آتش‌سوزی گسترده و فرار مردم از کالیفرنیا + ویدئو
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. حوادث

آتش‌سوزی گسترده و فرار مردم از کالیفرنیا + ویدئو

آتش‌سوزی مهیب «سدلریج» که به سرعت در شمال لس‌آنجلس گسترش یافته است، 100 هزار نفر از ساکنان جنوب کالیفرنیا را مجبور به تخلیه خانه‌هایشان کرده است.

اعتمادآنلاین| آتش‌سوزی مهیب «سدلریج» که پنجشنبه شب به سرعت در شمال «لس‌آنجلس» گسترش یافت، ۱۰۰ هزار نفر از مردم جنوب کالیفرنیا را وادار به ترک خانه‌هایشان کرد.

بنا به گزارش خبرگزاری روسی «اسپوتنیک»، این آتش‌ که با وزش بادهای سهمگین شدت پیدا کرد، تاکنون به سوختن حدود دو هزار هکتار از زمین‌ها منجر شده است.

«رالف تارازاس» رئیس اداره آتش‌نشانی لس‌آنجلس روز گذشته (جمعه) به وقت محلی گفت: «شرایط جوی قابل توجه است. شما شاهد آن هستید که باد، خاکستر آتش را تا مسافت‌های قابل توجه جابه‌جا می‌کند و همین امر موجب آغاز آتش‌سوزی‌های دیگر در مکان‌های دیگر می‌شود».

شدت آتش به قدری است که دستور تخلیه اجباری در منطقه‌‌ای با ۲۰ هزار خانه و ۱۰۰ هزار نفر در جنوب کالیفرنیا صادر شده است.

«جان فرر» آتش‌نشان لس‌آنجلس گفت که وزش باد، مهار آتش‌ را با مشکل مواجه کرده است و آتش‌نشان‌ها نمی‌توانند، آتش‌سوزی مهیب را که همچنان رو به گسترش است، مهار کنند.

فرر ادامه داد: «ما تا زمان کاهش شدت باد منتظر می‌مانیم تا بتوانیم منابع کافی را برای مهار زبانه‌های آتش در محل مستقر کنیم».

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار حوادث ناگوار

مقامات لس‌آنجلس گزارش کردند که یک نفر پنجشنبه شب بر اثر ایست قلبی جان خود را از دست داد اما هنوز مشخص نیست که آیا در هنگام فرار از آتش دچار ایست قلبی شده یا خیر.

مسئولان لس‌آنجلس همچنین تأیید کردند که یک آتش‌نشان نیز در نتیجه آتش‌سوزی سدلریج از ناحیه چشم دچار جراحت شد و از طرف دیگر گزارش‌ها حاکی از آن است که دستکم ۲۵ خانه نیز تاکنون در آتش‌سوزی آسیب دیده است.

مقامات کالیفرنیا روز پنجشنبه هفته گذشته در پی هشدار وزش بادهای سهمگین برق حدود نیم میلیون نفر را قطع کردند تا در نتیجه اتصالات برقی، از خطر آتش‌سوزی جلوگیری کنند و گرچه برق تعداد زیادی مجددا وصل شده اما همچنان تعداد زیادی از مردم جنوب کالیفرنیا با مشکل قطعی برق روبرو هستند.

منبع: فارس

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ دستگیری زوج سارق در ساوجبلاغ

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

عاقبت پیاده سازی خلاقیت غیر اصولی روی خودروی نیسان + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، حمل بار غیر اصولی و پیاده سازی خلاقیت روی خودروی نیسان، حادثه ساز شد. راننده خودرو که قصد داشت بار میلگرد را با نیسان جابجا کند، که تلاش او ناکام ماند و آسیب شدیدی به خودرو وارد شد. بیشتر بخوانید: فرو ریختن سد در سیبری با ۱۵ کشته + فیلمانتهای پیام/

فیلم/ نوآوری دردسرساز با نیسان آبی!

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
حمل بار غیر اصولی و پیاده سازی خلاقیت روی خودروی نیسان، حادثه ساز شد. راننده خودرو که قصد داشت بار میلگرد را با نیسان جابجا کند، که تلاش او ناکام ماند و آسیب شدیدی به خودرو وارد شد.

فیلم/ وقتی کنترل ماشین از دست راننده خارج شود!

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

جولان موتورسواران بی قانون در پایتخت + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، تخلفات بی‌شمار راکبان موتورسیکلت درمعابر، مشکلات فراوانی را برای دیگر شهروندان به وجود آورده است. در فیلم زیر تعدادی از مهم‌ترین این تخلفات را مشاهده می‌کنید. بیشتر بخوانید: بازگشت موتور سیکلت‌های توقیفی به خیابان‌ها + صوت

فیلم/ بدرقه باشکوه آمریکایی‌ها با سیب زمینی!

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر