ایستگاه محیط بانی در کوه بیرمی راه‌اندازی می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اجتماعی
ایستگاه محیط بانی در کوه بیرمی راه‌اندازی می‌شود

ایستگاه محیط بانی در کوه بیرمی راه‌اندازی می‌شود

مهرخبرگزاری مهر |
دشتی- مدیر کل محیط زیست استان بوشهر گفت: تلاش داریم ایستگاه محیط بانی در کوه بیرمی به عنوان یکی از مناطق حفاظت شده راه‌اندازی شود.

به گزارش خبرنگار مهر، فرهاد قلی‌نژاد صبح شنبه در آئین تودیع و معارفه رئیس اداره محیط زیست شهرستان دشتی اظهار داشت: در چند سال اخیر در حوزه محیط زیست اقدامات خوبی در سطح استان صورت گرفته است.

وی افزود: در حوزه پسماند نیز برنامه‌های خوبی تدوین شده که به زودی اداره پسماند و خاک نیز در سطح استان راه‌اندازی می‌شود.

فرماندار دشتی با بیان اینکه محل دفن زباله در شهر خورموج ساماندهی می‌شود، بر ضرورت مشارکت مردم در محیط زیست تاکید کرد.

عبدالله نادری افزود: باید از ظرفیت نیروهای توانمند در سطح شهرستان به نحو مطلوب استفاده کنیم.

در خبری بخوانید: اخبار اجتماعی ایران

وی تصریح کرد: دشتی از لحاظ مساحت دومین شهرستان استان است که نیازمند توجه جدی به آن است.

نادری خاطرنشان کرد: رشیدی از نیروهای توانمند، با انگیزه، مسلط به حوزه کاری بود و اتنظار داریم سرپرست جدید با تلاش فراوان ماموریت‌های محوله را به نحو مطلوب انجام دهد.

در پایان از خدمات ۱۰ ساله مصطفی رشیدی تقدیر و علیرضا جمادی به سمت سرپرست جدید اداره محیط زیست شهرستان دشتی معرفی شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

غافلگیری قاچاقچیان در طرح «ظفر ۲»

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
پلیس پایتخت در طرح «ظفر ۲»، ۲۷۰ خرده فروش را به همراه ۹۰۰ معتاد متجاهر جمع آوری کرد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس پلیس پایتخت در حاشیه اجرای طرح «ظفر ۲» گفت: از ابتدای سال تاکنون ۱۵ تن مواد مخدر کشف کردیم که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴۲ درصد افزایش کشفیات داشتیم.

شهروندان در سایت تاکسیرانی، اشیای گمشده خود را پیدا کنند

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
علیرضا قنادان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: یکی از مواردی که در تاکسیرانی همیشه مطرح است مبحث تاکسیرانان امانتدار است و از آنجایی که تعداد زیادی از شهروندان با تاکسی تردد می‌کنند معمولا اشیای گمشده‌ای در تاکسی‌ها باقی می‌ماند. وی ادامه داد: ما در سازمان تاکسیرانی، واحد امور اشیای گمشده داریم که همه تاکسیران‌ها در صورت پیداکردن شی‌ای در داخل خودروی خود یا آن را به صاحبش بازمی گردانند یا آن را تحویل سازمان تاکسیرانی می‌دهند که بعد از صورتجلسه و در صورت داشتن مشخصات ثبت می‌شود و اگر شیء پیدا شده نشانی داشته باشد آن را پست می‌کنیم در غیر این صورت در سازمان تاکسیرانی به صورت امانی باقی می‌ماند.

استقرار جوی پایدار تا پایان هفته

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
مرتضی ضرابی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ با اشاره به پایداری هوا و افزایش غلظت آلاینده‌ها در دو روز آینده گفت: میزان این غلظت در شهر‌های پرجمعیت و صنعتی نظیر تهران به بیش از ۱۵۰ درجه خواهد رسید که این شرایط ناسالم برای همه گروه‌ها است.
مهرمهر16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، صفا صبوری دیلمی، معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران ضمن اعلام این خبر بیان کرد: از زمان آغاز طرح بهسازی معابر شهر تهران و با وجود عدم امکان فعالیت در ۱۸ روز از این بازه زمانی به دلایلی همچون بارندگی یا ممنوعیت تردد کامیون‌های حمل آسفالت، حدود ۵۸۱ هزار تن آسفالت در سطح معابر پایتخت پخش و عملیات بهسازی اجرا شده است. وی با بیان اینکه تاکنون بیش از ۵۸ هزار نقطه خرابی در سطح معابر شهر تهران مرمت شده است، یادآور شد: از دوازدهم اسفندماه سال گذشته تاکنون در هر یک از مناطق ۲۲گانه به طور متوسط بیش از ۲۶ هزار تن آسفالت صرف اقدامات مربوط به نگهداشت معابر شده است. صبوری فراهم شدن امکان کنترل کیفی آسفالت در محل کارخانه را از دیگر مزایای تامین آسفالت به روش فعلی دانست و یادآور شد: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از هزار و ۱۰۰ آزمون کنترل کیفی روی قیر و سنگدانه‌های تولید آسفالت و همچنین بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ آزمون کنترل کیفی روی محصول نهایی انجام شده است و کارشناسان مرکز مطالعات ژئوتکنیک و مقاومت مصالح به طور مستمر کیفیت فرآیند تولید آسفالت در کارخانجات سازمان مهندسی و عمران شهر تهران را زیر نظر دارند. وی همچینن در تشریح اقدامات انجام شده به منظور بهسازی خطوط اتوبوس تندرو (بی آر تی)، از پخش و اجرای ۷ هزار تن آسفالت در خطوط ۱، ۴، ۷ و مسیر جمهوری- بهارستان خبر داد و گفت: در خط ۱۰ بی آر تی تثبیت و اصلاح بستر با استفاده از ۱۴۴ مترمکعب بتن الیافی صورت پذیرفته است. به گفته معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران؛ صرفه جویی در مقوله تامین آسفالت همچنان یکی از مزایای مهم طرح بهسازی معابر شهر تهران به شمار می‌آید و اتکا به منابع و ظرفیت‌های داخلی شهرداری تهران در تولید این محصول استراتژیک، سبب صرفه جویی ۹۲ میلیارد تومانی در هزینه‌های طرح مذکور تاکنون شده است.
مهرمهر17 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، زهره عبادتی با اشاره به اینکه با توجه به سردی هوا و افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و وارونگی هوا، این اداره طرح ضربتی پایش واحدهای آلاینده هوا را در دستور کار خود قرار داده، گفت: در هفته جاری بیش از ۲۰ واحد بزرگ صنعتی، تولیدی و خدماتی آلاینده هوا پایش شده و به واحدهایی که الزامات محیط زیستی را رعایت نکنند اخطاریه، ابلاغ و اقدامات قانونی لازم، اجرا خواهد شد. وی با بیان اینکه شهروندان در صورت برخورد با هرگونه آلایندگی هوا می‌توانند موضوع را به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری اطلاع داده و کارشناسان این اداره در اسرع وقت به موضوع رسیدگی می‌کنند، تصریح کرد: با توجه به تمرکز واحد‌های صنعتی در شهرستان ری و مشکلات محیط زیستی شهرستان در بخش آلودگی هوا، این پایش‌ها به صورت مستمر تا پایان فصول سرد سال ادامه خواهد داشت. بر اساس اطلاعات ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا و انباشت آلاینده و همچنین تداوم آلودگی هوا در چند روز گذشته، امروز مدارس ابتدایی و پیش دبستانی ناحیه یک و دو شهر ری و کهریزک به همراه مدارس ابتدایی شهرستان‌های ورامین، پیشوا، پاکدشت و قرچک با اعلام کارگروه مواقع اضطرار آلودگی هوای استان در دو شیفت صبح و عصر تعطیل بود.
ایسناایسنا19 ساعت قبل
رییس سازمان حفاظت محیط زیست در پیامی به جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان آورده است: مخاطبان کودک و نوجوان با عنایت به ویژگی‌های فردی و سنی‌شان، تاثیرپذیری فراوان‌تری نسبت به محتواهای رسانه‌ای و نمایشی دارند و طرح مقولات محیط زیستی در آثار و نمایش‌های مختص کودکان و نوجوانان می‌تواند نسلی محیط زیستی و سبز را برای آینده ایران اسلامی تربیت کند. هنر تئاتر و نمایش نیز با توجه به حضور و هم‌نفسی هنرمند و مخاطبان از پیچیده‌ترین و در عین حال اثرگذارترین فرم‌های هنری محسوب می‌شود. از این منظر، بیان دغدغه‌های فکری، فرهنگی و اجتماعی مخاطبان در بستر نمایش می‌تواند به اصلاح فرهنگ نسل کنونی و آموزش نسل‌های آینده منجر شود. در ادامه این پیام رییس سازمان حفاظت محیط زیست عنوان کرده است: توجه به مقوله مهم محیط زیست، که خداوند متعال در قالب آب، هوا، خاک و تنوع زیستی و جانوری در اختیار ما انسان‌ها قرار داده است، در حوزه‌های هنری و نمایشی می‌تواند مخاطبانی دغدغه‌مند و حساس به محیط زیست را به ارمغان آورد. طبعا مخاطبان کودک و نوجوان با عنایت به ویژگی‌های فردی و سنی‌شان، تاثیر پذیری فراوان‌تری نسبت به محتواهای رسانه‌ای و نمایشی دارند و طرح مقولات محیط زیستی در آثار و نمایش‌های مختص کودکان و نوجوانان می‌تواند نسلی محیط زیستی و سبز را برای آینده ایران اسلامی تربیت کند.

نظرها

اخبار بیشتر