تقویت مافیا آموزش با حذف زبان انگلیسی از مدارس
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برنا
  4. فرهنگ
تقویت مافیا آموزش با حذف زبان انگلیسی از مدارس

تقویت مافیا آموزش با حذف زبان انگلیسی از مدارس

برناخبرگزاری برنا |
عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:

به گزارش گروه روی خط رسانه‌های خبرگزاری برنا؛ جلیل رحیمی جهان‌آبادی، با اشاره به طرح یک‌فوریتی که توسط ۵۷ نماینده به هیأت‌رئیسه مجلس ارسال شده است، عنوان کرد: زبان انگلیسی یکی از زبان‌های مهم دنیا و زبان ارتباط بین‌المللی است و حذف آن آسیب بسیار زیادی از نظر علمی به آموزش کشور وارد می‌کند.

وی افزود: اگرچه آموزش زبان انگلیسی در کشور ما به شیوه‌ای اشتباه انجام می‌شود و به جای‌ این‌که دانش‌آموزان مکالمه و استفاده کاربردی از زبان انگلیسی را فرا بگیرند، مسائل غیرکاربردی و بخشی از گرامر را آموزش می‌بینند که در محاوره و گفت‌وگو کاربردی ندارد، اما نباید آن را حذف کرد و می‌بایست شیوه تدریس را اصلاح نمود و محل گفت‌وگو ایجاد کرد.

تقویت مافیا آموزش با حذف زبان انگلیسی از مدارس - 3

نماینده تربت‌جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: ضمن احترام به همکارانی که این طرح را امضا کرده‌اند، اما حذف زبان انگلیسی آسیب فوق‌العاده جدی به دانش‌آموزان و نظام آموزشی کشور وارد می‌کند.

رحیمی جهان‌آبادی، تاکید کرد: یکی از معضلات اساسی که گریبان‌گیر فضای آموزشی کشور است، کتاب‌ها و آموزش‌های خارج از چارچوب آموزش و پرورش است که به نظر من تبدیل به مافیا شده و چه در زمینه کنکور و چه کلاس‌های فوق‌برنامه مصیبت فراوانی را برای آموزش و پرورش، دانش‌آموزان و خانواده‌ها ایجاد کرده است.

وی افزود: چنانچه درس زبان انگلیسی که زبان رایج بین‌المللی است و وجودش مثل سایر دروس ضروری است را حذف کنیم و بار آموزشی آن را به آموزشگاه‌ها منتقل کنیم، به دلیل‌ این‌که مردم در زمینه فراگیری زبان انگلیسی احساس نیاز می‌کنند و چاره‌ای به جز مراجعه به آموزشگاه‌ها ندارند، منجر به تقویت مافیا خواهد شد.

رحیمی جهان‌آبادی، تصریح کرد: این طرح عملی نیست و فایده‌ای هم ندارد؛ از طرف آموزش و پرورش، دانش‌آموزان و مردم هم استقبال نخواهد شد و در مجلس هم رأی نمی‌آورد.

وی متذکر شد: آموزش و پرورش ما احوال خوشی ندارد و ما برای رفع نیازهای آموزش و پرورش در زمینه‌های نیروی تخصصی، تجهیزات، تعیین‌ و تکلیف نیروهای فعلی اعم از بسته‌های حمایتی و حق‌التدریسی که امنیت شغلی ندارند و وضعیت مناسبی ندارند، باید بودجه‌ مناسب در نظر بگیریم.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی روز جهان

این نماینده مجلس، تاکید کرد: حداقل ۳۰ درصد بودجه کشور را باید به آموزش و پرورش اختصاص دهیم؛ چراکه آمار بالای معلمان و دانش‌آموزان، تقویت و رفع مشکلات، این وزارتخانه نیازمند چنین بودجه‌ای است، اما متاسفانه تنها رقمی کمتر از ۷درصد بودجه کشور به این وزارتخانه اختصاص پیدا می‌کند.

رحیمی جهان‌آبادی، ادامه داد: حالا به‌جای رفع این دردها و نیازهای اساسی اگر یک درد و رنج جدید هم مانند حذف درس زبان انگلیسی از مدارس ایجاد کنیم که منجر به هرج‌ومرجی برای آموزشگاه‌ها و مدارس خواهد شد و به‌نفع مافیای کنکور خارج از کلاس‌ها هم هست، اقدامی معقول و منطقی نیست.

وی خاطرنشان کرد: اگر کسی دلسوز آموزش و پرورش است که قطعا نمایندگان مجلس این‌چنین هستند، خواهش می‌کنم دست‌بهدست هم دهیم و امسال در ردیف‌های بودجه، جدول‌ها و ردیف‌های اضافی که هیچ ضرورتی ندارند را حذف کنیم. به رقمی حدود ۱۲ هزار میلیارد تومان برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و نیروهای آموزش و پرورش نیاز داریم و باید تلاش کنیم تا این پول را در اختیار این وزارتخانه قرار دهیم و مطالباتش را رفع کنیم.

رحیمی ‌جهان‌آبادی، گفت: تامین نیروی جدید، تعیین وضعیت نیروهای فعلی، تامین و به‌روز کردن تجهیزات و … از مهم‌ترین دغدغه‌های وزارتخانه آموزش و پرورش است.

وی اظهار کرد: زمان بودجه امسال بهترین فرصت برای کمک به این وزارتخانه اساسی است؛ چراکه سال پایانی مجلس دهم هم هست و مردمی که به ما رأی دادند منتظر اقدامات مفید و مؤثر هستند. بودجه امسال را با دقت بیشتری بررسی کنیم و با حذف ردیف‌های اضافی، پول را به مسائل اساسی کشور مانند حوزه بهداشت و درمان، آموزش و پرورش، آبفای روستایی، جاده‌ها، راه آهن و … اختصاص قرار دهیم.

منبع: ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

عاشقانی که جا نماندند

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، عاشقان اباعبداالله الحسین (ع) که از حضور در راهپیمایی نجف تا کربلا جا مانده‌اند امروز صبح به نیابت از زیارت مرقد مطهر امام حسین (ع) و به قصد رجاء از میدان‌های پنجگانه تهران پیاده‌روی خود را به سوی حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (س) آغاز کردند.
الفالف16 ساعت قبل
هرکسی از نگاه خود و با سلیقه شخصی دیگری را که ممکن است در هر زمینه‌ای کاری را انجام دهد، مورد حمله و آماج قرار می‌دهد. پسر چشم آبی سینمای ایران خیلی زود معروف شد، شاید زودتر از چیزی که خودش فکر می‌کرد! اما گلزار به جز بازیگری، موسیقی را هم با جدیت دنبال می‌کرد و قبل‌ از دیده شدن در قاب سینما گیتاریست گروه موسیقی آریان بود. کنسرت در سالن اسکاراما مورد تازه‌ای که پیرامون گلزار و کنسرت جدیدش رخ داده، کمی عجیب‌تر از بقیه موارد است. کنسرتی که سه هفته آینده است و شصت درصد بلیت‌هایش فروش رفته، چگونه قضاوت شده که موفق بوده یا نبوده؟!

زوارالحسین در مسیر اربعین

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
اکنون جهانیان اسلام را به نام اباعبدالله الحسین می‌شناسند؛ به پاس صبر، عزت و پایداری حضرت زینب (س) به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آمده‌اند به یک قرار جمعی …راهشان پیدا؛ درست مثل خورشیدی که نظاره‌گر بود. هر کسی به طریقی سعی می‌کرد خادمان زائران اربعین باشد؛ موکب به موکب. حالا جهانیان اسلام را به نام اباعبدالله الحسین می‌شناسند؛ به پاس صبر، عزت و پایداری حضرت زینب (س). در مسیر معرفت حسینی می‌شود درس اخلاق، ایثار و آزادگی را فراگرفت. یا اباعبدالله الحسین (ع) در این مسیر قدم‌هایمان را استوار دار.
افکارنیوزافکارنیوز7 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشعلیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در آستانه بیست و دومین دوره انتخابات شوراهای دانش آموزی کشور، اظهار کرد: انتخابات امسال با پیام وزیر آموزش و پرورش و به صورت همزمان در بیش از ۱۰۵ واحد آموزشی روز اول آبان برگزار می‌شود. اخبار اجتماعی- وی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود در این انتخابات حدود ۱۱ میلیون دانش‌آموز شرکت داشته باشند، افزود: دانش‌آموزان پایه سوم ابتدایی به بالا می‌توانند در انتخابات چه به صورت کاندیدا و چه به صورت رأی دهنده شرکت داشته باشند که تعداد ۷۷۰ هزار نفر به عضویت شوراهای دانش‌آموزی کشور در می‌آیند. وی خاطرنشان کرد: شعار امسال انتخابات شورای دانش آموزی «شوراهای دانش‌آموزی، طلایه‌داران گام دوم انقلاب» تعیین شده است تا با استفاده از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، این نوجوانان و جوانان در چله دوم انقلاب هر چه با شکوه‌تر در صحنه‌های اجتماعی ظهور و بروز داشته باشند. کاظمی، مهم‌ترین وجه ممیزه انتخابات امسال را الکترونیکی بودن آن دانست و گفت: ابتکاری که امسال در زمینه انتخابات شوراهای دانش‌آموزی انجام گرفته است، برگزاری این انتخابات به صورت الکترونیکی و پایلوت در درصدی از مدارس مراکز استان‌هاست که به صورت آزمایشی انجام می‌پذیرد تا ان‌شاءالله در صورت موفق بودن به سراسر کشور تسری پیدا کند. برگزاری شوراهای دانش آموزی نیاز به الزاماتی دارد که باید انجام شود؛ مدیر آموزشگاه در مراسم صبحگاه یا با چاپ برشور و برگزاری مسابقات، دانش‌آموزان را از شرح وظایف و جایگاه‌ها و اهمیت شورای دانش آموزی مطلع کند؛ مدیر آموزشگاه سعی کند با تشکیل ستادی یا حضور نمایندگان کلاس‌ها و دبیران و اولیا نسبت به نظارت بر انتخابات و گزینش کاندیداهای شایسته با حداقل معیارهای معقول اقدام کنند.

حسین (ع)، آغاز زندگی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
برترین‌هابرترین‌ها10 ساعت قبل
* روزی که من باخبر شدم خانه مصادره شده زنگ زدم تا مساله را پیگیری کنم. بعد هم که خانه را مصادر کردند آنها از آنجا رفتند و هنوز هم خانواده من در ایران مستاجر هستند. * (شما هنوز هم سند مالکیت خانه را دارید؟): بله هنوز هم سند دارم. فکر کنم سال ۷۲ بود که پس از مصادره سند این خانه به چهار نفر منتقل شد. * (در پاسخ به این سوال که شما اگر خانه خود را پس بگیرید، دوست دارید به ایران برگردید): بله دوست دارم برگردم ایران.

نظرها

اخبار بیشتر