جشنواره دانشجویی و مردمی تئاتر فراخوان داد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برنا
  4. فرهنگ
جشنواره دانشجویی و مردمی تئاتر فراخوان داد

جشنواره دانشجویی و مردمی تئاتر فراخوان داد

برناخبرگزاری برنا |

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ پس از هشت دوره برگزاری جشنواره تئاتر «ثمر» نهمین دوره این جشنواره از ۹ تا ۱۹ اسفند در عمارت نوفل لوشاتو برگزار خواهد شد.

نهمین دوره این جشنواره از ۹ لغایت ۱۹ اسفند ماه در عمارت نوفل لوشاتو به دبیری رضا دادویی برگزار می‌شود، این جشنواره توسط موسسه پردیس جوان ثمر با مجوز رسمی از مرکز هنرهای نمایشی در بخش خصوصی برگزار می‌شود.

این دوره از جشنواره در پنج بخش مسابقه تئاتر صحنه، مسابقه نمایشنامه نویسی، مسابقه تئاتر محیطی (اجرا در محیط تعریف شده توسط گروه)، مسابقه عکاسی، پوستر و تیزر و بخش مهمان برگزار می‌شود.

در بخش مسابقه تئاتر صحنه که به صورت رقابتی برگزار می‌شود و در تمامی بخش‌های هنری به برگزیدگان لوح و تندیس ثمر و جوایز نقدی اهدا می‌شود. مهلت ثبت نام و بارگذاری اطلاعات مورد نیاز در این بخش تا ۲۰ آبان ۱۳۹۸ است.

در بخش نمایشنامه‌نویسی که موضوع آن آزاد است و به صورت رقابتی خواهد بود به برگزیده لوح، تندیس و جایزه نقدی اهدا می‌شود که مهلت بارگذاری نمایشنامه‌های بخش نمایشنامه‌نویسی نیز تا ۱۰ آذرماه ۱۳۹۸ است.

در سایت خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

در بخش مسابقه تئاتر محیطی که به پیشنهاد مدیر کل هنرهای نمایشی برای اولین بار به این جشنواره اضافه شده و به صورت رقابتی برگزار خواهد شد نمایش‌ها بر اساس محیط تعریف شده توسط گروه نوشته و در همان محل اجرا، داوری خواهد شد و در سه بخش آن به برگزیدگان لوح، تندیس ثمر و جوایز نقدی اهدا می‌شود. مهلت ثبت نام و بارگذاری اطلاعات مورد نیاز در این بخش تا ۲۰ آبان ۱۳۹۸ است.

دبیرخانه نهمین جشنواره دانشجویی و مردمی تئاتر ثمر بخش عکاسی، پوستر و تیزر را در راستای جذب و حمایت از عکاسان تئاتر و طراحان گرافیک و کنشگران عرصه تبلیغات تئاتر دانشجویی برگزار خواهد کرد که به صورت رقابتی بوده و به برگزیدگان جوایز نقدی اهدا خواهد شد. فراخوان این بخش از مسابقه متعاقبا اعلام خواهد شد.

بخش مهمان جشنواره رقابتی نبوده و به انتخاب دبیرخانه از بین متقاضیان خواهد بود که مهلت ثبت نام و بارگذاری اطلاعات مورد نیاز در این بخش تا ۲۰ آبان ماه ۱۳۹۸ است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

زوارالحسین در مسیر اربعین

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
اکنون جهانیان اسلام را به نام اباعبدالله الحسین می‌شناسند؛ به پاس صبر، عزت و پایداری حضرت زینب (س) به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آمده‌اند به یک قرار جمعی …راهشان پیدا؛ درست مثل خورشیدی که نظاره‌گر بود. هر کسی به طریقی سعی می‌کرد خادمان زائران اربعین باشد؛ موکب به موکب. حالا جهانیان اسلام را به نام اباعبدالله الحسین می‌شناسند؛ به پاس صبر، عزت و پایداری حضرت زینب (س). در مسیر معرفت حسینی می‌شود درس اخلاق، ایثار و آزادگی را فراگرفت. یا اباعبدالله الحسین (ع) در این مسیر قدم‌هایمان را استوار دار.

عاشقانی که جا نماندند

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، عاشقان اباعبداالله الحسین (ع) که از حضور در راهپیمایی نجف تا کربلا جا مانده‌اند امروز صبح به نیابت از زیارت مرقد مطهر امام حسین (ع) و به قصد رجاء از میدان‌های پنجگانه تهران پیاده‌روی خود را به سوی حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (س) آغاز کردند.
صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
آقای حسین توکلی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با بیان اینکه پیش از این قرار بود بود این آزمون در ۲ اسفند ۹۸ برگزار شود گفت: با توجه به برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ۲ اسفند ۹۸؛ تاریخ برگزاری آزمون دکتری سال ۱۳۹۹ به ۹ اسفند ۹۸ تغییر پیدا کرده است. وی گفت: زمان نام نویسی آزمون دوره‌های دکتری تخصصی (ph. d) نیز از ۶ آذر تا ۱۲ آذر ۹۸ و از طریق درگاه اینترنتی سازمان سنجش به نشانی www. sanjesh. org است. آقای توکلی با بیان اینکه برنامه زمان بندی نام نویسی و همچنین برگزاری آزمون‌های سراسری سال ۹۹ دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی از طریق تارنمای اینترنتی سازمان سنجش منتشر شده است افزود: نام نویسی آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته نیز از ۱۶ آذر تا ۲۵ آذر ۹۸ خواهد بود و آزمون آن نیز روز‌های پنجشنبه و جمعه ۲۸ و ۲۹ فروردین ۱۳۹۹ برگزار می‌شود. وی گفت: نام نویسی آزمون سراسری (کنکور) ۹۹ نیز از ۱۶ تا ۲۴ بهمن ۹۸ از طریق درگاه اینترنتی سازمان سنجش انجام می‌شود و این آزمون نیز در روز‌های پنجشنبه و جمعه ۱۲ و ۱۳ تیر ۹۹ برگزار خواهد شد. آقای توکلی افزود: با توجه به مصوبه شورای سنجش و پذیرش؛ داوطلبان آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ بدون توجه به نظام آموزشی که در آن تحصیل کرده‌اند به یکی از دو مجموعه سؤال (سؤالات نظام آموزشی ۳-۳-۶ یا سؤالات مربوط به نظام آموزشی قدیم، سالی واحدی و ترمی واحدی) که تمایل دارند پاسخ دهند و لازم است داوطلبان در زمان ثبت نام علاقه مندی خود به پاسخگویی هریک از مجموعه سؤالات اعلام کنند.

حسین (ع)، آغاز زندگی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
الفالف15 ساعت قبل
هرکسی از نگاه خود و با سلیقه شخصی دیگری را که ممکن است در هر زمینه‌ای کاری را انجام دهد، مورد حمله و آماج قرار می‌دهد. پسر چشم آبی سینمای ایران خیلی زود معروف شد، شاید زودتر از چیزی که خودش فکر می‌کرد! اما گلزار به جز بازیگری، موسیقی را هم با جدیت دنبال می‌کرد و قبل‌ از دیده شدن در قاب سینما گیتاریست گروه موسیقی آریان بود. کنسرت در سالن اسکاراما مورد تازه‌ای که پیرامون گلزار و کنسرت جدیدش رخ داده، کمی عجیب‌تر از بقیه موارد است. کنسرتی که سه هفته آینده است و شصت درصد بلیت‌هایش فروش رفته، چگونه قضاوت شده که موفق بوده یا نبوده؟!
سینماپرسسینماپرس9 ساعت قبل
سینماپرس: نائومی هریس بازیگر فیلم جدید جیمزباند به نام «زمانی برای مردن نیست» نقش یک یک تبهکار را در فیلم سینمایی «ونوم ۲» بازی خواهد کرد. به گزارش سینماپرس به نقل از ورایتی، نائومی هریس در حال مذاکره برای نقش یک تبهکار در فیلم «ونوم ۲» است و در مقابل تام هاردی برای ایفای نقش ضد قهرمان معروف و ضد مردعنکبوتی به این فیلم باز خواهد گشت. اندی سرکیس سابقه کارگردانی فیلم سینمایی «نفس بکش» و هچنین نفش آفرینی در فیلم سینمایی «ارباب حلقه‌ها» را درکارنامه دارد. این فیلم داستان تام هاردی در نقش ادی بروک، یک خبرنگار را روایت می‌کرد که به میزبان یک موجود فضایی به نام ونوم تبدیل می‌شود. نائومی هریس که برای ایفای نقش در فیلم سینمایی «مهتاب» نامزد آکادمی اسکار شده بود، در فیلم سینمایی «سیاه و آبی» نیز بازی می‌کند و همچنین فیلم سینمایی جیمزباند «زمانی برا مردن نیست» جدیدترین فیلم او خواهد بود.

نظرها

اخبار بیشتر