عکس بانمک ثریا قاسمی روی جلد مجله انگلیسی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. پارس نیوز
  4. سرگرمی

در ادامه بخوانید

همشهریهمشهری1 روز قبل
اگر از پس این امتحان بر بیایند، یعنی برای شروع زندگی مشترک آماده شده‌اند و در غیر این صورت، خودشان از پیشنهادشان منصرف خواهند شد. ماداگاسکار؛ کشتی با گاومیش‌هادر ماداگاسکار قرن‌هاست پسرها بر اساس سنتی قدیمی باید به منظور نشان دادن آمادگی‌شان برای مدیریت زندگی ‌مشترک دست به کار عجیبی بزنند. این کار به این معناست که او هیچ‌وقت اجازه نمی‌دهد عروس خانم در زندگی مشترک با او گرسنه بماند. آن‌ها می‌گویند به این شکل، داماد آماده مواجه شدن با مشکلات و سختی‌های زندگی مشترک می‌شود. در ادامه آن‌ها باید تلاش کنند در عین بسته بودن دست‌هایشان، طناب را باز کنند تا آمادگی‌شان برای شروع زندگی مشترک به دیگران ثابت شود.
کجاروکجارو15 ساعت قبل
اما شهرهایی در دنیا وجود دارد که به‌عنوان هوشمندترین شهرهای دنیا شناخته می‌شوند و بسیاری از اولین‌های فناوری در این شهرها رخ می‌دهد. در این مطلب به سراغ بررسی و شناخت هوشمندترین شهرهای دنیا رفته‌ایم: بر اساس بررسی‌ها و مطالعات، نیویورک هوشمندترین شهر دنیا است. لندن در لیست هوشمندترین شهرهای جهان رتبه دوم را به دست آورده، این در حالی است که بعد از لندن بلافاصله اسم پاریس دیده می‌شود. اما منظور از شهر هوشمند چیست؟ چه فاکتورهایی یک شهر را هوشمند می‌کند؟ وقتی صحبت از هوشمندترین شهرهای دنیا به میان می‌آید عوامل زیادی در این میان درگیر می‌شوند تا یک شهر به هوشمندترین شهر دنیا تبدیل شود. عواملی که در رتبه‌بندی هوشمندترین شهرهای دنیا تأثیر دارند شامل جذب افراد و تبدیل شهر به پایتخت، انسجام اجتماعی، اقتصاد، محیط، دولت، برنامه‌ریزی شهری، همکاری بین‌المللی، فناوری و حمل و نقل است.
پارس نیوزپارس نیوز19 ساعت قبل
کجاروکجارو17 ساعت قبل
با همه‌ی شکوه و عظمت قصر توپکاپی، این قصر یک کاربری شیطانی نیز داشت؛ چراکه به‌عنوان زندان استفاده می‌شد. به‌عبارتی این مکان برای زندانی کردن جانشینان احتمالی سلطنت به کار می‌رفت تا آن‌ها هیچ‌گاه سلطان در رأس قدرت را به چالش نکشند. در طول ۱۵۰ سالی که از اجرای این قانون گذشت، حداقل ۸۰ عضو خاندان عثمانی به قتل رسیدند. یک شاهزاده از سن پایین هشت سالگی به قفس منتقل می‌شد و تا زمان مرگش یا نشستن بر تخت پادشاهی، در آنجا می‌ماند. او تا زمانی که امپراتوری عثمانی پس از جنگ جهانی اول از بین رفت، به پادشاهی خود ادامه داد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری1 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری3 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری3 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

منابع آبی کشور را با سیاست‌گذاری جزیره‌ای نمی‌توان مدیریت کرد

ایمنا5 دقیقه قبل

دامنه اعتصابات در فرانسه گسترش می‌یابد

صدا و سیما9 دقیقه قبل

بلومبرگ یک گام دیگر برای حضور در رقابت‌های انتخاباتی آمریکا برداشت

صدا و سیما14 دقیقه قبل

چین اعلام کرد اقدام آمریکا را درباره هنگ کنگ تلافی خواهد کرد

صدا و سیما17 دقیقه قبل

پرونده صورتحساب‌های مالیاتی کاغذی بسته می‌شود

میزان‌آنلاین33 دقیقه قبل