زائران اربعین برای ظهور حضرت منجی عالم بشریت نذر کنند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اجتماعی
زائران اربعین برای ظهور حضرت منجی عالم بشریت نذر کنند

زائران اربعین برای ظهور حضرت منجی عالم بشریت نذر کنند

مهرخبرگزاری مهر |
ساری - مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران با اشاره به شرکت گسترده و میلیونی در پیاده روی اربعین از زائران خواست تاقدمهایشان را نذر ظهور حضرت منجلی عالم بشریت کنند.

حجت الاسلام ناصر شکریان در گفتگو با خبرنگار مهر با گرامیداشت اربعین حسینی و با اظهار اینکه اربعینی حسینی در واقع یک پدیده بی نظیر، بی سابقه و یک نوع خلق اعجاز است اظهار داشت: به فرمایش مقام معظم رهبری، اربعینن جهانی شده و هر سال جهانی‌تر خواهد شد.

وی با اشاره به اقدامات تبلیغات اسلامی مازندران برای خدمات دهی به زائران اربعین اظهار داشت: سازمان تبلیغات برای اربعین حسینی اقدام به برپایی جلسات هماهنگی با مدیران واحدهای نمایندگی، شورای هیئات مذهبی، کانون فرهنگی تبلیغی و روحانیان اعزامی کرده و دوره‌های آموزشی با حضور مسئولان دفتر بعثه مقام معظم رهبری و غیره برگزار شده است.

وی با اشاره به برپایی جلسات توجیهی با مدیران موکب‌ها و خانواده هایشان افزود: همچنین دوره‌های آموزشی برای ۲۵۰ روحانی مستقر و شاخص استان برای حمایت از موکب‌ها و زائران در پیاده روی اربعین برگزار شد و از آنان خواسته شد هر روحانی به همراه گروهی از زائران به سفر اربعین مشرف شوند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران، عرضه محصولات فرهنگی نظیر تهیه و راه اندازی نرم افزار موبایلی ویژه اربعین برای زائران پیاده روی را از جمله اقدامات برشمرد و از زائران خواست تا تکریم و تقدیر از میزبانان کریم و بزرگوار، موکب داران و خادمان کشور عراق را سرلوحه خود قرار دهند.

حجت الاسلام شکریان همچنین با اشاره به حضور میلیونی زائران در مراسم پیاده روی اربعین از زائران خواست تا توقف کوتاهی در کربلای معلی داشته باشند و رعایت قوانین و مقررات، پرهیز از اسراف، دعا برای شهدای والامقام زیرا آنان این مسیر را باز کرده‌اند و دعا برای ظهور حضرت امام زمان (عج) از دیگر تاکیدات است.

وی همچنین با تاکید بر رعایت حجاب از سوی بانوان و خواهران از زائران خواست تا قدمهای خود را در پیاده روی اربعین نذر ظهور و سلامتی حضرت منجی عالم بشریت کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران همچنین با اشاره به هجمه‌ها و توطئه‌های دشمنان برای خدشه دارکردن همایش اربعین حسینی افزود: با توجه به اینکه اربعین حسنی جهانی شده و شاهد حضور زائران زیادی از کشورهای اسلامی و غیراسلامی در آن هسیتم و به دلیل شکست هایی که جبهه استکبار از مقاومت خورده است و ضربه انصراالله یمن به سعودی‌ها، مشکلات داخلی رئیس جمهور آمریکا و طرح استیضاح، آنان درپی آن هستند تا اربعین حسینی را تحت شعاع قرار دهند اما با حضور گسترده و کیفی‌تر زائران و امت اسلامی این توطئه‌ها بار دیگر به شکست خواهد انجامید.

وی شمار صدور مجوز برای موکب‌های استان را ۲۴ فقره بیان کرد و گفت: در آستانه اربعین حسینی از نحوه خدمات دهی این موکب‌ها در عراق بازدید خواهد شد.

بیش از۱۲۰ زائر مازندران برای سفر کربلای معلی و پیاده روی اربعین ثبت نام کردند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم: جای خالی مدیران تیرانداز شهرداری تهران در خیابان!

تابناکتابناک1 روز قبل
گفت‌وگو با رانندگانی که یکی شان به طعنه می‌گوید که شاید اگر شهرداری از ایشان عوارض برف گرفته شده بود، برای بازگشایی خیابان تلاشی صورت می‌داد! «نمی‌توان که برف را با تیر در هوا زد!»؛ این اظهار نظر یکی از مدیران شهرداری تهران در پاسخ به انتقادات از این نهاد در خصوص اوضاع بحرانی شهر بعد از بارش برف امروز است. به گزارش «تابناک»، البته این تنها اظهار نظر شاز اصغر عطایی، مدیرکل خدمت شهری شهرداری تهران نیست و به باور وی، نه تنها شهرداری تهران با بارش برف غافلگیر نشده، بلکه کاملا برای مقابله با این تغییرات جوی آمادگی داشته و عامل به وجود آمدن برخی مشکلات در سطح شهر، مردم ناآماده بوده‌اند! ادعایی که دست کم با مشاهدات خبرنگار تابناک از برخی معابر شمالی تهران و گفت‌وگو با افراد در راه مانده همخوانی ندارد. گفت‌وگو با رانندگانی که یکی شان به طعنه می‌گوید که شاید اگر شهرداری از ایشان عوارض برف گرفته شده بود، برای بازگشایی خیابان تلاشی صورت می‌داد و ایشان را با مشکلاتشان به حال خود رها نمی‌کرد!
عصر ایرانعصر ایران13 ساعت قبل
مشاهدات خبرنگار عصر ایران در محمد شهر کرج، حاکی از آن است که افرادی با سوء‌استفاده از فضای اعتراض به سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین به شعب چند بانک در این منطقه حمله و اقدام به تحریب آنها کردند. گزارش‌های دیگر از کرج، حاکی از غارت یکی از شعب فروشگاه‌های زنجیره‌ای «افق کورش» در کیان‌مهر است. همچنین یکی از شعب فروشگاه‌های رفاه در این منطقه به همراه اتومبیل «برلیانس» که برای جایزه گذاشته شده بود به آتش کشیده و غارت شد. شنیده‌ها از غارت یکی از شعبه‌های فروشگاه‌های زنجیره‌ای «امیران» نیز حکایت می‌کند. به گفته یکی از مأموران حاضر در صحنه، مادام که اعتراض‌ها محدود به موضوع و در حد شعار بود تحمل می‌شد اما غارت فروشگاه‌ها و شعبه‌های بانک‌ها قابل قبول و تحمل نیست و مواجهه خواهد شد.
ایلناایلنا14 ساعت قبل
معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با هشدار به مردم در خصوص پیامک‌هایی با عنوان «دریافت رمز یک‌بار مصرف» گفت: این پیامک‌ها جعلی بوده و به قصد کلاهبرداری ارسال می‌شود. به گزارش ایلنا، ‌ سرهنگ رامین پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا درباره پیامک‌هایی با عنوان «دریافت رمز یک‌بار مصرف» گفت: این پیامک‌ها جعلی هستند و یک سری افراد سودجو از این موقعیت سوءاستفاده کرده و با ارسال پیامک به افراد خود را نماینده بانک معرفی می‌کنند. وی ادامه داد: این افراد سودجو با ارسال یک لینک به مردم از آنها می‌خواهند برای دریافت رمز یکبار مصرف در لینک مورد نظر ثبت‌نام کنند. معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با تاکید براینکه مردم برای دریافت رمز به بانک عامل خود مراجعه کنند، خاطرنشان کرد: سرشماره‌های بانکی کاملا مشخص است و بانک‌ها از این طریق برای مشتریان خود پیامک ارسال می‌کنند. هیچگاه بانک‌ها از طریق شماره‌های شخصی و از طریق سیم‌کارت‌های همراه اول، ایرانسل و رایتل برای مشتریان خود پیامک ارسال نمی‌کنند.
ایمناایمنا16 ساعت قبل
وی با بیان اینکه هزینه این تخریب‌ها از جیب خود مردم پرداخت می‌شود، افزود: وقتی اموال عمومی را آتش می‌زنند این رفتار علاوه بر اینکه اختلال در نظام اداری است، ضررهای بسیاری به بیت المال می‌زند و به دست خود نباید عامل تخریب اموال جامعه باشیم. این جامعه‌شناس با تاکید بر اینکه منشأ این نارضایتی‌ها مشکل بنزین نیست، تصریح کرد: درد مردم بنزین نیست، درد مردم نابسامانی، ناکارآمدی‌ها و ندانم کاری‌هاست و افزایش قیمت بنزین برای این اغتشاشات بهانه است، متاسفانه مشکلات مردم تا حد زیادی روی هم جمع شده است بی‌عدالتی، اختلاف طبقاتی‌، اختلاس‌، تمامیت‌خواهی‌ها، نارضایتی‌ها، بیکاری، فقر و صدها فشار دیگر بر مردم در بروز این رفتارها دخیل بوده است. قرایی‌مقدم با بیان اینکه من نام این رفتارها را اعتراض نمی‌گذارم بلکه اسم این رفتارها خیزش است، اظهار کرد: این یک خیزش سراسری است و به مسئولان و مردم توصیه می‌کنم با هم با مماشات و تعامل رفتار کنند. وی با تاکید بر اینکه علت این رفتارهای مردم وجود ناکارآمدی و سوءاستفاده است، خاطرنشان کرد: بنده و هر جامعه‌شناس دیگری به این اعتراض نمی‌گوید بلکه این حرکت خیزشی است. این استاد دانشگاه و صاحب‌نظر در امور اجتماعی در توصیه به مسئولان گفت: مسئولان باید در پی تصمیمات اصلاحاتی در نهادها و سازمان‌های خود باشند و بدانند علت این رفتارها یک موضوع نیست بلکه ناامیدی جامعه از اصلاح امور خود بزرگترین علت‌ این رفتارهاست.

آمبولانس هایی که در ترافیک ماندند

رکنارکنا16 ساعت قبل
به‌ گزارش روابط عمومی اورژانس کشور، به‌خاطر شرایط جوی دیروز نیروها در آماده باش کامل بودند. اما عجیب‌ترین اتفاق صبح دیروز برای خودروهای امدادی، گرفتار شدن چند ساعته آمبولانس‌های اورژانس بود که برای مأموریت اعزام می‌شدند و در حالی که باید بیماران را در اسرع وقت به بیمارستان می‌رساندند در ترافیک نامتعارف گرفتار شدند. همچنین اوایل صبح دیروز، گزارش تصادف یکی از عوامل هلال احمر با مانعی در ابتدای خیابان دربند اعلام شد. امدادگران مصدوم را برای انتقال به بیمارستان سوار آمبولانس کردند اما ترافیک شدید میدان تجریش مانع از حرکت آمبولانس شد و حتی صدای آژیر نیز سبب نشد که شهروندان مسیر حرکت را باز کنند و خودروی حامل بیمار ساعت‌ها در محل باقی ماند. در بسیاری از مسیرها نیز به‌دلیل وجود برف روی سطح زمین، رانندگان خودروها را در وسط راه رها کردند که این امر بر میزان ترافیک اضافه کرد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین15 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت با بیان اینکه شیوع خاصی از آنفولانزای مرگبار در کشور گزارش نشده است، گفت: قطعا شهروندان بعد از ابتلا به بیماری ویروسی باید از خود درمانی و خود تجویزی دارو‌ها خودداری کنند. کیانوش جهانپور رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، با بیان اینکه شیوع خاصی از آنفولانزای مرگبار در کشور گزارش نشده است، گفت: به روال هرساله انتظار می‌رود که برخی از هموطنانان در اثر ابتلا به یکی از انواع انفولانزا که شدید‌تر است دچار مشکلات حاد شده یا حتی منجر به فوت آن‌ها شود. جهانپور با بیان اینکه هشدار خاصی در خصوص شیوع آنفولانزا امسال نداریم، افزود: هشدار‌های عام برای تلاش جهت پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های ویروسی و عفونت‌های مجاری تنفسی به طور ویژه آنفولانزا صورت گرفته است. وی با بیان اینکه اگر موارد مشکوک به آنفولانزا وجود داشته باشد نمونه‌هایی از آن جهت بررسی‌ها به آزمایشگاه‌های تخصصی ارسال می‌شود، تصریح کرد: در صورتی که نوع خاصی از ویروس آنفولانزا شیوع پیدا کرده باشد هشدار‌های لازم از سوی مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت صادر خواهد شد. انتهای پیام/

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

وضعیت آب و هوای کشور - امروز ۲۶ آبان‌ماه

خبری15 ساعت قبل

پس از تاکیدات رهبر، دو طرح بنزینی فراکسیون امید از دستور کار خارج شد

خبری16 ساعت قبل

درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به چه کاری اختصاص می‌یابد؟

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

اصل سهمیه بندی کردن بنزین درست است/اقدامات حمایتی باید از قبل از اجرای طرح انجام می‌شد

فارس12 دقیقه قبل

دفاتر ترویج علم در دانشگاه‌ها ایجاد شود/ضرورت پرداخت به ترویج علم در اسناد توسعه

ایسنا16 دقیقه قبل

مرگ کودک ۶ ساله با سلاح پدر در گیلان

عصر ایران18 دقیقه قبل

مهاجم اسبق از پرسپولیس شکایت کرد

مشرق‌نیوز19 دقیقه قبل

چقدر ارز صرف واردات انواع هدفون به کشور شد؟

میزان‌آنلاین24 دقیقه قبل

سیل یک میلیارد دلاری در ونیز

الف24 دقیقه قبل

پربحث‌ترین خبرها


رایزن فرهنگی ایران در ترکمنستان از این کشور ممنوع الخروج شد!

1 روز قبلمهر2

طرح دوفوریتی مجلس برای توقف افزایش قیمت بنزین

1 روز قبلعصر ایران1

نظرات برگزیده مخاطبین الف: جشن تولد در هواپیما فقط به زخم مردم نمک می‌پاشد/ روحانی عصبانی است چون به وعده‌هایش عمل نکرده است/ تحریم بهانه خوبی برای افرادی است که مدیریت بلد نیستند

2 روز قبلالف1

طرح حمایت معیشتی دولت چیست؟ / آیا همان یارانه نقدی است؟ / حمایت معیشتی تا چه زمانی قرار است پرداخت شود؟ / مجموع دریافتی خانوده‌ها شامل یارانه نقدی و کمک معیشتی چقدر خواهد بود؟

2 روز قبلانتخاب1

فیلم افشاگری بی سابقه امام جمعه قزوین روی آنتن زنده شبکه یک

3 روز قبلرکنا1

نمایش مستند بازیگر فیلم‌های پورن در مشهد+تصاویر

6 روز قبلآفتاب‌نیوز1

کنایه فعال رسانه‌ای به سخنان امروز رئیس جمهور

6 روز قبلجام نیوز1

آغاز دوره جدید ژاپن و پایان جشن‌‌های امپراتوری (+عکس)

6 روز قبلعصر ایران1