شهردار اهر ‌عزل شد ‌
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. رکنا
  4. اجتماعی

شهردار اهر ‌عزل شد ‌

رکناخبرگزاری رکنا |
رکنا: سخنگوی شورای اسلامی شهر اهر گفت: کمال امید به دلیل عدم احراز شرایط شهردار اهر و با مصوبه شورای اسلامی شهر از سمت خود عزل شد.

شهردار اهر ‌عزل شد ‌ - 1

به گزارش رکنا، بهبود جعفری در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اهر با اشاره به عزل شهردار اهر اظهار داشت: همان‌طور که می‌دانیم شورا به عنوان چکیده فضائل مردم یک شهر است که توسط مردم انتخاب و با رای به اعتماد آنها و طرف آنها در پارلمان محلی ایفای نقش می‌نماید.

وی افزود: بدیهی است که اصلی‌ترین وظیفه شورا در مرحله اول انتخاب فردی متخصص و امین و متعهد به عنوان شهردار بوده که بازوی اجرایی مدیریت شهری بوده و در مرحله دوم ارائه راه حل‌ها و تصویت لوایح و طرح‌هایی است که به خیر و صلاح مردم بوده و بتواند به توسعه متوازن شهری کمک کند و در مرحله بعدی وظیفه شورا نظارت بر عملکرد شهردار و مجموعه تحت مدیریتی وی و عملیاتی شدن مصوبه‌هاست و اما در میان آنچه بایستی سرلوحه اصلی شورا قرار گیرد فدا نکردن منافع شهروندان و جمع به منافع فرد است و این فرد هر کسی می‌خواهد باشد.

جعفری ادامه داد: فداکردن منافع جمع بخاطر دلایلی مانند رابطه دوستی، هم حزبی بودن، در یک گروه قرار داشتن، نادیده گرفتن بی‌کفایتی و عدم توان اجرایی را دوستان در جرائد و نشریه‌ها مشاهده می‌کنند که از میان آنها خدایی‌ناکرده فدا کردن منافع شهروندان بخاطر منافع مالی و سوء استفاده از موقعیت جزو رزیل‌ترین قسم مسئولیت فروشی است. و این موضوع به هر صورت آن محکوم است چه طرف مقابل یک شخص عادی یا شهروند و یا حتی شهردار باشد.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر اهر گفت: برای در نظر گیری منافع شهروندان، شوراهای اسلامی بایستی به مواردی چند عمل نمایند من‌جمله حفظ اتحاد و یگپارچگی، انتخاب شهردار قوی، نظارت مستمر بر عملکرد بخش اجرایی، تصویب طرح‌ها و لوایح لازم، برخورد با عملکرد ضعیف شهرداری، طرح سوال و در صورت عدم توان شخص شهردار به عملیاتی کردن مصوبات و اداره مطلوب دستگاه اجرایی عزل شهردار و همچنین صراحت و شجاعت و درستکاری در تصمیمات، لذا جهت تحقق اهداف تعیین شده که توسعه متوازن شهری و رسیدگی به مناطق محروم و توسعه گردشگری و جذب سرمایه‌گذار چند مورد از آنها است.

در طی چند ماه گذشته اکثریت شورای اسلامی شهر اهر ضمن پیگیری کارها به این نتیجه رسیدند که آقای کمال امید فاقد مشخصه‌ها و توان اجرایی و فنی و خصوصا فاقد توان مدیریتی لازم جهت اجرایی کردن اهداف و مصوبات و سیاست‌گذاری‌هاست به‌طوری‌که حتی از انجام وظایف روزمره و بدیهی خود نیز عاجز است و اخطارها و تذکرات شفاهی و کتبی و نصایح در وی انگیزه‌ای ایجاد نمی‌کند که هیچ بلکه نامبرده برای پوشش آنها جهت اختلاف افکنی در مجموعه شورا و ایجاد تفرقه بین آنها و خصوصا مظلوم نمایی در پیش مقامات و حتی در پی‌‎گزارشات غیر واقعی و کتمان کردن ترک محل خدمت خود و انجام امورات شخصی انتقال و … و انجام کارهای ایضایی در بایکوت خبری و خیلی از کارهایی که باعث شد اکثریت شورا به فکر تغییر وی باشند چون‌که شاکله شهرداری بخاطر عدم توان مدیریتی وی و در دستور کار قرار موارد گفته شده توسط وی داشت از هم می‌پاشید.

وی تصریح کرد: البته دلایل عزل شهردار به حدی است که در این مجال نمی‌گنجد ولی پروردگار بزرگ شاهد است که تمامی حرکت‌ها و برکناری شهردار در راستای همان فدانکردن منافع جمع به فرد است و حتی اگر فردی دارای برخی مشخصه‌ها هم باشد چنانچه دارای ضعف مدیریتی باشد بدرد نمی‌خورد و شهردار بایستی دارای جمع خصوصیات فردی و اخلاقی و فنی و مدیریتی مطلوب باشد و شورای اسلامی چیزی را اغماض نخواهد کرد.

خبری: اخبار اجتماعی این هفته در ایران و سایر نقاط جهان

سخنگوی شورای اسلامی شهر اهر گفت: در خصوص عزل شهردار اهر با توجه به اینکه چهار عضو شورای اسلامی شهر آقایان صمد علی‌اکبرزاده، ابوالفضل بابایی، بهبود سعادتی، بهبود جعفری طبق وظایف مادتین ٨� و ٨٣ قانونی و نطارتی برحسب عملکرد بسیار ضعیف شهردار به وی، تذکرات مکتوب متعدد و طرح سوالات و حتی وصول استیضاح در صحن شورا طبق مصوبه شماره ۲۳۶ در تاریخ ٩٨/٦/٣١ شورای اسلامی شهر داده شده بود که به چند مورد رفتار ناشایست، توهین و اهانت و بددهنی شهردار به شهروندان و ارباب رجوع، عدم‌ارائه گزارش عملکرد ۶ ماهه و حتی یک ماهه طبق قانون، عدم شفافیت مالی در میزان بدهی‌ها و درآمدها و دخل و خرج شهرداری و پرداخت‌ها به پیمانکاران، عدم‌اجرای مصوبات شورا، عدم تجمیع اداره شهرداری در یک ساختمان، عدم اعلام جزئیات چگونگی اخذ درآمد جهت تحقق بودجه سالیانه، عدم جمع‌آوری پسماند و زباله‌های سطح شهر به‌صورت شبانه، عدم تعامل با ادارات، عدم‌بهره‌وری و درآمدزائی و استفاده بهینه از این‌همه ماشین‌آلات شهرداری، عدم‌ساماندهی گورستان‌های متروکه سطح شهر، وضعیت نامطلوب آسفالت و معابر سطح شهر، آبیاری فضای سبز با ماشین آتش‌نشانی، وضعیت اسفناک فضای سبز و پارک‌ها و سرویس‌های بهداشتی و روشنایی آن‌ها، سوء مدیریت در نگهداری و حفاظت اموال شهرداری و تجهیزات پارک‌ها و مبلمان شهری، عدم اولویت بندی پروژه‌ها و نداشتن برنامه مدون، تهمت و دروغ‌گویی، عدم تعیین و تکلیف میدان دواب با وجود مصوبه شورا، عدم ایجاد مسیرگشایی با وجود مصوبات شورا و به‌وجود آوردن بدهی میلیاردی به بیمه تامین اجتماعی و … اشاره می‌کنم.

جعفری خاطرنشان کرد: متاسفانه آقای کمال امید به تذکرات و سوالات اکثریت اعضای شورا (آقایان علی‌اکبرزاده، سعادتی، بابایی، جعفری) پاسخگو نبوده و نسبت به آن بی‌اعتنایی کرد البته ناگفته نماند که حامیان شهردار (سه عضو شورای شهر آقایان اصغر فتح‌زاده قریبه، میرجلاالدین موسوی، خانم راضیه عباسی‌معروفان) تاکنون هیچکدام از تذکرات و سوالات و استیضاح و حتی عزل شهردار را امضا نکردند که هیچ بلکه مدافع عملکرد بسیار ضعیف آقای کمال امید بودند. در نهایت اعضای شورای شهر در مورخ ۹۸/۷/۷ در جلسه علنی شورای شهر و باحضور تمامی اعضای شهر (هفت عضو) بعلاوه نماینده فرمانداری شهرستان طبق دستورالعمل ابلاغی نحوه سکونت شهرداران در محل خدمت خود ازسوی وزارت کشور و طبق مادتین ۸۰، ۸۲ و ۹۰ قانون تشکیلات وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی و انتخاب شهرداران و طبق بند د تبصره ۴ماده ۸۰ قانون تشکیلات وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب ۱۳۷۵ و اصلاحات بعدی و بند یک پاورقی ماده ۴همان آیین نامه و براساس استعلامات از ادارات مربوطه، عدم سکونت شهردار و خانواده وی به شورای شهر اهر محزر گردید که به دلایل فوق الذکر شهردار اهر (آقای کمال امید) توسط چهار عضو شورای شهر (آقایان علی اکبرزاده، بابایی، سعادتی، جعفری) عزل شد. سپس طی فرآیند قانونی مصوبه شورای شهر به هیات تطبیق مصوبات شوراهای اسلامی شهرستان ارسال گردید که نهایتا در مورخ ۹۸/۷/۲۰ مصوبه شورای شهر در خصوص عزل شهردار توسط هیات تطبیق مورد تایید قرار گرفت.

به گزارش تسنیم، کمال امید در آبان‌ماه سال ۹۶ با رای اکثریت شورای اسلامی شهر اهر به عنوان بیستمین شهردار شهر تاریخی و فرهنگی اهر انتخاب شده بود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای احد وظیفه درخصوص ارزیابی‌ها از بارش‌های اخیر در سراسر کشور افزود: با اینکه تنها دو ماه از سال آبی گذشته است، بارش‌های چند روزه در حد مناسبی بوده، اما در مقایسه با سال گذشته میزان آن کمتر است. وی ضمن تاکید بر اینکه در خصوص بارش‌ها نسبت به نرمال سالانه عقب ماندگی وجود ندارد، گفت: پیش بینی می‌شود در دو روز آینده که بارش‌ها در جنوب، مرکز و شرق کشور تداوم می‌یابد، کمبود بارش‌ها تا حدی جبران شود. رئیس مرکز خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی اضافه کرد: بارش‌های کردستان، آذربایجان‌های شرقی و غربی، کرمانشاه و ایلام نسبت به میانگین پایین‌تر است. وی وضعیت بارش‌های دو ماه گذشته سیستان و بلوچستان را در وضعیت مناسب‌تری نسبت به استان‌های غرب و شمال‌غرب کشور عنوان کرد و گفت: در سیستان و بلوچستان بویژه به دلیل خشکسالی‌های ممتد، فشار فراوانی به منابع آب‌های زیرزمینی آمده است و هم اکنون سطح آب چاه‌ها پایین است که می‌تواند شرایط نامطلوب را ادامه بدهد. وظیفه تاکید کرد: با یک سال باران خوب نباید انتظار داشته باشیم تا تمام آب‌هایی که طی سالیان گذشته به دلیل برداشت بی‌رویه مصرف شد، جبران شود. رئیس مرکز خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی در بخشی از ارزیابی‌ها، وضعیت استان‌های چهارمحال و بختیاری، لرستان و فارس را نامطلوب برشمرد و گفت: از سال آبی، دو ماه گذشته با این حال به نظر می‌رسد که طی ماه‌های آینده به ویژه دی ماه به بعد در جنوب غرب کشور بارش‌ها کمتر از حد نرمال شود.

آتش زدن بانک شهر و به غارت بردن اموال در اصفهان (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، مهدی جمالی نژاد تصریح کردد: بررسی شناخت منابع درآمدی شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و چگونگی اصلاح و تامین منابع جدید از اهداف تدوین لایحه درآمد‌های پایدار شهرداری‌ها و دهیاری‌ها بوده که در این راستا کوشش شده است تا با بررسی و شناخت علمی ساختار درآمدی شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و با بهره گیری از نظریات اقتصادی، مقررات، قوانین و ضوابط حقوقی، تجارب سایر کشورها، برنامه‌های توسعه‌ای کشور و ظرفیت‌های موجود در شهر‌ها و روستا‌ها و با توجه به حفظ و ارتقاء کیفی فضا‌های شهری و روستایی به سئوالات اساسی در زمینه چگونگی تامین منابع درآمدی پایدار پاسخ داده شود. رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با اشاره به اصلاح و تقویت منابع موجود درآمدی شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در این لایحه گفت: علاوه بر تحکیم احکام قبلی و ساماندهی عوارض محلی، تامین منابع جدید درآمدی، شفاف سازی و نظام‌مند نمودن وضع عوارض توسط شورا‌های اسلامی شهر‌ها از مهمترین دستاورد تصویب کامل لایحه است. وی افزود: تسهیل و اصلاح فرآیند پرداخت اعتبارات پیش بینی شده در قوانین مختلف و سیاست گذاری و نظارت بر هزینه کرد اعتبارات شهرداری‌ها از دیگر نکات برجسته لایحه است.
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری تهران، علیرضا قاسمی فرزاد در جلسه شورای آرد و نان با اشاره به وضعیت حمل آرد افزود: وضعیت حمل و توزیع آرد در استان تهران نیاز به ساماندهی و اصلاح دارد. وی سپس به ضرورت کاهش زمان حمل و توزیع آرد اشاره کرد و گفت:: وضعیت حمل آرد باید مطمئن و بدون دغدغه باشد و تا دو هفته دیگر پیگیری شود تا زمان حمل به سه تا یک هفته کاهش پیدا کند. مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران درباره الزام نانوایی‌ها به نصب بنر قیمت نان افزود: نصب برگه اعلام قیمت نان در نانوایی‌ها ضروری است و با واحد‌هایی که اقدام به انجام این کار نکرده‌اند برخورد می‌شود. قاسمی فرزاد گفت:: در راستای حفظ حقوق مردم و به منظور اعمال نظارت بر واحد‌های نانوایی با واحد‌های غیرمجازی که به تایید اتحادیه نمی‌رسند برخورد قانونی می‌شود.
عصر ایرانعصر ایران10 ساعت قبل
مشاهدات خبرنگار عصر ایران در محمد شهر کرج، حاکی از آن است که افرادی با سوء‌استفاده از فضای اعتراض به سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین به شعب چند بانک در این منطقه حمله و اقدام به تحریب آنها کردند. گزارش‌های دیگر از کرج، حاکی از غارت یکی از شعب فروشگاه‌های زنجیره‌ای «افق کورش» در کیان‌مهر است. همچنین یکی از شعب فروشگاه‌های رفاه در این منطقه به همراه اتومبیل «برلیانس» که برای جایزه گذاشته شده بود به آتش کشیده و غارت شد. شنیده‌ها از غارت یکی از شعبه‌های فروشگاه‌های زنجیره‌ای «امیران» نیز حکایت می‌کند. به گفته یکی از مأموران حاضر در صحنه، مادام که اعتراض‌ها محدود به موضوع و در حد شعار بود تحمل می‌شد اما غارت فروشگاه‌ها و شعبه‌های بانک‌ها قابل قبول و تحمل نیست و مواجهه خواهد شد.
عصر ایرانعصر ایران14 ساعت قبل
وزیر دادگستری آلمان در این باره گفت: تصویربرداری از یک زن از زیر دامن یا تصویربرداری از خط سینه، نقض توهین آمیز و بدون توجیه حریم خصوصی این خانم است. دولت آلمان تصویربرداری زنان از زیر دامن را به عنوان جرم اعلام کرد. به گزارش عصرایران به نقل از خبرگزاری آلمان، دولت آلمان قانونی را تصویب کرده که براساس آن عکاسی و فیلمبرداری از زنان از زیر دامن جرم اعلام شد. این قانون همچنین درباره افرادی است که از زنان عکس و فیلم هایی بگیرند که خط سینه زنان را بدون اراده آنها، برجسته کند. قبل از این در آلمان، تصویربرداری زنان از زیر دامن، غیرمجاز بود اما جرم نبود مگر اینکه فرد، اقدام به لمس یا توهین کند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

وضعیت آب و هوای کشور - امروز ۲۶ آبان‌ماه

خبری13 ساعت قبل

پس از تاکیدات رهبر، دو طرح بنزینی فراکسیون امید از دستور کار خارج شد

خبری13 ساعت قبل

درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به چه کاری اختصاص می‌یابد؟

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

کنگره استانی شعر دانشجویی در دانشگاه آزاد شاهرود برگزار می‌شود

مهر16 دقیقه قبل

دستگیری ۲ لیدر معاند اعتراض‌های شیراز توسط اطلاعات سپاه

مشرق‌نیوز20 دقیقه قبل

وحشیگری آشوبگران سازمان یافته درغرب تهران/شهادت مظلومانه یک بسیجی

مهر21 دقیقه قبل

فرزام: با فراهم شدن شرایط اردوی برون‌مرزی خواهیم داشت/ تمرکز ما روی کاپ آسیاست

فارس23 دقیقه قبل

کشف قاچاق ۱۰۰ میلیون تومانی در عملیات مشترک پلیس ۲ استان

اقتصادنیوز24 دقیقه قبل

مجلس به‌طور جد پیگیر حقوق مردم در ماجرای افزایش قیمت بنزین است

فارس24 دقیقه قبل

پربحث‌ترین خبرها


رایزن فرهنگی ایران در ترکمنستان از این کشور ممنوع الخروج شد!

1 روز قبلمهر2

قوانینی که به کاهش وزن شما کمک می‌کنند

22 ساعت قبلاقتصاد آنلاین0

طرح دوفوریتی مجلس برای توقف افزایش قیمت بنزین

1 روز قبلعصر ایران1

نظرات برگزیده مخاطبین الف: جشن تولد در هواپیما فقط به زخم مردم نمک می‌پاشد/ روحانی عصبانی است چون به وعده‌هایش عمل نکرده است/ تحریم بهانه خوبی برای افرادی است که مدیریت بلد نیستند

2 روز قبلالف1

طرح حمایت معیشتی دولت چیست؟ / آیا همان یارانه نقدی است؟ / حمایت معیشتی تا چه زمانی قرار است پرداخت شود؟ / مجموع دریافتی خانوده‌ها شامل یارانه نقدی و کمک معیشتی چقدر خواهد بود؟

2 روز قبلانتخاب1

فیلم افشاگری بی سابقه امام جمعه قزوین روی آنتن زنده شبکه یک

3 روز قبلرکنا1

نمایش مستند بازیگر فیلم‌های پورن در مشهد+تصاویر

6 روز قبلآفتاب‌نیوز1

کنایه فعال رسانه‌ای به سخنان امروز رئیس جمهور

6 روز قبلجام نیوز1

آغاز دوره جدید ژاپن و پایان جشن‌‌های امپراتوری (+عکس)

6 روز قبلعصر ایران1