حاشیه‌نشینان خلیج فارس به فکر منافع مشترک با تهران هستند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. افکارنیوز
  4. سیاسی
حاشیه‌نشینان خلیج فارس به فکر منافع مشترک با تهران هستند

حاشیه‌نشینان خلیج فارس به فکر منافع مشترک با تهران هستند

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز |
عضو فراکسیون امید مجلس اعتقاد دارد اسرائیلی ها از تیرگی روابطشان با ایران سوء استفاده می کنند تا خودشان را به کشورهای عربی منطقه نزدیک کرده و به سمت عادی سازی روابط حرکت کنند.

به گزارش افکارنیوز،

جلیل رحیمی جهان‌آبادی در خصوص طرح رژیم صهیونیستی برای عادی سازی روابط با کشورهای عرب حوزه‌ خلیج فارس، گفت: اسرائیلی‌ها یکی از فلاکت‌بار‌ترین مقاطع زمانی خودشان را پشت سر می‌گذارند.

اخبار سیاسی- نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی در این راستا، تصریح کرد: در واقع زمانی گسترش و توسعه سرزمینی، بهبود روابط با کشورهای منطقه و جهان برای رژیم صهیونیستی مهم محسوب میشد اما اکنون در تلاش هستند هویت و موجودیت خودشان را حفظ کنند.

فساد سیستماتیک، موجب نابودی درونی رژیم صهیونیستی شده است

وی ضمن بیان اینکه دو مولفه مهاجرت معکوس و فساد سیستماتیک، موجب نابودی درونی این رژیم جعلی شده است، ادامه داد: همچنین علی رغم اینکه چندین دهه از عمر ننگین این رژیم در خاورمیانه می‌گذرد، هنوز کشورهای نزدیک به این رژیم به دلیل فشار افکار عمومی حاضر به اعلام علنی حمایت خودشان نیستند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه مشکل رژیم صهیونیستی صرفا مربوط به ایران نیست زیرا بیش از یک میلیارد مسلمان در جهان وجود دارند که دیدگاهشان نسبت به این رژیم جعلی مشخص است، اظهار کرد: به عبارتی اسرائیلی‌ها از تیرگی روابطشان با کشورمان سوء استفاده می‌کنند تا خودشان را به کشورهای عربی منطقه نزدیک کنند.منافع کشورهای حاشیه خلیج فارس با ایران مانع عادی سازی روابطشان با اسرائیل شده است

در خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

رئیس کمیته بین‌الملل کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی افزود: شاید بتوان گفت برخی از کشورهای عربی، روابط خیلی مناسبی با ایران ندارند اما آنچنان اشتراکات فرهنگی و دینی و همچنین منافع امنیتی، اقتصادی و سیاسی دارند که نمی‌توانند دوستی با رژیم منحوسی را بپذیرند.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امروزه ایران نقش اثرگذاری در منطقه دارد، خاطرنشان کرد: می‌توان اذعان کرد تنش‌های کنونی رخ داده با ایران قابل برطرف شدن است و بر این اساس مشاهده می‌شود کشورهای مختلفی درصدد بهبود روابط هستند. از این رو رژیم صهیونیستی با چنین وضعیتی در مسیری قدم می‌گذارد که منجر به نتیجه مطلوب نخواهد شد و توافقنامه‌ دوجانبه با کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس نیز منعقد نمی‌شود.

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی طرحی گسترده به کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس به منظور امضای توافقنامه‌ای دوجانبه بین آنها و رژیم صهیونیستی اعطا کرده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

لحظه فرار داعشی‌ها از زندان سوریه + فیلم

رکنارکنا2 روز قبل
به گزارش رکنا، بازگشت تروریست‌های داعش به سمت شهرهای سوریه می‌تواند عواقب ناگواری برای مردم این کشور داشته باشد و ترکیه با حملات خود به مناطق مختلف تاکنون کمک بزرگی به این تروریست‌ها کرده است و در واقع آنها را روانه نقاط مختلف سوریه کرده است. به جرات می‌توان گفت یکی از بزرگترین مخاطرات مربوط به عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه وضعیت زندانیان داعش در محدوده تحت کنترل نیرو‌های دموکراتیک سوریه است. این روزها ناآرامی‌ها در اردوگاه الحول با افزایش حمله ترکیه به راس العین و تل ابیض در شمال سوریه شدت یافته است. در فیلم زیر کمپی از محل نگهداری داعشی‌ها را مشاهده می‌کنید که پس از حمله ترکیه به اطراف این محل و آماده کردن بستر فرار آنها، این تروریست‌ها به اطراف کمپ پراکنده شده و در تلاشند تا خود را بار دیگر به شهرها برسانند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

فیلم| مراحل ساخت و پرواز جت آموزشی یاسین

فارسفارس1 روز قبل
جت آموزشی تمام ایرانی «یاسین» صبح امروز با حضور وزیر دفاع در پایگاه شهید نوژه همدان رونمایی و عملیاتی شد. فیلم| مراحل ساخت و پرواز جت آموزشی یاسینبه گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، جت آموزشی تمام ایرانی «یاسین» صبح امروز با حضور وزیر دفاع در پایگاه شهید نوژه همدان رونمایی و عملیاتی شد. در این فیلم مراحل طراحی، ساخت و پروازهای آزمایشی جت آموزشی یاسین را خواهیم دید.

چرا باید ماجرای «حذف زبان انگلیسی» و «رفع حصر از آن» را جدی نگرفت و رها کرد؟!

تابناکتابناک1 روز قبل
از «زبان انگلیسی، زبان خیلی از منابع علمی دنیاست و هیچ وقت حذف نخواهد شد» تا «در زمان طاغوت زبان انگلیسی اجباری بود که از دید ما ضرورتی ندارد و معتقدیم باید انتخاب زبان را آزاد بگذارند»، در مناظره این نمایندگان استدلال‌های متفاوت و مختلفی بیان می‌شود، اما آنچه جالب توجه است، بی اطلاعی مخالف و برگزار کننده مناظره از اصل طرح است! مجادله‌هایی که ماجرا را به شبکه‌های اجتماعی و بستر جامعه کشانده و به صف کشی موافقان و مخالفان منجر شده است. ایراداتی که ظاهرا طرح فوق موجب شده همه بر آن‌ها چشم بپوشند. رویکردی که مجابمان می‌کند بیشتر در ماجرا دقیق شده و تلاش کنیم چرایی مهم شدن این طرح را بررسی کنیم. نگرانی عمیقی که در خبرگزاری مجلس شورای اسلامی نیز بازتاب یافته و از قضا به نمایش رویدادی جالب توجه منجر شده است.

فیلم | روحانی: دعوا سر برجام نیست، دعوا مسئله بالاتری است

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
همیشه قصه‌های ایرانی همراه با لطافت، شور و پند آموزی بوده است اما جریان این قصه ایرانی بسیار متفاوت‌تر است، هم لطیف است، هم شورانگیز است و هم پندآموز اما فرق اساسی آن با سایر قصه‌ها و افسانه‌ها، واقعی بودن آن است. تبریز از قدیم‌الایام شهر بسیار بزرگ و تاثیرگذاری در ایران بوده است. شهری که یکی از طویل‌المدت‌ترین پایتخت‌های ایران بوده است و اتفاقات بسیاری را در دل خود دارد که جاذبه‌های معروف آن خود گواه این پیشینه هستند.

زورگیری وسط دریاچه ارومیه +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز20 ساعت قبل
به گزارش مشرق، حمید یوسف زاده: در حالی که ۷ ماه از سال می‌ گذرد، تعرفه عوارض آزادراه نیمه کاره تبریز - ارومیه با افزایش زیادی مواجه شده است. افزایش ۴۰ درصدی عوارض آزاد راه ارومیه - تبریز قابل قبول نیستنادر قاضی‌پور اظهار کرد: وزیر راه وشهرسازی باید مبنای قانونی افزایش ۴۰ درصدی عوارض آزاد راه احداث نشده ارومیه - تبریز را تبیین کند چراکه این افزایش قابل قبول نیست. پیشرفت فیزیکی قطعه سوم آزاد راه ارومیه تبریز اصلا مطلوب نیستسرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان‌غربی گفت: پیشرفت فیزیکی آزاد راه ارومیه تبریز به ویژه قطعه سوم آن اصلا مطلوب نیست و برای ساخت قطعات پنج، شش و تکمیل قطعات یک تا چهار به ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است. پیمان آرامون اظهار کرد: این روزها دریاچه ارومیه به عنوان یکی از منحصربه‌فردترین جاذبه‌های توریستی حال و روز قابل قبولی پیدا کرده بنابراین رسیدگی به آزادراه ارومیه تبریز که از میانه این دریاچه می‌گذرد بسیار پر اهمیت است. پروژه آزادراه ارومیه-تبریز اواخر سال ۹۹ افتتاح می‌شودسیدهادی بهادری نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت ۱۵۰ میلیارد تومان از سهم خود را در پروژه آزادراه ارومیه-تبریز به کار می‌گیرد تا اواخر سال آینده این پروژه به بهره‌برداری برسد.

ورود ارتش سوریه به عین العرب

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
به گزارش گروه چندرسانه‌ای خبرگزاری میزان، نیرو‌های ارتش سوریه وارد عین العرب (کوبانی) در مرز با حومه شمالی حلب شدند. نیرو‌های سوری همچنین وارد چندین روستای جدید در حومه شهرک تل تمر شده در شمال غرب شهر حسکه شدند. ارتش سوریه دو روز قبل وارد شهر تل تمر و صوامع الأغبیش در حومه حسکه، شهر منبج در حومه شمال شرقی حلب، شهرک عین عیسی، شهر الطبقه و فرودگاه نظامی الطبقه در حومه رقه شد. ارتش سوریه طی چند روز گذشته کنترل مساحتی بالغ بر یک‌هزار کیلومترمربع را در اطراف منبج در شمال کشور به دست گرفته است. ارتش ترکیه پس از اعلام تصمیم دولت ترامپ برای خارج کردن نیرو‌های آمریکایی از شمال شرقی سوریه، نیرو‌ها و ادوات نظامی خود را در مرز مشترک با سوریه مستقر کرد و از بعد از ظهر روز چهارشنبه هفته گذشته نیز عملیات نظامی خود علیه نیرو‌های کرد متحد آمریکا را آغاز کرد.

نظرها

اخبار بیشتر