موزه خانه مینایی، شاهد تاریخچه خیابان ولیعصر
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. اجتماعی

موزه خانه مینایی، شاهد تاریخچه خیابان ولیعصر

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
موزه خانه مینایی شاهدی است که به مرور خاطرات خیابان ولیعصر و اتفاق‌های آن می‌پردازد.

مدیر عامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما گفت: موزه خانه مینایی شاهدی است که به مرور خاطرات خیابان ولیعصر و اتفاق‌های که در آن رخ داده است، می‌پردازد.

آقای برزین ضرغامی افزود: خانه مینایی در سال ۹۵ خریداری شد که از خانه‌های تاریخی تهران است و در بافت تاریخی منطقه ۱۱ قرار دارد و جزو معدود خانه‌های برجا مانده از دوره قاجار است.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلیوی با اشاره به اینکه بعد از خریداری خانه، حدود یک سال مرمت آن طول کشید.گفت: کاربری خانه مینایی را به ثبت تاریخ خیابان ولیعصر که یکی از قدیمی‌ترین و طولانی‌ترین خیابان‌های ایران و حتی در جهان دارای رتبه است، اختصاص دادیم. اقای ضرغامی افزود: این خانه را به عنوان موزه خیابان ولیعصر تعریف کردیم و چیزی که امروز در خانه مینایی مشاهده می‌شود روایتگری خیابان ولیعصر است.

وی گفت: احیا و مرمت این خانه تاریخی از هزینه‌هایی که برای آن شده است، اهمیت بیشتری دارد، این خانه یک کد تاریخی و دارای معماری قدیمی است.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران البته از پاسخ به پرسش ما درباره نظارت سازمان زیباسازی بر نوشته‌های تابلو‌های شهر خودداری کرد.

تعیین تکلیف خانه‌های تاریخی منطقه ۱۱ تهران

شهردار منطقه ۱۱ تهران گفت: تعیین تکلیف خانه‌های تاریخی در اولویت است.

نصراله آبادیان افزود: ۴ کیلومترمربع از منطقه ۱۱ جزو حصار ناصری و بافت تاریخی تهران است و موزه خانه مینایی هم در آن موقعیت قرار دارد.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی ایران

وی افزود: در این محدوده بنا‌های ارزشمندی وجود دارد که جزو هویت تهران محسوب می‌شود و امیدواریم این مجموعه‌ها برای شهر کارکرد داشته باشد.

آقای آبادیان گفت: سال ۹۵ خانه مینایی را ۲ میلیارد و ۴۷ میلیون تومان خریداری و با کمک سازمان زیباسازی شهرداری تهران مرمت کردیم، زمین این خانه ۵۰۰ مترمربع و نوع معماری آن مهم‌ترین ویژگی متمایز است.

وی افزود: مردم از ساعت ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر امکان بازدید از این مکان را دارند و امیدوارم خانه موزه مینایی فضای گفتگوی خوبی برای اهالی محل باشد.آقای آبادیان گفت: یک مجموعه کافه موضوعی هم در این مکان طراحی شده است که مردم می‌توانند از آن بازدید کنند و فعلا بازدید از این مجموعه برای مردم رایگان است.

وی افزود: به مناسبت هفته تهران ۱۰ خانه دارای ارزش که به ثبت ملی رسیده است، با کمک ذی نفعان بهره برداری شد و در اختیار عموم قرار دادیم.

شهردار منطقه ۱۱ تهران گفت: یکی از موضوع‌هایی که می‌تواند ایجاد ثروت اجتماعی کند و در عین حال موثر باشد، تقویت هویت شهر است و یکی از معیار‌های هویت افزایی هم توجه به عناصر تاریخی و ارزشمند شهر است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پیام اربعین برای دلدادگان راه حسین

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
رسانه اربعین پیام اهل حسین را به هر طریق به گوش اهل جهان و عاشقان حسین (ع) می‌رساند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ ۴۰ روز نمایش دلدادگی به سالار شهیدان از نجف تا کربلا با حضور زواری از ۵۵ کشور جهان آن را به بزرگترین پیاده‌روی جهان تبدیل کرده است.

ماجرای کمپوت‌های تقلبی

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
کمپوت‌هایی به نام یک برند معروف و به کام سودجویان متواری. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ ماجرا از این قرار است که متهم متواری، کمپوت‌های تاریخ مصرف گذشته را در مکانی جمع می‌کرد و تاریخش را تغییر و به نام یک برند معروف این کمپوت‌ها را به فروشندگان غالب می‌کرده است.

بهسازی ساختمان‌های پایتخت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ​خطر زلزله و ایمن نبودن ساختمان‌های پایتخت، همیشه موضوعی نگران کننده بوده است. بی توجهی به کیفیت ساخت و سازها، هشداری است تا خطر زلزله بیشتر از قبل جدی گرفته شود. مقاوم سازی سقف‌ها و دیوار‌ها از طریق محاسبات مهندسی موضوعی بود که در نشست تخصصی «بهسازی لرزه‌ای نسبی ساختمان‌های متداول شهر تهران» بررسی شد.

بازدید رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح از تیپ ۶۵ نوحه

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح از آمادگی رزمی و توان دفاعی تیپ ۶۵ نیروی مخصوص و کلاه سبز‌های نیروی زمینی ارتش بازدید کرد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سرلشکر باقری در این دیدار گفت: اگر تهاجمی صورت نمی‌گیرد، صرفا به خاطر بازدارندگی و کارآمدی نیرو‌های مسلح ماست.

ادامه فعالیت سامانه بارشی

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
امیر سرکرده در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: در استان‌های آذربایجان غربی و شرقی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، شمال استان خوزستان، مرکزی، همدان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و نواحی غرب استان اصفهان، بارش پیش بینی می‌شود. وی با اشاره به اینکه بارش‌ها در استان‌های گیلان، مازندران و گلستان ادامه دارد، افزود: در حاشیه جنوبی البرز برای استان‌های زنجان، مرکزی، البرز و تهران نیز بارش پیش بینی می‌شود. کارشناس سازمان هواشناسی گفت: شدت بارش‌ها امروز در استان‌های آذربایجان غربی و شرقی، کردستان، کرمانشاه و لرستان افزایش خواهد یافت و بالا آمدن سطح رودخانه‌ها و ایجاد رواناب‌ها در این استان‌ها دور از انتظار نیست. آقای سرکرده برای استان‌های هرمزگان، ارتفاعات استان کرمان و نواحی جنوب کشور هم رگبار، رعد و برق و بارش پراکنده پیش بینی کرد. وی گفت: دمای تهران امروز در گرم‌ترین زمان تا ۲۰ درجه پیش بینی می‌شود و آسمان ابری همراه با بارش و رگبار موقتی خواهیم داشت.

فکر بکر برخی پزشکان برای فرار از کارتخوان و پرداخت مالیات!

تابناکتابناک9 ساعت قبل
اخیرا اخباری منتشر شده که نشان می‌دهد برخی پزشکان پیوسته به این طرح قانونی هم برای فرار از اجرای آن، شیوه‌های جدیدی در دستور کار قرار داده و نوع جدیدی از فرار مالیاتی را به رخ همگان کشیده‌اند؛ راهکاری برای اخذ مبالغ اضافه از بیماران برای پرداخت سهم مالیات از درآمدشان. سوالی که در پی الزام برخی مشاغل از جمله پزشکان به استفاده از کارتخوان‌های متصل به اداره مالیات بر اساس قانون بودجه سال جاری، تمدید چندباره مهلت پیوستن ایشان به این طرح و در نهایت سرپیچی ۸۰ درصد پزشکان از آن، در ذهن بسیاری شکل گرفته است. راهکار دوم هم احتمالا استفاده از کارتخوان‌هایی است که به درگاه اداه مالیات متصل نشده‌اند و منشی یا فرد دیگری می‌بایست با انتقال وجوه دریافتی به آن کارتخوان و شماره حساب متصل به آن، جور قانونی جلوه دادن امور را بکشد. راهکار‌هایی غیرقانونی که احتمالا مجازات‌های سنگینی برایشان در نظر گرفته شده باشد، به شرطی که قرار باشد متخلفان شناسایی و مجازات شوند! واقعیتی که مجابمان می‌کند از مسئولان بپرسیم آیا قرار نیست با قانون شکنان و افزایش هزینه‌های تحمیلی به بیماران مقابله کرده و مانع از گسترش این قانون شکنی در کشور شوند؟!

نظرها

اخبار بیشتر