واحدهای صنعتی توان پرداخت سهم بیمه به تامین اجتماعی را ندارند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اجتماعی
واحدهای صنعتی توان پرداخت سهم بیمه به تامین اجتماعی را ندارند

واحدهای صنعتی توان پرداخت سهم بیمه به تامین اجتماعی را ندارند

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان مرکزی گفت: واحدهای صنعتی توان پرداخت سهم خود به تامین اجتماعی را ندارند.

- اخبار استانها -

علیرضا امیری درگفت وگوبا خبرنگارتسنیم در ساوه، با اشاره به ضرورت توجه دولت به جامعه بازنشستگان تامین اظهارداشت: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در روز معارفه تعهد دادند کمتر از یکسال سه خواسته جامعه بازنشستگان تامین از جمله احیای سه جانبه‌گری، همسان سازی حقوق بازنشستگان و برگرداندن بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی را انجام دهند ولی متاسفانه تاکنون این وعده‌ها محقق نشده است.

وی افزود: تامین اجتماعی به سبب این که که واحدهای صنعتی بامشکل مالی مواجه هستند مشکل نقدینگی دارد، واحدهای صنعتی توان پرداخت سهم خود به تامین اجتماعی را ندارند و سهم خود را به صورت تقسیط پرداخت می‌کنند، هم اکنون سازمان تامین اجتماعی ماهیانه حدود دوهزار میلیارد تومان برای پرداخت حقوق با کسری بودجه مواجه است.

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان مرکزی تصریح کرد: جامعه کارگری بیشترین حمایت ازدولت کنونی را به سبب وعده هایی که داده بودند داشتند اما علی رغم پرداخت نشدن، امروز هم بحث واگذاری اموال مطرح می‌کنند، دولت کنونی مدیون جامعه کارگری است.

خبری: جدیدترین و بروزترین اخبار اجتماعی ایران

امیری بیان کرد: ما حق مطالبه‌گری داریم، دولت به وعده‌های خود عمل نکرده همچنین تلاشی برای اجرای مصوبات مجلس نمی‌کند، دولت قرار بود سالیانه ۱۰ درصد بدهی خود را به تامین اجتماعی پرداخت کند اما نه تنها دست ما را نگرفت بلکه مراکز درمانی تامین اجتماعی با کمبود تجهیزات درمانی، پزشک متخصص و دارو مواجه هستند.

امیری بیان کرد: دفترچه‌های تامین اجتماعی در بیشتر مراکز درمانی پذیرفته نمی‌شود و باید بصورت ازاد حق درمان پرداخت شود، کانون بازنشستگان تامین اجتماعی دراستان مرکزی ۱۵۰ میلیارد تومان به مراکز درمانی غیردولتی بدهکار است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
وی در ادامه در منزل خانواده شهید وحید زمانی‌نیا حاضر شد و از درگاه خداوند برای آن شهید رحمت الهی و برای خانواده او صبر و اجر را مسألت کرد. رئیسی با اشاره به اظهارات خانواده شهید وحید زمانی‌نیا در یک برنامه تلویزیونی، روحیه این خانواده شهید را ارزشمند توصیف کرد و گفت: این روحیه نشان می‌دهد که شهید زمانی‌نیا در یک خانواده متدین، انقلابی و با بصیرت رشد کرده است. رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه این شهدا جز برگزیدگانی بودند که خداوند آن‌ها را گزینش کرد و در این جایگاه قرار داد، تشییع باشکوه پیکر مطهر آن‌ها را یادآور شد و گفت: تشییع باشکوه شهدای مقاومت و همچنین شهید زمانی‌نیا در شهرری از برکت و اخلاص خود این شهدا بود. وی از شهدای مقاومت به عنوان شهدایی یاد کرد که خدا آن‌ها را بلند آوازه کرده است و خطاب به خانواده شهید زمانی نیا، اظهار کرد: نشان این بلند آوازه شدن شهید زمانی‌نیا در نسل‌ شما نیز خواهد بود. بر اساس این گزارش، در این دیدار، پدر، مادر، همسر و برادران شهید وحید زمانی‌نیا نیز به بیان ویژگی‌ها و خاطره‌هایی از این شهید پرداختند.

نظرها

اخبار بیشتر