اعترافات خطرناک‌ترین داعشی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. آفتاب‌نیوز
  4. فرهنگ

اعترافات خطرناک‌ترین داعشی

آفتاب‌نیوزخبرگزاری آفتاب‌نیوز |
یک روزنامه عراقی اعترافات ابوالحسن الانصاری، مدیر بزرگترین پایگاه نظامی داعش را که به عنوان خطرناک‌ترین داعشی شناخته می‌شود، منتشر کرد.

آفتاب‌‌نیوز :

به نوشته روزنامه القضاء چاپ عراق، علی ابراهیم ملقب به ابوالحسن الانصاری (۳۹ ساله) در دادگاه تحقیقات نینوا ویژه پرونده‌های تروریستی اعتراف کرد مسئولیت مدیریت بزرگترین پایگاه نظامی داعش را بر عهده داشته که در آن دوره‌های آموزشی برای اعضای جدید برگزار می‌شد.

الانصاری فارغ التحصیل موسسه فنی بوده و پیش از عضویت در گروه تروریستی داعش در خیابان النجیفی کتاب‌فروشی داشت، او با مطالعه برخی کتاب‌ها تحت تاثیر تفکرات سلفی‌ها قرار گرفت و در ادامه تمامی منابعی که در اختیار داشت، مطالعه کرد.

به گفته این عضو داعش، او از ژوئیه سال ۲۰۰۵ از طریق یکی از دوستان نزدیکش به گروه موسوم به «انصار السنه» که پیشتر با نام «انصارالاسلام» شناخته می‌شد، پیوست و پس از آنکه به سوالاتی فکری و عقیدتی پاسخ داد، به دلیل اینکه مدرک دانشگاهی داشته و اطلاعات فکری و عقیدتی خوبی داشت، به بخش رسانه این گروه ملحق شد. در این بخش که پنج نفر فعالیت داشتند، ابتدا مسئول تصویربرداری از عملیات‌های انفجار و بمب‌گذاری علیه نیروهای امنیتی، تکثیر و توزیع سی‌دی‌های عملیات‌های داعش در مساجد و بازارها و چاپ مجله ویژه داعش به صورت دوره‌ای با موضوعات مختلف و رویکردی فرهنگی درباره مسایل مذهبی بود.

الانصاری افزود: در مرحله دوم به پایگاه نیروهای داعش منتقل شدم و حدود پنج سال در آنجا بودم، در عملیات‌های بسیاری شرکت کردم که مهم‌ترین آنها درگیری‌ها با نیروهای امنیتی عراق بود، ۹ عملیات انجام دادم که از جمله آنها انفجار دو خودروی بمب‌گذاری شده و نیز مین‌گذاری بودند، در آن زمان ماهیانه ۷۵ هزار دینار حقوق می‌گرفتم و این وضعیت تا سال ۲۰۱۰ ادامه داشت، با آغاز درگیری‌ها میان گروه انصارالسنه و داعش درباره کنترل منطقه در آن مقطع، به بهانه حج عمره از استان خارج شدم و خود را از داعشی‌ها پنهان کردم.

وی در ادامه گفت: پس از بازگشت از سفر، در ماه‌ها اول سال ۲۰۱۱ کار حذف برخی از اعضای داعش را با ترورهای منظمی آغاز کردیم و تا آنجا که یادم می‌آید سه داعشی و نیز یکی از اعضای گروه خودمان به دلیل همکاری با نیروهای امنیتی عراق ترور شدند، همچنین عملیات ترور علیه نیروهای امنیتی عراق ادامه داشتند و این کار کوچه به کوچه ادامه یافت تا اینکه مسئول بخش رسانه و یگان ترور شدم و تحت تعقیب نیروهای امنیتی عراق قرار گرفتم و در نهایت مارس ۲۰۱۴ بازداشت شدم.

خبری: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

این داعشی ادامه داد: به این ترتیب وارد مرحله جدیدی شدم. در دوره بازداشتم، داعش شکل گرفت و وارد استان شده و با یورش آنها به زندان‌ها من نیز آزاد شدم و به خانه بازگشتم، حدود دو ماه بعد من به همراه سه تن از دوستانم در گروه انصارالسنه با داعش بیعت کردیم. در آنجا من وارد دفتر نیروها شدم و فعالیتم به عنوان جانشین معاون مسئول پایگاه و نیز شورای آن متشکل از مسئول پایگاه، مسئول آموزش و مسئول غذا را آغاز کردم، دو اسلحه هفت تیر و کلاشنیکف همراه مهمات در اختیارم قرار گرفت و مشغول آموزش اعضای جدید شدم که دوره آموزش‌شان یک ماه بود.

طبق اعترافات الانصاری، دوره آموزش اعضای جدید داعش شامل چند مرحله بود، از جمله آموزش استفاده از انواع سلاح‌ها که با هفت تیر آغاز شده و در ادامه شامل کلاشنیکف و آر پی جی نیز بود. پس از آن یک دوره آموزش مسایل شرعی برای آنها توسط مسئول امور شرعی داعش برگزار می‌شد و با آنها درباره آداب نماز و مباحثی چون توحید صحبت می‌شد تا هر داعشی اشراف کاملی از این مباحث بیابد. در ادامه آنها برای تشکیل لیست‌های مالی به منطقه قصور بازگردانده شده و در آنجا پس از تحویل سلاح‌ در بخش‌های مختلف تقسیم شدند.

الانصاری درباره مرحله انتصاب به عنوان مسئول پایگاه ابی عزام الانصاری در سال ۲۰۱۵ نیز گفت: حدود ۲۰ دوره آموزشی در آنجا برگزار کردم و بیش از ۲۰۰۰ نیرو را آموزش دادم که گروهی از آنها «بچه شیرهای خلافت» بودند. سپس به سوریه رفتم و از آنجا به ترکیه فرار کردم.

او درباره علت فرارش گفت: مشکلاتی درباره پست مسئول پایگاه وجود داشت و گروهی از نزدیکان ابوبکر بغدادی بر سر آن رقابت داشتند، من با کمک یک قاچاقچی که پیشتر عضو داعش بوده فرار کردم. دو سال در ترکیه اقامت داشتم و سپس به عراق بارگشتم و در فرودگاه بغداد بازداشت شدم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فارسفارس1 روز قبل
در شرایطی که بعد از برخی اعتراضات و ایجاد انسدادهای ترافیکی عصر و شب گذشته در تهران، صبح امروز شرایط در پایتخت به حالت کاملا عادی بازگشته، خدمات نقشه گوگل کماکان کل تهران را در وضعیت قفل شده نمایش می‌دهد. به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، کاربرانی که از طریق اپلیکیشن همراه گوگل مپس یا از طریق سایت اینترنتی آن به نشانی maps. google. com نقشه تهران را مشاهده می‌کنند، شاهد هستند که تقریبا بر روی تمامی خیابان‌ها و بزرگراه‌های شهر تهران، علامتی مشابه با علامت ورود ممنوع اضافه شده که به معنای انسداد کامل ترافیکی است. شبکه‌های اجتماعی و شرکت‌های فناوری مشهور در آمریکا بارها و بارها با دروغ پردازی، انتشار اخبار جعلی یا ارائه خدمات فنی ویژه به معترضان، همدستی خود با کاخ سفید، رژیم صهیونیستی و رژیم سعودی را اثبات کرده‌اند. این بار بعد از گذشت ده سال گوگل به کمک دیگر شرکت‌های فناوری آمریکایی آمده تا ضدیت خود با ایران را یک بار دیگر به اثبات برساند. انتهای پیام/

عنصر ناشناخته جدول مندلیوف از زبان نابغه ۷ ساله + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، آرش آمرزش کودک هفت ساله در برنامه اعجوبه‌ها تسلط خود به جدول مندلیوف را نشان داد و گفت: به نظرش یک عنصر ناشناخته در این جدول وجود دارد. وی در بخشی دیگر از صحبت‌هایش به تشریح آناتومی بدن پرداخت. بیشتر بخوانید: مکالمه جالب مهران غفوریان با یک اسب در برنامه تلویزیونی! + فیلمانتهای پیام/برنامه اعجوبه‌ها با اجرای مهران غفوریان + فیلم
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آقای حمید شاه آبادی ادامه داد: همه همکاران در رادیو تلاش می‌کنند، اما آن‌ها که کار طنز می‌سازند سختی بیشتری تحمل می‌کنند. هنرمندان رادیو همیشه به فکر مردم هستند تا غمی از غم‌های مردم بزدایند و مشکلی از مردم را رفع کنند. معاون صدا افزود: نسلی از پیشکسوتان رادیو را ترک می‌کند و این برای اصحاب رادیو سخت است. در این مراسم تعدادی از هنرمندان رادیو نیز در خصوص مرحوم عبدی سخنرانی کردند. مرحوم رضا عبدی، که ایفای نقش او در شخصیت «آمیزعبدالطمع» برای بسیاری از علاقه‌مندان رادیو شناخته شده بود، به دلیل کهولت سن و بیماری ۲۳ آبان ماه درگذشت.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی؛ خانم فریبا فرزام، مدیر مرکز اسناد و کتابخانه مرکزی پژوهشگاه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی درباره این نمایشگاه گفت: «در این نمایشگاه کتاب‌های تازه‌ای که در طول سال ۹۸ در کتابخانه میراث‌فرهنگی گردآوری شده را به نمایش گذاشته‌ایم. این آثار از طریق خرید از نمایشگاه‌های بین‌المللی و اهدا به این کتابخانه گردآوری شده‌اند.» او افزود: «این کتاب‌ها به صورت دو مجموعه فارسی و غیرفارسی هستند و زبان بسیاری از آن‌ها روسی است. بخش عمده‌ای از این مجموعه را کتابخانه تخصصی وزارت امور خارجه به پژوهشگاه اهدا کرده است.» مدیر مرکز اسناد و کتابخانه مرکزی پژوهشگاه وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تصریح کرد: «نمایشگاه تازه‌های آثار کتابخانه پژوهشگاه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برای پژوهشگران این حوزه و آشنایی آن‌ها با تازه‌های نشر در این حوزه می‌تواند بسیار مفید باشد.» نمایشگاه تازه‌های آثار کتابخانه پژوهشگاه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به مناسبت هفته کتاب از امروز ۲۶ آبان تا چهارشنبه ۲۹ آبان میزبان علاقه‌مندان است.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، شکرالله حسن بیگی در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان پردیس به اولویت به کارگیری معلمان بومی در آموزش و پرورش شهرستان پردیس به شرط داشتن شرایط لازم و کسب امتیاز کافی در آزمون متمرکز اشاره کرد و گفت: شورای آموزش و پرورش محلی برای تصمیم گیری پیرامون مسائل تربیتی و فرهنگی شهرستان است. وی ادامه داد: افزایش ناگهانی و پرشمار جمعیت در پردیس به گونه‌ای است که به جای پرداختن به مسائل زیربنایی، تربیتی و فرهنگی در آموزش و پرورش باید، به دنبال رفع مشکل کمبود کلاس درس، معلم و تامین تجهیزات آموزشی باشیم. معاون سیاسی واجتماعی استاندار تهران بیان کرد: تعویق پرداخت حق سرویس همکاران فرهنگی، کمبود فضای آموزشی و تردد معلمان از سایر نقاط به شهرستان مشکلاتی را برای آموزش و پرورش ایجاد کرده است و اگر همه مسئولان با پیگیری مصوبات به وظایف خود عمل کنند، بخشی از مشکلات آموزش و پرورش این شهرستان برطرف می‌شود. حسن‌بیگی تاکید کرد: برخی معلمان از غرب تهران به پردیس می‌آیند و با وجود خستگی راه ناشی از ترافیک و همچنین دغدغه مالی به دانش آموزان درس می‌دهند، از این رو به کارگیری معلمان بومی که شرایط لازم را داشته باشند و امتیاز کافی را در آزمون متمرکز کسب کرده باشند در اولویت شهرستان پردیس قرار دارد. وی در مورد سرویس معلمان گفت: آموزش و پرورش الزامی برای تامین سرویس معلمان ندارد ولی در چند سال گذشته این مورد به یک رویه تبدیل شده اما با توجه به وضعیت فرهنگی باید در این مسیر به آموزش و پرورش کمک شود. معاون سیاسی واجتماعی استاندار تهران گفت: در مدارس برخی کشورها، اقدامات فرهنگی قبل از ورود دانش آموز به مدرسه آغاز می‌شود و در زمان فارغ‌التحصیلی علاوه بر آموزش دروس، حرفه آموزی و آموزه‌های اخلاقی مانند احترام به خانواده نیز در میان دانش آموزان فراگیر است اما دانش آموزان ما با وجود آموزه‌های دینی بسیار پرمحتوا پس از فارغ التحصیلی نیاز به کمک و برنامه ریزی دارند.

پروژه رازی

صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ مجموعه رازی شامل دو بخش تجاری و فرهنگی است که به‌علت همجواری با برج طغرل از مصالح خنثی برای نمای آن استفاده شده است و بهره‌برداری از این مجموعه به تقویت زیرساخت‌های فرهنگی در منطقه تاریخی شهر ری کمک می‌کند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری6 ساعت قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری6 ساعت قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری7 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

اتمام حجت دادستان با اشرار استان البرز: منتظر برخورد قاطع باشند

مشرق‌نیوز14 دقیقه قبل

مقام آمریکایی: از اعتراضات، فیلم بگیرید و بفرستید!

رکنا15 دقیقه قبل

تعطیلی مدارس و مراکز آموزش عالی در روز سه‌شنبه

ایسنا16 دقیقه قبل

دولت چگونه می‌تواند افزایش قیمت کالا‌ها را کنترل کند؟

تابناک16 دقیقه قبل

مردم صف خود را از اغتشاشگران جدا کردند

مهر17 دقیقه قبل

۳۵ نفر در بهارستان دستگیر شدند | تخریب ۷۰ درصد بانک‌ها

همشهری17 دقیقه قبل