ابتکار: اشتغال زنان در مناصب دولتی پنج درصد بیشتر شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مازن آنلاین
  4. سیاسی

ابتکار: اشتغال زنان در مناصب دولتی پنج درصد بیشتر شد

مازن آنلاینخبرگزاری مازن آنلاین |
ابتکار: اشتغال زنان در مناصب دولتی پنج درصد بیشتر شد - 0

بزرگنمایی:

پیام مازند - ساری - معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با تاکید بر این که زنان و خانواده از موضوعات کلیدی و مورد توجه رییس جمهوری است، گفت: اشتغال زنان در مناصب دولتی در دولت تدبیر و امید پنج درصد بیشتر شده است.

معصومه ابتکار روز شنبه در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان مازندران که با رونمایی از سند ارتقای وضعیت زنان استان همراه بود، توجه به حوزه زنان را از محورهای مهم فعالیت‌های دولت تدبیر و امید برشمرد و افزود: از سال ۹۶ که پایش به کارگیری بانوان در مناصب دولتی را شروع کردیم ۱۳٫۶ درصد از مدیران دولت زن بودند که اکنون به ۱۸٫۸ درصد رسیده است.

وی پیش بینی کرد که آمار اشتغال زنان در مناصب دولتی طی دو سال آینده باقی مانده از عمر دولت تدبر و امید به ۳۰ درصد تعیین شده برسد.

معاون رییس جمهوری همچنین گفت که هم اکنون ۴۱ درصد از کارکنان دستگاههای دولتی را زنان تشکیل می‌دهند.

وی از عدالت به عنوان یکی از مولفه‌های کلیدی انقلاب اسلامی یاد کرد و اظهار داشت: در شرایط سخت تحریم‌های ظالمانه آمریکا قرار داریم و دشمن تلاش می‌کند عزت و استقلال ما را نادیده بگیرد و با فعالیت‌هایی که انجام می‌دهیم تمام این دشمنی‌ها نقش بر آب خواهد شد و ملت ایران بیش از گذشته، سرافراز است و به سمت گام دوم انقلاب حرکت می‌کند.

ابتکار یکی از شاخه‌های عدالت را عدالت جنسیتی برشمرد و توضیح داد: عدالت به مفهوم قرآنی در ابعاد مختلف آن، از جهت‌گیری‌های اصلی و قابل تبیین دولت است و عدالت جنسیتی هم در قرآن، سیره ائمه و امام خمینی (ره) مورد توجه است.

وی با بیان اینکه در عدالت جنسیتی، مسئولیت‌های اجتماعی مختلفی تعریف شده، گفت: شاید این مساله باعث شده از حالت تعادل در برنامه‌ریزی خارج شود، زنان پس از انقلاب پیشرفت‌های بسیار خوبی داشتند اما باز هم به دلیل برخی نگاه‌ها و خرده فرهنگ‌ها، نیاز است با عدالت خاص عدالت جنسیتی و ارتقای وضعیت زنان و خانواده ورود کنیم.

معاون زنان و خانواده رئیس جمهوری با اشاره به اینکه در موضوع عدالت جنسیتی، کار علمی در هشت محور شاخص تعیین شد، توضیح داد: ۱۷۶ شاخص خرد و تخصصی در حوزه آموزش، بهداشت، ورزش، اشتغال، حقوق و امنیت تدوین و ابلاغ شده است.

خبری: جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

وی با بیان اینکه در تمام سال‌های گذشته برای پر کردن این خلاها، اقدام موثری انجام نشده بود، گفت: به عنوان نمونه فضای ورزشی برای بانوان مناسب و یا در دسترس نیست، همچنین بحث شاغلان فارغ‌التحصیل دانشگاهی بانوان در مازندران بیشتر از آقایان است که به توجه نیاز دارد.

ابتکار با تاکید بر فعال بودن زنان مازندرانی در حوزه کشاورزی، ادامه داد: آمار مشارکت اقتصادی بانوان مازندرانی نیازمند بازنگری است چرا که تصور می‌کنم رقم بالاتری از ۱۶ درصد اعلام شده باشد.

وی با بیان اینکه طلاق موضوع مهمی است، افزود: آخرین نتیجه پیمایش خانواده نشان می‌دهد نگرانی‌هایی سال گذشته درباره افزایش طلاق در کشور وجود داشت و امسال شاخص‌ها این را نشان نمی‌دهد.

معاون رییس جمهوری با اشاره به اینکه کاهش ازدواج هم موثر است، تصریح کرد: اشتغال و وضعیت اقتصادی مردان و وضعیت شغلی زنان در این مولفه اثرگذار است و نشان می‌دهد به اشتغال باید توجه بیشتری کنیم.

ابتکار ارتقای وضعیت زنان را نیازمند سند و برنامه دانست و تاکید کرد: این سند برای ما نقشه راه بوده و حرکت بر اساس برنامه است. در این سند بر روی شاخص‌های خانواده شکوفا کار کردیم و این شاخص‌ها بزودی ابلاغ می‌شود.

وی با بیان اینکه اشتغال در مازندران فرصت‌های بیشماری دارد، اظهار داشت: مزیت‌های مازندران بویژه در حوزه گردشگری فرصت اشتغالزایی دارد و می‌توان به مشاغل سبز پرداخت.

معاون زنان و خانواده رئیس جمهور با اعلام این که طبیعت‌گردی، بوم‌گردی و استانداردسازی محصولات کشاورزی می‌تواند زمینه شغلی بانوان مازندرانی باشد، گفت: در بودجه سال آینده از طرح استانداردسازی محصولات کشاورزی و همچنین صندوق خرد روستایی حمایت می‌کنیم.

وی از مشاغلی که بتواند پسماند و اصلاح الگوی مصرف را ساماندهی کند به عنوان مشاغل مورد توجه یاد کرد و افزود: سازمان مردم نهاد استفاده از کیسه‌های پارچه‌ای در مازندران فعال بوده و مازندران پرچمدار این طرح در کشور است و جنبش نه به پلاستیک را دنبال می‌کند و ما این آمادگی را داریم در صنایع خلاق از مشاغل حمایت کنیم، بویژه اینکه با طبیعت استان و پسماند ارتباط برقرار کنند عالی خواهد بود.

۹۹۲۷/۱۶۵۴

ابتکار: اشتغال زنان در مناصب دولتی پنج درصد بیشتر شد - 23

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

لحظه شلاق خوردن زنان جوان برای در امان ماندن از شر شیطان+ فیلم / هند

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، زنان و دختران جوان هند در یک مراسم مذهبی که هر سال در جنوب هند برگزار می‌شود، برای دور ماندن از شیطان صف کشیده‌اند. برای دیدن این کلیپ با ما همراه باشید. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
الفالف1 روز قبل
آخرین خبر از این ماجرا دخالت دیوان عدالت اداری به نفع استفاده‌کنندگان از این رانت است. جالب اینکه گویا شکایت، به فاصله یک روزمطرح و رأی دیوان عدالت نیز صادر و دادنامه تنظیم شده است. البته گویا وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، طی نامه‌ای به رئیس دیوان عدالت اداری رفع اثر از دستور موقت صادره را درخواست کرده است. احمد توکلی در نامه‌ای به رئیس دیوان عدالت اداری خواستار لغو این حکم توسط دیوان شد. هرچند رئیس جمهور به روشنی به مختصات آن جلسه اشاره‌ای نمی‌کند، شواهد حالیه و مقالیه حاکی از این است که جلسه‌ای که رئیس جمهور از آن صحبت می‌کند، جلسه‌ای داخلی نیست و احتمالا حضور وی در یک جلسه مذاکراتی با رئیس جمهور آمریکاست؛ اما در چه حالتی ممکن است مذاکره رئیس جمهور ایران با رئیس جمهور آمریکا در حکم قربانی شدن رئیس جمهور ایران تلقی شود؟!

آقای نماینده! واقعی می‌گویید یا با ما شوخی دارید؟

عصر ایرانعصر ایران16 ساعت قبل
در بسیاری از دانشگاه‌های معتبر دنیا در مقطع دکتری، تدریس به زبان انگلیسی انجام می‌شود. چه دانشجویان خارجی چه دانشجویان مقیم، باید زبان انگلیسی را بلد باشند. مقالات معتبر و علمی جهان به زبان انگلیسی نوشته می‌شود. جاسوس‌ها در کنار زبان مادری، انگلیسی بلد هستند چون با زبان انگلیسی در همه جای دنیا کارشان راه می‌افتد. کاش نمایندگان محترم مجلس برای مخالفت خود با زبان انگلیسی، دلایل بهتری می‌آوردند.
اصلاحات پرساصلاحات پرس13 ساعت قبل
به هر حال خود این اصل قانونی را می‌توان هم تفسیر موسع کرد و هم تفسیر مضیق که تفسیر شورای نگهبان، مضیق اصل را هم از بین برده است. این تحلیلگر مسائل سیاسی در پایان درباره انتقاد رئیس جمهور به عدم توانایی اجرای اصل ۱۱۳ قانون اساسی و واکنش شورای نگهبان به رئیس جمهور اظهار کرد: شورای نگهبان چه انتقادی را پذیرفته است که انتقاد درباره تفسیر اصل ۱۱۳ قانون اساسی را بپذیرد؟ آقای کدخدایی توئیت کرده است که تفسیر قانون اساسی وظیفه شورای نگهبان است انگار کسی این را نمی‌داند. مسئله این نیست که تفسیر قانون اساسی از اختیارات شورای نگهبان است یا نه. شورای نگهبان حق تفسیر قانون اساسی را دارد ولی باید توضیح دهد که چرا چنین تفسیری را از اصل ۱۱۳ قانون اساسی دارد تا حقوقدانان بتوانند براساس استدلال شورای نگهبان نظر دهند. این مصداق حسن استفاده از اختیارات نیست که تفسیر شورای نگهبان از قانون اساسی با مخالفت اکثریت حقوقدانان مواجه شود.

فیلم | رهبر کره شمالی سوار بر اسب در کوه مقدس

همشهریهمشهری13 ساعت قبل
فارسفارس16 ساعت قبل
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، در پی ادعای روز گذشته محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه مبنی بر تحریف سخنانش در خبرگزاری فارس، سید نظام الدین موسوی مدیرعامل سابق خبرگزاری فارس در نامه‌ای به وزیر امور خارجه به ادعاهای مطرح شده از سوی وی پاسخ داد. و آن مطلب، در خصوص اظهاراتی بود که چندی قبل از برگزاری جلسه مذکور، جنابعالی در دانشکده فنی دانشگاه تهران بیان کرده بودید. اتفاقا چون در فضای رسانه‌ای با مدل عملیات روانی و فرافکنی اتان آگاه بودم، خبر آن اظهاراتتان را نه از خبرگزاری فارس که از خبرگزاری ایسنا رونوشت گرفتم. اما آنچه واضح است مطالبی که بنده به نقل از جنابعالی در جلسه نقل کردم، اصلا خبر منتشره از سوی خبرگزاری فارس نبود که بحثی بر سر تحریف پیش بیاید و دربگیرد. بلکه همانگونه که عنوان شد بنده مطلب را از روی خبر خبرگزاری ایسنا نقل نمودم.

نظرها

اخبار بیشتر