اجرای ۴۰ پروژه ملی در حوزه زنان/ رتبه آخر مازندران در بعد خانوار
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مازن آنلاین
  4. اجتماعی

اجرای ۴۰ پروژه ملی در حوزه زنان/ رتبه آخر مازندران در بعد خانوار

مازن آنلاینخبرگزاری مازن آنلاین |

بزرگنمایی:

پیام مازند - ساری - معاون هماهنگی و برنامه ریزی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری از اجرای ۴۰ پروژه ملی و مشترک در حوزه زنان و خانواده در استان‌های کشور از جمله مازندران خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، اطهره نژادی صبح شنبه در شورای برنامه ریزی استان مازندران با اشاره به تهیه سند ارتقای وضعیت زنان در استان مازندران، برنامه محوری در حوزه زنان و خانواده را از محورهای این سند بیان کرد و گفت: برنامه محوری باید جای تصمیم گیری‌های مبتنی بر سیاسی را بگیرد.

وی افزود: از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون بیش از ۴۰ پروژه مشترک در سطح ملی و استانی در استان‌های کشور از جمله استان مازندران اجرا شده است که دستگاه‌های مختلف در آن نقش داشته‌اند.

وی با اشاره به شماری از طرح‌ها ادامه داد: در سال ۹۴ بیشتری شمار به تعداد ۱۲ طرح در استان مازندران اجرا شده و سال ۹۷ نیز هشت طرح اجرا شده است.

اطهره نژادی، انتخاب، آموزش و ساماندهی زنان تسهیل‌گر توسعه روستایی از جمله طرح‌های مشترک اعلام کرد و گفت: زنان به عنوان کسانی که در روستاها ماندگار هستند می‌توانند به عنوان نقطه تمرکز در شکل دادن مهاجرت معکوس نقش آفرینی کنند.

معاون معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری ادامه داد: حمایت از سیاست‌های سلامت باروری و حفظ توسعه توانمندسازی زنان بهبود یافته از اعتیاد، توسعه صندوق‌های اعتباری خرد، تهیه سند وضعیت ارتقای خانواده، توانمند سازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار از جمله پروژه هاای ملی در حوزه زنا و خانواده به شمار می‌رود.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی این هفته در ایران و سایر نقاط جهان

اطهره نژادی، آموزش حقوق و مسئولیت‌های فرد و اجتماعی به دانش آموزان مقطع دوم متوسطه از دیگر طرح‌ها اعلام کرد و گفت: اگر قرار است کاری را در دانشگاه‌ها پیگیری کنیم باید زیربنای آن را در آموزش و پرورش پی ریزی کنیم و از اینرو تاکید جدی دولت براین است که حقوق و مسئولیت‌ها آموزش داده شود.

وی گفتگوی ملی خانواده را از دیگر پروژه‌های ملی در حوزه زنان برشمرد و گفت: انشالله فضای گفتگو در خانواده‌ها بیشتر رایج شود.

رتبه یکی مانده به آخر مازندران در بعد خانوار

معاون معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری یاداور شد: مازندران در ۱۹۲ نوع رقم آماری جایگاه خوبی و در میانه‌های داده‌های آماری کشور قرار دارد و مازندران در بعد خانوار رتبه یکی مانده به آخر کشور را دارد زیرا میانگین بعد خانوار در کشور ۳٫۴ دهم ولی در مازندران ۳٫۳ دهم خانوار و در گیلان ۲٫۹۷ دهم خانوار است.

اطهره نژادی یادآور شد: مازندران از نظر رتبه بندی زنان سرپرست خانوار رتبه هفتم کشوری را دارد و این نشان می‌دهد که باید در برنامه حوزه زنان همت بیشتری شود و از نظر رتبه بندی زنان بی همسر براثر طلاق مازندران با ۲٫۴۲ درصد رتبه چهارم را دارد است درحالی میانگین کشوری ۱٫۸ اصت.

معاون هماهنگی و برنامه ریزی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری افزود: مازندران در طلاق‌های بالای ۱۵ سال زندگی مشترک رتبه پنجم کشور را دارد و یکی از مسائل جدی در کشور طلاق‌های زودهنگام به شمار می‌رود.

اجرای ۴۰ پروژه ملی در حوزه زنان/ رتبه آخر مازندران در بعد خانوار - 17

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بازگشت زوار شدت گرفت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
حسینی‌ها در مسیر عاشقیچهار روز تا اربعین، حسینی‌ها در مسیر عاشقی قرار گرفتند. بازگشت زوار شدت گرفتهمزمان با آخرین روزهای عزیمت زائران اربعین حسینی به عراق، بازگشت زوار به کشور هم شدت گرفته است. : باوجود تردد بی سابقه در ورودی و خروجی‌های منتهی به مهران، ترافیک، روان و همه مسیرهای منتهی به این شهر، باز است. تعطیلی مدارس مهرانبا توجه به حجم بالای تردد زائران، همه مقاطع مدارس مهران در استان ایلام هم از فردا تا دوشنبه تعطیل شد. مرز چذابهزائران پس از زیارت کوتاه، سریعتر در مسیر بازگشت قرار گیرندمرز چذابه در خوزستان، یکی از پایانه‌های مرزی چهارگانه با کشور عراق است که این روزها پذیرای کربلایی هاست.

گشت مشترک تعزیرات و دادستانی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
کوچه شهرستانی، بازار انواع مواد غذایی؛ با گشت ویژه تعزیرات و دادستانی امروز در میدان امام حسین (ع) محصولات فاسد و غیرقابل استفاده در محل معدوم شد و پرونده به مراجع قضایی ارجاع شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ امروز به کوچه شهرستانی، بازار انواع مواد غذایی در میدان امام حسین (ع) با گشت ویژه تعزیرات و دادستانی سری زدیم و پس از بازدید، محصولات فاسد و غیرقابل استفاده در محل معدوم و پرونده‌ها به مراجع قضایی ارجاع شد.

جلسه شورای شهر تهران

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
صد و هفتاد و یکمین جلسه علنی شورای شهر تهران امروز برگزار شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، انتقاد عضو شورای شهر از اجرا نشدن قانون در مجتمع پالادیوم، توافق برای کاهش ساخت و ساز در پادگان ۰۶ تهران و … در جلسه امروز شورای شهر تهران مطرح شد.

دسترسی آسان به وکیل

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ یکی از مهمترین مشکلات مردم در پیگیری پرونده‌های قضایی که شاید از علل طولانی شدن رسیدگی‌ها بوده، بی اطلاعی از مبانی قانونی است. در سال‌های اخیر دادن مشاوره و وکیل رایگان به مردم در اولویت‌های دستگاه قضا قرار گرفته که البته بخشی از آن در مرکز وکلای قوه قضائیه دنبال می‌شود. حالا انتظار می‌رود با مشاوره‌های حقوقی رایگان، دسترسی را به وکیل آسانتر می‌کند پرونده‌ها در مراجع قضایی با دقت و سرعت بیشتری پیگیری شوند.

والتر وایت و جسی پینکمن بعد از بریکینگ‌بد / ادامه سریال محبوب جهان ساخته شد (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
وی افزود: به همین دلیل برنامه‌ریزی حمل و نقل برای این تعداد زائر، برنامه‌ریزی پیچیده و دقیقی باید باشد تا در زمان بازگشت زوار و اوج سفرهای برگشت، به دلیل محدودیت‌های ظرفیت راه‌ها و ناوگان، اختلالاتی پیش نیاید. معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با بیان اینکه تا پیش از این ۷۰ درصد ناوگان اتوبوسی کشور در اختیار جابه‌جایی زوار اربعین بود، افزود: سفر زیارتی اربعین یک افتخار ملی – اسلامی محسوب می‌شود و برای آنکه بتوانیم بهترین خدمات را به زائران اباعبدالله در زمان سفرهای بازگشت ارائه کنیم، ‌ تلاش کردیم رقم ۷۰ درصد ناوگان اتوبوسی که تا پیش از این قرار بود به سفرهای اربعین اختصاص یابد، به عدد ۱۰۰ درصد ناوگان افزایش یابد. وی اضافه کرد: بدین ترتیب فقط در تاریخ‌های پنج‌شنبه ۲۵ مهرماه تا یکشنبه ۲۸ مهرماه، در یک دوره چهار روزه، ۱۰۰ درصد اتوبوس‌های‌ناوگان اتوبوسی موجود در کشور، برای بازگشت زوار اربعین اختصاص می‌یابد. وی افزود: از همه هموطنان تقاضا داریم در این چهار روز از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند تا بتوانیم در سفرهای برگشت، خدمات مناسبی به زوار اربعین ارائه دهیم. وی با بیان اینکه ناوگان داخلی کماکان در کشور عراق هم به جابه‌جایی زوار مشغول است، گفت: نقش این ناوگان در واقع کمک‌کننده و همچنین تنظیم‌کننده نرخ‌ها در کشور عراق است تا بخش خصوصی عراق نتواند در افزایش تقاضا، قیمت‌ها را افزایش دهد.

نظرها

اخبار بیشتر