مجازی با جوانان ارتباط برقرار کنند. مشروح این بخش از صحبت‌های امام جمعه اسالم را در ادامه بخوانید:
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
او ادامه داد: ضمن اینکه معتقدیم بیان FATF در رسانه‌ها مهم است، منتها نحوه پرداختن به ان نباید به گونه‌ای باشد که شرایط دشواری را پیش بیاورد. وزیر کشور با بیان اینکه چهار ماه دیگر وقت داریم افزود: در این ۴ ماه دولت پیگیر تصویب لوایح چهارگانه و دو کنوانسیون است. اقای رحمانی فضلی گفت: آیین‌نامه‌های این قوانین در دولت تصویب و ابلاغ شد و گام‌های بلندی برداشته شده است و در فرصتی که داریم با پیگیری همه دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط با این موضوع، اقدامات دیگری هم صورت می‌گیرد. وی افزود: مجمع تشخیص مصلحت نظام، شورای نگهبان، مجلس شورای اسلامی و دولت به نوعی در خصوص موضوع FATF، لوایح و کنوانسیون‌های مرتبط با آن مسئولیت دارند. اقای رحمانی فضلی گفت: این موضوعی است که در سطح قانونگذاری و تصمیم‌گیری پیگیری می‌شود، در این جلسه مقرر شد که رسانه‌ها نسبت به انتشار اخبار مرتبط با FATF مسئولانه عمل کنند.

فیلم | وضعیت سانتیاگوی شیلی بعد از طوفان مردمی

خبرآنلاینخبرآنلاین15 ساعت قبل
در ۴۰ کیلومتری شمال ایلام منطقه‌ای کوهستانی وجود دارد که دارای آب و هوای معتدل و نیمه مرطوب است. یکی از جاذبه‌های این منطقه، روستایی است به اسم ایوان که انبوهی از جنگل‌های بلوط، زالزالک، بادام کوهی و همچنین انواع گل‎ها و گیاهان را در خود دارد.

بازدید ظریف از کارخانه نوآوری آزادی

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ این کارخانه یکی از بزرگترین مراکز فعالیت استارت‌آپ‌ها در خاورمیانه است. این مکان به منظور سهولت دسترسی تیم‌های کارآفرین به زیرساخت‌ها و همه امکانات مورد نیاز آن‌ها و هم‌افزایی فعالیت‌های استارتاپ‌ها برپا شده است تا در فضایی پویا به نوآوری و خلاقیت بپردازند. این کارخانه یکی از زیر مجموعه‌های شعب پارک فناوری پردیس است که تحت عنوان کارخانه‌های نوآوری در سطح شهر تهران فعالند و بستر ایده‌آلی برای جذب، پرورش و رشد تیم‌های نوپاست.

رمزگشایی نافرجام دستگیری زم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
در سریال رسانه‌های فارسی زبان در باره‌ی دستگیری روح الله زم، پای عشق شیرین در میان است! به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رسانه‌های فارسی زبان روایت‌های یکدیگر را در باره چگونگی دستگیری زم تکذیب کردند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
در ۴۰ کیلومتری شمال ایلام منطقه‌ای کوهستانی وجود دارد که دارای آب و هوای معتدل و نیمه مرطوب است. یکی از جاذبه‌های این منطقه، روستایی است به اسم ایوان که انبوهی از جنگل‌های بلوط، زالزالک، بادام کوهی و همچنین انواع گل‎ها و گیاهان را در خود دارد.

نظرها

اخبار بیشتر