طرح شفافیت آرا سریع‌تر در دستور کار مجلس قرار گیرد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. سیاسی
طرح شفافیت آرا سریع‌تر در دستور کار مجلس قرار گیرد

طرح شفافیت آرا سریع‌تر در دستور کار مجلس قرار گیرد

فارسخبرگزاری فارس |
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: از هیات رییسه انتظار می‌رود اقدامات لازم را جهت ارجاع سریع طرح شفافیت آرای نظام تقنینی به صحن علنی مجلس انجام دهد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خانه ملت، محمد فیضی زنگیر در نشست علنی نوبت صبح امروز (یک شنبه، ۲۱مهر ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود خطاب به رئیس جمهور، گفت: در شرایط فعلی تحریمی از نقش توسعه مناطق آزاد تجاری - صنعتی به خوبی آگاه هستید و بارها در سخنرانی‌های خود بر این موضوع تاکید کردید در این رابطه لایحه ایجاد مناطق آزاد تجاری و ویژه در مجلس تصویب و ایراداتی از سوی شورای نگهبان به آن وارد شده که بیش از یک سال است این لایحه در پیچ و خم بوروکراسی و جلسات دولت و کمیسیون اقتصادی گرفتار مانده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی خطاب به روحانی، افزود: اخیرا که مشکلات مالی مناطق ویژه در این لایحه در هیات دولت حل شده تقاضا داریم که نظر نهایی خود را به کمیسیون اقتصادی اعلام کنید تا لایحه در مجلس سریع‌تر تعیین تکلیف شود، زیرا مرزنشینان ایران سال‌ها است منتظر تصویب لایحه هستند و خودتان هم در ایام انتخابات همه جا ضرورت گسترش مناطق آزاد را وعده دادید؛ ضمن تشکر از موافقت شما در مورد الحاق اردبیل و مشکین شهر به لایحه قبلی انتظار می‌رود این موضوع را جدی بگیرید تا از تصویب آن به عنوان دستاوردی مهم برای شما و مجلس دهم یاد شود.

دولت لایحه تشکیل نظام صنفی هنرمندان را به مجلس ارائه کند

وی خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: به طور مداوم در جلسات رسمی و غیررسمی به این توافق رسیدیم که برای حمایت از هنر اصیل ایران زمین و هنرمندان تشکیل یک نظام صنفی برای هنرمندان لازم بوده و ضروری است در این راستا لایحه‌ای به مجلس شورای اسلامی ارائه شود، زیرا این نظام صنفی می‌تواند مهم‌ترین زیرساخت توسعه همه جانبه فرهنگی و هنری در کشور باشد؛ هنرمندان عرصه‌های مختلف سازماندهی مشخصی ندارند و سازوکاری برای شناسایی، تقدیر و تشویق آنها در دست نیست، همچنین هیچ محرکی برای انگیزه‌بخشی برای آنها نداریم به نظر می‌رسد برای ساماندهی امور صنفی و رفاهی جامعه فرهیخته فرهنگی و هنری کشور و نیز با حمایت دولت لایحه‌ای با قید فوریت در این زمینه به مجلس ارائه شود.

در خبری بخوانید: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

طرح شفافیت آرا سریع‌تر در دستور کار صحن قرار گیرد

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: می‌طلبد طرح شفافیت آرای نهادهای تقنینی که طرحی جامع بوده و تمامی نهادهای قانون‌گذاری را ملزم به شفافیت در آری می‌کند به دلیل مطالبه عمومی و حواشی‌ پیش آمده در مجلس شورای اسلامی تصویب شود و در این رابطه از هیات رییسه انتظار می‌رود اقدامات لازم را جهت ارجاع سریع این طرح به صحن علنی انجام دهد.

فیضی خطاب به افرادی که در این خصوص بی‌محابا به مجلس شورای اسلامی توهین کردند خواست که به رای آوردن طرح شفافیت آرا در مجلس شورای اسلامی کمک کنند و در گفته‌های خود انصاف را مورد توجه قرار دهند و افزود: ای کاش روزی فرا رسد هر کس در مورد هر پدیده‌ای اطلاعات و سواد لازم را ندارد به هیچ وجه اظهارنظر نکند.

وی در تذکری به وزیر ارتباطات گفت: هدف از طراحی سرویسی در بخش ارتباطات این است که کاربر در ازای خدمات پیامکی هزینه پرداخت کند نه اینکه ابزاری باشد برای فریب و خالی کردن جیب مشترکان تلفن همراه؛ به عنوان مثال در پیامکی گفته می‌شود برای دریافت فال حافظ عدد ۱ را بفرستید و با شرکت در مسابقه و پاسخ صحیح به ده سوال برنده خوش شانس ما باشید و برای هر سوال ۵۰ تومان باید هزینه کنید که در این رابطه روزانه مبلغ زیادی از مردم کسر می‌شود و از اعتبار سیم‌کارت‌های اعتباری کم می‌شود. از آنجایی که استقبال از این گونه پیام‌ها کم است برخی فریبکاری می‌کنند و با استفاده از برخی اپلیکیشن‌ها به بهانه‌های مختلف نظیر قرعه‌کشی روزانه از کاربران کسب درآمد می‌کنند، در واقع از آنها دزدی می‌شود در این رابطه اپراتورها باید به این موارد توجه کنند.

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: آقای آذری جهرمی با رفتارهای انحرافی مقابله و به اپراتورها تذکر دهید که مبادا برای منافع با چنین شرکت هایی همکاری کنید به طور قطع مجلس و مردم با شما همراهی و همکاری لازم را خواهند داشت.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبر فوریخبر فوری16 ساعت قبل
سخنگوی دولت گفت: در دولت یازدهم این بار سوم است که قیمت بنزین افزایش پیدا می‌کند. علی ربیعی سخنگوی دولت، طی گفت‌وگویی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا دولت قبل از افزایش قیمت بنزین اطلاع‌رسانی نداشت و مردم را قانع نکرد؟ گفت: اقناع سازی درباره افزایش قیمت بنزین از چند سال قبل انجام شده بود و تعجب می‌کنم چرا برخی بزرگان انتقاد می‌کنند که چرا ما در موضوع افزایش قیمت بنزین اقناع سازی انجام نداده‌ایم. سخنگوی دولت افزود: یکی دو نفر از بزرگان هم دیدم چنین حرفی زده بودند. ربیعی افزود: بحث پیرامون اینکه قیمت حامل‌های انرژی باید به فوب خلیج فارس برسد بحث تازه‌ای نیست و مدتهاست صورت می‌گیرد، اما مردم، چون تصوری از آثار این تصمیمات نداشتند دقت نکردند، اما نخبگان به این موضوع دقت داشتند. دولت در کنار مردم است و زندگی سخت مردم را درک می‌کند و خیلی مسئولان زندگی شان شبیه زندگی مردم است و تصور نشود ما به فکر مردم نیستیم.

خبرهایی از پشت پرده اغتشاشات اخیر

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
سخنگوی دولت امروز با خبر‌هایی از پشت پرده اغتشاشات اخیر به جمع خبرنگاران آمد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ تاکید ویژه اعضای هیئت دولت امروز علاوه بر کنترل تورم انتظاری ناشی از سهمیه بندی بنزین این بود که قشر‌های مختلف مردم که مشمول حمایت‌های معیشتی هستند به دقت شناسایی شوند تا کسی از این فهرست جا نماند.
نامه‌نیورنامه‌نیور17 ساعت قبل
مروری بر تجربه هند در زمینه سهمیه بندی و تعیین قیمت بنزین؛ مهمترین تدبیر دولت هند برای افزایش قیمت بنزین افزایش قیمت در برخی ایالات است. با تصمیم چند روز گذشته سران قوا، قیمت بنزین سهمیه‌ای به ۱۵۰۰ تومان و نرخ بنزین آزاد هم به ۳۰۰۰ تومان رسید. برخی از نمایندگان معتقدند در شرایط فعلی افزایش قیمت بنزین منطقی نبود. مهمترین تدبیر دولت برای افزایش قیمت بنزین و کسب درآمد از آن (جهت تامین بودجه لازم برای واردات نفت) افزایش قیمت بنزین در برخی ایالات است. روش دینامیک قیمت سوختسیاست دیگری که دولت هند در مورد بنزین پیش گرفته سیاست «روش دینامیک قیمت سوخت» است.
مهرمهر18 ساعت قبل
به مناسبت در پیش بودن هفتمین همایش تاریخ مجلس با علی ططری، دبیر این همایش به گفت‌وگو نشستیم. ططری دارای مدرک دکترای تاریخ است و هم‌اکنون ضمن تدریس در دانشگاه‌ها مدیریت مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی و مرکز پژوهش کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی را نیز بر عهده دارد. ططری درباره برنامه کاری کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی به مهر گفت: بر اساس آمار و ارقام در طی یک دهه گذشته و در سال‌هایی که من مدیریت مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی را بر عهده داشتم و مسئولیتش را می‌پذیرم، در حوزه اشاعه اسناد تحول زیادی داشتیم و همه محدودیت‌های دسترسی به آنها را برداشتیم. این کار به هر حال یکی از ثمرات انقلاب مشروطه بود و بر مبنای ان دربار زیر پوشش مجلس شورای ملی قرار گرفت. «نظام اداری – مالی و نهادینه شدن نخستین مجلس شورای ملی»، «اتاق تجارت تهران: نگاهی گذرا به یکصد و سی و سه سال تاریخچه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران»، «نگاهی به ساختار و کارکرد مجلس شورای ملی (دوره‌های بیست و یکم و بیست و دوم) ‏»، «تحولات غرب آذربایجان به روایت اسناد مجلس شورای ملی دوره‌های سوم تا پنجم»، «آخوند خراسانی به روایت اسناد»، «قرارداد ۱۹۰۷ به روایت اسناد وزارت‌ امور خارجه ایران»، «اسناد انتخابات مجلس شورای ملی کرمانشاهان» و «فهرست اسناد کمیسیون‌های مجلس شورای ملی» از جمله کتاب‌های منتشر شده دکتر علی ططری است.
قدس آنلاینقدس آنلاین17 ساعت قبل
روسیه سامانه‌های جدیدی را ارائه داد که برای مقابله با وسایل نقلیه هوایی کوچک بدون سرنشین (پهپاد) طراحی شده‌اند. به گزارش قدس آنلاین به نقل از اسپوتنیک، در نمایشگاه ایرشو-۲۰۱۹ دبی، روسیه سامانه‌های «ریپلنت»، «ساپسان-بکاس»، «روبژ-آفتاماتیکا»، «کوپول»، «لوچ» و «پیشال» را ارائه داد که برای مقابله با وسایل نقلیه هوایی کوچک بدون سرنشین (پهپاد) طراحی شده‌اند. سامانه ریپلنت برای فواصل بیشتر از ۳۰ کیلومتر کار می‌کند باعث ایجاد محافظت تاکتیکی در برابر پهپادها می‌شود. سامانه‌های «ساپسان-بکاس»، «روبژ-آفتاماتیکا» و «کوپول» برای محافظت از زیر ساخت‌های مهم و حیاتی طراحی شده‌اند. سامانه‌های قابل حمل «لوچ» و «پیشال» می‌توانند هواپیماهای بدون سرنشین را به ترتیب در فواصل شش و دو کیلومتری نابود کنند.

ابعاد جدید ناآرامی‌ها

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری14 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری2 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری2 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

سامورایی‌ها جای ایران را می‌گیرند

اقتصاد آنلاین7 دقیقه قبل

۱۷ استان در انتظار آب دریای عمان و خلیج فارس

ایسنا7 دقیقه قبل

چند راهکار برای کنترل کودکان در فضای مجازی

اقتصاد آنلاین13 دقیقه قبل

تاتنهام از اخراج پوچتینو چقدر ضرر کرد؟

مشرق‌نیوز13 دقیقه قبل

امروز آخرین مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد

الف13 دقیقه قبل