مخالفت سوری‌ها با تجاوز ترکیه
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

مخالفت سوری‌ها با تجاوز ترکیه

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
مردم سوریه در سراسر کشور تجاوز ترکیه را محکوم می کنند

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، شبکه الاخباریه سوریه با پخش گزارش مردمی از شهرهای درعا، الحسکه، لاذقیه، القامشلی تأکید کرد مردم سوریه در سراسر کشور تجاوز ترکیه به خاک این کشور را محکوم می‌کنند.مردم سوریه به اظهارات رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه و تجاوز این کشور به خاک سوریه واکنش تندی نشان دادند و این تجاوزها را به شدت محکوم کردند. مردم سوریه تأکید کردند دستان اردوغان همچنان به خون مردم این کشور آغشته است.

یکی از شهروندان سوری ساکن الحسکه گفت: ‌ «ما ساکنان استان الحسکه این تجاوز را محکوم می‌کنیم و تقسیم خاک سوریه را نمی‌پذیریم و خدشه وارد کردن به حاکمیت سوریه را قبول نمی‌کنیم».

یکی دیگر از شهروندان سوری ساکن الحسکه گفت: ‌ «باید همه دست به دست هم بدهیم؛ عرب، کرد، مسیحی و آشوری همه زیر پرچم جمهوری عربی سوریه قرار داریم تنها ضامن کشور هم دولت سوریه و پرچم جمهوری عربی سوریه و ارتش این کشور است.

یکی دیگر از شهروندان سوری نیز گفت: ‌ «تجاوزی ظالمانه بر خاک سوریه صورت گرفته است؛ این تجاوز و اشغالگری است و ترکیه در حال اشغال خاک سوریه است».

دیگر ساکن الحسکه نیز گفت: «ما از همه شهروندان سوریه می‌خواهیم در کنار هم و دست به دست هم حرکت کنیم و در برابر تجاوزهای ترکیه بایستیم و بر تمامیت ارضی کشور سوریه تأکید کنیم».

یکی از شهروندان سوری ساکن القنیطره گفت: «تجاوزی آشکار ضد سرزمین سوریه صورت گرفته است. باید کشورهای حامی و کشورهای اروپایی این تجاوز را محکوم کنند. همچنین باید در برابر استعمارگری ترکیه به طور عزتمندانه بایستیم».

یکی دیگر از شهروندان سوری ساکن القنیطره گفت: «ما این تجاوز خصمانه را محکوم می‌کنیم و پاسخ کشور سوریه به تجاوز ترکیه در زمان و مکان مناسب خواهد بود».

یکی دیگر از شهروندان سوری همین منطقه نیز اظهار داشت: «این بخشی از سوریه است که بخشی گرانقدر و مقدس است. سوریه خط قرمز است و نباید به هیچ کس اجازه داد تا به خاک سوریه تجاوز کند. این تجاوز است و همه مردم سوریه به طور کلی و اهالی القنیطره به طور ویژه آن را محکوم می‌کنند».

در خبری بخوانید: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان | اخبار حوادث و جنایت

یک شهروند زن سوری ساکن لاذقیه گفت: «شاید برخی از مردم سوریه از دولت خود اعتراضاتی هم داشته باشند اما همچنان یک شهروند سوری هستند و قطعا مخالف با هرگونه تجاوز به خاک سوریه هستند ما باید مشکلات خود را به دست خود حل کنیم و نیازی به کسی نداریم که از خارج بیاید و برایمان مشکلمان را حل کند یا در کشور ما دخالت کند و به خاک کشورمان تجاوز کند».

یکی دیگر از شهروندان سوری ساکن لاذقیه گفت: «تجاوزی که اتفاق افتاد در هر منطقه‌ای از خاک سوریه تجاوز به کل کشور سوریه و ضد ملت سوریه است.»

یکی دیگر از شهروندان سوری نیز گفت: «ما این تجاوز ظالمانه ضد سوریه را محکوم می‌کنیم؛ زیرا هر حمله‌ای ضد هر بخشی از مردم سوریه که در خاک جمهوری عربی سوریه اتفاق بیفتد به منزله حمله به کل مردم سوریه و دولت سوریه است ما از ارتش سوریه نیز تشکر و قدردانی می‌کنیم».

یکی از شهروندان سوری ساکن درعا گفت: «اولا هر تجاوزی ضد هر وجبی از خاک سوریه را محکوم می‌کنیم واز شورای امنیت و کشورهای موجود در این شورا می‌خواهیم این حمله ظالمانه به شمال شرق سوریه را متوقف کند. این حملات از هر کشوری باشد به ویژه از سوی ترکیه باید متوقف شود».

یکی از رانندگان تاکسی در در عا نیز گفت: «ترکیه ای‌ها همواره به ما خیانت کرده‌اند آنها می‌خواهند خلافت عثمانی را دوباره روی کار بیاورند آنها مردمان بسیار بدی هستند اما شاء الله در این حملات موفق نخواهند شد». یکی از شهروندان زن سوری در درعا نیز گفت: پیروزی متعلق به سوریه است ان شاء الله.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ زنده‌ ماندن دوچرخه‌سوار زیر تریلی!

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
یک دوچرخه با دو سرنشین در ویتنام با تریلی هجده چرخ تصادف کرد. در این حادثه یکی از سرنشینان به همراه دوچرخه به زیر تریلی رفت، اما جان سالم به در برد.

خلع سلاح دانش آموز مسلح توسط معلمش

تابناکتابناک1 روز قبل
یک دانش آموز در دبیرستان پارکروز در اورگان آمریکا قصد داشت با شاتگان دست به خودکشی بزند اما مربی فوتبال او، مانع از این اتفاق شد و او را در آغوش گرفت و همزمان محافظ امنیتی مدرسه سلاح را از دانش آموز گرفت. دقایقی بعد پلیس سررسید و این دانش اموز را دستگیر کرد. این ویدیو پس از آن منتشر شد که این دانش آموز به واسطه این اقدام به سه سال حبس محکوم شد. این لحظات تکان‌دهنده را در تابناک می‌بینید.

عاقبت پیاده سازی خلاقیت غیر اصولی روی خودروی نیسان + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، حمل بار غیر اصولی و پیاده سازی خلاقیت روی خودروی نیسان، حادثه ساز شد. راننده خودرو که قصد داشت بار میلگرد را با نیسان جابجا کند، که تلاش او ناکام ماند و آسیب شدیدی به خودرو وارد شد. بیشتر بخوانید: فرو ریختن سد در سیبری با ۱۵ کشته + فیلمانتهای پیام/

جولان موتورسواران بی قانون در پایتخت + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران19 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، تخلفات بی‌شمار راکبان موتورسیکلت درمعابر، مشکلات فراوانی را برای دیگر شهروندان به وجود آورده است. در فیلم زیر تعدادی از مهم‌ترین این تخلفات را مشاهده می‌کنید. بیشتر بخوانید: بازگشت موتور سیکلت‌های توقیفی به خیابان‌ها + صوت

فیلم/ وقتی کنترل ماشین از دست راننده خارج شود!

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

وضع حمل و نقل کشور، اقتصادی نیست

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما‏، آقای خیرالله خادمی مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری دوشنبه شب شبکه دو سیما با تاکید بر لزوم ریلی کردن حمل و نقل ادامه داد: متاسفانه فقط حدود ۱۱ تا ۱۲ درصد بار از طریق ریلی حمل و نقل می‌شود که این باید افزایش یابد. وی با اشاره به اینکه ریل کشور در چشم انداز سال ۱۴۰۴ قرار است به ۲۵ هزار کیلومتر برسد، گفت: اکنون ۱۳ هزار و ۹۰۰ کیلومتر زیرساخت ریلی در کشور وجود دارد. مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل و نقل کشور گفت: مجموع اعتباری که در سال برای توسعه شبکه ریلی داده می‌شود حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان است. رئیس کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی هم با حضور در این برنامه گفت: یکی از علل اصلی توسعه نیافتن حمل و نقل ریلی، جایگزینی اعتبارات است. او ادامه داد: اکنون ۸۹ درصد ارتباطات و حمل بار و مسافر، زمینی و یک درصد، هوایی و حدود ۱۰ درصد، ریلی است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

پایان طلایی تیم 3 نفره بانوان در ووشو قهرمانی جهان

خبری1 ساعت قبل

جهانگیری: مجمع تشخیص مصلحت نظام هر چه سریعتر لوایح FATF و CFT را تصویب کند.

خبری2 ساعت قبل

شدت گرفتن بارش‌های پاییزی در آخرین روز مهرماه

خبری4 ساعت قبل

ولایتی: کشورهای محور مقاومت در موازنه‌های منطقه دست برتر خواهند داشت

تسنیم3 دقیقه قبل

سازمان ثبت اسناد و املاک: در برخی از دفاتر صیغه هایی تحت عنوان آریایی و امثال آن جاری می‌شود/ با این دفاتر برخورد قاطع می‌شود.

عصر ایران4 دقیقه قبل

فرشاد احمدزاده مشکلی برای همراهی پرسپولیس در دیدار مقابل شاهین بوشهر نخواهد داشت

طرفداری6 دقیقه قبل

ووشو قهرمانی جهان| سیفی و آهنگریان فینالیست شدند

تسنیم6 دقیقه قبل

مقاومت در موازنه‌های آینده منطقه دست برتر را خواهد داشت

مهر6 دقیقه قبل

ربیعی: زبان هنر از موثرترین راه‌های انعکاس پیام اربعین است

ایسنا7 دقیقه قبل

مصرف آزاد اینترنت زائران اربعین ایرانسلی در قالب بسته‌ رومینگ محاسبه می‌شود

فارس7 دقیقه قبل