«فم تریپ» ایران و جنگ موافقان و مخالفان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. عصر ایران
  4. سرگرمی

«فم تریپ» ایران و جنگ موافقان و مخالفان

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران |
بسیاری از کشورهای منطقه حاضرند با صرف میلیون‌ها دلار به نصف چنین دستاوردی برسند، نمونه‌های اخیر آن فم تریپ کشور ازبکستان و عربستان.

عصر ایران؛ نهال موسوی - در چند هفته اخیر یک حرکت گردشگری با کلید واژه FeelIran (ایران را حس کن) سر و صدای زیادی راه انداخته و در فضای مجازی (علی الخصوص توئیتر) موافقان و مخالفان را در دو قطب مقابل هم قرار داده است، مروری مختصر بر کل این اتفاق:

هدي رستمي با بیش از ۴۰۰ هزار فالوئر در اینستاگرام یکی از اینفلوئنسرهای معروف ایرانی در زمینه سفر است. او اخیرا با دعوت از ۱۱ اینفلوئنسر از کشورهای مختلف یک «فم تریپ» برای ایران با کلید واژه FeelIran راه اندازی کرده است.

این حرکت با هدف نشان دادن ظرفیت‌های گردشگری ایران به میلیون‌ها مخاطب اینستاگرامی غیر ایرانی است. البته این نخستین فم تریپ ایرانی نیست و بسیاری از آژانس‌های گردشگری و یا نهادها قبلا میزبان اینفلوئنسرهایی با ده‌ها هزار یا صدها هزار دنبال کننده بوده‌اند. اما در این سطح و این تعداد اینفلوئنسر و دنبال کننده تجربه‌ای غیر از این سراغ نداریم.

اينفلوئنسر (Influencer) به افراد شناخته شده و تاثیرگذار در شبکه‌های اجتماعی گفته می‌شود و فم تريپ (Familiarization Trip) که به اختصار (FAM Trip) گفته می‌شود به معنای «سفر آشنایی» است.

مهمانان «فم تریپ» ایران

«فم تریپ» ایران و جنگ موافقان و مخالفان - 6

فم FAM به معنای آشنایی است که وقتی در کنار تریپ Trip به معنی سفر قرار بگیرد یعنی سفر ارزان و گاهی رایگانی که برای آشنایی با مقاصد گردشگری توسط مجریان گردشگری برگزار می‌گردد.

در این اتفاق از متخصصان عرصه گردشگری از جمله عکاسان، بلاگرها، لیدرهای تور، روزنامه‌نگاران کمک می‌گیرند تا به معرفی کشور، شهر، منطقه و جاذبه‌های گردشگری آن بپردازند.

هدی رستمی مبتکر فم تريپ ايران خود پیش‌تر مهمان فم تریپی در ترکیه بوده و آنجا به خلا چنین اتفاقی در ایران پی برده و حال با حمایت نهادهای عمدتا خصوصی این اتفاق را عملی کرده است.

از مهمانان فم تریپ ایران می‌توان به «اريکا سانتس» اینفلوئنسر سفر، مد و زیبایی برزیلی اشاره کرد، ‍‍‍‍ «اریکا» یکی از دعوت‌شدگان به پروژه‌ی فم‌تریپه که با ۱٫۳ میلیون فالوئر در یکی از پیج‌های اینستاگرام خود و ۶۶۰ هزار فالوئر در پیج دیگر، محتوای سفر و فشن تولید می‌کند. بیشتر مخاطبانش از برزیل، ایران، آمریکا و فرانسه هستند. «اریکا» برنده‌ی جایزه‌ی جهانی worldtravelbloggers ۲۰۱۹ بوده و در فم‌تریپ کشور ازبکستان هم شرکت داشته است.

«اکاترينا ميشچنکووا» روس با ۲ صفحه که یکی ۷۰۰ هزار و دیگری ۶۰۰ هزار دنبال کننده دارد، او برنده‌ی جوایز عکاسی زیاده شده، با ده موزه‌ و دوازده هتل کار کرده و کشورهای زیادی از جمله آلمان، ایتالیا، سوئد، یونان و ترکیه برای پرو‌ژه‌های توریستی با اون به عنوان عکاس همکاری کرده‌اند. اکاترینا عضو «The Union of Art Photographers» و سهامدار برند دوربین «Leica» ست …

«آرتم شستاکوف» عکاس خلاق اوکراینی با ۱٫۱ میلیون دنبال کننده، که علاوه بر اینفلوئنسر سفر، بیزینسمن و متخصص سوشال‌میدیا هم هست. «آرتم» حدود ۱٫۱ میلیون فالوئر در اینستاگرام داره که بیشتر اونا از روسیه، آمریکا، ترکیه و ایران هستند. علایق مخاطبانش توریسم، عکاسی، زیبایی و فشن است. «آرتم» تا به امروز با برندهای بزرگ ماشین مثل Porsche، Land Rover، Ferrari و Mercedes Benz کار کرده است.

«ووتئارا» یکی از معروف‌ترین عکاسان فرانسوی با ۱٫۲ میلیون دنبال کننده‌ست. اون بیشتر به خاطر عکس‌های خیابانی با حال و هوای پاریسی شناخته شده و با برند‌های معروفی مثل کوکاکولا، گوگل و سامسونگ کار کرده است. از ووتئارا که سال ۲۰۱۳ کتابی با نام «Point Of View» منتشر کرده، به عنوان تاثیرگذارترین اینستاگرامر فرانسوی یاد کرده‌اند.

خبری: اخبار بازی و سرگرمی ایران و جهان

«هارجیندر» بیزینسمن، فعال اجتماعی و رستوران‌دار معروف هندی که در دنیای مجازی به سفرهای خانوادگیش شناخته می‌شود. «هارجیندر» ۱٫۶ میلیون دنبال کننده در توییتر و بیش از ۱۰۰ هزار مخاطب در اینستاگرام دارد که اکثرا او را به خاطر سرگرمی، موسیقی و مد دنبال می‌کنند.

«کتي» و «هوگو» از چین با جمعا بیش از ۳ میلیون دنبال کننده در شبکه‌های اجتماعی آن کشور (اینستاگرام در چین فیلتر است)، کتی در دیگر پلتفرم‌های چین مثل ویبو، دوبان، وی‌چت، و دویین با حدود ۱٫۱ میلیون مخاطب فعالیت دارد! اون تا به الان ۱۲ کتاب پرفروش نوشته و قصد دارد بعد از پروژ‌ه‌ی فم‌تریپ کتابی درباره‌ی ایران بنویسد.

«فم تریپ» ایران و جنگ موافقان و مخالفان - 19

«مهمت» عکاس معروف ترکیه‌ای با ۱٫۱ میلیون فالوئر، اسم «مهمت» در لیست موفق‌ترین و پولدارترین عکاس‌های جهان اومده و بیشتر مخاطبان او به مد، فشن، عکاسی و سفر علاقه‌ دارند.

حال انصافا هدی رستمی و مهمانانش در فضای اینستاگرام با این حرکت FeelIran و پست‌ عکس‌ها، ویدئو‌ها و استوری‌های متعدد توجه را به پتانسیل و ظرفیت‌های گردشگری ایران را برای بیش از 10 میلیون مخاطب غیر ایرانی بوجود آورده‌اند.

گروه از تهران به کاشان رفته و بعد از ان هم به اصفهان رسیده‌اند اما متاسفانه هم در داخل و هم در خارج با این حرکت انواع و اقسام مخالفت‌ها می‌شود.

بسیاری از کشورهای منطقه حاضرند با صرف میلیون‌ها دلار به نصف چنین دستاوردی برسند. نمونه‌های اخیر آن فم تریپ کشور ازبکستان و عربستان.

عربستان سعودی از مراد عثمان، اینفلوئنسر مشهور سفر اهل روسیه (با ۴٫۱ میلیون فالوئر)، دعوت کرده است و او مدتی پیش در اینستاگرام خود ویدیوئی به اشتراک گذاشت که دست همسرش ناتالی زاخارو را به سبک مشهور Follow Me (دنبالم بیا به) رو به مدائن صالح بازمانده‌ای از شهر نبطی (متعلق به ۲ هزار سال قبل) نشان می‌دهد. شب گذشته هم یک ویدیوی دیگر به همان سبک منتشر کرده است با جمله «لبه غروب خورشید جهان در عربستان سعودی» و همزمان ناتالی هم در صفحه اینستاگرام خود پست‌هایی برای معرفی عربستان منتشر می‌کند.

ویدیویی از مراد عثمان در معرفی عربستان

متاسفانه در فضای مجازی این دسته‌بندی‌ها و برچسب‌زدن به آدمها و حرکات مختلف عارضه بسیار بدی است که از خائن و مزدور شروع شده و به زنده باد و مرده باد ختم می‌شود. یاد بگیریم که بدون مطالعه، شناخت و تحقیق درباره هر پدیده‌ای موضع نگیریم.

حال که یک گروه به شکلی مستقل و بدون هزینه‌های گزاف از بیت المال دست به چنین اقدامی زده‌اند، چرا باید با بحث‌های حاشیه‌ای کل این اتفاق را زیر سوال برد؟

یاد زمانی می‌افتم که بعد از حملات یازدهم سپتامبر جورج بوش در تلویزیون ظاهر شد و گفت: «هر کس که با ما نیست با دشمنان ماست».

«فم تریپ» ایران و جنگ موافقان و مخالفان - 30

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

سکانسی از سریال ستایش که جنجال به پا کرد + فیلم

رکنارکنا13 ساعت قبل
به گزارش رکنا، این سکانسی از سریال ستایش است که حشمت فردوس سعی می‌کند دل خانم مورد علاقه‌اش را بدست بیاورد. این سکانس در شبکه‌های اجتماعی حسابی دست به دست شده و از ابتذال تا شیوه مخ زنی پیرمردها، لقب‌هایی است که گرفته است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

سید حسن نصرالله تاج سر العربیه است +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

فیلم | رئیسی: باید قدر شکوه و عظمت مثال زدنی راهپیمایی را دانست

خبرآنلاینخبرآنلاین9 ساعت قبل
در ۴۰ کیلومتری شمال ایلام منطقه‌ای کوهستانی وجود دارد که دارای آب و هوای معتدل و نیمه مرطوب است. یکی از جاذبه‌های این منطقه، روستایی است به اسم ایوان که انبوهی از جنگل‌های بلوط، زالزالک، بادام کوهی و همچنین انواع گل‎ها و گیاهان را در خود دارد.

برای جذب گردشگر تابه حال چه کردیم!؟ / شناخت تبلیغات در صنعت گردشگری + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، امروزه کشور‌های مختلف جهان از سایه برخورداری از امکانات گوناگون و جاذبه‌های متنوع در پی جذب گردشگران به سوی خود هستند، گردشگری در حال حاضر به یکی از ارکان اصلی اقتصاد تجاری در جهان تبدیل شده است. اما امروزه انگیزه‌های دیگری از جمله انگیزه‌های اقتصادی و تجاری، ورزشی، درمانی، آشنایی با فرهنگ، آداب و رسوم و درآمدزایی نیز در صنعت توریسم و جهانگردی مورد توجه قرار می‌گیرند. به اعتقاد کارشناسان این صنعت از آن جایگاهی که باید برخوردار باشد فاصله گرفته و علت آن هم عدم وجود تبلیغات کافی درباره جاذبه‌های طبیعی، تاریخی و توریستی ایران، نبودن بستر‌های اقتصادی مناسب برای جذب سرمایه‌گذاری در ساخت هتل و سایر صنایع جانبی، تبلیغات منفی کشور‌های دیگر درباره ایران و محدودیت‌های اجتماعی و فرهنگی برای گردشگران خارجی می‌باشد. بیشتر بخوانید: بزرگترین ویلای گیاهی ساخته شده در جهان + فیلمانتهای پیام/نقش تبلیغات در جذب گردشگران + فیلم

فیلم/ عزاداری شیعیان نیجریه در کربلا

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز20 ساعت قبل
قزوینی‌ها معمولا قیمه نثار را با گوشت گوسفند درست می‌کنند و هنوز هم گاهی در مجالس عروسی، نذری روزهای عاشورا و تاسوعا و شب سال تحویل سرو می‌شود؛ اما قیمه نثار با مرغ هم بسیار خوش‌طعم است. بهتر است قطعات گوشت قیمه نثار زیاد درشت نباشند. اگر می‌خواهید یک قیمه نثار به روش قزوینی‌های اصیل را داشته باشید حتما باید خلال پوست پرتقال داشته باشید. برای آماده کردن خلال پوست پرتقال ابتدا پوست پرتقال تازه را شسته و نازک خلال کنید. فوت و فن‌ها: - برخی در مرحله دم کردن برنج خورش قیمه نثار را لابه لای برنج می‌ریزند و با آن دم می‌کنند.

نظرها

اخبار بیشتر