دولتی‌ها در بازگشت زائران با پلیس همراه باشند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برترین‌ها
  4. اجتماعی

دولتی‌ها در بازگشت زائران با پلیس همراه باشند

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها |
فرمانده یگان‌های ویژه ناجا با اشاره به جمعیت زیاد زائران حین بازگشت از مراسم اربعین حسینی و ضرورت کنترل آن‌ها گفت: لازم است که علاوه بر نیروی انتظامی دیگر دستگاه‌های دولتی نیز وارد میدان شوند.

خبرگزاری ایسنا: فرمانده یگان‌های ویژه ناجا با اشاره به جمعیت زیاد زائران حین بازگشت از مراسم اربعین حسینی و ضرورت کنترل آنها گفت: لازم است که علاوه بر نیروی انتظامی دیگر دستگاه‌های دولتی نیز وارد میدان شوند.

دولتی‌ها در بازگشت زائران با پلیس همراه باشند - 1

سردار حسن کرمی در تشریح اقدامات یگان ویژه ناجا برای اربعین حسینی گفت: انتظام بخشی و امنیت زائران دو وظیفه سنگین این یگان در ایام اربعین است. یگان ویژه موظف است با انتظام بخشی زائران، جمعیت را از پایانه‌های مرزی تا گیت‌های خروجی برای جلوگیری از ازدحام مدیریت و هدایت کند.

وی همچنین به تامین امنیت زائران و پیش بینی سه لایه امنیتی در ایام اربعین حسینی (ع) اشاره کرد و افزود: روزانه در مرزهای چذابه، شلمچه، خسروی و مهران تردد با حجم بالایی انجام می‌شود بر همین اساس یگان‌های واکنش سریع در این مرزها برای تامین امنیت لازم زائران مستقر شده‌اند و بحمداله تاکنون هیچ گونه مشکل خاصی از جمله ناامنی مشاهده و گزارش نشده است.

فرمانده یگان‌های ویژه ناجا تصریح کرد: علی رغم تردد روزانه ده‌ها هزار زائر از مرزها، خوشبختانه همکاری زائران با نیروی‌های پلیس بسیار بالاست و در ایستگاه‌های پنج گانه کمتر با مشکل رو به رو می‌شویم. همچنین در این راستا جا دارد که از مسئولان عراقی برای همکاری مطلوب با نیروهای ما تقدیر شود.

خبری: خبر های آنلاین اجتماعی از سراسر وب

کرمی به راه اندازی قرارگاه‌های فرهنگی به نام پنج تن آل عبا اشاره کرد و گفت: این قرارگاه‌های فرهنگی در چهار پایانه مرزی از اول صفر راه اندازی شده و تا اربعین فعال است و به زائران خدمات فرهنگی، بهداشتی، درمانی و … ارائه می‌دهد.

براساس اعلام سایت پلیس، وی با اشاره به جمعیت بسیار زیاد زائران حین بازگشت از مراسم اربعین حسینی (ع) و ضرورت کنترل آنها، گفت: لازم است که علاوه بر نیروی انتظامی دیگر دستگاه‌های دولتی نیز همراه ما باشند.

فرمانده یگان‌های ویژه ناجا در خاتمه خاطرنشان کرد: تمام توان خود را برای برگزاری هرچه با شکوه‌تر مراسم اربعین حسینی (ع) به کار می‌گیریم بنابراین لازم است که در پایانه‌های مرزی اقلام خوراکی از جمله آب تامین شود و مردم نیز بیش از گذشته با ما همکاری لازم را داشته باشند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

موج بازگشت زوار از مرز‌های چهارگانه اربعین/ ۱٫۷ میلیون زائر اربعین به کشور بازگشته‌اند/ ۷۷ زائر ایرانی جان باخته‌اند/ رییسی به جمع راهپیمایان اربعین پیوست/ فیلم: دعای برخی زائران برای ایران و ایرانیان

تابناکتابناک10 ساعت قبل
مسیرهای بازگشت زائران یکطرفه نشده استسردار سید کمال هادیانفر رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به وضعیت ترافیکی محورهای اطراف چهارپایانه مرزی اربعین گفت: ‌ حدود سه میلیون زائر به کشور عراق سفرکرده‌اند که بالغ بر ۹۷ درصد این افراد از مرزهای زمینی تردد کرده‌اند و همین موضوع نیز نیازمند یک هماهنگی و عملیات وسیع بود که پلیس با اتخاذ تدابیر مناسب اقدام به مدیریت این افراد کرد. بیش از نیمی از زائران اربعین به کشور بازگشته‌اند و از طریق راه‌های مواصلاتی در حال بازگشت به شهرهای خود هستند و پلیس برای بازگشت این افراد نیز درآماده‌باش کامل است. رییس پلیس راهور ناجا در مورد وضعیت ترافیکی جاده‌های اطراف چهارپایانه مرزی اربعین نیز گفت: وضعیت ترافیک در محورهای رفت و برگشت به پایانه‌های مرزی خسروی، شلمچه و چذابه پرحجم اما روان است، در برخی از نقاط محورهای منتهی به مهران نیز شاهد ترافیک نیمه سنگین بازگشت از مهران هستیم که ماموران پلیس با حضور در محل اقدامات خود برای روانسازی ترافیک را در دستور کار قرار داده‌اند. وی در مورد اینکه آیا احتمال اعمال محدودیت تردد در برخی از محورهای پرترافیک وجود دارد یا خیر خاطرنشان کرد: ‌تاکنون نیازی به یکطرفه کردن مسیری وجود نداشته اما در صورتی که چنین نیازی باشد موضوع از قبل اطلاع‌رسانی شده و مسیر به صورت مقطعی با محدودیت ترافیکی روبه‌رو خواهد شد. هادیانفر در مورد تصادفات رانندگی نیز گفت: تقریبا ۶۵ درصد حوادث رانندگی مربوط به زائران اربعین در چند روز اخیر ناشی از خستگی و خواب آلودگی رانندگان است که منجر به واژگونی خودرو یا انحراف به چپ آن شده است، در همین راستا نیز توصیه ما به زائرانی که با خودروی شخصی به پایانه‌های مرزی رفته‌اند این است که پس از ورود به کشور خواب و استراحت کافی داشته باشند و پس از آن پشت فرمان خودرو بنشینند.

خطا در حذف یارانه بگیران، کمتر از ۷ درصد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای محمد شریعتمداری در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره حذف یارانه برخی از یارانه بگیران افزود: اگر در این خصوص اشتباهی صورت گیرد، تلاش می‌کنیم به حداقل ممکن کاهش یابد ضمن اینکه این اشتباهات قابل جبران است. وی با بیان اینکه حذف یارانه مربوط به چند درصد از دهک‌های بالای درآمدی است که در این دوره اتفاق افتاد، گفت: در این خصوص گزارش‌های به ما رسیده است که آن‌ها نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد و بعد از بررسی‌ها هر خطا و اشتباهی باشد، رفع می‌شود. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: اما این درصد کم و ضریب خطای پایینی که وجود دارد نشان می‌دهد که دولت با استفاده از همه امکاناتش با دقت بیشتری عمل می‌کند تا هیچ خطایی سر نزند. وی گفت: همان طور که اشاره شد دولت با درک صحیح از شرایط جامعه و فشار نظام سلطه بر ایران با دقت کامل تلاش می‌کند با حداقل انحراف فقط نسبت به حذف یارانه افراد متمکن که دارای درآمد‌های بالا هستند اقدام کند و به هیچ وجه دولت و مجلس قصد حذف یارانه هیچ یک از افرادی را که دارای زندگی متوسط هستند، ندارد. آقای شریعتمداری با بیان اینکه تلاش ما این است که با دقت کامل عمل کنیم، گفت: یارانه ۱۶۶ هزار خانوار که بالغ بر ۷۰۰ هزار نفر می‌شود حذف شده است که آن‌ها نیز با بررسی‌های متعددی که صورت گرفته است، دارای تمکن مالی مناسبی هستند. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مدت زمان رسیدگی به شکایت افرادی که یارانه ان‌ها حذف شده است اشاره کرد و افزود: خطا‌های صورت گرفته بر اساس شکایت‌های رسیده کمتر از ۷ درصد از کل افرادی بودند که یارانه آن‌ها حذف شده است. ضمن اینکه به شکایت آن‌ها نیز رسیدگی می‌شود و معمولا ظرف یک ماه و نیم تا دو ماه به شکایت افراد جواب داده می‌شود، اما این آمار پایین نشان از دقت بالا دارد. وی درباره اصلاح برخی از مواد قانون تجارت نیز گفت: امیدوار هستیم با اجرای این قانون و نظارت بر آن رتبه جمهوری اسلامی در فضای کسب و کار حداقل ده رتبه افزایش پیدا کند.

سفری که همدلی را از همزبانی فراتر می‌برد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

رییسی به جمع راهپیمایان اربعین پیوست + فیلم

رکنارکنا10 ساعت قبل
به گزارش رکنا، آیت الله سیدابراهیم رییسی در عمود ۲۸۵ به جمع راهپیمایان اربعین حسینی پیوست. پیش از ظهر امروز فیلمی از رییس قوه قضاییه منتشر شد که نشان می‌دهد وی در مسیر راهپیمایی اربعین قرار دارد و در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد این حضور اشاره می‌کند که قصد انجام مصاحبه ندارد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
ایلناایلنا5 ساعت قبل
کارشناس هواشناسی با اشاره به کاهش دمای هوای کرمانشاه گفت: زائرانی که از مرز خسروی تردد می‌کنند از فردا لباس گرم با خود به همراه آورند. به گزارش ایلنا، فریبا گودرزی با اشاره به کاهش دمای هوا و ورود سامانه بارشی به برخی نقاط کشور اظهار داشت: کمینه دما در کرمانشاه صبح فردا به هفت درجه می‌رسد و در کرمانشاه هوای سردی را در پیش خواهیم داشت. وی بابیان اینکه زائرانی که از مرز خسروی تردد می‌کنند باید لباس گرم به همراه داشته باشند، افزود: از امروز در مرز خسروی شاهد وزش باد و افزایش ابر خواهیم بود و در مرز مهران امشب وزش بادهای شدیدی مورد انتظار است. کارشناس هواشناسی با تأکید بر اینکه از فردا غبار محلی در مهران پیش‌بینی می‌شود، گفت: زائرانی که از مرز مهران در حال تردد هستند باید از ماسک استفاده کنند و این در حالی است که در مرز شلمچه آسمان صاف تاکمی ابری است. گودرزی با اشاره به وضعیت آب‌وهوا در شهرهای زیارتی عراق بیان کرد: روز جمعه در کربلا دمای هوا سه درجه کاهش می‌یابد و آسمان در شهر نجف نیمه‌ابری تا ابری پیش‌بینی‌شده است.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
انجام اولین پرواز رفت و برگشت تهران_ مشهد با دو خلبان زن، که به عنوان اتفاقی تاریخی در صنعت هوایی کشور به ثبت رسیده است، سوژه طنز شهرونگ شد.

نظرها

اخبار بیشتر