برگزاری اردوی «از باستی‌هیلز تا دروازه‌غار» / بازدید دانشجویان از روند تخریب ویلای دختر وزیر سابق
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. سیاسی
برگزاری اردوی «از باستی‌هیلز تا دروازه‌غار» / بازدید دانشجویان از روند تخریب ویلای دختر وزیر سابق

برگزاری اردوی «از باستی‌هیلز تا دروازه‌غار» / بازدید دانشجویان از روند تخریب ویلای دختر وزیر سابق

فارسخبرگزاری فارس |
جمعی از دانشجویان عدالتخواه دانشگاه های تهران در اردویی با عنوان « از باستی هیلز تا دروازه‌غار» ضمن بازدید از این مناطق با امام جمعه لواسان دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، جمعی از دانشجویان عدالتخواه دانشگاه‌های تهران در اردویی با عنوان «از باستی هیلز تا دروازه‌غار» به بازدید از این مناطق پرداختند.

در این اردو دانشجویان ابتدا به لواسان رفتند و از شهرک باستی هیلز و روند تخریب ویلای دختر وزیر سابق بازدید کردند.

برگزاری اردوی «از باستی‌هیلز تا دروازه‌غار» / بازدید دانشجویان از روند تخریب ویلای دختر وزیر سابق - 3

همچنین دانشجویان با حضور در مصلای لواسان با حجت‌الاسلام لواسانی امام جمعه لواسان دیدار و گفت وگو کردند.

* باستی هیلز نشان دهنده نماد غفلت شیطانی ماست

حجت الاسلام لواسانی در این دیدار گفت: برخی از ما ۱۰ تا ۱۲ سال بعد از پیروزی انقلاب گویا یادمان رفت که برای چه انقلاب کردیم یا اینکه غافل شدیم و هر چه غفلت ما بیشتر شد فساد درونی ما هم بیشتر شد.

وی ادامه داد: متاسفانه گروهی بودند که بعد از انقلاب و بعد از دوران جنگ تحمیلی کم کم به دنبال جمع کردن غنیمت رفتند. تصور یک دسته این بود که حال که اشرافی‌گری شاه را از بین بردند باید اشرافی‌گری جدید به وجود بیاید. گروهی فاسد هم دور اینها را گرفتند و اتفاقات خیلی عجیب و غریب در کشور رخ داد.

امام جمعه لواسان یادآور شد: گروه دیگر کسانی بودند که نسبت به این فرآیند بی تفاوت شدند. یعنی گفتند حالا یک اتفاقی افتاده و ما برای حفظ نظام باید سکوت کنیم. به نظر من هر دوی این‌ها فساد است.

لواسانی در ادامه با بیان اینکه متاسفانه ما به اسم خصوصی‌سازی، مخصوص‌سازی کردیم، گفت: به بهانه این که باید مسئولین مملکت زندگی خوبی داشته باشند به آنها امکانات ویژه دادیم و آرام آرام در کشور ما یک طبقه نوظهور به وجود آمد و فساد در کشور ما شکل گرفت و ما در غفلت بودیم که اسم این را بنده غفلت شیطانی می‌گذارم.

برگزاری اردوی «از باستی‌هیلز تا دروازه‌غار» / بازدید دانشجویان از روند تخریب ویلای دختر وزیر سابق - 10

وی با اشاره به بازدید دانشجویان از منطقه دروازه‌غار گفت: یکی از مناطق جوشش انقلاب اسلامی در همین منطقه دروازه غار بود ولی الان ببینید چه بلایی سر آن آمده، که البته الحمدلله الان یک گروه جهادی جمع شدند و تلاش دارند مشکل را حل کنند.

وی با خطاب قرار دادن دانشجویان، تاکید کرد: شما منطقه باستی هیلز را دیدید این نشان دهنده نماد غفلت شیطانی ماست و فقط همین جا نیست مناطق دیگر هم وجود دارد.

وی ادامه داد: ‌ بنده براساس اطلاعاتی که از مردم میگون گرفتم و مدارکی که در دست دارم باید بگویم فردی چند سال پیش ۴۰۰۰ متر زمین خریده است و الان دارد حدود ۶۷ هزار متر از زمین‌های مردم را به این ۴۰۰۰ متر می‌چسباند تا بدهی‌هایش را با آن به دولت پرداخت کند، این فرد دارد با این کار ۱۵۰ نفر را بی خانمان می‌کند و دارد در یک قلم فساد ۲ هزار میلیارد می‌برد! این غفلت ماست که باعث می‌شود طرف هر کاری دلش می‌خواهد انجام بدهد.

در وبسایت خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

امام جمعه لواسان گفت: متاسفانه یک غفلت شیطانی در کشور ما به وجود آمد که باعث شد مشکلی مانند باستی هیلز، هپکو، هفت تپه، موضوع واردات خودرو دارو و آقازاده و رانت به وجود آید. تحلیل بنده این است که همه ما متهم هستیم.

وی افزود: اتفاق جدیدی که الان رخ داده و خیلی هم خوب است این است که هم اکنون یک اقلیت مومن سر باز کرده است اگر این اقلیت مومن که امیدوارم شما جوانان هم جزو آن باشید پای کار این جنگ فقر و غنا بایستید، پای کار اهداف انقلاب بایستید اتفاق خوبی که خواهد افتاد این است که مشکلی که سر راه کشور ما به وجود آمده و جلوی پیشرفت ما را گرفته و مانعی خطرناک و هزینه ساز بوده از بین خواهد رفت.

لواسانی اظهار داشت: چرا باید کارگر هپکو کتک بخورد؟ دیگری برده است ولی کتک آن را چرا باید کارگر بخورد؟ و چرا دولت باید از بودجه عمومی مشکل را حل کند؟

وی ادامه داد: به فضل الهی انقلابی که در کشور رخ داده بسیار بزرگ است و کل جهان غرب را به چالش کشیده است و امروز برکت آن را در اربعین می‌بینید. البته به خاطر غفلتی که ما داشتیم این انقلاب از درون دچار برخی آسیب‌ها شد دچار یک عده افراد غارتگر و فاسد شد که برای منافع و دنیای خودشان حاضرند همه چیز را بفروشند و هیچ احترامی برای قرآن، اسلام، امام، مردم مردم و برای هیچکس قائل نیستند الا منافع خودشان.

امام جمعه لواسان تصریح کرد: دانشجویان می‌توانند بروند و مشکلات را شناسایی و بررسی کنند، اطلاعات را در بیاورند و بعد مردم را مطلع و پای کار بیاورند. در یک سالی که جنبش عدالتخواهی جدی پای کار آمده نتایج بسیار خوبی داشته اما هنوز نتیجه اصلی حاصل نشده است.

لازم به ذکر است، دانشجویان عدالتخواه پس از این دیدار و گفت وگو با حجت‌الاسلام لواسانی به محله دروازه غار رفتند و به همراه اعضای سازمان مردم نهاد زندگی خوب از نزدیک با شرایط زندگی در آن محله آشنا شدند.

برگزاری اردوی «از باستی‌هیلز تا دروازه‌غار» / بازدید دانشجویان از روند تخریب ویلای دختر وزیر سابق - 21

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

سالگرد یک قتل خاموش

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آمار دقیقی از کشتار مسلمانان نیجریه‌ای در شهر زاریا اعلام نشده اما تعداد کشته شدگان از ۳۵۰ تا هزاران نفر تخمین زده شده است.

فیلم | زورگیری خشن از یک زن، زد و خورد در سخنرانی قالیباف و دردناک‌ترین اتفاق هفته!

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
امروزه می‌توان از اعتیاد بعنوان یکی از مشکلات و معضلات اجتماعی بشر در زندگی مدرن نام برد. با ورود انواع مواد مخدر صنعتی و پایین آمدن سن گرایش افراد به مصرف مواد مخدر، زنگ خطر برای خانواده‌ها و جوامع بشری به صدا درآمده است.

انتخابات انگلیس، پایان بحران یا آغازی دیگر

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از لندن، تازه‌ترین نظرسنجی‌های منتشر شده حکایت از این دارد که حدود یک چهارم از چهل و شش میلیون واجد شرایط رای دادن در انتخابات انگلیس حتی روز انتخابات تصمیم نگرفتند به نامزد کدام حزب رای دهند.

فیلم/ رهبر انقلاب در حال امدادرسانی به مردم سیل‌زده

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، روزنامه «کیهان» در ویژه‌های خود نوشت: خرداد نیوز نوشت: قریب به اتفاق رأی‌دهندگان چندمیلیونی روحانی اکنون در صف ناراضیان و منتقدان هستند. اما چه شد که اینگونه شد؟ این سقوط آزاد چرا با این شتاب رقم خورد؟ این روزها کمتر کسی یافت می‌شود که از منتخب ۲ سال پیش خود حمایت کند! ضربه مهم و تاریخی به اعتبار رئیس جمهور بیش‌ و پیش از هر چیزی به عملکرد و رفتار و گفتار خود او و اطرافیانش باز می‌گردد! جایی که روحانی به رغم وعده‌های پرطمطراق انتخاباتی، کابینه‌ای ناهمسو با شعارها و وعده‌های خود و مطالبات حامیان برگزید و چهره‌های بدسابقه اما از حلقه نزدیکان خود را میدان داد و اولین دهن‌کجی به افکار عمومی را کلید زد. جامعه، فردی در برابر خود می‌دید که گویی به راحتی آب خوردن وعده‌های خود را فراموش کرده و این حس فریفته شدن سرمایه اجتماعی روحانی را بر باد داد تا بالاخره روحانی تیر آخر را هم شلیک کرد.
ایلناایلنا16 ساعت قبل
دبیر شورای روابط خارجی با ببان اینکه کشور به این جمع‌بندی رسیده که سیاست همسایگی‌مان را توسعه دهیم، تاکید کرد: برای موفق بودن و داشتن روابط خوب با کشورها باید مناسبات اقتصادی داشت. تحریم‌ها به کشور فشار وارد کرده و در چنین شرایطی همسایگان کارگشا هستند. روس‌ها در شمال ایران عضو پیمان امنیتی شانگهای هستند یعنی همسایه ما عضو دو پیمان مهم امنیتی و نظامی است و این مساله موجب شده تا ما سیاست امنیتی را درباره همسایگان داشته باشیم. دیروز آقای انصاری معاون اقتصادی وزارت خارجه می‌گفت ما سومین صادرکننده سیب هستیم اما در صادرات آن مانده‌ایم. وی با تاکید بر اینکه ما نیازمند روش‌های جدید در پیشبرد دیپلماسی هستیم، ابراز داشت: بردن کشور به ویژه سیاست اقتصاد پایه در مناسبات همسایگی به سود ما است و باید زمینه و شرایط آن فراهم شود.

نظرها

اخبار بیشتر