گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلا و ارز پایتخت؛ عقبگرد دلار به پایین‌ترین محدوده پاییزی و سومین افت متوالی سکه
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصادنیوز
  4. اقتصادی
گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلا و ارز پایتخت؛ عقبگرد دلار به پایین‌ترین محدوده پاییزی و سومین افت متوالی سکه

گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلا و ارز پایتخت؛ عقبگرد دلار به پایین‌ترین محدوده پاییزی و سومین افت متوالی سکه

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز |
اقتصادنیوز؛ امروز دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ بازار طلا و ارز تهران به حرکت روی مدار نزولی ادامه داد و دلار و سکه با یک افت قیمت دیگر مواجه شدند. دلار د ربازار آزاد بالاخره مرز حمایتی ۱۱۴۰۰ تومانی را شکسته و وارد محدوده ۱۱۳۰۰ تومانی شد تا مجدداً به حداقل ارزش شاخص ارزی در پاییز ۹۸ برسد. صرافی ملی نیز بعد از چند روز ثبات قیمت، ۵۰ تومان از قیمت رسمی دلار و یورو کاست. سکه طرح جدید نیز امروز توانست از مرز روانی ۴ میلیون تومانی فاصله بیشتری بگیرد و به رقم ۳ میلیون و ۹۶۵ هزار تومان برسد. مثقال طلای آبشده نیز در محدوده یک میلیون و ۷۵۰ هزار تومان به کار خود پایان داد.

به‌‌ گزارش اقتصادنیوز؛ روز دوشنبه سکه طرح جدید برای سومین روز متوالی زیر مرز ۴ میلیونی نوسان کرد. در سومین روز هفته، دلار از محدوده ۱۱ هزار و ۴۰۰ تومانی خارج شد و ۷۰ تومان از ارزش خود را از دست داد و بین ۱۱۳۷۰ و ۱۱۳۹۰ تومان قیمت گذاری شد.. شاخص ارزی تنها در تاریخ یک مهر قیمت پایین‌تر ۱۱ هزار و ۳۵۰ تومانی را به ثبت رسانده بود.اهمیت سطح فنی 11350 تومانی برای معامله گران

این افت قیمت از آن جهت اهمیت داشت که دلار از تاریخ ۱۳ مهر تنها در محدوده ۱۱ هزار و ۴۰۰ تومانی نوسان کرده بود و اکنون به یک محدوده پایین‌تر قدم گذاشته است. به گفته بازیگران فنی در صورتی که دلار از سطح فنی ۱۱هزار و ۳۵۰ تومانی پایین برود، به سوی سطح حمایتی مهم ۱۱ هزار تومانی حرکت خواهد کرد. دلار در تمام طول سال جاری در برابر پایین رفتن از مرز ۱۱ هزار تومانی مورد حمایت معامله گران واقع شده است و در صورتی که به زیر آن برود، کمترین قیمت سال جاری ثبت خواهد شد و ممکن است فصل جدیدی از انتظارات کاهشی در بازار فعال شود.

با این حال، از آن جا که بازار برای مدت زیادی است که در کانال ۱۱ هزار تومانی نوسان می‌کند، عده زیادی از معامله گران باور دارند این روند در هفته‌های جاری نیز ادامه خواهد یافت و قیمت به راحتی از مرز یاد شده نزول نخواهد کرد.

این در حالی است که گروه دیگری باور دارند نوسان گیران از تغییرات محدود قیمت دلار خسته شده‌اند و ممکن است سعی کنند با افزایش فروش‌ها، زمینه خرید ارز برای خود در قیمت‌های پایین‌تر را فراهم کنند. با این حال، آنچه مسلم است بازارساز در ماه‌های اخیر در برابر بالا رفتن نوسانات بازار مقاومت کرده است و همواره سعی کرده است با محدود کردن دامنه تغییرات قیمتی، توجهات از بازار ارز را دور نگه دارد. این موضوع موجب شد که کم کم خود معامله گران بدون اینکه هزینه زیادی از سوی بازارساز صورت بگیرد، از بازار خارج شوند؛ از آن جا مشخص می‌شود که بی توجهی به بازار ارز چقدر محدود بوده است که بازار به هر گونه اخبار سیاسی توجه چندانی نمی‌کند.

آخرین قیمت دلار و ارزهای رایج

امروز ۹۸/۰۷/۲۱ دلار در بازار آزاد به محدوده ۱۱۳۰۰ تومانی راه یافت و بین ۱۱۳۵۰ تا ۱۱۴۰۰ تومان نوسان کرد. عصر امروز شاخص ارزی نهایتا بین ۱۱۳۷۰ تا ۱۱۳۹۰ تومان خرید و فروش شد.

همچنین بهای یورو ۱۲۵۹۰ تومان، پوند انگلیس به ۱۴۴۴۰ تومان، فرانک سوئیس ۱۱۵۲۰ تومان، یوان چین ۱۶۲۰ تومان و لیر ترکیه ۱۹۶۰ تومان قیمت‌گذاری شد.

قیمت حواله درهم امارات در صرافی‌های دوبی از ۳۱۳۰ تومان روز یکشنبه به ۳۱۱۰ تومان در عصر روز دوشنبه کاهش یافت. همچنین هر اسکناس ۱۰۰۰ دیناری عراق امروز حدود ۹۶۵۰ تومان قیمت خورد.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

امروز دوشنبه صرافی ملی پس از چند روز متوالی تن به کاهش قیمت داد و نرخ رسمی خرید و فروش دلار و یورو را با ۵۰ تومان کاهش به شرح زیر اعلام کرد:

قیمت خرید دلار آمریکا: ۱۱,۲۵۰ تومان قیمت فروش دلار آمریکا: ۱۱,۳۵۰ تومان

قیمت خرید یورو: ۱۲٫۴۵۰ تومان قیمت فروش یورو: ۱۲,۵۵۰ تومان

آخرین قیمت طلا و سکه

در روزی که دلار کاهش بیشتری داشت، سکه تمام بهار آزادی نیز سومین افت متوالی را تجربه کرد. امروز سکه ۱۵ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای ۳ میلیون و ۹۶۵ هزار تومان رسید. افت قیمتی فلز گران بهای داخلی در شرایطی رقم خورد که در بازارهای جهانی، طلا نه تنها روند نزولی نداشت، بلکه با یک شیب ملایم افزایشی توانست خود را به محدوده هزار و ۴۹۰ دلاری برساند. در صورتی که طلای جهانی به بالای مرز هزار و ۵۰۰ دلاری بازگردد، می‌تواند تا حدی ضربه گیر کاهش قیمت سکه شود و حتی جهت آن را تغییر دهد.

البته تعداد زیادی از فعالان بازار داخلی باور دارند، سکه در ماه‌های اخیر بیشتر از آنکه به روند بهای اونس دقت کند، تحت تاثیر نزول بهای دلار قرار داشته است و احتمالا طی روزهای آینده نیز شرایط بازار ارز داخلی را بیشتر از روند بازارهای جهانی پی گیری خواهد کرد. بی توجهی سکه به بازارهای جهانی از آنجا مشخص شد که افزایش بهای طلای جهانی تا سطح هزار و ۵۵۰ دلاری نیز نتوانست واکنش چندانی را در میان معامله گران بازار سکه برانگیزد و همین بی توجهی به روند طلای جهانی بوده است که زمینه ثبت حباب منفی در بازار سکه شده است. حباب فلز گران بهای داخلی از در روزهای اخیر با در نظر گرفتن مالیات ارزش افزوده به نزدیکی مرز ۴۰۰ هزار تومان رسیده است.

عصر امروز سکه طرح جدید ۳ میلیون و ۹۶۵ هزار تومان و سکه طرح قدیم ۳ میلیون و ۹۶۰ هزار تومان قیمت خورد. قیمت نیم‌سکه ۲ میلیون و ۴۰ هزار تومان و ربع‌سکه یک میلیون و ۲۴۰ هزار بوده است. سکه گرمی هم با قیمت ۸۴۰ هزار تومان به فروش رسید.

از سوی دیگر بهای اونس طلا در بازار جهانی حدود ۱۴۹۱ دلار بود و در بازار داخلی هر مثقال طلای آبشده با قیمت یک میلیون و ۷۵۵ هزار تومان به کار خود پایان داد که این رقم معادل هر گرم طلای ۱۸ عیار حدود ۴۰۵ هزار تومان است.

نرخ‌های امروز در بازار طلا و ارز تهران به شرح زیر است:

عنوانقیمت امروز
بالاترینپایین‌ترین
دلار آمریکا در بازار آزاد11.40011.350
دلار صرافی ملی11.35011.250
یورو صرافی ملی12.55012.450
نرخ حواله درهم امارات3.1203.110
سکه طرح جدید3.985.0003.960.000
سکه طرح قدیم3.960.000
نیم‌سکه2.040.000
ربع سکه1.240.000
سکه گرمی840.000
مثقال طلای آب‌شده1.759.0001.753.000

این مطلب برایم مفید است بلی ۰ نفر این پست را پسندیده‌اند

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تحریم‌ها علیه ایران، تروریسم اقتصادی است

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
این کار درباره جلوگیری از دستیابی ایران به مواد غذایی هم مصداق دارد اما از خوش شانسی ماست که ایران کشوری بزرگ و قوی است. تحمیل تحریم‌ها علیه ایران بهترین مثال درباره تروریسم اقتصادی است. وی درباره اتهام ایران به صدور احکام اعدام گفت: ما در ایران مجازات اعدام داریم و این امر بر کسی پوشیده نیست. ۹۰ درصد احکام اعدام در ایران درباره جرائم مرتبط به مواد مخدر است در نتیجه مواد مخدر یکی از عوامل اساسی صدور حکم اعدام است. گفتم که ۹۰ درصد اعدام‌ها در ایران به دلیل مواد مخدر است.
ایلناایلنا1 روز قبل
معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با هشدار به مردم در خصوص پیامک‌هایی با عنوان «دریافت رمز یک‌بار مصرف» گفت: این پیامک‌ها جعلی بوده و به قصد کلاهبرداری ارسال می‌شود. به گزارش ایلنا، ‌ سرهنگ رامین پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا درباره پیامک‌هایی با عنوان «دریافت رمز یک‌بار مصرف» گفت: این پیامک‌ها جعلی هستند و یک سری افراد سودجو از این موقعیت سوءاستفاده کرده و با ارسال پیامک به افراد خود را نماینده بانک معرفی می‌کنند. وی ادامه داد: این افراد سودجو با ارسال یک لینک به مردم از آنها می‌خواهند برای دریافت رمز یکبار مصرف در لینک مورد نظر ثبت‌نام کنند. معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با تاکید براینکه مردم برای دریافت رمز به بانک عامل خود مراجعه کنند، خاطرنشان کرد: سرشماره‌های بانکی کاملا مشخص است و بانک‌ها از این طریق برای مشتریان خود پیامک ارسال می‌کنند. هیچگاه بانک‌ها از طریق شماره‌های شخصی و از طریق سیم‌کارت‌های همراه اول، ایرانسل و رایتل برای مشتریان خود پیامک ارسال نمی‌کنند.

سامانه ۱۲۴؛ دریافت شکایات از قیمت کالا‌ها

صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
وی افزود: افزایش قیمت برخی کالا‌ها مانند برنج وارداتی به دلیل ممنوع شدن واردات و حمایت از برنج داخلی است. آقای مدرسی خیابانی افزود: تا کنون دو هزار پرونده تعزیراتی برای تخلفات تشکیل شده است. وی گفت: این که گرانی قیمت‌ها را به افزایش قیمت بنزین مرتبط کنیم؛ جفا در طرح افزایش قیمت بنزین است، زیرا قیمت برخی کالا‌ها مقطعی و فصلی است و ربطی به گرانی بنزین ندارد. آقای ملکی گفت: بخش حمل و نقل دام نیز از گازوئیل استفاده می‌کند که افزایش قیمت بنزین تأثیری بر آن ندارد. آقای محمدیاری با بیان اینکه قیمت نهاده‌ها ثابت است گفت: قیمت مرغ در حد قیمت مصوب است و در برخی استان‌ها نیز کاهش قیمت داشته‌ایم.
مهرمهر3 ساعت قبل
وی همچنین گفت: اگر افزایش قیمت بنزین از قبل گفته می‌شد مشکلات دیگری بوجود می‌آورد. سخنگوی دولت با بیان اینکه «قبول دارم نتوانستیم به بعضی سوالات پاسخ دهیم»، گفت: اگر هر سال مبلغ بنزین افزایش می‌یافت نوعی شوک روانی به جامعه داده می‌شد. تصمیم گیری درباره افزایش قیمت بنزین هم ناگهانی نبوده است. او افزود: پیوست اجزای افزایش قیمت بنزین جلوگیری از آثار تورمی و افزایش قیمت کالاها است. او گفت: تفاوت قیمت بنزین در داخل کشور با کشور همسایه دست کم ۵ هزار تومان است.
صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
وی گفت: ما امروز برای چند روز متوالی است که در معیت سازمان تعزیرات حکومتی، پلیس امنیت اقتصادی، اتاق اصناف و اتحادیه‌ها رصد بازار را انجام می‌دهیم و قطعا برخورد قانونی ما با سوء استفاده کنندگان از شرایط موجود، تشدید خواهد شد. افضلی افزود: امروز در چندین منطقه تهران حاضر شدیم و قیمت برخی اقلام کاهش یافته بود و در حوزه حمل و نقل در حضور رئیس اتحادیه صنف وانت بار و پیک موتوری شاهد بودیم که هیچ افزایش قیمتی به بهانه افزایش قیمت بنزین رخ نداده است. وی گفت: مردم می‌توانند گزارش‌های مستند خود را از طریق سامانه ۱۲۴ یا ۱۳۵ و اپلیکیشن آپ مطرح کنند و ما در کمترین زمان ممکن رسیدگی می‌کنیم. معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران افزود: اتحادیه‌های صنفی هم خودشان بازرسانی دارند که به صورت نوبه‌ای و میدانی قیمت اصناف زیر نظر خود را نظارت می‌کنند که در این بخش بسیج اصناف هم کمک خوبی به ما کرده است. افضلی گفت: همه طرح‌های نظارتی ما آغاز و پایانی دارد اما این طرح با اصلاح قیمت بنزین آغاز شده است و تا زمانی که مطمئن شویم هیچ اخلالی در بازار وجود ندارد طرح ادامه دارد.
عصر ایرانعصر ایران13 ساعت قبل
عصر ایران؛ جعفر محمدی - درباره اعتراضات روزهای اخیر که بعد از افزایش قیمت بنزین رخ داده است، ۲ نکته ارزش تأمل دارد:۱ - «اعتراض حق مردم نیست»؛ به نظر من «اعتراض وظیفه مردم است». واقعا اگر به افزایش قیمت بنزین یا هر چیز دیگری اعتراض دارند، چرا اموال مردم را غارت و تخریب می‌کنند؟ این رفتارهای بدوی، اساسا ربطی به اعتراضات ندارد و نشان دهنده فاجعه‌ای به مراتب بزرگ‌تر از ناآرامی‌های اخیر است. شاهدان عینی می‌گویند که بسیاری از همین شهروندان عادی که اساسا در اعتراضات نیز حضور نداشته‌اند، در غارت فروشگاه هایی مانند جانبو، افق کوروش، امیران و … شرکت داشتند. ۲ - بنزین بهانه‌ای برای اعتراضات و در کنار آن اغتشاشات اخیر است. بنابر این، حتی اگر همین امروز بنزین به قیمت سابق برگردد و حتی ارزان‌تر هم شود، اصل نارضایتی‌ها باقی است و مترصد فرصتی دیگری برای بروز و ظهور.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری13 ساعت قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری13 ساعت قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری13 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

پیگیر حمایت شهریه‌ای دولت از دانشجویان علمی کاربردی هستیم

ایسنا9 دقیقه قبل

آگین: بازیکنان تیم ملی بسکتبال با ویلچر مرد روز‌های سخت هستند

میزان‌آنلاین12 دقیقه قبل

افزایش پرداخت نقدی به مردم، خوب یا بد؟

الف16 دقیقه قبل

ویدیو؛ گل روز باشگاه منچستریونایتد - رایان گیگز به ساوتهمپتون (۱۹۹۵)

طرفداری19 دقیقه قبل

کاظمی: بانک‌ها تولید ملی ما را متوقف کردند

ایسنا21 دقیقه قبل

۱۱۰ ساله‌ها سلول‌های خاصی دارند

مشرق‌نیوز31 دقیقه قبل