چهل‌وهشتمین تظاهرات جلیقه‌زردها در فرانسه +فیلم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. سیاسی

چهل‌وهشتمین تظاهرات جلیقه‌زردها در فرانسه +فیلم

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز |
جلیقه زردهای فرانسوی برای چهل‌وهشتمین هفته متوالی به خیابان‌ها آمده و در اعتراض به سیاست‌های دولت این کشور تظاهرات کردند.

به گزارش مشرق، هزاران شهروند فرانسوی روز شنبه برای چهل و هفتمین هفته متوالی به خیابان‌ها آمده و علیه سیاست‌های دولت این کشور تظاهرات کردند.

بر اساس گزارش‌ها، این هفته حضور جلیقه زردهای در شهر تولوز گسترده و چشمگیر بوده است و پلیس برای متفرق کردن تظاهرات کنندگان از گاز اشک‌آور و خودروهای آب پاش استفاده کرده است.

از اواسط نوامبر سال گذشته میلادی هزاران نفر از مخالفان دولت «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه تظاهرات کرده‌اند. این تظاهرات‌ها نخست مسالمت‌آمیز بودند اما با دخالت پلیس درگیری‌های خیابانی را به دنبال داشته است.

در خبری بخوانید: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

در حالی که دولت فرانسه از برنامه‌های خود برای افزایش مالیات بر سوخت و اقدامات دیگر چشم پوشی کرده، اما معترضان این کشور همچنان شنبه‌های هر هفته در خیابان‌های فرانسه حضور پیدا کرده تا ابراز نارضایتی از دولت این کشور را نشان دهند.

دانلودمنبع: فارس

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

پوشک، آبروی نظامیان سعودی را برد! + فیلم

قدس آنلاینقدس آنلاین7 ساعت قبل

فیلم/ بدرقه باشکوه آمریکایی‌ها با سیب زمینی!

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
ایسناایسنا16 ساعت قبل
نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی: خطر بیخ گوش آذرآب است چراکه خیلی‌ها برای آن دندان تیز کرده‌اند. وی با اشاره به توقف عرصه سهام در بورس، گفت: خطر همچنان بیخ گوش آذرآب است و خیلی‌ها برای آن دندان تیز کرده‌اند. شرکت مپنا طالب آذرآب بود اما در مدت اخیر به شکلی با این شرکت برخورد شد که فرار کند و شرکت را نخرد. وی به وضعیت قرارداد کارگران نیز اشاره کرد و گفت: ماده ۷ قانون کار وضعیت قرارداد کارگران را تعیین تکلیف کرده است، اما در تبصره ۲ این ماده تعیین قرارداد موقت به هیات وزیران سپرده شده است که در این راستا آیین نامه تبصره ۲ به هیات وزیران ارائه شده و باید پس از بررسی به تصویب برسد. در وزارت نفت یک نفر با قرارداد دائم ۱۰ میلیون تومان حقوق می‌گیرد و دیگری با همان شرایط کاری اما قرارداد موقت سه میلیون تومان دریافتی دارد که مجلس در پی تعیین تکلیف این وضعیت است.

(تصاویر) ملوان زبل روسیه با بازوهای غیرمتعارف!

9+
فراروفرارو1 روز قبل
مهرمهر17 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی، «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا ضمن تأکید بر این که واشنگتن ترجیح می‌دهد از «قدرت و اختیارات دیپلماتیک» خود استفاده کند؛ اعلام کرد که «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری این کشور در صورت لزوم برای بکارگیری نیروی نظامی علیه ترکیه «کاملا آماده است». وی در گفتگویی ضبط شده با شبکه سی ان بی سی که بعدازظهر روز دوشنبه منتشر شد، مدعی شد: «ما [آمریکا] صلح را به جنگ ترجیح می‌دهیم. اما در شرایطی که اقدامی حرکتی یا عملیات نظامی موردنیاز باشد، باید بدانید که رئیس جمهور ترامپ برای انجام این کار آمادگی کامل دارد». وزیر خارجه آمریکا از ذکر اینکه چه اقدام مشخصی از جانب ترکیه می‌تواند «لزوم این عملیات نظامی» را تعیین کند، خودداری کرد. مایک پمپئو در ادامه افزود که واشنگتن از «قدرت دیپلماتیک» و اقتصادی خود پیش از بکارگیری توپخانه سنگین استفاده می‌کند و خاطرنشان کرد که تصمیم در مورد اینکه آیا آنکارا خط قرمز را رد کرده یا خیر، برعهده ترامپ است.
مهرمهر1 روز قبل
اهمیت افغانستان برای آمریکاافغانستان از جهات مختلفی برای آمریکا اهمیت دارد که مهمترین مورد آن هم مرز بودن با رقیبان اصلی ایالات متحده یعنی چین و ایران و نزدیکی به حریم خلوت روسیه است. علاوه بر این، افغانستان دارای مرزی نسبتا طولانی با ایران است و حضور نظامی آمریکا در این کشور به معنای آن است که ایالات متحده در کنار رقیبان و دشمنان سنتی خود حضوری همیشگی دارد. این موضوع وقتی نمود بیشتری پیدا می‌کند که به نحوه رفتار آمریکا با دولت‌های افغانستان و روند تشکیل دولت‌های جدید در این کشور توجه کنیم. این سفرها در حالی انجام می‌شود که دولت آمریکا به دلیل انجام مذاکراه با طالبان در حالیکه دولت افغانستان در آن حضور ندارد، بخشی از جمعیت این کشور را به خود بدبین کرده است. حضور پرتعداد فرستاده‌های واشنگتن در افغانستان کمکی به بهبود اوضاع این کشور جنگ زده نمی‌کند.

نظرها

اخبار بیشتر