برخی مفسدین پشت جناح‌های سیاسی مخفی شده‌اند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. افکارنیوز
  4. سیاسی
برخی مفسدین پشت جناح‌های سیاسی مخفی شده‌اند

برخی مفسدین پشت جناح‌های سیاسی مخفی شده‌اند

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز |
پرویز سروری، کیوان ساعدی و حجت‌الاسلام سیدرضا تقوی در آخرین قسمت از برنامه نسل امروز به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود درباره «اشرافی گری» پرداختند.

به گزارش افکارنیوز،

آخرین قسمت از برنامه نسل امروز با موضوع «اشرافی گری» با حضور پرویز سروری عضو سابق شورای شهر تهران و نماینده ادوار مجلس، کیوان ساعدی فعال فضای مجازی و حجت‌الاسلام سید رضا تقوی نماینده ولی فقیه در وزارت کشاورزی و با اجرای امیرابراهیم رسولی به روی آنتن شبکه ۵ رفت.

* سروری: برخی مفسدین خودشان را پشت جناح‌های سیاسی مخفی کرده‌اند

اخبار سیاسی- پرویز سروری در این برنامه با بیان اینکه اشرافی‌گری بحث خوبی است و موضوع امروز جامعه ما نیز هست، گفت: انسان به ما هو انسان از بدو وجود با موضوعی به نام برتری جویی و برتری طلبی مواجه بوده و باعث شده نیازهای وی به دو بخش نیازهای واقعی و کاذب تقسیم شود.

وی افزود: اشرافیت در بخش دوم قرار می‌گیرد، یعنی جایی که به اموال، حقوق و امکانات دیگران دست اندازی می‌کنیم تا منفعتی را برای خودمان ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه برتری جویی و زیاده خواهی جزو مختصات اصلی اشرافی‌گری است اظهار کرد: اشرافی‌گری بزرگترین درد تاریخ بشریت بوده است. اینکه امثال فرعون‌ها انسان‌ها را برده خود میکنند تا بهتر زندگی کنند از همین برتری جویی نشات می‌گیرد. تا امروز که شاهد فاصله‌های طبقاتی وحشتناکی هستیم و عده‌ای امکانات و حقوق دیگران را سرقت میکنند.

سروری ادامه داد: باید بحث را به سمت فضای کنونی جامعه ببریم. وقتی حضرت امام بحث کاخ نشینی را مطرح می‌کند می‌فرماید آنچه مضر است کوی کاخ نشینی است و ظرف و مظروف با هم ارتباط دارند. کاخ نشینی خوی کاخ نشینی را با خود می‌آورد و می‌تواند منجر به فاصله‌های طبقاتی و تضییع حقوق جامعه شود.

وی در پاسخ به اینکه آیا همه باید یکجور زندگی کنند و تکلیف کسی که زحمت کشیده و با تلاش به جایی رسیده است چه می‌شود؟ آیا می‌توان گفت کسی که بیشتر تلاش می‌کند و دستاورد بیشتری دارد اشرافی شده است؟ گفت: عین بی عدالتی است که بخواهیم همه را یکسان ببینیم. این نظام، نظام کمونیستی و سوسیالیستی که نیست. هر کس باید به اندازه زحماتش بهره مند شود اما بحث اشرافی‌گری جدای از این بحث و ورود به نیازهای کاذب است.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اشرافی‌گری تمایل به فتح قله نیازهای کاذب دارد و به همین دلیل مرتب تکثیر شده و توسعه می‌یابد گفت: اگر افراد در جامعه‌ای متناسب با زحمات خود برداشت کنند، یک جامعه واقعی است. اما اگر از خط خارج شود معنایش آن است که عده‌ای در حال تضییع حقوق و نادیده گرفتن بخشی از جامعه هستند و با تکبر و تکاثر طلبی خود به جای همدلی، کینه و عداوت را در جامعه نهادینه و زمینه‌های بروز نارضایتی را فراهم می‌کنند.

وی افزود: این امر در فرایند برخورداری مردم اخلال ایحاد می‌کند و زمینه‌های نابرابری را رقم می‌زند.

عضو سابق شورای شهر تهران در پاسخ به اینکه آیا از نگاه حضرت امام و رهبری میان مردم و مسئولین در امر اشرافی‌گری تفاوت وجود دارد؟ اظهار کرد: حجم وسیعی از تذکرات امام و رهبری در این حیطه به مسئولین است. مردم فرهنگ را از مدیران و مسئولین می‌گیرند. هم در اسلام و هم در نگاه امام و رهبری، منع از اشرافی‌گری در مسئولین بیشتر مورد توجه است.

سروری افزود: شفافیت و نظارت حلقه مفقوده نظام ماست. آنهایی که باید این قوانین را وضع و نظارت کنند خودشان در حلقه اشرافی‌گری گیر کرده‌اند. وقتی مسئولی دوتابعیتی بودن را برای خودش حق می‌داند نباید توقع داشته باشید که بتواند در مواجهه با دشمن مقابله کرده و در دام اشرافی‌گری قرار نگیرد. تنها تامین آن فرزندی که در کشور متخاصم ما حضور دارد نیازمند کسب درآمدهای بسیاری است. این موارد باعث میشود تا چنین مسئولانی در یک دور خطرناک و تهدیدآمیزی قرار بگیرند و منجر به آن شود که وزیر ما با اطمینان خاطر اعلام کند که هزار میلیارد تومان دارایی دارد.

وی در واکنش به اینکه اصلا نباید اجازه دهیم یک مدیر هزار میلیاردی، وزیر بشود، گفت: بله، وزرا و مدیران و روسای جمهور باید بین اشرافی‌گری و خدمت به مردم یکی را انتخاب کنند. سطح زندگی خادم مردم نمی‌تواند از سطح متوسط جامعه بالاتر باشد. این موکدات دینی ماست و در کلام امام و رهبری به خوبی مشهود و متصور است.

عضو سابق شورای شهر تهران به بیان برخی فرمایشات امام مبنی بر اینکه یک موی کوخ نشینان را با همه کاخ نشینان عوض نمی‌کنم پرداخت و گفت: امام قصد پیشگیری و منع قرار گرفتن فضای مدیریتی کشور در مرکب اشرافی‌گری را داشت. زیرا وقتی یک ضدارزش به ارزش تبدیل می‌شود مقابله با آن در فرهنگ عمومی بسیار مشکل می‌شود.

سروری ادامه داد: رهبری نیز اخیرا فرمودند که اشرافی‌گری بلای بزرگ کشور ماست و باعث شده شاهد روندگزارش‌های اعتمادزدایی باشیم که برای نظام جمهوری اسلامی بد است. خوب نیست که فردی پورشه سوار در اصفهان یک جوان را بکشد و بگوید «کشتم که کشتم، دیه‌اش را می‌دهم» و نشان می‌دهد که جان انسان‌ها برای چنین افرادی اهمیتی ندارد.

وی با اشاره به حقوق‌های نجومی که مردم را مکدر کرد، گفت: معتقدم فرهنگ سازی در این زمینه آسان است اما وقتی مسئولین پیش قراول یک پدیده زشت و پلشت قرار می‌گیرند مانند لوکومتیوی که قطار اشرافیت را می‌کشد عمل می‌کنند. در این صورت. طبقات پایین دائما ضعیف‌تر و گرفتار خشم و عداوت می‌شوند. راه حل این است که برای شبکه مدیران و مسئولان چاره اندیشی کنیم.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی درباره باز شدن پای اشرافی‌گری به حوزه فضای مجازی اظهار کرد: ما باید با مفسد و فساد مبارزه کنیم. البته سهم مبارزه با فساد بیشتر از سهم مبارزه با مفسد است. هرچند نمیتوان از مبارزه با مفسد غافل شد چون جامعه دارد مفسد را می‌بیند و وقتی با مفسد برخورد شود احساس آرامش می‌کند.

وی ادامه داد: از یک طرف می‌گوییم شفافیت، از طرف دیگر معتقدیم نباید اعتماد عمومی نسبت به مسؤلین از بین برود. چگونه باید عمل کرد؟ این امر از یک سو به خود مسئولین و از سوی دیگر به نحوه برخورد سیستم با فساد و مفسد برمی گردد.

سروری با بیان اینکه اگر نسبت ناروایی را در فضای مجازی به فردی بدهیم، دایره‌اش بسیار وسیعتر از گناهان کبیره‌ای چون غیبت و تهمت میشود چون افراد بیشماری آن را مشاهده می‌کنند گفت: اگر چنین تخلفی اثبات نشود، برگرداندن چنین نسبت ناروایی خیلی مشکل می‌شود. بنده خودم صاحب رسانه بودم و می‌دانم که مرز بین این دو بسیار حساس است.

این نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه یک نگرانی ما این است که گاهی اوقات فضای مجازی توسط دکان دارانی اداره می‌شود که خودشان غالبا افراد فاسدی هستند اظهار کرد: اینها در فضایی رادیکال تهمت‌های ناروا و غیر مستند را به افراد می‌زنند. کار رسانه خطیر است‌؛ باید شفاف سازی کند اما در قالب اصول و چارچوب اخلاقی جدی.

خبری: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

سروری با بیان اینکه یکی از مخاطرات موجود در کشور ما این است که مبارزه با فساد جناحی و سیاسی شده است و واقعا خطر بزرگی است گفت: حداقل در این مورد اتفاق نظر داشته باشیم و با هرکه فاسد است برخورد شود و نگوییم چون فرد فاسدی در جناح ماست لاپوشانی کنیم و چون در جناح مقابل است، بزرگ نمایی کنیم.

وی افزود: مفسدین امروز خودشان را پشت جناح‌های سیاسی مخفی کرده‌اند و تلاش می‌کنند با بزرگ نمایی مسائل سیاسی به نفع منافع خود حرکت و برای خود حاشیه امن ایجاد کنند.

سروری تاکید کرد: باید وفاق ملی ایجاد شود که اگر واقعا ضد فساد هستیم با هرکه فاسد است حتی در جناح خودمان، برخورد کنیم.

عضو سابق شورای شهر تهران به برخی قوانین و بسترهای موجود در کشور که امکان اشرافی‌گری را فراهم می‌کند اشاره کرد و گفت: مثلا وقتی اجازه تغییر کاربری اراضی کشاورزی داده میشود یک ثروت عظیمی را ایجاد میکنید که تولید اشرافیت می‌کند. فرارهای مالیاتی نیز وجود دارد و افرادی قانون دان قانون شکن در اختیار اشرافی‌گری قرار می‌گیرند.

وی خطاب به جوانان گفت: با بیانیه گام دوم انقلاب زمینه‌های بروز و ظهور خلاقیت و نوآوری نسل جوان فراهم شده و آنها میتوانند پرچک مطالبه رهبری را به دست گرفته و در عرصه‌های تصمیم سازی و تصمیم گیری قرار بگیرند که یکی از بسترهای آن انتخابات است. جوانان کنار ننشینند، باید خودشان وارد میدان شوند، هزینه بدهند و خودشان را به جامعه اثبات کنند. قرار نیست چیزی تقدیمشان شود بلکه خودشان باید وارد شوند.

* ساعدی: ملزم به رعایت انصاف ایم/ با مخلوط کردن آمارهای راست و دروغ دنبال چهره سازی نباشیم

کیوان ساعدی، فعال فضای مجازی با بیان اینکه وقتی فرهنگ جامعه به سمت مصرف گرایی می‌رود، شاهد رواج اشرافی‌گری و تجمل گرایی می‌شویم عنوان کرد: در دوران ما از دهه هفتاد و بعد از اتمام جنگ تحمیلی شاهد آن بودیم که علیرغم تذکرهای داده شده برخی مسئولین از اینکه زندگی شان در معرض دید جامعه است و به جامعه الگو می‌دهد غفلت می‌کردند.

وی افزود: باید دو بخش را از هم تفکیک کنیم. زمانی اشرافی‌گری به اثر درآمد نامشروع رخ می‌دهد و یک زمانی هم بر اساس یک نگاه از بالا به پایین و متفاوت با سطح عموم جامعه است. البته یک نکته دیگر آن است که امروز به خوی اشرافی‌گری نمی‌پردازیم و مسئله را محدود به اشخاص کرده و آن را شخصی می‌کنیم.

ساعدی درباره چگونگی مبارزه با اشرافی‌گری در فضای مجازی گفت: از چند نوع عدم شفافیت رنج می‌بریم که موجب رواج شایعه، عوام فریبی و کارهای پوپولیستی می‌شود و به یکسری موضوعات دست چندم مصداقی میپردازیم، عوام فریبی می‌شود و یکسری تسویه حساب‌های شخصی و سیاسی صورت‌ می‌گیرد که از آفت هاست.

وی ادامه داد: از جمله مطالبه‌گری هایی که باید داشته باشیم نخست تصویب قوانین خوب و دیگری تلاش برای اجرای خوب و قوی قوانین موجود است. اگر من نوعی فعال رسانه‌ای موضوعی را به قوه قضائیه اطلاع دادم و پیگیری نشد طبیعتا گام بعدی را برمیدارم. ضمن اینکه باید حواسمان باشد که صلاحیت قضاوت کردن نداریم.

این فعال فضای مجازی با تاکید بر اینکه ملزم به رعایت انصاف در همه موارد هستیم اظهار کرد: ملزم به پیگیری مطالبات با روش صحیح و بدور از اغراض سیاسی هستیم. اشرافی‌گری زاییده مصرف گرایی است که از آن به عنوان فقر مدرن یاد میشود.

وی تصریح کرد که باید حواسمان به این باشد که در این وضعیت اقتصادی کشور، قرار است چه افقی را ترسیم کنیم و پیگیری‌ها و مطالبات ما معقول باشد. در فضای مجازی خودمان باید به همدیگر تذکر بدهیم، نباید دنبال مصداقی کردن مسائل باشیم بلکه ریشه آن را باید بررسی کنیم. آیا اگر قانون گذاری‌ها و عملکردها به گونه دیگری بود باز هم شاهد چنین مسائلی بودیم؟ حواسمان باید که به عنوان الگویی برای کشورهای اسلامی دیگر مطرح هستیم.

وی افزود در رسانه ملزم هستیم با مخلوط کردن آمارهای راست و دروغ دنبال چهره سازی نباشیم. ملزم هستیم اخلاق را رعایت کنیم. ضمن نگاه سلبی باید نگاه ایجابی داشته باشیم.* حجت الاسلام تقوی: اشرافی گری مسری است/ اشرافیت یک نوع بیماری روانشناختی محسوب می‌شود/ اشرافی گری به نظام لطمه وارد می‌کند

حجت الاسلام سید رضا تقوی، نماینده ولی فقیه در وزارت کشاورزی در آیتم «با نسل دیروزی‌ها» درباره اشرافی‌گری گفت: اشرافیت یک نوع نگرش به زندگی و مظاهر دنیایی است. اشرافیت مولفه هایی دارد.

وی افزود: روحیه برتر بینی، خودخواهی، فخر فروشی و اسراف از جمله این مولفه‌ها هستند. اشرافیت یک نوع بیماری روانشناختی محسوب می‌شود که علاوه بر آسیب‌های فردی اسیب‌های سخت اجتماعی به دنبال دارد.

تقوی با بیان اینکه خوی اشرافیت فقط در زندگی افراد متمول تجلی پیدا نمی‌کند بلکه در زندگی طبقه متوسط و حتی فقرا هم می‌تواند نمود پیدا کند گفت: به اصطلاح فردی که هشتش گروی نه‌اش است و پول اجاره خانه ندارد، وام می‌گیرد و قرض می‌کند تا در هتل گرانقیمتی محفل عروسی به پا کند.

نماینده ولی فقیه در وزارت کشاورزی با بیان اینکه البته زمینه اشرافی‌گری در طبقه متمول فراهم‌تر است اظهار کرد: اشرافیت یعنی زیاده روی اسراف، خودبرتر بینی و فخر فروشی. اشرافی‌گری شاخص هایی دارد؛ معمولا کسانی که به این خوی شیطانی آراسته شده‌اند نسبت به مستضعفان بی اعتنا هستند. آنها منفعت طلبی شخصی دارند و فقط خودشان را می‌بینند. تن آسایی و عافیت طلبی و روحیه منفعلانه دارند و نسبت به ارزش‌های دینی بی اعتنا بوده و کاهش پایبندی به ارزش‌های دینی در زندگیشان مشخص است.

تقوی با بیان اینکه اشرافی‌گری مسری است و چون زرق و برق دارد زود افراد را جلب می‌کند و جامعه را تحت تاثیر قرار می‌دهد عنوان کرد: خروج از عزت و قناعت، دنیاگرایی، اسراف، طغیان و سرکشی، زمینه سازی برای گسترش فساد، عدم آرامش، کاهش معنویت، خروج از حوزه ولایت الهی در زندگی این افراد دیده می‌شود.

وی افزود: از جمله آسیب‌های اجتماعی نیز می‌توان به بدبختی، انحطاط و انقراض جامعه، فقر و تهیدستی، ایجاد فاصله طبقاتی، وابستگی اقتصادی، از بین رفتن سرمایه‌های بزرگ و منابع طبیعی، جابجایی ارزش‌ها و ضد ارزش‌ها، در هم شکستن خطوط قرمز و از بین رفتن حدود و ثغور جامعه اشاره کرد.

نماینده ولی فقیه در وزارت کشاورزی به آسیب هایی که اشرافی‌گری به نظام وارد می‌کند نیز اشاره کرد و گفت: اشرافی‌گری به نظام لطمه وارد می‌کند. بویژه اگر مسئولان به دنبال زندگی اشرافی بروند در روایت داریم که «الناس علی دین ملوکهم» مردم به مدیران سطح بالای جامعه شان نگاه می‌کنند. اخلاق و رفتار مدیران و خواص اثرگذار است و یک قهرمان و الگو باید مراقب جامعه‌اش نیز باشد و طوری زندگی نکند که با آرمان‌های جانعهدر تضاد باشد.

تقوی خطاب به نسل جوان گفت: نسل امروز کاملا آماده و تحصیکرده است. اگر بتوانیم تحربیات را منتقل کنیم و مدیریت شوند به مراتب رشد کمی و کیفی شان بیشتر خواهد بود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

رمزگشایی از جعبه سیاه دشمنان از زبان «روح الله زم»

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین8 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- دبیر قرارگاه راهیان نور سپاه و بسیج گفت: تاکنون زائران غیرایرانی قریب به ۱۰۰ کشور دنیا از طریق مرز زمینی و هوایی وارد خاک کشورمان شدند. سردار «یعقوب سلیمانی» در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با بیان اینکه بازدید از پایانه‌های مرزی برای رفع مشکلات زائران همچنان در دستور کار ما قرار دارد، گفت: پایانه‌های مرزی ایران و عراق، این روز‌ها میزبان زائران ایرانی و غیرایرانی است و باید تلاش کنیم میزبان خوبی برای زائران غیرایرانی اربعین حسینی در کشورمان باشیم. وی با بیان اینکه تاکنون زائران غیرایرانی قریب به ۱۰۰ کشور دنیا از طریق مرز زمینی و هوایی وارد خاک کشورمان شدند، افزود: تعداد زواری که از مرز‌های زمینی وارد کشورمان شدند تا از ایران خودشان را به عراق و کربلا برسانند، از ۱۷۰ هزار نفر فراتر رفته است که در قیاس با سال گذشته پیشرفت قابل ملاحظه‌ای داشته است. دبیر قرارگاه راهیان نور سپاه و بسیج یادآور شد: زائران غیرایرانی همچون زائران ایران از خدمات اردوگاه‌های راهیان نور در ۳ استان خوزستان، ایلام و کرمانشاه بهره‌مند شده‌اند. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، محمدرضا مروی‌مقدم صبح امروز در همایش نکوداشت فرهنگ استاندارد اظهار داشت: سازمان ملی استاندارد حرکت‌های خوبی را در سطح بین المللی انجام داده است. مدیرکل استاندارد خراسان جنوبی یادآور شد: قانون تقویت و توسعه استانداردسازی نباید تنها برعهده یک دستگاه و نهاد باشد بلکه همه دستگاه‌ها و نهادهای دولتی و بخش خصوصی باید در این راستا همکاری داشته باشند. وی افزود: یکی از وظایفی که بر عهده سازمان ملی استاندارد است بحث توجه به برچسب انرژی کالا است که نیازمند توجه ویژه است. مدیرکل استاندارد خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر در خراسان جنوبی ۳۶۴ پروانه کار کاربرد علامت استاندارد معتبر وجود دارد که نسبت به دو سال گذشته ۱۵۴ درصد رشد داشته است. مروی‌مقدم تعداد گواهینامه‌های ایمنی و کیفیت صادره ۸۷۴ فقره عنوان کرد و اظهار داشت: این میزان در ابتدای دولت یازدهم ۶۰ فقره و در ابتدای دولت دوازدهم۴۰۷ فقره بوده است.

زورگیری وسط دریاچه ارومیه +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز19 ساعت قبل
به گزارش مشرق، حمید یوسف زاده: در حالی که ۷ ماه از سال می‌ گذرد، تعرفه عوارض آزادراه نیمه کاره تبریز - ارومیه با افزایش زیادی مواجه شده است. افزایش ۴۰ درصدی عوارض آزاد راه ارومیه - تبریز قابل قبول نیستنادر قاضی‌پور اظهار کرد: وزیر راه وشهرسازی باید مبنای قانونی افزایش ۴۰ درصدی عوارض آزاد راه احداث نشده ارومیه - تبریز را تبیین کند چراکه این افزایش قابل قبول نیست. پیشرفت فیزیکی قطعه سوم آزاد راه ارومیه تبریز اصلا مطلوب نیستسرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان‌غربی گفت: پیشرفت فیزیکی آزاد راه ارومیه تبریز به ویژه قطعه سوم آن اصلا مطلوب نیست و برای ساخت قطعات پنج، شش و تکمیل قطعات یک تا چهار به ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است. پیمان آرامون اظهار کرد: این روزها دریاچه ارومیه به عنوان یکی از منحصربه‌فردترین جاذبه‌های توریستی حال و روز قابل قبولی پیدا کرده بنابراین رسیدگی به آزادراه ارومیه تبریز که از میانه این دریاچه می‌گذرد بسیار پر اهمیت است. پروژه آزادراه ارومیه-تبریز اواخر سال ۹۹ افتتاح می‌شودسیدهادی بهادری نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت ۱۵۰ میلیارد تومان از سهم خود را در پروژه آزادراه ارومیه-تبریز به کار می‌گیرد تا اواخر سال آینده این پروژه به بهره‌برداری برسد.

چرا باید ماجرای «حذف زبان انگلیسی» و «رفع حصر از آن» را جدی نگرفت و رها کرد؟!

تابناکتابناک1 روز قبل
از «زبان انگلیسی، زبان خیلی از منابع علمی دنیاست و هیچ وقت حذف نخواهد شد» تا «در زمان طاغوت زبان انگلیسی اجباری بود که از دید ما ضرورتی ندارد و معتقدیم باید انتخاب زبان را آزاد بگذارند»، در مناظره این نمایندگان استدلال‌های متفاوت و مختلفی بیان می‌شود، اما آنچه جالب توجه است، بی اطلاعی مخالف و برگزار کننده مناظره از اصل طرح است! مجادله‌هایی که ماجرا را به شبکه‌های اجتماعی و بستر جامعه کشانده و به صف کشی موافقان و مخالفان منجر شده است. ایراداتی که ظاهرا طرح فوق موجب شده همه بر آن‌ها چشم بپوشند. رویکردی که مجابمان می‌کند بیشتر در ماجرا دقیق شده و تلاش کنیم چرایی مهم شدن این طرح را بررسی کنیم. نگرانی عمیقی که در خبرگزاری مجلس شورای اسلامی نیز بازتاب یافته و از قضا به نمایش رویدادی جالب توجه منجر شده است.

ورود ارتش سوریه به عین العرب

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
به گزارش گروه چندرسانه‌ای خبرگزاری میزان، نیرو‌های ارتش سوریه وارد عین العرب (کوبانی) در مرز با حومه شمالی حلب شدند. نیرو‌های سوری همچنین وارد چندین روستای جدید در حومه شهرک تل تمر شده در شمال غرب شهر حسکه شدند. ارتش سوریه دو روز قبل وارد شهر تل تمر و صوامع الأغبیش در حومه حسکه، شهر منبج در حومه شمال شرقی حلب، شهرک عین عیسی، شهر الطبقه و فرودگاه نظامی الطبقه در حومه رقه شد. ارتش سوریه طی چند روز گذشته کنترل مساحتی بالغ بر یک‌هزار کیلومترمربع را در اطراف منبج در شمال کشور به دست گرفته است. ارتش ترکیه پس از اعلام تصمیم دولت ترامپ برای خارج کردن نیرو‌های آمریکایی از شمال شرقی سوریه، نیرو‌ها و ادوات نظامی خود را در مرز مشترک با سوریه مستقر کرد و از بعد از ظهر روز چهارشنبه هفته گذشته نیز عملیات نظامی خود علیه نیرو‌های کرد متحد آمریکا را آغاز کرد.

نظرها

اخبار بیشتر