ایران به بازیگر مهمی در منطقه تبدیل شده است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

ایران به بازیگر مهمی در منطقه تبدیل شده است

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
گابی اشکنازی با اشاره به اینکه جامعه این رژیم از وحدت و انسجام گذشته برخوردار نیست، به قدرت در حال افزایش ایران در منطقه اذعان کرد
ایران به بازیگر مهمی در منطقه تبدیل شده است - 0

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاري صدا و سيما به نقل از پایگاه خبری عرب ۴۸؛ رئیس اسبق ستاد ارتش رژیم صهیونیستی در مصاحبه با روزنامه معاریو در خصوص از میان رفتن انسجام و اجماع ملی که جامعه اسرائیل را دچار فروپاشی خواهد کرد و خطری برای طرح صهیونیستی به شماری می‌رود، هشدار داد.گابی اشکنازی گفت: تهدید بزرگ‌ برای اسرائیل، از میان رفتن وحدت و انسجام داخلی جامعه است.

اشکنازی افزود: ما هر بار که وارد جنگ می‌شدیم، احساس می‌کردیم، همه ملت اسرائیل حامی ما هستند و ما در خدمت آن‌ها هستیم. اما اکنون این موضوع در حال از میان رفتن است و این برای جامعه اسرائیل از قدرت رو به افزایش ایران هم خطرناک‌تر است.

وی با اشاره به موضوع خروج دولت فعلی و سابق آمریکا از خاورمیانه، گفت: واقعیت این است که آمریکایی‌ها عقب نشینی می‌کنند و تسلط ایران در حال گسترش است. ایرانی‌ها با صبوری برنامه‌های خود را اجرایی می‌کنند و نمی‌توان حوادث یمن را نادیده گرفت. عراق و سوریه نیز تحت نفوذ آنهاست. به دهه اخیر نگاه کنید و از خود بپرسید: قدرت ایران ضعیف شده یا قدرت آن افزایش یافته است؟ خلاصه اینکه، اوضاع راهبردی این کشور بهبود و تسلط آن گسترش یافته و به یک بازیگر منطقه‌ای مهم تبدیل شده است.

در سایت خبری بخوانید: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

رئیس اسبق ستاد ارتش رژیم صهیونیستی افزود: امارات از یمن عقب نشینی کرد و عربستانی‌ها هم به دنبال میانجی میان خود و ایران هستند. این کشور‌ها از تغییر موازنه قدرت‌های راهبردی خبر می‌دهند و شما شاهد جرات ورزی روز افزون ایران هستید. همچنین اینکه آمریکا در برابر سرنگونی پهپاد خود هیچ واکنشی نشان نداد و در قبال اقدامات ایران در منطقه خلیج (فارس) ساکت مانده است.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

متاسفانه نتوانستیم «آدم‌سازی» کنیم/حرف زیاد است، ‌ اما …

ایسناایسنا1 روز قبل
ایشان حکومت اسلامی را همراه با واژه «جمهوری» بیان کردند و این جمله تاریخی را که «من رأی به جمهوری اسلامی می‌دهم، و از شما تقاضا دارم که رأی به جمهوری اسلامی بدهید، نه یک کلمه کم، نه یک کلمه زیاد. جمهوری اسلامی.» در روز رای‌گیری برای استقرار جمهوری اسلامی بیان کردند. این افراد باید توجه داشته باشند که آمریکا و دشمنان جمهوری اسلامی اجازه نمی‌دهند این اتفاق بیفتد. از آفت‌های حکومت اسلامی این است که کارگزاران و مسؤولانش به زندگی تجملی، لوکس و اشرافی روی آوردند. روحیه خاصی در آن فضا بر جامعه حاکم بود، در همین فضا بود که ۹۸٫۲ درصد مردم به جمهوری اسلامی رای دادند.

برخوردار شدن ۶۰ میلیون نفر از منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
وی با اشاره به اینکه مدیریت مصرف سوخت و حمایت اجتماعی از تصمیمات مهم این جلسه بود، گفت: ابتدا آقای رحمانی فضلی وزیر کشور و آقای نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه گزارشی به جلسه ارایه کردند. آقای ربیعی افزود: سران قوا از تلاش‌های وزیر کشور برای اجرای طرح تشکر و هرکدام طی صحبت‌های جداگانه بر همکاری همه جانبه همه دستگاه‌ها و نهاد‌های کشور برای اجرای موفق این طرح ملی تاکید کردند. وی همچنین یکی دیگر از مباحث این جلسه را تحقق و اهداف این طرح دانست و گفت: در این جلسه ایجاد عدالت اجتماعی و برخوردار شدن ۶۰ میلیون نفر از خانواده‌های کم درآمد از منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین، مورد تاکید مجدد قرار گرفت. سخنگوی دولت افزود: از اهداف مهم ما در این طرح مبارزه با قاچاق سوخت بود که در این جلسه مورد بحث قرار گرفت. آقای ربیعی گفت: همچنین بحث مدیریت مصرف سوخت و مقاوم سازی اقتصاد ناشی از این طرح، مباحثی بود که در این جلسه مطرح شد.

فیلم | زیرنویس شبکه خبر درباره اعتراضات در برخی شهرهای کشور

همشهریهمشهری15 ساعت قبل

شعار علیه روحانی در سخنرانی احمدی‌نژاد+عکس

24+
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل

طرح حمایتی دولت برای جبران افزایش قیمت بنزین

مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
پیام مازند - معاون رئیس‌جمهوی و رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به شمول بیش از ۶۰ میلیون شهروند ایرانی از طرح حمایتی دولت برای جبران افزایش قیمت بنزین، گفت: طرح حمایت معیشتی و اصلاح قیمت و سهمیه بندی بنزین در راستای اجرایی شدن مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سه قوه اجرا می‌شود. دریافت ۶۵ MB۴۴*۴۳برچسب‌هابنزین محمدباقر نوبخت دولت ایرانپروندهٔ خبریسهمیه‌بندی و نرخ جدید بنزین

از فردا طرح معیشتی را برای خانوارها می‌ریزیم

مهرمهر18 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به چه کاری اختصاص می‌یابد؟

خبری14 ساعت قبل

شهرهای ایران صحنه اعتراض مدنی مردم به‌خاطر افزایش قیمت بنزین شده

خبری16 ساعت قبل

وضعیت برخی خیابان‌ها و جاده‌ها پس از بارش نخستین برف امسال + تصاویر

خبری19 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

ویدئو / قلعه قاجاری هرمزگان در آستانه ویرانی

ایسنا29 دقیقه قبل

قوانینی که به کاهش وزن شما کمک می‌کنند

الف36 دقیقه قبل

روغن آووکادو موثر برای سلامت قلب و استخوانها

ایسنا1 ساعت قبل

دانشگاه‌های علامه و شهید بهشتی یکشنبه تعطیل شدند

نامه‌نیور1 ساعت قبل

توصیه وزارت نیرو به مردم درباره یخ‌زدگی کنتورهای آب

عصر ایران1 ساعت قبل

اعتراض به گرانی بنزین در شاهین‌شهر اصفهان

آفتاب‌نیوز1 ساعت قبل