قزوین| ارتباط دوسویه رسانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی در دستور کار قرار گیرد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. سیاسی
قزوین| ارتباط دوسویه رسانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی در دستور کار قرار گیرد

قزوین| ارتباط دوسویه رسانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی در دستور کار قرار گیرد

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
سرپرست معاونت اقتصادی استاندار قزوین بر ارتباط دوسویه رسانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی تاکید کرد.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، نخستین جلسه شورای اطلاع رسانی استان به ریاست منوچهر حبیبی معاون استاندار و رئیس شورای اطلاع رسانی استان و با حضور سیدحسین بی‌نیاز مدیرکل روابط عمومی استانداری قزوین و جمعی از مدیران و مسئولان مربوط در سالن جلسات استانداری برگزار شد.

منوچهر حبیبی رئیس شورای اطلاع‌رسانی استان و سرپرست معاونت اقتصادی استاندار قزوین در این جلسه اظهار داشت: به دنبال تبیین سیاست‌ها و شعارهای دولت بوده و در این مسیر مدیران و روابط عمومی‌ها بازوی محکم دستگاه‌های اجرایی هستند.

وی بیان کرد: مدیران و مسئولان به برنامه‌ها و سیاست‌های دولت حساس باشند و برنامه‌ها و عملکردها را به موقع اطلاع رسانی کنند تا در راستای اعتماد سازی در جامعه نیز اقدامی صورت گیرد.

سرپرست معاونت اقتصادی استاندار قزوین تصریح کرد: ارتباط بین رسانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی باید دو سویه باشد در حالی که متاسفانه برخی مدیران دستگاه‌ها از رسانه‌ها فراری هستند و این رویکرد باید اصلاح شود.

حبیبی گفت: مدیران باید عملکرد دولت به موقع و متناسب با شرایط جامعه اطلاع رسانی کنند و این مهم را در اولویت برنامه‌های خود قرار دهند.فرمانده سپاه امام رضا(ع): حوزه تولید محتوای مجازی در رسانه‌های تراز انقلاب تقویت شود

وی ادامه داد: میزان تعامل مدیران دستگاه‌ها با رسانه‌ها ارزیابی می‌شود و باید حس اعتماد، سرزندگی و امیدواری به جامعه تزریق شود.

رئیس شورای اطلاع رسانی استان قزوین با بیان اینکه خبر رسانی در راستای اثر گذاری بر افکار عمومی حرکت کند، خاطرنشان کرد: افکار عمومی باید روشن شود، کمبودها و واقعیت‌های جامعه باید به جامعه شود تا مردم در راستای تعالی جامعه تعامل داشته باشند.

حبیبی در مورد آخرین آمار ثبت نام مردم استان قزوین برای اربعین حسینی بیان کرد: ثبت نام کنندگان استان قزوین از مرز ۴۳ هزار نفر گذشت.

رسانه‌ها نقش بازوان دستگاه‌های اجرایی را ایفا می‌کنند

سیدحسین بی‌نیاز مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری قزوین نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت شفاف‌سازی تصریح کرد: شفاف‌سازی و بیان واقعیات جامعه امری اساسی و حائز اهمیت بوده که باید در اولویت قرار گیرد.

وی بیان کرد: امروز رسانه‌ها نقش بازوان کمکی دستگاه‌های اجرایی را داشته چراکه در طرح و حل چالش‌ها و مشکلات مردم تلاش می‌کنند و مسئولان نباید رسالت پاسخگویی خود را فراموش کنند.

در خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری قزوین خاطرنشان کرد: تفرقه افکنی و ناامیدی از نظام از اهداف شوم دشمنان بوده در حالی که مدیران باید با اعتمادسازی در مقابل این امور ایستادگی کرده و جامعه را در جهت توسعه و آبادانی هدایت کنند.

بی‌نیاز با بیان اینکه جلوگیری از دوقطبی شدن جامعه امری مهم به شمار می‌رود، گفت: رسانه‌های معاند در شرایط کنونی جامعه با نشر اخبار کاذب در پی دوقطبی شدن جامعه هستند اما مردم باید آگاهانه اینگونه اخبار را تشخیص داده و نپذیرند.

آزادی عمل رسانه‌ها از رویکردهای دولت است

محمد حسین اسماعیلی مدیرکل ارشاد و فرهنگ اسلامی استان قزوین در این جلسه اظهار داشت: در شرایط کنونی که تمامی دشمنان کشور برای ضربه به نظام جمهوری اسلامی ایران با یکدیگر تعامل دارند، بحث رسانه‌ها در دولت دارای اهمیت خاصی است و با توجه به استفاده دشمن از فضای مجازی و ابزار رسانه‌ای جهت دستیابی به اهداف شوم خود، بالطبع نقش و عملکرد ما در رسانه‌ها از اهمیت بسزایی برخوردار می‌باشد.

وی بیان کرد: آنچه اهمیت دارد این است که بتوانیم تمامی عملکردها و زحمات و تلاش‌های دولت را به طور شایسته‌ای به دنیا اطلاع رسانی کنیم چراکه دشمن به دنبال بزرگنمایی نواقص موجود در دستگاه‌هاست و این وظیفه بوده که هماهنگی در حوزه رسانه‌ای داشته باشیم.

اسماعیلی عنوان کرد: اطلاع رسانی در قالب آزادی بیان و استقلال عمل رسانه‌ها مورد تایید دولت و محور عملکرد ما است.

وی افزود: آنچه در این شورا اهمیت دارد این است که بتوانیم ساماندهی در وضعیت موجود رسانه‌ها و پایش در شبکه‌ها و کانال‌های مجهول الهویه داشته باشیم و در این راستا بتوانیم تمامی رسانه‌ها را شناسنامه دار کنیم.

مدیرکل ارشاد و فرهنگ اسلامی استان قزوین تصریح کرد: باتوجه به این که استان قزوین در حوزه رسانه بسیار فعال است و دارای کمیت در خصوص رسانه‌ها در بین استان‌های دیگر است، فرصتی برای شورای اطلاع رسانی است که از ظرفیت این رسانه‌ها در اطلاع رسانی استفاده نماید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 ساعت قبل
به گزارش خبرنگارگروه سیاسی خبرگزاری میزان، جلسه علنی امروز (سه شنبه ۲۱ آبان) مجلس شورای اسلامی دقایقی قبل آغاز شد. -گزارش کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری در مورد لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در مؤسسه بین‌المللی تحلیل سامانه‌های کاربردی-گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل (۴۴) قانون اساسی در مورد آسیب‌شناسی، چالش‌ها و راهکار‌های رونق تولید در سال ۱۳۹۸-گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه‌عضویت‌دولت جمهوری اسلامی ایران در شرکت بین‌المللی نقدینگی اسلامی-گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل (۴۴) قانون اساسی در مورد طرح مستثنا شدن بانک رفاه کارگران از سقف مجاز تملک سهام بانک‌هخای تجاری غیر دولتی-گزارش کمیسیون عمران در مورد مغایرت آیین نامه‌های قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان-گزارش کمیسیون انرژی در مورد طرح الزامات اجرائی توزیع و عرضه سوخت و CNG در کشور. ریاست این جلسه رابرعهده دارد. سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی دستورکار‌ امروز مجلس شورای اسلامی را به شرح ذیل قرائت کرد: انتهای پیام/
الفالف20 ساعت قبل
کنایه فرمانده سابق سپاه به روحانیگروه سیاسی الف، ۲۰ آبان ۱۳۹۸، ۱۵:۳۹ ۳۹۸۰۸۲۰۱۲۶۰ نظر، ۴ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشارسرلشکر جعفری طی توئیتی درباره اظهارات اخیر روحانی نوشت: جناب رئیس‌جمهور اگر در مسیر مبارزه با بی‌عدالتی‌ها کاری نمی‌کنند، لااقل کارهایی که دیگران انجام می‌دهند را تخریب نکنند!

مهارت دختران و پسران روسی در باز و بسته کردن سلاح‌های جنگی (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

فیلم | رئیس جمهور: سال آینده تحریم تسلیحاتی ایران برداشته خواهد شد

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
در دنیای نوین امروز که هر کسب و کار و فعالیتی قدم به سوی آنلاین شدن و فعالیت در بستر وب گذاشته است، بازار استارت آپ‌های ارائه دهنده خدمات منزل از جمله، نظافت منزل، حمل بار و اثاث، تعمیر تاسیسات و … بسیار گرم شده است. استارت آپ‌های متعددی در این حوزه در حال فعالیت می‌باشند اما اینکه بتوانیم یک شرکت خوب در حوزه ارائه خدمات بیابیم، که کار درست بوده و بتواند تمام نیاز‌های ما را برطرف سازد بسیار سخت است. شرکتی که بتواند، نیروی مجرب و کاربلد برای مشتریان خود ارسال نماید تک و توک‌ در بین این استارت آپ‌ها دیده می‌شود و امروز میخواهیم یکی از این شرکت‌ها را که به صورت اختصاصی در شهر تهران فعالیت می‌کند به شما معرفی کنیم.
رکنارکنا2 ساعت قبل
به گزارش رکنا، دوشنبه شب پایگاه خبری الخلیج الجدید به نقل از منابع حقوق بشری عربستان، از ربوده شدن «حسن العمری» و «حسن الکنانی» در محل اقامتشان در ژنو سوئیس خبر داد. اسحاق الجیزانی وکیل مدافع حقوق بشر با تأیید این خبر در حساب شخصی‌اش در توییتر به مخالفان نظامی سعودی توصیه کرد که به سوئیس سفر نکنند زیرا این کشور برای پناهندگان سعودی امن نیست. این گزارش می‌افزاید؛ العمری و الکنانی پیش از ناپدید شدن با انتشار توئیت‌هایی از سیاست‌های محمد بن سلمان ولیعهد سعودی انتقاد کرده بودند. در همین ارتباط، رژیم آل سعود به دنبال بازگرداندن «غاده الفضل» زن پناهجوی سعودی بوده که به دنبال خشونت و سرکوب‌گری نظام آل سعود تقاضای پناهندگی به یونان داده است. این پناهجوی سعودی هشدار داده که در صورت ناپدید شدن، سفارت سعودی در آتن، مسؤول آن خواهد بود.
الفالف15 ساعت قبل
گروه سیاسی الف، ۲۰ آبان ۱۳۹۸، ۲۰:۳۰ ۳۹۸۰۸۲۰۱۳۹دو واکنش نسبت به سخنان دیروز روحانیسخنان روحانی در یزد درباره مفاسد اقتصادی با واکنش عموما منفی سیاستمداران روبه‌رو شد. نکته دیگر این است که رییس‌جمهوری یک خطیب عادی نیست، بلکه رییس دولت و رییس‌جمهوری قانونی کشور است. پس از این اتفاق ذوالنوری در مصاحبه‌ای با اعتمادآنلاین از این اقدام خود دفاع کرد و سخنان عجیبی بیان کرد. مقایسه روحانی با بنی‌صدر و ادعای تقابل روحانی با رهبری در حقیقت بازی در زمین دشمنان این کشور و مخالف نقشه رهبری درباره دولت است. نقشه رهبری، ادامه کار روحانی و دولتش تا پایان دوره قانونی است و این اقدامات با هدف تخریب حداکثری دولت و روحانی است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - سه‌شنبه ۲۱ آبان‌ماه

خبری1 ساعت قبل

تاثیر میدان نفتی تازه کشف شده بر اقتصاد و روابط بین‌الملل

خبری19 ساعت قبل

در پی بالا گرفتن اعتراض‌ها در بولیوی،‌ اوو مورالس از قدرت کناره‌گیری کرد

خبری23 ساعت قبل

اجرای ۶۲۵ برنامه به مناسبت ایام بزرگداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار در استان زنجان

نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور9 دقیقه قبل

برگزاری ۱۰۱۷ برنامه ویژه هفته کتاب در استان کرمان

نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور11 دقیقه قبل

مجلس موضوع کلاهبرداری‌های اینترنتی را در نشست غیرعلنی با حضور وزیر اقتصاد بررسی کند

خانه ملت15 دقیقه قبل

دنیس راس توافق ایران و آمریکا را محتمل دانست

خبرآنلاین16 دقیقه قبل

فیلم/ پاسخ موشکی مقاومت به ترور فرمانده فلسطینی

مشرق‌نیوز16 دقیقه قبل

رونالدو باشگاه یوونتوس را عصبانی کرده است

اعتمادآنلاین17 دقیقه قبل

آمریکا به دنبال ایجاد تفرقه و برهم زدن جوامع اسلامی است

میزان‌آنلاین17 دقیقه قبل