گزارش تکمیل خواهد شد …شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت کشورهای منطقه مدیترانه شرقی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. سلامت

در ادامه بخوانید

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
هر ایرانی سالانه چیزی حدود ١٢٥ کیلوگرم نان مصرف می‌کند و سرانه مصرف نان در ایران نزدیک به چهار برابر میانگین جهانی است. ما زندگی‌مان را فدای سرعت و زندگی صنعتی کرده‌ایم و می‌خواهیم در چند ثانیه نان آماده شود؛ این باعث می‌شود مغز نان پخته نشده و تنها رویه نان پخته شود؛ در نتیجه نان پخته شده حالت خمیرگونه پیدا می‌کند. نان سفید می‌تواند ایجاد کم‌خونی کند؛ در حالی که در سبوس نان فسفر، منیزم و املاح دیگری وجود دارد که این املاح در نان سفید وجود ندارد. در قدیم می‌گفتند نان سنگک بهترین نان است؛ چرا که حرارت کاملی به صورت متعادل به نان نفوذ پیدا می‌کند، اما اکنون می‌بینیم که این موضوع در نان تافتون که در دستگاه‌های گردان پخته می‌شود، بهتر دیده شده و مغز نان بهتر پخته می‌شود. *ارزش نان با استفاده از روش صنعتی پایین می‌آیدوی افزود: در نان مواد و انرژی‌های مختلفی وجود دارد و بنده معتقدم ارزش نان صنعتی با نان سنتی متفاوت است.
سلامت نیوزسلامت نیوز1 روز قبل
پسران دانشجو بالاخره بعد از چندین ساعت عذاب در کولاک، از سوی تیم پنج‌نفره هلال‌احمر نجات پیدا کردند ولی خودرو آنها هنوز در برف‌ مدفون است. وقتی شب شد و برف سنگین‌تر، تصمیم گرفتیم داخل خودرو بمانیم. شب را داخل ماشین خوابیدیم ولی وقتی صبح بیدار شدیم، وحشت کردیم. اولین‌بار بود که به جنگل ابر می‌رفتید؟ من و سه دوست دیگرم، دانشجوی دکترای دامپزشکی در دانشگاه فردوسی مشهد هستیم. نجات ٩ گرفتار در جنگل ابرحمیدرضا قربانی، مسئول پایگاه نجات کوهستان شاهرود که برای نجات این چهار جوان دانشجو به جنگل ابر رفته بود، از سختی‌های این مأموریت چندساعته گفت.
سلامت نیوزسلامت نیوز1 روز قبل
در این نوشتار از جملات زیبایی که می‌تواند تأثیرات شگفت انگیزی در زندگی مشترکتان ایجاد کند، گفته شده است. هر چقدر هم از عمر زندگی مشترکتان گذشته باشد باز به همان اندازه شنیدن این جمله تازگی و شیرینی دارد. مثلا از اینکه همیشه خانه تمیز و مرتب است از همسرتان تشکر کنید و آن را به زبان آورید. از همسرتان تشکر کنید و به وی بفهمانید که قدردان زحمات او هستید. به همسرتان بگویید: «تو شنونده‌ای عالی برای حرف‌های من هستی.» به این صورت همسرتان به نقش حامی و پشتیبان خود در زندگی پی می‌برد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز15 ساعت قبل
بالا رفتن از پله‌ها عضلات سرینی‌تان را به کار می‌گیرد اما پایین آمدن از پله‌ها عضلات سرینی را به میزان زیادی فعال نمی‌کند. با پایین آمدن از پله‌ها، عضلات چهار سر ران فعال می‌شوندفواید پایین آمدن از پله‌ها برای سلامتیبالا رفتن از پله‌ها حرکتی درون‌گرا است، یعنی عضله در برابر مقاومت منقبض می‌شود. ضمنا پایین رفتن از پله‌ها نسبت به بالا رفتن از پله‌ها بهتر توانسته بود مارکرهای سلامت متابولیکی را افزایش بدهد. بالا رفتن از پله‌ها عضلات سرینی‌تان را به کار می‌گیرد اما پایین آمدن از پله‌ها عضلات سرینی را به میزان زیادی فعال نمی‌کند. نکات ایمنی برای بالا و پایین رفتن از پله‌ها- بالا و پایین رفتن از پله‌ها از راه رفتن روی یک سطح صاف سخت‌تر است و فشار بیشتری به مفاصل وارد می‌کند، بنابراین برای همه‌ی افراد، مناسب نیست.

ایجاد سامانه تحویل دارو در منزل به بیماران پروانه‌ای

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای دکتر سعید نمکی در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران افزود: آمریکایی‌ها نقل و انتقال پول و حتی تحویل دارو به ایران را ممنوع کرده‌اند و ما به سختی دارو تهیه می‌کنیم، اما تا این لحظه اجازه نداده‌ایم هیچ بیمار خاصی دچار کمبود دارو شود. وی ادامه داد: در مورد بیماران پروانه‌ای هم آمریکایی‌ها دارو‌های مورد نیاز آن‌ها را نفروخته‌اند و ما از مسیر‌های دیگری این دارو‌ها را تأمین کردیم. ایجاد سامانه تحویل دارو در منزل به بیماران پروانه‌ایوزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی درباره آمار‌های باروری کل در کشور گفت: پیش از حضور بنده در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، آمار‌هایی در این باره منتشر شده بود و ما یک تیم را برای راستی آزمایی تعیین کردیم، پس از راستی آزمایی اعداد به دست آمده با آمار‌های قبلی تفاوت داشت و اکنون آمار‌های جدید به تأیید مرکز آمار ایران رسیده است. آقای دکتر نمکی افزود: این موضوع که در ۲۰ سال آینده ما به سمت منفی شدن جمعیت می‌رویم یک واقعیت اجتماعی است و برای همین اقداماتی را در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی دنبال می‌کنیم، نظیر افزایش مراکز درمان ناباروری و تشویق زوج‌های بارور به فرزندآوری بیشتر و همینطور با هماهنگی سایر دستگاه‌ها تلاش می‌کنیم تا اضطراب ناشی از مشکلات اقتصادی را برای مردم کاهش دهیم.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
درمان خانگی دندان دردیکی از مزیت‌های دیگر روش‌های خانگی و مصرف مواد طبیعی علاوه بر آنکه، عوارضی بر بدن ندارد این است که به راحتی در خانه پیدا می‌شود. جالب است بدانید که اجداد ما در زمان‌های گذشته برای درمان درد دندان یک عدد گیاه میخک را روی دندانی که دچار مشکل شده قرار می‌دادند، تا آن ناحیه را بی‌حس کند. همچنین یکی از روش‌های خانگی رایج برای درمان استفراغ و حالت تهوع به شمار می‌رود. روش دیگری که به عنوان درمان خانگی مؤثر خواهد بود، تهیه دم‌نوشی از سه ماده میخک، زردچوبه و زنجبیل است. این روش را هر ۱۵ دقیقه تکرار کنید تا زمانی که تأثیر و بهبود در درد دندان حس کرده باشید.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری1 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری3 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری3 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

تکذیب نقل قول چمران از رهبری درباره قیمت بنزین

ساعت ۲۴24 دقیقه قبل

هزینه کارت به کارت بانکی چقدر است؟

تجارت‌نیوز24 دقیقه قبل

۱۱۰ برنامه به مناسبت هفته بسیج در پارس آباد برگزار می‌شود

مهر24 دقیقه قبل

سقوط آسانسور باعث مرگ مرد جوان شد

ساعت ۲۴25 دقیقه قبل

حضور پورعلى گنجى در اردوى تیم امید

میزان‌آنلاین26 دقیقه قبل