به سمت مرز خسروی نروید! / عبور ۴۵۰ هزار زائر از مرزهای کشور در روز گذشته/ رکورد ثبت نام در سماح شکست
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تابناک
  4. اجتماعی

به سمت مرز خسروی نروید! / عبور ۴۵۰ هزار زائر از مرزهای کشور در روز گذشته/ رکورد ثبت نام در سماح شکست

تابناکخبرگزاری تابناک |
سه میلیون نفر در سامانه سماح ثبت نام کرده اند و بالغ بر دو میلیون نفر از مرز‌های کشورمان عبور کرده و خود را به عتبات عالیات رسانده اند تا در راهپیمایی بزرگ اربعین شرکت کنند. همین اعداد کافی است تا حدس بزنیم حال و هوای مرز‌های کشورمان چه بوده و هست و منظور مسئولان از افزایش آشمار زائران ایرانی به نسبت سال گذشته چیست.

«با کاروان اربعین حسینی»، بسته ویژه خبری‌ست که می‌خواهد هم آخرین اخبار مربوط به این رویداد بزرگ را در اختیار مخاطبان قرار دهد و هم می‌کوشد گوشه‌ای از شکوه حضور زائران در بزرگترین گردهمایی جهان اسلام را منعکس کند.

به گزارش «تابناک»، سه میلیون نفر در سامانه سماح ثبت نام کرده‌اند و بالغ بر دو میلیون نفر از مرز‌های کشورمان عبور کرده و خود را به عتبات عالیات رسانده‌اند تا در راهپیمایی بزرگ اربعین شرکت کنند. همین اعداد کافی است تا حدس بزنیم حال و هوای مرز‌های کشورمان چه بوده و هست و منظور مسئولان از افزایش آشمار زائران ایرانی چیست.

این در حالی است که به تاکید مسئولان و ایرانیانی که از مرز‌های مختلف کشورمان عبور کرده‌اند، اوضاع در سمت عراق خوب نیست و ضعف‌های شدیدی از جمله سختی‌های بسیار در تردد و کمبود وسایل حمل و نقل عمومی به شدت مشهود است. ضعف‌هایی که تلاش شده برخی شان تدبیر شوند، اما همه آن‌ها رفع شدنی نیستند.

به عنوان مثال می‌شود به توافق صورت گرفته با طرف عراقی بری عبور تنها ۲۰ هزار زائر در روز از مرز خسروی اشاره کرد که موجب شده گاه پیش از ظهر این ظرفیت پر شده و مرز تا روز بعد مسدود شود. موضوعی مهم که مسئولان را مجاب کرده تا از زائران بخواهند مرز‌های دیگر مانند مهران را به جای خسروی برگزینند و از سفر به این نقطه مرزی پرهیز نمایند.

این بسته به مرور با اخبار مرتبط تکمیل می‌شود …رکورد ثبت نام در سماح شکست۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۳:۰۵

حجت الاسلام صحبت الله رحمانی در گفتگو با مهر در مورد تعداد ثبت نام کنندگان در سامانه سماح گفت: از ابتدای ثبت نام تا کنون ۳ میلیون و ۱۵۰ هزار نفر از مشتاقان امام حسین (ع) برای پیاده روی اربعین در سامانه سماح ثبت نام کرده‌اند. ثبت نامها تا روز اربعین ادامه دارد اما با توجه به اینکه تعداد زیادی از مردم برای شرکت در مراسم اربعین اعزام شده‌اند به همین دلیل پیش بینی ما این است که تا دو سه روز قبل از اربعین روند ثبت نام‌ها بسیار کاهش پیدا کند.

رییس کمیته اعزام و ثبت نام اربعین تاکید کرد: پیش بینی امسال ما ثبت نام ۳ میلیون نفر از زائران در سامانه سماح بود که تا امروز این رکورد شکسته شده است.

حجت الاسلام رحمانی در پاسخ به این سوال که آیا زائرینی که در تصافات چند روز گذشته فوت و یا زخمی شده است بیمه بوده‌اند یا خیر گفت: بله تمامی این افراد درسامانه سماح ثبت نام کرده بودند به همین دلیل بیمه به آنها تعلق می‌گیرد. زائرانی که مجروح شده‌اند در بیمارستان هزینه آنها از سوی بیمه پرداخت می‌شود و نماینده بیمه تمامی کارهای آنها را انجام می‌دهد و دیگر نیازی به پرداخت هزینه نیست.پارکینگ‌های شهر مهران و اطرافش پر شد!۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۲:۲۶

فرمانده قرارگاه اربعین ناجا درباره ظرفیت پارکینگ‌ها در مرزهای چهارگانه گفت: در داخل شهر مهران پارکینگ‌ها کاملا ظرفیت شان تکمیل است و پیرامون شهر هم کم کم در شرف تکمیل ظرفیت است و مختصری جا مانده است که آن را مدیریت می‌کنیم. اما در مرزهای دیگر پارکینگها هنوز ظرفیت‌های خوبی دارند مخصوصا مرز چذابه که پارکینگش دارای ظرفیت خوبی است.درخواست رییس سازمان حج از سفیر ایران در عراق۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۲:۲۴

به گزارش سازمان حج و زیارت، علیرضا رشیدیان رییس سازمان حج که هم‌اکنون در عراق حضور دارد، در دیدار با سفیر کشورمان و رییس ستاد اربعین در عراق، به استقبال گسترده زائران ایرانی برای سفر اربعین، اشاره کرد و افزود: امسال نسبت به سال‌های قبل زائران زودتر عازم این سفرمعنوی شده‌اند، ضمن آن‌که رشد چشمگیر زوار ایرانی موجب ازدحام و تراکم جمعیتی در مرزها و مسیرهای ورودی در داخل خاک عراق شده است.

وی با بیان این‌که شرایط و امکانات داخل عراق مناسب و پاسخگوی این حجم زائر نیست، گفت: تا ظهر روز جمعه (۱۹ مهرماه) بالغ بر یک میلیون و ۹۵۰ هزار زائر ایرانی وارد عراق شده و ۳۹۰ هزار نفرهم به کشور بازگشته‌اند.

رییس سازمان حج و زیارت با اشاره به ازدحام جمعیت در ورودی‌های خاک عراق و نابسامانی قیمت‌های حمل و نقل از سوی خودروهای عراقی وافزایش چند برابری و سوء‌استفاده عده‌ای از این شرایط، خواستار پیگیری موضوع از سوی سفیر کشورمان برای اقدام دولت عراق در نظارت و ساماندهی این موضوع شد. اگر در این رابطه اقدامی نشود وضعیت از این هم بدتر می‌شود.مشکل تراکم جمعیت در مرز چذابه برطرف شد۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۲:۲۲

علی‌حسین حسین زاده رئیس قرارگاه ستاد اربعین در مرز چذابه با اعلام برقراری حالت عادی در این مرز گفت: پس از مذاکرات صورت گرفته با مسئولان مستقر در مرز عراق تعداد زیادی اتوبوس‌های شخصی برای جابI جایی زائران در مرز مستقر شدند. از بعدازظهر روز گذشته با استقرار این اتوبوس‌ها تراکم جمعیت کاسته شد و اکنون مشکلی در خروج زائران وجود ندارد.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان به تعداد خروجی و ورودی از مرز چذابه اشاره کرد و گفت: تا ساعت ۲۴ روز گذشته از مرز چذابه تعداد ۳۰ هزار نفر خارج و ۱۰ هزار نفر نیز به کشور وارد شدند.

رئیس قرارگاه ستاد اربعین در مرز چذابه به تأمین آب آشامیدنی در خاک عراق اشاره کرد و افزود: همچنین از روز گذشته با استقرار ۲ موکب توزیع آب آشامیدنی در خاک عراق، کمبود و عدم دسترسی به آب آشامیدنی در مرز نیز برطرف شد.

به گزارش تسنیم، تاکنون حدود ۳۵۰ هزار نفر برای شرکت در پیاده‌روی اربعین از مرز چذابه خارج‌شده‌اند.عبور ۴۵۰هزار زائر اربعین از مرز در یک روز۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۲:۱۱

سردار محسن فتحی زاده با بیان اینکه به روزهای اوج عملیات اربعین امسال رسیده‌ایم، گفت: طی روزهای اخیر جمعیت کثیری از زائران به مرزهای میهن اسلامی مراجعه کرده بودند و موفق شدند به این زیارت بزرگ مشرف شوند. روز گذشته نیز همانند روز پنج شنبه، جمعیت کثیری به مرزها مراجعه کرده بود و نزدیک به ۴۵۰ هزار زائر مجموعا از چهار مرز عبور کردند.

فرمانده قرارگاه اربعین ناجا با اشاره به اینکه مرز مهران به عنوان سنگین‌ترین مرز در این حوزه سهم بسیار زیادی برای خروج زائران ایرانی داشته است، گفت: قریب به ۲۵۰ هزار نفر زائر فقط از مرز مهران در ۲۴ ساعت گذشته به زیارت عتبات عالیات مشرف شدند که نسبت به همه روزها و سال‌های گذشته بیشترین میزان خروج از کشور در یک روز کامل محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه هم اکنون جریان عبور زوار از مرزهای مختلف ادامه دارد، گفت: در مرز مهران هم شمار زیادی از زائران حضور دارند اما تردد روان است. پلیس هم جمعیت را مدیریت می‌کند و در پشت مرز آرام آرام دارند به مرز روانه می‌شوند و از مرز عبور داده می‌شوند تا در آن سوی مرز هم با مشکلات جدی مواجه نشوند.

فتحی زاده در خصوص مرزهای جنوبی گفت: تردد در مرز چذابه نیز بسیار روان و خوب است و ما مشکلی نداریم. در شلمچه حجم زائران زیادی در آنجا هستند و با توجه به محدودیت هایی که در آن سوی مرز وجود داشت مشکلاتی را ما در روزهای گذشته شاهد بودیم. امروز وضعیت بهتر است اما با این حال مرز چذابه وضعیت بهتری دارد و آماده پذیرایی از زائران است و توصیه می‌شود افرادی که در آن منطقه هستند مرز چذابه را به عنوان مرز خروجی خودشان انتخاب کنند.

خبری: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان

وی با اشاره به اینکه مرز خسروی به لحاظ شرایطی که دارد دارای محدودیت‌های زمانی و تعداد زائر است، تصریح کرد: یعنی هم از نظر زمانی از ساعت ۷ تا ۱۴ این مرز فعال است و هم از نظر تعداد زائر. طرف عراقی بیش از ۲۰ هزار نفر را خدمات دهی نمی‌کند. به همین خاطر وقتی که عدد به ۲۰ هزار نزدیک می‌شود کم کم مرز را می‌بندند و پذیرش ندارند و مشکلاتی برای زائرانی که پشت مرز باقی می‌مانند به وجود می‌آید.

فیلم: گفت و گو با مسئول موکب شهدای دلفان۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۲:۰۲

توضیحات مسئول موکب شهدای دلفان مستقر در شارع علی بن ابی طالب نجف:

کد ویدیو دانلودفیلم اصلیآمادگی هلال احمر برای اسکان ۵۲ هزار زائر اربعین۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۲:۰۱

مرتضی سلیمی با اشاره به افزایش تراکم جمعیتی در چهارمرز خسروی، شلمچه، چذابه و مهران برای ورود به کشور عراق برای مراسم اربعین حسینی، گفت: برای اسکان اضطراری ۵۲هزار نفر در این چهارمرز تدابیر لازم اندیشیده شده است.

به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: پیش بینی اسکان ۱۷هزار نفر در شهرهای قصرشیرین، دالاهو، سرپل ذهاب، گیلان غرب، کنگاور و صحنه که مرز خروجی هموطنان خسروی است، انجام شده است. در استان خوزستان هم تدابیر لازم برای اسکان اضطراری ۲۶هزار نفر از هموطنان در مرزهای شلمچه و چذابه اندیشیده شده و امکان اسکان اضطراری ۱۶هزار نفر در خرمشهر و اردوگاه شهید باکری و ۱۰هزار نفر در دشت آزادگان، سوسنگرد و حمیدیه فراهم شده است. برای هموطنانی که مرز مهران را برای مراسم پیاده روی اربعین انتخاب کرده‌اند نیز اسکان اضطراری برای ۱۰هزار نفر در مدارس، سالن‌های ورزشی، مساجد و حسینیه‌ها فراهم شده است.مرگ ۴۰ زائر ایرانی تا امروز۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۲:۰۰

رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت گفت: در این مدت حدود ۴۰ نفر از زائران ایرانی به دلایل مختلف از جمله سکته، ناراحتی‌های قلبی و مغزی و غیره جان خود را از دست داده‌اند و از این میان ۱۸ نفرهم در سوانح رانندگی جان باخته‌اند.افزایش ۵۳۷ درصدی تماس با ۱۱۰ در مهران۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۱:۵۰

به گزارش ایسنا، سرهنگ مجید عطائی با بیان اینکه امسال افزایش چشمگیر تردد به مرز مهران را داریم گفت: هماهنگی‌های درون و برون سازمانی برای ارائه خدمات بهتر به زائران صورت گرفته است. در همین راستا نیز روزانه توسط هیئت رئیسه ناجا و از طریق پایش تصویری مانیتورینگ مرکز عملیات، تردد زائران در محورهای مواصلاتی، شهر و پایانه مرزی مهران رصد و دستورات لازم برای تسهیل تردد و خدمات رسانی به آنها صادر می‌شود.

دبیرقرارگاه اربعین معاونت عملیات ناجا مستقر در مهران ادامه داد: ‌ همچنین با به کارگیری گشت‌های انتظامی و اطلاعاتی، راهور و پلیس راه در مسیرهای مواصلاتی استان ایلام، تا کنون هیچ گونه مشکل انتظامی و امنیتی در استان نداشته‌ایم.

بر اساس اعلام سایت پلیس، دبیرقرارگاه اربعین معاونت عملیات ناجا مستقر در مهران خاطر نشان کرد: از اول صفر تا کنون، ۹۳۱ هزار نفر از مرز مهران خروج و ۱۸۸هزار نفر نیز از این مرز ورود داشته‌اند. همچنین تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ نیز افزایش ۵۳۷درصدی نسبت به سال قبل در ایام اربعین داشته است.ورود زائران پاکستانی از مرز میرجاوه به روایت تصویر۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۱:۵۰

زائران حسینی پاکستانی به منظور زیارت عتبات عالیات در عراق از گذرگاه مرزی میرجاوه وارد ایران شدند تا از این طریق بتوانند خود را برای ایام اربعین به کشور عراق برسانند.

به سمت مرز خسروی نروید! / عبور ۴۵۰ هزار زائر از مرزهای کشور در روز گذشته/ رکورد ثبت نام در سماح شکست - 34به سمت مرز خسروی نروید! / عبور ۴۵۰ هزار زائر از مرزهای کشور در روز گذشته/ رکورد ثبت نام در سماح شکست - 35به سمت مرز خسروی نروید! / عبور ۴۵۰ هزار زائر از مرزهای کشور در روز گذشته/ رکورد ثبت نام در سماح شکست - 36به سمت مرز خسروی نروید! / عبور ۴۵۰ هزار زائر از مرزهای کشور در روز گذشته/ رکورد ثبت نام در سماح شکست - 37به سمت مرز خسروی نروید! / عبور ۴۵۰ هزار زائر از مرزهای کشور در روز گذشته/ رکورد ثبت نام در سماح شکست - 38به سمت مرز خسروی نروید! / عبور ۴۵۰ هزار زائر از مرزهای کشور در روز گذشته/ رکورد ثبت نام در سماح شکست - 39به سمت مرز خسروی نروید! / عبور ۴۵۰ هزار زائر از مرزهای کشور در روز گذشته/ رکورد ثبت نام در سماح شکست - 40به سمت مرز خسروی نروید! / عبور ۴۵۰ هزار زائر از مرزهای کشور در روز گذشته/ رکورد ثبت نام در سماح شکست - 41به سمت مرز خسروی نروید! / عبور ۴۵۰ هزار زائر از مرزهای کشور در روز گذشته/ رکورد ثبت نام در سماح شکست - 42به سمت مرز خسروی نروید! / عبور ۴۵۰ هزار زائر از مرزهای کشور در روز گذشته/ رکورد ثبت نام در سماح شکست - 43به سمت مرز خسروی نروید! / عبور ۴۵۰ هزار زائر از مرزهای کشور در روز گذشته/ رکورد ثبت نام در سماح شکست - 44به سمت مرز خسروی نروید! / عبور ۴۵۰ هزار زائر از مرزهای کشور در روز گذشته/ رکورد ثبت نام در سماح شکست - 45به سمت مرز خسروی نروید! / عبور ۴۵۰ هزار زائر از مرزهای کشور در روز گذشته/ رکورد ثبت نام در سماح شکست - 46به سمت مرز خسروی نروید! / عبور ۴۵۰ هزار زائر از مرزهای کشور در روز گذشته/ رکورد ثبت نام در سماح شکست - 47به سمت مرز خسروی نروید! / عبور ۴۵۰ هزار زائر از مرزهای کشور در روز گذشته/ رکورد ثبت نام در سماح شکست - 48

به سمت مرز خسروی نروید! / عبور ۴۵۰ هزار زائر از مرزهای کشور در روز گذشته/ رکورد ثبت نام در سماح شکست - 50

به سمت مرز خسروی نروید! / عبور ۴۵۰ هزار زائر از مرزهای کشور در روز گذشته/ رکورد ثبت نام در سماح شکست - 52

به سمت مرز خسروی نروید! / عبور ۴۵۰ هزار زائر از مرزهای کشور در روز گذشته/ رکورد ثبت نام در سماح شکست - 54

به سمت مرز خسروی نروید! / عبور ۴۵۰ هزار زائر از مرزهای کشور در روز گذشته/ رکورد ثبت نام در سماح شکست - 56

به سمت مرز خسروی نروید! / عبور ۴۵۰ هزار زائر از مرزهای کشور در روز گذشته/ رکورد ثبت نام در سماح شکست - 58

به سمت مرز خسروی نروید! / عبور ۴۵۰ هزار زائر از مرزهای کشور در روز گذشته/ رکورد ثبت نام در سماح شکست - 60

به سمت مرز خسروی نروید! / عبور ۴۵۰ هزار زائر از مرزهای کشور در روز گذشته/ رکورد ثبت نام در سماح شکست - 62

به سمت مرز خسروی نروید! / عبور ۴۵۰ هزار زائر از مرزهای کشور در روز گذشته/ رکورد ثبت نام در سماح شکست - 64

به سمت مرز خسروی نروید! / عبور ۴۵۰ هزار زائر از مرزهای کشور در روز گذشته/ رکورد ثبت نام در سماح شکست - 66

به سمت مرز خسروی نروید! / عبور ۴۵۰ هزار زائر از مرزهای کشور در روز گذشته/ رکورد ثبت نام در سماح شکست - 68

به سمت مرز خسروی نروید! / عبور ۴۵۰ هزار زائر از مرزهای کشور در روز گذشته/ رکورد ثبت نام در سماح شکست - 70

به سمت مرز خسروی نروید! / عبور ۴۵۰ هزار زائر از مرزهای کشور در روز گذشته/ رکورد ثبت نام در سماح شکست - 72

به سمت مرز خسروی نروید! / عبور ۴۵۰ هزار زائر از مرزهای کشور در روز گذشته/ رکورد ثبت نام در سماح شکست - 74

به سمت مرز خسروی نروید! / عبور ۴۵۰ هزار زائر از مرزهای کشور در روز گذشته/ رکورد ثبت نام در سماح شکست - 76

به سمت مرز خسروی نروید! / عبور ۴۵۰ هزار زائر از مرزهای کشور در روز گذشته/ رکورد ثبت نام در سماح شکست - 78

فیلم: حضور مبلغان ایرانی در موکب‌های برپا شده در عراق۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۱:۲۹

گفت‌وگو با طلبه ایرانی حاضر در موکب عراقی خدام خدمه الحسین شهرستان بدره:

کد ویدیو دانلودفیلم اصلیفیلم: توزیع صبحانه میان هزاران زایر اسکان یافته در یک موکب۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۰:۳۳

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

موکب ام البنین نجففیلم: گفت و گو با آشپژ موکبی در نجف اشرف۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۰۹:۴۰

گفت و گو با یکی از آشپزهای اراکی موکب حضرت ام البنین:

کد ویدیو دانلودفیلم اصلیاعمال محدودیت در محور اسلام‌آباد غرب به خسروی۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۰۹:۲۴

سرهنگ محمد حیدری رئیس پلیس راه استان کرمانشاه به تسنیم گفت: با توجه به این محدودیت‌ها مهمترین خواسته ما از زائران گرامی این است با مدیریت زمان سفر خود، از حضور در این محور خودداری کنند زیرا حضور زائران در محور اسلام‌آباد غرب به خسروی تنها به کورتر شدن گره ترافیکی منجر شده و کمکی به آنها نخواهد کرد. به طور کلی تمامی محورهای استان متراکم و پرتردد هستند و هرچه به سمت محورهای جنوبی استان نزدیک می‌شویم تراکم بالاتر رفته و تردد با کندی بیشتری پیش می‌رود.

رئیس پلیس راه استان کرمانشاه با بیان اینکه هم‌اکنون زائرانی که پنجشنبه و جمعه وارد مرز خسروی شده‌اند به تدریج در حال خروج از کشور هستند گفت: بهتر است سایر زوار طی روزهای آتی به این مرز مراجعه کنند.ترافیک سنگین در مرز مهران۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۰۸:۵۰

سرهنگ رضا همتی زاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ایلام ‌با تشریح آخرین وضعیت محورهای مواصلاتی استان ایلام اظهار داشت: تردد در تمام محورهای مواصلاتی استان ایلام در حال انجام است و کندی حرکت در برخی محورها ناشی از شرایط توپوگرافی منطقه و کم عرض بودن آن نقطه است.

به گفته رئیس پلیس راه استان ایلام به جهت تقسیم بار ترافیک بسیاری از خودروها از محور حمیل سرابله ایلام به مهران به مسیر اسلام‌آباد قلاجه ایوان به ایلام هدایت شده‌اند که این اقدام مانع از ایجاد گره ترافیکی در محورهای مواصلاتی استان ایلام است. همچنین تونل حد فاصل مهدی آباد به صالح آباد در مسیر ایلام به مهران به صورت موقت زیر بار ترافیک رفته ‌تا حجم تردد در این قسمت را بتواند پاسخگو باشد.

وی، پر ترافیک‌ترین محور مواصلاتی را «پل کنجانچم» عنوان و افزود: این قسمت از جاده به علت کم عرض بودن و شرایط منطقه‌ای هیچ راه جایگزینی در کوتاه مدت برای آن ممکن نیست و این پل مانع بزرگ برای تسریح در تردد جاده‌ای است که تنها راهکار احتیاط رانندگان در این مسیر است.

همتی‌زاده با اشاره به تاثیر خواب آلودگی و خستگی در حوادث جاده‌ای یادآورشد: شرط سفر ایمن و بدون حادثه احتیاط و پرهیز از رانندگی در حال خواب آلودگی و خستگی است که امیدوارم مورد توجه تردد کنندگان در جاده‌های ایلام قرار گیرد.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

بهسازی ساختمان‌های پایتخت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ​خطر زلزله و ایمن نبودن ساختمان‌های پایتخت، همیشه موضوعی نگران کننده بوده است. بی توجهی به کیفیت ساخت و سازها، هشداری است تا خطر زلزله بیشتر از قبل جدی گرفته شود. مقاوم سازی سقف‌ها و دیوار‌ها از طریق محاسبات مهندسی موضوعی بود که در نشست تخصصی «بهسازی لرزه‌ای نسبی ساختمان‌های متداول شهر تهران» بررسی شد.

عجیب‌ترین مسجد ایران را اینجا ببینید/ شهر مساجد و حسینه‌های تاریخی در دل کویر (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
کیفیت پایینکیفیت خوبعصر ایران - حسن ظهوری - شهری رویایی در دل کویر است. بنیانش را از ابتدا شهر نهادند و هرگز روستا نبوده‌است. شهری که حالا با مساجد و حسینه‌هایش مشهور شده‌است. زواره شهری در دل کویر است. این گزارش درباره دو مسجد عجیب و تاریخ زواره است.

پیام اربعین برای دلدادگان راه حسین

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
رسانه اربعین پیام اهل حسین را به هر طریق به گوش اهل جهان و عاشقان حسین (ع) می‌رساند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ ۴۰ روز نمایش دلدادگی به سالار شهیدان از نجف تا کربلا با حضور زواری از ۵۵ کشور جهان آن را به بزرگترین پیاده‌روی جهان تبدیل کرده است.

فیلم | وضعیت سانتیاگوی شیلی بعد از طوفان مردمی

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
در ۴۰ کیلومتری شمال ایلام منطقه‌ای کوهستانی وجود دارد که دارای آب و هوای معتدل و نیمه مرطوب است. یکی از جاذبه‌های این منطقه، روستایی است به اسم ایوان که انبوهی از جنگل‌های بلوط، زالزالک، بادام کوهی و همچنین انواع گل‎ها و گیاهان را در خود دارد.

فیلم | این شما و این ربات عنکبوتی ماه‌پیما!

خبرآنلاینخبرآنلاین15 ساعت قبل
استارتاپ انگلیسی اسپیس‌بیت ربات ۴ پایی را طراحی کرده که قادر به زیست در تمامی شرایط آب و هوایی بوده و به عنوان ماه‌نورد از آن استفاده خواهد شد. سازندگان می‌گویند کم هزینه‌ترین ماه‌گرد را ساخته که بدون دردسر قابل پرتاب بوده و به آسانی روی ماه قرار گرفته و شکل عملیاتی به خود می‌گیرد.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
کارشناس سازمان غذا و دارو گفت: محصولات تقلبی آرایشی و بهداشتی به ویژه محصولات رنگی آرایشی مانند رژ لب و ریمل حاوی مقادیر بالا و سمی فلزاتی از جمله آرسنیک، سیانید و حتی با تاسف فراوان حاوی ادرار موش و انسان بوده است. وی اضافه کرد: تفکیک محصولات تقلبی و قاچاق از محصولات اصل واقعا کاری بسیار سخت و دشوار است. محصولات آرایشی تقلبی متاسفانه منجر به بروز انواع عفونت‌های چشمی، واکنش‌های آلرژیک، کهیرهای پوستی، تورم لب و سوختگی‌های شیمیایی می‌شود. وی به مردم توصیه کرد: هنگام خرید این نوع از کالاها به محل عرضه، قیمت متعارف، برچسب اصالت کالا، اصالت برچسب، تاریخ تولید و انقضا و پلمب بودن کالا دقت کافی کنند و در صورت هرگونه شک و تردید، مراتب را سریعا به کارشناسان در معاونت‌های غذا و دارو سراسر کشور گزارش کنند. در صورت استعلام برچسب اعلام شده، همه اطلاعات نشان دهنده اصالت یک محصول مانند نام کالا، تاریخ تولید، انقضا، نام تولیدکننده، واردکننده و اصل یا تقلبی بودن محصول مشخص خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

پایان طلایی تیم 3 نفره بانوان در ووشو قهرمانی جهان

خبری8 ساعت قبل

جهانگیری: مجمع تشخیص مصلحت نظام هر چه سریعتر لوایح FATF و CFT را تصویب کند.

خبری10 ساعت قبل

شدت گرفتن بارش‌های پاییزی در آخرین روز مهرماه

خبری11 ساعت قبل

یگ‌قهرمانان اروپا|۲ هت‌تریک و ۶ دبل در شب اول

وانانیوز26 دقیقه قبل

وزیر دفاع آمریکا: استقرار ما در عراق موقتی است

صدا و سیما27 دقیقه قبل

لیگ قهرمانان اروپا| برتری پرگل من‌سیتی، سن‌ژرمن و تاتنهام/برد سخت یووه و رئال

وانانیوز27 دقیقه قبل

والورده: امیدوارم مصدومیت اومتیتی جدی نباشد/ برای بردن اسلاویاپراگ باید عرق بریزیم

وانانیوز27 دقیقه قبل

کلوپ: آرنولد بیمار است و متیپ به بازی نمی‌رسد/ خوشحالم که صلاح به تمرینات بازگشته است

وانانیوز29 دقیقه قبل

تکرار فاجعه / قتل خونین در زندان فشافویه تهران

خبر فوری29 دقیقه قبل

فاوره: بازی با اینتر تعیین‌کننده نیست/ ماجرای سانچو درون باشگاهی است

وانانیوز29 دقیقه قبل