واکنش حسن یزدانی به قرارداد نجومی در لیگ کشتی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ورزش۳
  4. ورزشی
واکنش حسن یزدانی به قرارداد نجومی در لیگ کشتی

واکنش حسن یزدانی به قرارداد نجومی در لیگ کشتی

ورزش۳خبرگزاری ورزش۳ |
نابغه کشتی ایران این روزها در مشهد حاضر شده و خودش را برای لیگ برتر آماده می‌کند، اما تمام فکر و ذکر او طلای المپیک است.

به گزارش «ورزش سه»، فصل جدید لیگ برتر کشتی آزاد کشور برای خراسان رضوی حال و هوای دیگری دارد؛ چرا که قرار است تیمی با نام «تا ثبت جهانی توس» در این مسابقات شرکت کند و نماینده استان برای رقابت با دیگر حریفان باشد. بدون شک حضور نماینده خراسان رضوی در لیگ برتر کشتی آزاد کشور بار دیگر می‌تواند مردم را با سالن‌های کشتی آشتی دهد و پس از سال‌ها چراغ کشتی استان را روشن کند. تیم کشتی «تا ثبت جهانی توس» بهانه‌های بسیاری برای ایجاد شور و هیجان در میان اهالی این رشته در استان دارد که شاید مهم‌ترین آن جذب نابغه کشتی ایران باشد و این نابغه به تنهایی می‌تواند مشتاقان خراسانی کشتی را به سالن مسابقه بکشاند.

شاید باورش سخت باشد که نابغه کشتی ایران هنوز ۲۵ ساله هم نشده است. او که کارنامه‌ای پر‌افتخار دارد، در بالاترین سطح در شش سال اخیر حضور داشته و هر سال هم روی سکو رفته است. «حسن یزدانی» با توجه به سن و سالی که دارد، اگر مصدومیتی برایش به وجود نیاید، می‌تواند ۱۰ سال دیگر هم در بالاترین سطوح کشتی بگیرد. یل جویبار این فرصت را دارد هر سال آمار افتخارات خود را افزایش دهد و روزی پرافتخارترین کشتی گیر ایرانی باشد. یزدانی به تازگی در رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان ۲۰۱۹ در قزاقستان افتخار دیگری را کسب کرد و با چهار کشتی فوق‌العاده و در حالی که بیش از ۲ دقیقه به هیچ کدام از رقبایش وقت نداد، به مرحله نهایی رسید و در نهایت با غیبت حریفش در دیدار پایانی به دلیل مصدومیت، عنوان قهرمانی این مسابقات را از آن خود کرد. او که پیش از اعزام به رقابت‌های جهانی قزاقستان با تیم خراسانی به توافق رسیده بود، به منظور شرکت در تمرینات تیم کشتی «تا ثبت جهانی توس» چهارشنبه شب وارد مشهد شد و روز پنج شنبه مدال طلای المپیک، دو مدال طلا، یک مدال نقره و یک مدال برنز مسابقات جهانی خود را به موزه آستان قدس رضوی اهدا کرد.

یزدانی در حالی برای خراسان رضوی در لیگ برتر کشتی آزاد مسابقه می‌دهد که باید برای حضور در مسابقات المپیک ۲۰۲۰ آماده شود و دومین طلای المپیکی خود را به دست آورد. قهرمان المپیک ۲۰۱۶ ریو از پنج شنبه گذشته تمرینات خود را زیر نظر مجید خدایی آغاز کرده است تا در اولین دیدار لیگ برتر برابر کشتی گیر دانشگاه آزاد به روی تشک برود.

امیدوارم با مشهدی‌ها نتایج درخشانی کسب کنیم

قهرمان المپیک ۲۰۱۶ ریو درباره پیوستنش به تیم «تا ثبت جهانی توس» می‌گوید: پس از صحبت‌هایی که با ریاضی رئیس هیئت کشتی خراسان رضوی و خدایی سرمربی تیم انجام دادیم، در نهایت به توافق رسیدیم که امسال برای مشهد کشتی بگیرم و باعث افتخار من است که برای این شهر به روی تشک بروم و ان شاء ا … من و همه کشتی گیران تیم «تا ثبت جهانی توس» بهترین کشتی‌ها را در رقابت‌ها با حریفان بگیریم و در این فصل از مسابقات نتایج درخشانی کسب کنیم. امید است با حمایت مردم خونگرم استان خراسان رضوی و تلاش کشتی گیران بتوانیم جایگاهی در شان این استان به دست آوریم و با راهیابی به فینال لیگ برتر نتیجه ویژه‌ای کسب کنیم. خوشبختانه تیم نسبتا خوبی از خراسان رضوی برای حضور در فصل‌ جدید لیگ برتر کشتی بسته شده است و کشتی گیران باتجربه‌ای در جمع ما حضور دارند که می‌توان روی آن‌ها حساب ویژه‌ای کرد.

واکنش به قرارداد نجومی

قهرمان المپیک ۲۰۱۶ ریو در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود میزان قرارداد وی در تیم مشهدی نجومی است، نیز عنوان می‌کند: دوستان لطف دارند که می‌گویند پیشنهاد مالی خوبی به من شده و این نشان از لطف زیاد آن‌ها به من است ولی به هر حال صحبت کردیم و به توافق مالی با مدیران تیم رسیده‌ایم.

در سایت خبری بخوانید: اخبار ورزشی دنیا، از سراسر‌ وب را در خبری بخوانید

وی با بیان این که تعداد کشتی‌هایش برای تیم خراسانی محدود است، ادامه می‌دهد: پس از مذاکره با مسئولان تیم «تا ثبت جهانی توس» و اعلام رضایت ریاضی رئیس هیئت کشتی استان و خدایی سرمربی تیم قرار شد تعداد کشتی‌های من برای فصل جدید لیگ برتر کشتی محدود باشد، چراکه به تازگی از رقابت‌ها بازگشته‌ام و برای این که دچار مصدومیت نشوم، کمتر کشتی خواهم گرفت.

واکنش حسن یزدانی به قرارداد نجومی در لیگ کشتی - 10

خراسان قهرمانان بزرگی پرورش داده

یزدانی با اشاره به وضعیت کشتی خراسان رضوی بیان می‌کند: کشتی خراسان رضوی از قدیم ظرفیت‌های خوبی داشته و در بالاترین جایگاه قهرمانان بزرگی را به ورزش کشور معرفی کرده است، به طوری که از گذشته قهرمانان خوبی همچون برادران خادم، امیر توکلیان، مجید خدایی و اسماعیل نجاتیان از دل کشتی این استان بیرون آمده‌اند و اکنون هم کشتی گیران خوب دیگری در این استان حضور دارند ولی خب متاسفانه کشتی گیران جوان امروزی زیاد دل به کشتی نمی‌دهند و فعالیت‌ها در کشتی خراسان رضوی کمرنگ‌تر شده است.

وی تصریح می‌کند: بازهم تاکید می‌کنم کشتی خراسان رضوی پایه‌های خوبی دارد و اگر همه دست به دست هم دهند بدون شک دوباره شاهد احیای کشتی این استان در کشور خواهیم بود و امید است شاهد حضور دوباره کشتی گیران خراسانی در تیم ملی و افتخار آفرینی آن‌ها در رقابت‌های جهانی و المپیک باشیم.

واکنش حسن یزدانی به قرارداد نجومی در لیگ کشتی - 15

متاسفانه دیگر جوانان به سمت کشتی نمی‌آیند

کشتی‌گیر تیم «تا ثبت جهانی توس» به انتخاب متفاوت خود در این فصل هم اشاره می‌کند و می‌افزاید: بدون شک سال متفاوتی را با کشتی خراسان رضوی در شهر امام هشتم (ع) تجربه خواهم کرد و تمام تلاشم را برای کمک به کشتی این استان به کار خواهم گرفت و با همه وجود در خدمت تیم هستیم.

وی با بیان این که استقبال از کشتی نسبت به گذشته بسیار کمتر شده است، می‌افزاید: متاسفانه دیگر جوانان به سمت کشتی نمی‌آیند که شاید به دلیل سختی کار و نبود امکانات باشد. باید تدابیری اندیشیده شود تا همه دوستداران کشتی بتوانند به این رشته ورود کنند و برای آن هایی که بضاعت مالی هم ندارند فرصتی فراهم شود تا توانمندی‌های خود را به نمایش بگذارند. مطمئن باشید با بالا رفتن استقبال از این رشته می‌توان شاهد پرورش کشتی بود و قهرمانان بیشتری را به دنیای ورزش معرفی کرد.

برای طلای المپیک ۲۰۲۰ می‌جنگم

قهرمان المپیک ۲۰۱۶ ریو درباره سطح مسابقات جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان هم می‌گوید: همیشه کیفیت مسابقات جهانی قبل از المپیک نسبت به جهانی‌های سال‌های قبل بالاتر بوده و هست و امسال هم همین شرایط وجود داشت. خوشبختانه با این مدال طلا توانستم گوشه‌ای از زحمات مردم را جبران کنم و شادی را حتی برای لحظه‌ای به آن‌ها هدیه کنم و تمام تلاشم را می‌کنم تا در رقابت‌های المپیک ۲۰۲۰ هم خوش‌رنگ‌ترین مدال را به دست آورم و ان شاء ا … که بتوانم دل مردم کشورم را شاد کنم.

وی ادامه می‌دهد: همه از من این خواسته را دارند که بهترین جایگاه را برای کشورم به دست آورم که خب این انتظار، حق آن هاست و مطمئن باشند روی تشک هیچ کوتاهی نمی‌کنم؛ هرچند اتفاقات در میدان کشتی غیرقابل پیش بینی است.

گفت و گو: مصطفی فاطمیان

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

حواشی ۳ بازی لیگ برتر فوتبال

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به نظر می‌رسد سکو‌های خالی نمی‌تواند راهکاری اساسی برای جلوگیری از رقم خوردن اتفاقات ناخوشایند در فوتبال باشدبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ به نظر می‌رسد سکو‌های خالی نمی‌تواند راهکاری اساسی برای جلوگیری از رقم خوردن اتفاقات ناخوشایند در فوتبال باشد.

(ویدئو) گل‌های استقلال به سایپا و صعود به رده هفتم

فراروفرارو1 روز قبل
فرارو- در ادامه هفته هفتم لیگ برتر تیم استقلال از ساعت ۱۶:۴۵ در ورزشگاه شهدا شهر قدس به مصاف تیم سایپا رفت که بازی با نتیجه ۴ بر صفر به سود استقلال به پایان رسید. استقلال با این برد ۹ امتیازی شد و به دلیل تفاضل گل بهتر نسبت به نساجی در رده هفتم جدول قرار گرفت. آبی پوشان با برد سایپا ۵ پله در جدول صعود کردند. این اولین برد استقلال با کلین شیت بود و آبی پوشان در این بازی گلی نخوردند. گل اول استقلال به سایپا توسط غلامیگل دوم استقلال مقابل سایپا توسط دانشگرگل سوم استقلال مقابل سایپا توسط غفوری از روی نقطه پنالتی

تمرین سنگین علی کریمی در ۴۱ سالگی

تابناکتابناک1 روز قبل
این علی کریمی است در آستانه ورود به ۴۲ سالگی. علی هنوز یکی از آنهایی است که با پایان فوتبالش توانسته آمادگی بالای بدنی اش را حفظ کند و اضافه وزن نداشته باشد. می خواهید بدانید چرا؟ این تمرینات سنگین برای روی فرم بودن فقط از یکی مثل علی کریمی بر می‌آید.

ویدیو؛ گل‌های انفرادی دیدنی در دنیای فوتبال

طرفداریطرفداری1 روز قبل

فیلم | این شما و این ربات عنکبوتی ماه‌پیما!

خبرآنلاینخبرآنلاین17 ساعت قبل
استارتاپ انگلیسی اسپیس‌بیت ربات ۴ پایی را طراحی کرده که قادر به زیست در تمامی شرایط آب و هوایی بوده و به عنوان ماه‌نورد از آن استفاده خواهد شد. سازندگان می‌گویند کم هزینه‌ترین ماه‌گرد را ساخته که بدون دردسر قابل پرتاب بوده و به آسانی روی ماه قرار گرفته و شکل عملیاتی به خود می‌گیرد.

مهمانان موفق‌تر از میزبانان

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
هفته هفتم لیگ برتر فوتبال با برتری مدعیان به پایان رسیدبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ استقلال در شهر قدس ۴ بار دروازه سایپا را باز کرد. سپاهان در سیرجان با ۲ گل، گل گهر را شکست داد. تراکتور نیز در قائم شهر با ۴ گل، نساجی را از پیش رو برداشت. شهرخودرو در فولادشهر اصفهان، ذوب آهن را با یک گل شکست داد. نفت مسجد سلیمان تنها میزبان پیروز دیروز بود.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

پایان طلایی تیم 3 نفره بانوان در ووشو قهرمانی جهان

خبری10 ساعت قبل

جهانگیری: مجمع تشخیص مصلحت نظام هر چه سریعتر لوایح FATF و CFT را تصویب کند.

خبری11 ساعت قبل

شدت گرفتن بارش‌های پاییزی در آخرین روز مهرماه

خبری13 ساعت قبل

روایت حجت الاسلام پناهیان از سیاست‌مداری که با عملکردش، احترام عالمان دینی را افزایش داد + فیلم

باشگاه خبرنگاران12 دقیقه قبل

کاهش ۲۰ درصدی قیمت زعفران همزمان با آغاز برداشت

تجارت‌نیوز16 دقیقه قبل

درمان «سرماخوردگی» با این معجون خوشمزه +عکس

مشرق‌نیوز16 دقیقه قبل

توخل: کسب برد ۵-۰ استثنایی است؛ ام باپه می‌داند که از بازی کردن بدون حضورش متنفرم، اما نمی‌توانستیم ۹۰ دقیقه از وی استفاده کنیم

طرفداری24 دقیقه قبل

ورزشکاران جهان در شبکه‌های اجتماعی ۲۲ اکتبر ۲۰۱۹

طرفداری26 دقیقه قبل

این پرنده بلندترین صدای جهان را دارد!

اقتصاد آنلاین30 دقیقه قبل

دست‌اندرکاران مراسم اربعین حرکتی بزرگ و بی نظیر را رقم زدند

مهر32 دقیقه قبل