نمایش فیلم یا نمایشگاه مد؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. فرهنگ
نمایش فیلم یا نمایشگاه مد؟

نمایش فیلم یا نمایشگاه مد؟

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز |
اخیرا تصاویری از مراسم افتتاحیه یا به اصطلاح، اکران خصوصی یک فیلم سینمایی در فضای مجازی منتشر شد که بیشتر به نمایشگاه مد شباهت داشت!

به گزارش مشرق، البته استفاده از پوشش‌های نامتعارف نزد برخی از بازیگران سینما به امری معمول تبدیل شده است و گویی اگر بازیگری با ظاهری شبیه سایر مردم در سطح جامعه حاضر شود، احساس کمبود می‌کند! اما جای سؤال است که آیا سالن‌های نمایش فیلم، مشمول قوانین کشور نمی‌شوند؟ اگر این گونه است –که باید باشد- پس چرا بین چهره‌های مشهور و مردم در برخورد با بدپوششی و عدم رعایت قوانین کشور، تبعیض وجود دارد؟

چرا بازیگرانی که محافل عمومی را تبدیل به نمایشگاه مدل‌های مبتذل لباس می‌کنند، از برخورد قانونی محفوظ هستند؟ البته این مسئله فقط به نشست‌ها و محافل عمومی محدود نیست، بلکه برخی چهره‌های مشهور در صفحات شخصی خودشان در شبکه‌های اجتماعی نیز رفتارهایی هنجارشکنانه بروز می‌دهند. رفتارهایی که تأثیری منفی بر فرهنگ عمومی کشور دارند.

در وبسایت خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

نکته مهم این است که در بسیاری از کشورهای غربی که همین چهره‌های مشهور آنها را مهد تمدن و آزادی می‌پندارند، همه افراد مشهور، ملزم به رعایت رفتار خود در سطح جامعه و حتی شبکه‌های اجتماعی هستند و هیچ بازیگر، خواننده یا فوتبالیستی این حق را ندارد که به خاطر شهرت و محبوبیت، دست به هر کاری بزند! اما هنوز در کشور ما طرحی برای چهره‌های مشهور ایجاد نشده است. این درحالی است که این افراد به خاطر قرار داشتن در معرض دید عموم، بر فرهنگ و رفتار مردم و به ویژه جوانان نیز تأثیر می‌گذارند.منبع: کیهان

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایسناایسنا13 ساعت قبل
ایسنا/خراسان جنوبی مدیر امور دانشجویی و فرهنگی موسسه علمی کاربردی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی با بیان اینکه دانشگاه علمی کاربردی یک دانشگاه مهارتی است، گفت: مناظره دانشجویی در دانشگاه علمی کاربردی می‌تواند زمینه ورود دانشجویان مهارت‌محور را به بازار کار فراهم کند. ملیحه بهنامیان در گفت‌وگو با ایسنا از شرکت سه گروه از موسسه علمی کاربردی جهاددانشگاهی مرکز بیرجند در مسابقات مناظره دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خبر داد و گفت: مناظره باعث ایجاد تقویت و ترویج گفتمان در بین دانشجویان می‌شود تا در آینده بتوانند مطالب خود را در مقابل نظر مخالف، صحیح بیان کنند. مدیر امور دانشجویی و فرهنگی موسسه علمی کاربردی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی قدرت نقدپذیری، ایجاد حس مشارکت، تقویت اعتماد به نفس، افزایش وحدت، صمیمت و خودباوری را از دستاوردهای مناظره دانست و گفت: مناظره تمرینی بسیار موثر برای ارتقای فرهنگ گفت وگو در جامعه به ویژه در نسل جوان است. بهنامیان با بیان اینکه گفت وگو انسان‌ها را به هم نزدیک می‌کند تا از داشته‌های یکدیگر بهره مند شوند، تصریح کرد: مسابقات کشوری مناظره دانشگاه‌های علمی کاربردی آذرماه جاری در تبریز برگزار می‌شود. وی از راهیابی تیم موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مرکز بیرجند به مرحله کشوری مسابقات مناظره خبر داد و خاطرنشان کرد: این دوره از مسابقات با مشارکت تخصصی و اجرایی این موسسه به انجام رسید.
ایسناایسنا12 ساعت قبل
ایسنا/گیلان مدیرکل میراث فرهنگی گیلان از برگزاری اولین جشنواره فرهنگی «فرآوری رب ازگیل» در روز پنجشنبه ۳۰ آبان در بخش لوندویل آستارا خبر داد. شهرود امیرانتخابی در گفت وگو با ایسنا، از برگزاری اولین جشنواره فرهنگی «فرآوری رب ازگیل» در آستارا خبر داد و اظهار کرد: اولین جشنواره فرهنگی «فرآوری رب ازگیل» با نمایش زنده مراحل فرآوری، موسیقی سنتی، مسابقه محلی و برگزاری نمایشگاه صنایع دستی در آستارا برگزار می‌شود. مدیرکل میراث فرهنگی گیلان افزود: رب ازگیل از میوه درخت ازگیل وحشی جنگل‌های استان گیلان به‌دست می‌آید که در تهیه انواع غذاهای محلی استفاده می‌شود، این جشنواره ساعت ۱۵ روز پنجشنبه، ۳۰ آبان در بخش لوندویل آستارا برگزار می‌شود. ثبت میراث ناملموس «اربادوشاب گیلان» وی همچنین از ثبت میراث ناملموس «اربادوشاب گیلان» در فهرست آثار ملی کشور خبر داد و گفت: پرونده میراث ناملموس طرز تهیه اربادوشاب گیلان تهیه و با ارسال آن به شورای ثبت وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به زودی در فهرست آثار ملی کشور ثبت خواهد شد. وی ادامه داد: ۱۵۰ کارگاه‌های دوشاب پزی در گیلان فعال است که با ۱۰ تن دوشاب گیری به ارزش ۵ میلیارد ریال نقش موثری بر اقتصاد مناطق روستایی دارد.
مهرمهر11 ساعت قبل
وی ادامه داد: نکات مهم در بحث رشد و توسعه اقتصادی در تجربیات موفق دنیا بحث تقاضا محوری آموزش بجای عرضه محوری است. توجه به نیازهای اقتصادی و نیاز جامعه به نیروی انسانی کشور و شناسایی مشاغل و نیازهای آموزشی مشاغل حال و آینده بسیار مهم و اثر گذاراست. رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای یکی از مهمترین فاکتورهای آموزش‌های مهارتی را اطلاعات دانشگاه از بازار کار عنوان کرد و افزود: حرفه گرایی در آموزش عالی بسیار مهم است و مشاهده می‌شود در اکثر کشورهای توسعه یافته ۴۰ درصد دانشجویان در دوره‌ها و رشته‌های تکنیسینی و مهارتی مشغول به تحصیل هستند و آموزش‌های مهارتی را جزء امنیت ملی محسوب می‌کنند و در برنامه‌های استراتژیک جایگاه ویژه‌ای برای آن باز کرده‌اند. وی خاطر نشان کرد: نزدیک ۲۰ درصد نیروی کار شاغل در کشورهای پیشرفته دنیا در حوزه مهارتی آموزش دیده‌اند و معتقدم اطلاعات بازار کار و شناسایی مشاغل عامل تأثیر گذاری در این خصوص است. صالحی عمران افزود: استانداردهای آموزش مهارتی بایستی براساس استانداردهای شغلی و نیازهای حرفه‌ای نوشته شود و نظام‌های آموزشی در این راستا باید با هم ارتباط تنگاتنگی داشته باشند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل
کیهان کلهر در فروردین و خرداد امسال هم کنسرت «شهر خاموش» را در تهران برگزار کرد. این در حالی بود که ساری، اصفهان، شیراز، همدان، کرمانشاه و سنندج شهرستان‌هایی بودند که در سال جاری میزبان کنسرت «شهر خاموش» شدند. این هنرمند قصد دارد کنسرت «شهر خاموش» را از هفتم دی ۱۳۹۸ در تالار وحدت به صحنه ببرد و کوارتت مینیاتور کلهر را همراهی می‌کند. زمان دقیق شروع بلیت‌فروشی به‌زودی اعلام می‌شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز16 ساعت قبل
به گزارش مشرق، چندساعت پس از تصمیم جدید دولت برای افزایش نرخ بنزین، ازدحام و صفی در قلب تهران به‌وجود آمد که نه‌تنها ارتباطی به این تصمیم نداشت، بلکه صفی از جنس «خبر خوب» بود. یکی از کاربران شبکه اجتماعی «توئیتر» در صفحه شخصی خود در این باره نوشت: «اینجا کارت سوخت توزیع نمی‌کنند. این مردم فرهنگ‌دوست در روز کتاب و کتابخوانی و کتابدار مهمان اینجا شده‌اند. برنامه‌ای که با استقبال قابل توجه مردم، تبدیل به یکی از به‌یادماندنی‌ترین روزهای این کتابخانه خاطره‌انگیز و قدیمی شد. عکس‌های بیشتری از این صف و ازدحام به‌یادماندنی و دلپذیر را ببینید:
فارسفارس9 ساعت قبل
بعدها با جمع کردن تعدادی از حیوانات وحشی و پرندگان زینتی اهدایی، بخشی از محوطه آن به باغ وحش تبدیل شد. نخستین جایی که فروش می‌رود باغ استاد شیرجعفر است که درست در شمال باغ لاله زار قرار دارد. همین شد که کم کم توجه ناصرالدین شاه از باغ لاله‌زار و باغ وحش برداشته شد. کمی بعد حیوانات این باغ به دوشان تپه منتقل شدند. اما مرغ شاه یک پا داشت: «ناصرالدین شاه لاله زار را به ۹۰ هزار تومان فروخت. درختانی که هنوز در عمارت‌های بزرگان شهر سر به فلک کشیده بودند هوای فرحناک لاله زار را حفظ کردند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری10 ساعت قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری10 ساعت قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری11 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

مقدماتی یورو ۲۰۲۰|آتش‌بازی ایتالیا و برد پرگل اسپانیا؛ دانمارک و سوئیس هم صعود کردند

فارس3 دقیقه قبل

عکس| تاکسی‌های جدید بعد از اصلاح قیمت بنزین!

آفتاب‌نیوز5 دقیقه قبل

وقوع ۲ هزار حادثه گازی در سال گذشته / نصب غیراصولی دودکش اولین عامل

تجارت‌نیوز9 دقیقه قبل

تولید نانوکامپوزیت‌های دندان نژاد ایرانی در کشور/جلوگیری از خروج ۸ میلیون دلاری ارز

ایسنا10 دقیقه قبل

رمز موفقیت یک نخبه در تربیت ۷ فرزند

تسنیم11 دقیقه قبل

کاوانی به رکورد ۵۰ گل در اروگوئه رسید

فارس13 دقیقه قبل