صعود شاخص به ارتفاع ۲۳۶ هزار واحدی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. اقتصادی

صعود شاخص به ارتفاع ۲۳۶ هزار واحدی

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- شاخص بورس و اوراق بهادار تهران در بیست و یکمین روز مهر ماه باصعود ۴ هزار و ۱۳۰ واحدی به پله ۳۲۶ هزار و ۱۹۰ واحد رسید. تاریخ انتشار: 12:54 - 21 مهر 1398 - کد خبر: ۵۵۸۲۶۶
صعود شاخص به ارتفاع ۲۳۶ هزار واحدی - 0

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، شاخص بورس اوراق بهادار تهران در معاملات شانزدهمین روز مهر ماه با رشد ۴ هزار و ۱۳۰ واحدی به پله ۳۲۶ هزار و ۱۹۰ واحدی رسید.

در معاملات امروز تعداد ۳ هزار و ۴۱۷ سهم اوراق بهادار به ارزش ۱۷ میلیون و ۶۴۹ هزار و ۵۵۱ ریال در بیش از ۴۰۰ هزار نوبت معاملاتی داد و ستد شد.

بر این اساس شاخص قیمت (وزنی-ارزشی) بیش از یک هزار و ۱۱۰ واحد، شاخص بازار اول ۲ هزار و ۹۸۸ واحد، شاخص آزاد شناور ۲ هزار ۹۰۵ واحد، شاخص بازار دوم ۸ هزار و ۴۲۶ واحد رشد و شاخص کل (هم‌وزن) ۴۵۸، شاخص قیمت (هم‌وزن) ۳۰۶ واحد کاهش را تجربه کرد.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

*معاملات بازار فرابورس

شاخص فرابورس نیز در معاملات امروز با رشد بیش از ۶ واحدی به پله ۴ هزار و ۱۶۱ واحدی رسید.

در بازار فرابورس نیز تعداد یک هزار و ۶۵۱ سهم اوراق بهادار به ارزش ۹ میلیون و ۶۷۲ هزار و ۱۵۵ ریال در بیش ۳۵۱ هزار نوبت معاملاتی داد و ستد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ وزیر راه و شهرسازی در ششمین کنفرانس بین المللی منطقه‌ای تغییر اقلیم که صبح امروز در محل کتابخانه ملی گشایش یافت گفت: مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان مورد بازنگری اساسی واقع شده است و بزودی با ابلاغ مقررات جدید آن و الزامی شدن این مبحث مهم، شاهد صرفه جویی بیشتر در مصرف انرژی خواهیم بود. آقای محمد اسلامی افزود: وزارت راه و شهرسازی برنامه‌های زیادی برای کاهش گاز‌های گلخانه‌ای در دست اجرا دارد که کاهش شدت مصرف انرژی در بخش‌های مختلف حمل و نقل از آن جمله است. وی گفت: یکی از دستورات کاری وزارت راه و شهرسازی، خلق مسیر‌های جدید هوایی با هدف کاهش مصرف سوخت بوده و به همین دلیل در چند سال گذشته بیش از ۳۰ هزار کیلومتر مسیر هوایی جدید ایجاد شده است که در نتیجه روزانه ۷ هزار تن گاز گلخانه‌ای در کشور کمتر ایجاد می‌شود. آقای اسلامی گفت: توسعه ناوگان ریلی از ۴ هزار و ۷۰۰ کیلومتر به ۱۴ هزار و ۴۰۰ کیلومتر و همچنین استفاده از سوخت کم سولفور در ناوگان دریایی از جمله اقدامات برای کاهش گاز‌های آلاینده و مبارزه با تغییرات اقلیمی است که در این جهت چند شرکت دانش بنیان مشغول تهیه و سولفور زدایی از سوخت کشتی‌ها هستند. وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تاثیرات تغییرات اقلیمی بر زندگی و معیشت جمع زیادی از مردم گفت: توسعه ناموزون و بی توجهی به موضوعات زیست محیطی در اجرای طرح‌های عمرانی، از طاقت زیست بوم فراتر بوده موجب ناهنجاری‌های زیست محیطی شده است و باید با لحاظ کردن تعهد عقلی و اجتماعی به سمت توسعه پایدار حرکت و از توسعه بی رویه پرهیز کنیم. وی تصریح کرد: ضوابط مصرف و بهینه سازی انرژی باید به فرهنگ غالب ملت ایران بدل شود و پایداری محیط زیست را در اجرای طرح‌های عمرانی جزو تکالیف خود بدانیم و ظرفیت تاب آوری شهر‌ها و سکونتگاه‌ها را افزایش دهیم و با هوشمند سازی شهر‌ها و طراحی مراکز تجمعی و کسب و کار‌ها سفر‌های درون شهری به حداقل برسد ضمن اینکه توجه به توسعه فضا‌های سبز و پارک‌ها باید در اولویت ساخت و ساز‌های شهر‌ها قرار گیرد. ششمین کنفرانس منطقه‌ای تغییر اقلیم روز‌های ۲۷ و ۲۸ آبان در پنج محور «پیش‌بینی و پیش‌آگاهی‌های اقلیمی، سیل و مخاطرات جوی و اقلیمی»، «اثرات تغییر اقلیم و آسیب‌پذیری ناشی از سیل، خشکسالی و سایر مخاطرات اقلیمی»، «توان اقلیمی، توسعه پایدار و تاب‌آوری»، «سازگاری و کاهش پیامد‌های زیان‌بار تغییر اقلیم» و «آثار و آسیب‌پذیری اجتماعی و اقتصادی ناشی از تغییر اقلیم» برگزار می‌شود.

ویدئو / تهران در محاصره بیابان

ایسناایسنا20 ساعت قبل
تهران شلوغ مدت‌هاست به دوره‌ای از بیابانی شدن وارد شده است. جمعیت این شهر روزبه‌روز نیاز به منابع آبی بیشتری دارد. آیا تهران و شهرهای اقماری آن می‌توانند به حفظ یا تامین منابع آبی خود امیدوار باشند؟ خبرنگار: سارا سبزی / گوینده: حسین هرمزی / تدوینگر: امید ابراهیمی
تسنیمتسنیم16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از مازندران، به دنبال طرح دولت و تصویب سران سه قوه برای افزایش قیمت بنزین در راستای کاهش مصرف سوخت، تجمعات اعتراضی در شهرهای مختلف کشور برگزار شد که البته این تجمعات در استان علوی تبار مازندران با مردمان فهیم و ارزشی‌اش کمتر از سایر نقاط دیگر بوده است. قالب تجمعات صورت گرفته در مازندران که اغلب به صورت صنفی و در راستای مطالبه‌گری برای رفع مشکلات بوده است آرام بوده و امروز دوشنبه خوشبختانه مشکل خاصی گزارش نشده است. احمد حسین‌زادگان استاندار مازندران در باره آخرین اقدامات صورت گرفته استان برای کنترل اوضاع در استان به تسنیم گفت: مردم مازندران انسان‌های صبور و علاقه‌مند به ارزش‌های نظام بوده و هیچ‌گاه خواسته و مطالبه خود را با زبان اعتراض از مسئولان دریافت نمی‌کنند. وی با بیان اینکه هیچ گونه حادثه امنیتی منجر به فوتی در استان ناشی از تجمعات گزارش نشده است، افزود: نیروهای نظامی و انتظامی با آرامش کامل تلاش کردند تجمعات را پایان دهند. وی با بیان اینکه برخورد جدی با گرانی در سطح بازار خواهد شد، تصریح کرد: ستاد ویژه برخورد با افزایش خودسرانه قیمت محصولات کالایی در بازار تشکیل شده است.
عصر ایرانعصر ایران13 ساعت قبل
عصر ایران؛ جعفر محمدی - درباره اعتراضات روزهای اخیر که بعد از افزایش قیمت بنزین رخ داده است، ۲ نکته ارزش تأمل دارد:۱ - «اعتراض حق مردم نیست»؛ به نظر من «اعتراض وظیفه مردم است». واقعا اگر به افزایش قیمت بنزین یا هر چیز دیگری اعتراض دارند، چرا اموال مردم را غارت و تخریب می‌کنند؟ این رفتارهای بدوی، اساسا ربطی به اعتراضات ندارد و نشان دهنده فاجعه‌ای به مراتب بزرگ‌تر از ناآرامی‌های اخیر است. شاهدان عینی می‌گویند که بسیاری از همین شهروندان عادی که اساسا در اعتراضات نیز حضور نداشته‌اند، در غارت فروشگاه هایی مانند جانبو، افق کوروش، امیران و … شرکت داشتند. ۲ - بنزین بهانه‌ای برای اعتراضات و در کنار آن اغتشاشات اخیر است. بنابر این، حتی اگر همین امروز بنزین به قیمت سابق برگردد و حتی ارزان‌تر هم شود، اصل نارضایتی‌ها باقی است و مترصد فرصتی دیگری برای بروز و ظهور.

رصد میدانی قیمت ‎ها در بازار

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
گزارش اختصاصیرصد میدانی قیمت ‎ها در بازارتصمیم و تاکید مسولان برای جلوگیری از افزایش خودسرانه قیمت کالاها، با نظارت واقعی در بازار محقق می‌شود؛ بازار این روز‌ها بیش از هر زمان دیگری زیر ذره بین مردم و دستگاه‌های ناظر هست.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز17 ساعت قبل
زمان اتصال اینترنت نامعلوم استخبرگزاری ایلنا نیز به نقل از یک منبع آگاه نوشته است: تصمیم برای قطع اینترنت توسط دستگاه‌های امنیتی گرفته شده است. ناامنی‌های اخیر موجب شده شورای امنیت تصمیم به قطع اینترنت بگیرد. وی قطع خطوط اینترنت تلفن همراه را در تمام اپراتورها همراه اول، ایرانسل و رایتل عنوان کرد و زمان اتصال اینترنت را نامعلوم دانست. البته در حالی گفته شده که رسانه‌ها محدودیت دسترسی به اینترنت ندارند که اینترنت دفتر رسانه‌هایی همچون «آفتاب‌نیوز» نیز همزمان با قطع اینترنت در سراسر کشور، قطع شده است. قطع دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت جهانی انتقادهایی را در پی داشته است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری13 ساعت قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری13 ساعت قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری14 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

اعتراف یواخیم لو درمورد تیم ملی آلمان

مشرق‌نیوز9 دقیقه قبل

پیگیر حمایت شهریه‌ای دولت از دانشجویان علمی کاربردی هستیم

ایسنا17 دقیقه قبل

آگین: بازیکنان تیم ملی بسکتبال با ویلچر مرد روز‌های سخت هستند

میزان‌آنلاین20 دقیقه قبل

درخواست قانونگذاران آمریکایی برای لغو تمام معافیت‌های هسته‌ای ایران

فارس24 دقیقه قبل

افزایش پرداخت نقدی به مردم، خوب یا بد؟

الف24 دقیقه قبل

واکنش منفی به «گل‌ربایی» رونالدو

مشرق‌نیوز24 دقیقه قبل