خاطره بازی با تقابل‌های حساس با بحرین/ نقش همسر بحرینی در انگیزه مدافع تیم‌ملی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. ورزشی
خاطره بازی با تقابل‌های حساس با بحرین/ نقش همسر بحرینی در انگیزه مدافع تیم‌ملی

خاطره بازی با تقابل‌های حساس با بحرین/ نقش همسر بحرینی در انگیزه مدافع تیم‌ملی

ایسناخبرگزاری ایسنا |
مدافع پیشین تیم ملی که سابقه بازی برابر بحرین را دارد، می‌گوید شیطنت این تیم در انتخابی جام جهانی ۲۰۰۲ آغاگر حساسیت خاص میان دو تیم بود.

به گزارش ایسنا، دیدار تیم ملی فوتبال ایران و بحرین از نخستین سال‌های قرن بیست و یکم تبدیل به یک بازی دراماتیک و حساس برای دو کشور شده است. وقتی بحرینی‌ها با وقت‌کشی در انتخابی جام جهانی ۲۰۰۲، به سود عربستان بازی کردند و جلوی موفقیت ایران را گرفتند، رقابت شدیدی میان دو تیم شکل گرفت.

سه سال بعد ایران و بحرین در دیدار رده‌بندی جام ملت‌های آسیا به هم رسیدند. این بار یاران برانکو که سرخورده از ناکامی در صعود به فینال بودند، با وجود چندین و چند بازیکن غایب، توانستند با یک بازیکن کم‌تر، بحرین را با نتیجه ۴ بر ۲ شکست دهند و حداقل مدال برنز را بر گردن بیاویزند و دست بحرین از رسیدن به مدال دور بماند.

مصاف دو تیم یک سال بعد در منامه و تهران تکرار شد که این بار بحرین با شکست یک بر صفر، حکم صعود ایران به جام جهانی ۲۰۰۶ را در شبی بیادماندنی در تهران امضاء کرد و مرهمی شد بر داغ صعود نکردن به جام جهانی ۲۰۰۲.

جدای از آن اتفاقات من انگیزه‌های دیگری هم داشتم. همسر من ایرانی – بحرینی است و در خانه هم حساسیت خاصی وجود داشت. دوست داشتم هر طور شده بحرین را ببریم و با موفقیت به خانه بیایم (می‌خندد)

دو تیم سال‌های بعد باز هم با هم بازی کردند که عجیب‌ترین نتیجه در سال ۲۰۱۱ و در شکست ۶ بر صفر بحرین مقابل ایران در آزادی رقم خورد.

اکنون بحرین که به تازگی توانسته قهرمان غرب آسیا شود، در خانه پذیرای شاگردان ویلموتس است و این فرصت را دارد که صدر جدول را از تیم ملی پس بگیرد ولی تیم ملی نشان داده با ویلموتس راه گلزنی را به خوبی بلد است.

محمد علوی، بازیکن پیشین تیم ملی که چندین بار در برابر بحرین به میدان رفته، خاطرات جالبی از تنش و درگیری میان بازیکنان دو تیم دارد. او در گفت‌وگو با ایسنا به مرور خاطراتش پرداخت. البته علوی به خاطر ملیت ایرانی - بحرینی با خنده به مرور خاطرات می‌پردازد و بعضا به تنش و تقابل خودش با همسرش هم اشاره می‌کند.

او درباره بازی ایران و بجرین در بازی رده‌بندی جام ملت‌های آسیا و انگیزه بالای ایران برای جبران انتخابی جام جهانی ۲۰۰۲ و کسب مدال برنز می‌گوید: جدای از آن اتفاقات من انگیزه‌های دیگری هم داشتم. همسر من ایرانی - بحرینی است و در خانه هم حساسیت خاصی وجود داشت. دوست داشتم هر طور شده بحرین را ببریم و با موفقیت به خانه بیایم (می‌خندد). الان هم درباره بحرین صحبت می‌کنم باید مراعات کنم و حواسم را جمع کنم که یک موقع چیزی درباره بحرینی‌ها نگویم.

مدافع پیشین تیم ملی، پایه‌های تنش میان دو تیم را مربوط به شیطنت بحرین در انتخابی جام جهانی ۲۰۰۲ دانست و گفت: آن موقع بحرین شیطنت کرد تا عربستان راهی جام جهانی ۲۰۰۲ شود. بعد از آن هم در جام ملت‌ها و هم در انتخابی جام جهانی ۲۰۰۶ بحرین را بردیم و مردم را خوشحال کردیم و انتقام خودمان را هم گرفتیم.

در خبری بخوانید: اخبار ورزشی دنیا، از سراسر‌ وب را در خبری بخوانید

وی درباره شرایط دشوار ایران در بازی رده‌بندی و اخراج مهدی مهدوی‌کیا و آرش برهانی در بازی رده‌بندی خاطرنشان کرد: ما عصبی بودیم. کار دشوار شده بود. بحرین سال ۲۰۰۲ ما را اذیت کرده بود. آن‌ها با تمام وجود بازی کردند تا ما شکست بخوریم. برای رسیدن به پیروزی کارهای غیرفوتبالی انجام دادند که درست نبود.

علوی ادامه داد: من بازی را به خاطر اخراج در بازی با چین، از روی سکوها می‌دیدم. تیم شرایط سختی داشت. ما مدعی قهرمانی بودیم و داور سوری و کمک داور اماراتی ناداوری کردند تا به فینال نرویم و قهرمان نشویم. محمد نصرتی هم اخراج شده بود. تیم سراسر احساسات بود. ستاره زارع هم حضور نداشت.

کشورهای عربی مقابل ایران با احساسات خاص بازی می‌کنند. آن‌ها رو به روی تیم‌های دیگر به مانند بازی با ایران نیستند. دلیل این موضوع را نمی‌دانم.

مدافع پیشین تیم ملی با بیان این که کسب مدال برنز برای ایران از اهمیت بالایی برخوردار بود گفت: مقابل بحرین هر طور شده بود، توانستیم با یک بازیکن کم‌تر پیروز شویم و سوم شویم تا حداقل دست خالی به ایران نیاییم. ما چیزی از ژاپن کم نداشتیم.

او درباره گل محمد نصرتی به بحرین در انتخابی جام جهانی ۲۰۰۶ و صعود ایران به جام جهانی می‌گوید: شب خاطره‌انگیزی بود. ما با مساوی هم صعود می‌کردیم اما آن گل صعودمان را شیرین‌تر کرد چون بحرین را بردیم. همه مردم خوشحال بودند.

علوی درباره ناکامی ایران در بحرین در شکست دادن این تیم گفت: بعد از بازی دو تیم در انتخابی جام جهانی ۲۰۰۲، حساسیت بالا گرفته و آن‌ها با انگیزه بالایی مقابل ما بازی می‌کنند اما فکر می‌کنم امسال مشکلی نداشته باشیم چون بحرین افت کرده ولی ما هم‌چنان قدرتمند هستیم و با ثبات خوبی پیش می‌رویم. ایران یکی از تیم‌های قوی آسیا است اما بحرین نسبت به گذشته افت کرده است.

او درباره بازی هجومی تیم ملی و برخی مشکلات تیم در وظایف تدافعی اظهار کرد: هنوز عملکرد ویلموتس را به طور کامل ندیده‌ایم. فعلا تفکرات کی‌روش بر این تیم قالب است. ویلموتس نیاز به زمان دارد که افکارش را روی تیم پیاده کند. تیم ملی اکنون هجومی‌تر شده و ما کم‌تر دفاع می‌کنیم ولی من بازی منطقی کی‌روش را بیش‌تر دوست داشتم.

علوی تاکید کرد: قرار نیست همیشه با کامبوج بازی کنیم و بازی‌های دشوار و سخت ما شروع نشده است. باید به خوبی آماده شویم و بتوانیم بدون مشکل با تیم‌های قدرتمند بازی کنیم.

بحرین سال ۲۰۰۲ ما را اذیت کرده بود. آن‌ها با تمام وجود بازی کردند تا ما شکست بخوریم. برای رسیدن به پیروزی کارهای غیرفوتبالی انجام دادند که درست نبود.او درباره حضور بحرین و عراق در این گروه می‌گوید: ما از بحرین و عراق بهتر هستیم. البته عراق گربه سیاه ماست. کشورهای عربی مقابل ایران با احساسات خاص بازی می‌کنند. آن‌ها رو به روی تیم‌های دیگر به مانند بازی با ایران نیستند. دلیل این موضوع را نمی‌دانم. با این حال ما نباید دنبال بهانه باشیم و باید با تمام قدرت به میدان برویم و از گروه‌مان بدون مشکل صعود کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

شعله‌ورکردن آتش‌ اعتراضات باشایعات بنزینی

فارسفارس1 روز قبل
مجله فارس پلاس: بنزین گران شد؛ خبری که طی ۴۸ ساعت گذشته سرخط اتفاقات زیادی شده است. اما این اتفاق باعث شده شایعات فراوانی حول آن دست به دست شود؛ از کشته شدن یک جوان تا به آتش کشیده شدن پمپ‌بنزین‌ها. هنوز چندساعتی از اعلام خبر سهمیه‌بندی بنزین نگذشته بود که اولین پمپ‌بنزین در تهران آتش گرفت؛ البته در فضای مجازی. تصاویر، دود شدیدی در پمپ‌بنزین خیابان شریعتی را نشان می‌داد که آتش آن در جوی‌های خیابان نیز جاری بود. نقل قولی در یک صفحه جعلی منتسب به سرمربی تیم ملی ایران منتشر شد که شکست ایران را به گردن مسائل سیاسی می‌انداخت.
صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ مسابقه تیم‌های ذوب آهن اصفهان و شهرداری گرگان در هفته پنجم لیگ برتر لغو شد و کمیته مسابقات فدراسیون بسکتبال ضمن تایید این خبر اعلام کرد زمان دیگری برای برگزاری این مسابقه اعلام می‌شود. >> هفته پنجم لیگ برتر فردا ۲۷ آبان با شش مسابقه به این شرح پیگیری می‌شود: آویژه صنعت مشهد - نیروی زمینی تهران (ساعت ۱۶) شهرداری قزوین - مس کرمان (ساعت ۱۶) رعد پدافند هوایی شهرکرد - شهرداری بندرعباس (ساعت ۱۶) اکسون تهران - توفارقان آذرشهر (ساعت ۱۶) شیمیدر قم - پتروشیمی بندرامام (ساعت ۱۶) مهرام تهران - نفت آبادان (ساعت ۱۸).
صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
سعید بهرام زاده در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت:: با توجه به فراهم نبودن شرایط و ریزش برف سنگین در مناطق مختلف کشور سازمان لیگ فدراسیون والیبال همه مسابقات هفته ششم را که قرار بود امروز برگزار شود به زمان دیگری موکول کرد. بدیهی است تاریخ برگزاری مسابقات این هفته اعلام خواهد شد. در هفته ششم رقابت‌های لیگ برتر والیبال شهر‌های تهران، ارومیه، آمل، مریوان، گنبد، اردکان میزبان هستند.
ورزش۳ورزش۳1 روز قبل
کریستیانو در ادامه رقابتهای مقدماتی یورو ۲۰۲۰ برای رسیدن به گل شماره ۱۰۰ ملی برای کشورش به لوکزامبورگ سفر می‌کند. او تا بحال ۹۸ گل برای پرتغال به ثمر رسانده و هنوز ۱۱ گل تا رکورد افسانه‌ای علی دایی بهترین گلزن ملی ادوار فاصله دارد. سرمربی پرتغال، فرناندو سانتوس، در گفتگوی مطبوعاتی قبل از بازی روز شنبه گفت: «امیدوارم رونالدو فردا (یکشنبه) بیشترین گل را بزند.» *بدون نشانی از جراحتروز یکشنبه، رونالدو می‌خواهد به همه از جمله مائوریتسیو ساری سرمربی یوونتوس اثبات کند که از نظر جسمی وضعیت خوبی دارد. او پس از تعویض در لیگ قهرمانان ۲-۱ تیمش مقابل لوکوموتیو مسکو در روسیه در تاریخ ۶ نوامبر خشمگین شد.

ماجرای تخلیه بار آجر و سنگ میان معترضان در اتوبان امام علی (ع) تهران +عکس و فیلم

فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
مجله فارس پلاس: بنزین گران شد؛ خبری که طی ۴۸ ساعت گذشته سرخط اتفاقات زیادی شده است. هنوز چندساعتی از اعلام خبر سهمیه‌بندی بنزین نگذشته بود و مردم در بهت خبر اولیه بودند که اولین پمپ‌بنزین در تهران آتش گرفت؛ البته در فضای مجازی. تصاویر، دود شدیدی در پمپ‌بنزین خیابان شریعتی را نشان می‌داد که آتش آن در جوی‌های خیابان نیز جاری بود. اما اشکال کار آنجا بود که همه افراد در این فیلم با لباس تابستانی حضور داشتند. نقل قولی در یک صفحه جعلی منتسب به سرمربی تیم ملی ایران منتشر شد که شکست ایران را به گردن مسائل سیاسی می‌انداخت.
ورزش۳ورزش۳1 روز قبل
به گزارش «ورزش سه»، به نظر می‌رسد جدایی ایوان راکیتیچ، هافبک ۳۱ ساله بارسلونا در فصل زمستان از این تیم قطعی باشد. همچنین اینتر نیز علاقه‌ای به خرید ایوان راکیتیچ ندارد و بازیکن مورد نظر نراتزوری آرتورو ویدال است. در تابستان کریستیانو رونالدو با این هافبک کروات برای انتقال به تورین تماس گرفت و عدم توافق مالی بین یووه و بارسا مانع نهایی شدن این انتقال شد. همچنین منچستریونایتد نیز یکی دیگر از تیم‌های خواهان ایوان راکیتیچ است. شیاطین سرخ احتمالا قصد دارد نمانیا ماتیچ را در فصل زمستان به فروش برساند و ایوان راکیتیچ می‌تواند جانشین این هافبک صرب در اولدترافورد باشد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

وضعیت آب و هوای کشور - امروز ۲۶ آبان‌ماه

خبری15 ساعت قبل

پس از تاکیدات رهبر، دو طرح بنزینی فراکسیون امید از دستور کار خارج شد

خبری15 ساعت قبل

درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به چه کاری اختصاص می‌یابد؟

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

وسوسه‌های زن شوهردار مشهدی کار دستش داد

رکنا9 دقیقه قبل

۵ نظامی مصری در حمله افراد مسلح کشته شدند

تابناک9 دقیقه قبل

نبرد سنگین ارتش سوریه با جبهه النصره در حومه لاذقیه

تابناک10 دقیقه قبل

حملات موشکی به منطقه سبز بغداد

تابناک11 دقیقه قبل

درخواست دانش آموزان هندی برای مقابله با آلودگی هوا

صدا و سیما16 دقیقه قبل

۷عامل کلیدی برای حفظ عملکرد مطلوب مغز با افزایش سن

الف17 دقیقه قبل

پربحث‌ترین خبرها


رایزن فرهنگی ایران در ترکمنستان از این کشور ممنوع الخروج شد!

1 روز قبلمهر2

قوانینی که به کاهش وزن شما کمک می‌کنند

1 روز قبلاقتصاد آنلاین0

طرح دوفوریتی مجلس برای توقف افزایش قیمت بنزین

1 روز قبلعصر ایران1

نظرات برگزیده مخاطبین الف: جشن تولد در هواپیما فقط به زخم مردم نمک می‌پاشد/ روحانی عصبانی است چون به وعده‌هایش عمل نکرده است/ تحریم بهانه خوبی برای افرادی است که مدیریت بلد نیستند

2 روز قبلالف1

طرح حمایت معیشتی دولت چیست؟ / آیا همان یارانه نقدی است؟ / حمایت معیشتی تا چه زمانی قرار است پرداخت شود؟ / مجموع دریافتی خانوده‌ها شامل یارانه نقدی و کمک معیشتی چقدر خواهد بود؟

2 روز قبلانتخاب1

فیلم افشاگری بی سابقه امام جمعه قزوین روی آنتن زنده شبکه یک

3 روز قبلرکنا1

نمایش مستند بازیگر فیلم‌های پورن در مشهد+تصاویر

6 روز قبلآفتاب‌نیوز1

کنایه فعال رسانه‌ای به سخنان امروز رئیس جمهور

6 روز قبلجام نیوز1

آغاز دوره جدید ژاپن و پایان جشن‌‌های امپراتوری (+عکس)

6 روز قبلعصر ایران1