پاسخ موتلفه به گزارش «متهم به نفوذ»
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. سیاسی
پاسخ موتلفه به گزارش «متهم به نفوذ»

پاسخ موتلفه به گزارش «متهم به نفوذ»

ایسناخبرگزاری ایسنا |
حزب موتلفه اسلامی اعلام کرد که تخریب و تضعیف دولت حتی در مواردی که کاملا سیاست‌های جاری را مفید برای مصالح و منافع ملت و کشور نمی‌داند خودداری داشته و دارد لکن نقد دلسوزانه و تذکر و نیز نصیحت به ائمه المسلمین را وظیفه شرعی و عقلی و حزبی خود دانسته و می‌داند و آن را برای ریاست جمهوری مفید و یاری‌دهنده به او در اداره صحیح کشور می‌داند.

به گزارش ایسنا، جوابیه موتلفه به گزارش متهم به نفوذ به شرح زیر است:

پیرو تحلیل آن خبرگزاری در تاریخ دوشنبه ۹۸/۷/۲۲ با کد خبری ۹۸۰۷۲۱۱۶۰۹۵ در رابطه با موضع هفتگی دبیر کل محترم حزب موتلفه اسلامی پیرامون سخنان ریاست محترم جمهوری لطفا توضیحات زیر را طبق قانون مطبوعات امر به انتشار فرمایید.

در نظام مردمسالاری جمهوری اسلامی ایران، براساس اصل آزادی بیان اظهارات هر مسئول از جمله ریاست محترم جمهوری را می‌توان نقد کرد و به وی تذکر داد.

حزب موتلفه اسلامی، بر مبنای احترام به قانون و رای اکثریت مردم و تنفیذ رهبر معظم ولی فقیه و موازین اسلامی از تخریب و تضعیف دولت حتی در مواردی که کاملا سیاست‌های جاری را مفید برای مصالح و منافع ملت و کشور نمی‌داند خودداری داشته و دارد.

لکن نقد دلسوزانه و تذکر و نیز نصیحت به ائمه المسلمین را وظیفه شرعی و عقلی و حزبی خود دانسته و می‌داند، و آنرا برای ریاست جمهوری مفید و یاری‌دهنده به او در اداره صحیح کشور می‌داند.

سخنان اخیر ریاست محترم جمهوری موجب شد که حتی سخنگوی محترم شورای نگهبان به ایشان تذکر دهد که از این سخنان برداشت هست که مغایرت با سوگند رییس جمهور در پاسداری از نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی کشور دارد و نادیده نگاشتن قانون اساسی و قوانین انتخابات و دبیرکل حزب موتلفه اسلامی نیز همین تذکر را به رییس محترم جمهوری دادند که سخنان ایشان با موازین و اصول قانون اساسی مغایرت دارد و تذکر دادند که نظارت در انتخابات‌ها در سراسر جهان نظارت استطلاعی نیست نظارت استصوابی است والا نظارت بی‌ثمر است.

دبیر کل حزب یادآور شده است که نظارت استصوابی شورای محترم نگهبان در ۱۰ دوره انتخابات مجلس و سایر انتخابات‌ها مانع حضور همه سلیقه‌ها و تفکرات مختلف و متنوع و جناح‌های سیاسی که در چارچوب قانون اساسی و قوانین کشور فعالند نشده است و نمی‌شود.

بنابراین در این مواضع متهم کردن تلویحی رییس جمهور به نفوذی بودن مشاهده نمی‌شود این تذکر برای تصحیح سخنان ایشان است تا موجب سوء‌استفاده عناصر مساله‌دار نشود.

به نظر می‌رسد ریاست محترم جمهوری اگر می‌خواستند هوشیاری ملت بزرگ ایران را متذکر شوند می‌فرمودند ملت در انتخابات‌ها شرکت می‌کند و مردم رای خود را همواره و آزادانه به صندوق انداخته‌اند و حتی در دوره اول مجلس شورای اسلامی که هنوز قوانین انتخابات در مجلس تدوین و تصویب نشده بود و هنوز چهره منافقین و حزب توده‌ای‌ها و بنی صدرها برای مردم کاملا آشکار نشده بود باز ملت بزرگ و هوشمند به آنها رای نداد و پس از این همه ماجراها و آشکار شدن خطا آمریکایی و حمایت از صدام و ۱۷ هزار ترور و حمایت صریح سران استکبار آمریکا و غرب از منافقین و پایان یافتن حزب فریبکار توده که به دروغ خود را اجرا کننده خط امام معرفی می‌کرد و روسایی بنی صدرها و معاندین نظام ملت با شور و شرکت گسترده در انتخابات شرکت می‌کند و حقوق همه سلیقه‌ها در انتخابات‌ها حفظ شده و نمی‌شود و بهتر است فعالاتن سیاسی انتخابات را به جدال‌های بی‌ثمر نکشانند بلکه هر گروه برنامه و مواضع خود را صادقانه برای مردم شرح دهد تا مردم به آسانی و در فضای آرام در انتخابات پیش روی افراد کارآمد و عناصر دارای سلامت مالی و سیاسی و فرهنگی و چهره‌های ارزشمندی چون اکثریت نمایندگان دوره اول مجلس را انتخاب نمایند.

در خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

این موضع تایید همگان را در بردارد و محیط را برای شرکت اخلاق‌مدار و همه جناح‌ها و سلیقه‌ها مساعد می‌نماید.

اما این‌که طوری سخن گفته شود که گویا ریاست محترم جمهوری مخالف نظارت شورای نگهبان هستند یا معاون اول رییس جمهور بگویند: برخی بیخود تفسیرهای بد از صحبت‌های آقای رییس جمهوری نکنند این طرز صحبت بدیهی است نقد و انتقاد موضع‌گیری را به دنبال دارد.

از سوی دیگر ظاهرا برای نقد و تذکر نمی‌شود از معاونت رییس جمهوری پرسید که کدام نقد را ایشان بیخود می‌دانند و چه نقدی باید بشود که معاون اول آنرا با خود بدانند.

به نظر می‌رسد همه با هم باید تلاش کنیم در این شرایط منطقه و بین‌الملل و فشارهای استعماری و مشکلات داخلی یکدیگر را به اتخاذ مواضعی توصیه کنیم که فضای اخلاقی و رقابت سالم را در انتخابات فراهم آورد و از متهم کردن یکدیگر خودداری شود و اگر خبرگزاری محترم ایسنا نیز قصد تذکر دارند آنرا به نحو احسن بیان مطرح نمایند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایسناایسنا18 ساعت قبل
واشنگتن پست می‌گوید چند سناتور جمهوری‌خواه دیروز به این نشریه گفته‌اند که با کوتاه و موجز برگزار کردن جلسات استیضاح قصد دارند که از به راه افتادن یک «سیرک سیاسی» جلوگیری کنند. به همین علت هم بسیاری از اعضای هر دو مجلس نمایندگان و سنا چگونگی برگزاری جلسات استیضاح و نتیجه پایانی آن را به سرنوشت خود در انتخابات آتی گره خورده می‌دانند. با این حال به نظر می‌رسد نانسی پلوسی، رئیس دموکرات و کهنه‌کار مجلس نمایندگان هر چه داغ‌تر شدن جریان استیضاح ترامپ را یک بازی برد-برد برای حزب خود می‌داند. دلیل دیگر برای خوش‌بینی دموکرات‌ها این است که با استیضاح ترامپ و «گناه‌کار و قانون‌شکن» جلوه دادن رئیس‌جمهوری آمریکا، ممکن است رای‌دهندگان مستقل و حتی بخشی از آرای خاموش، به انتخابات سال آینده به عنوان یک «رای اعتراضی» نگاه کنند و فارغ از توانایی نامزد نهایی دموکرات‌ها برای مقابله با دونالد ترامپ، این رای‌دهندگان تنها برای «نه گفتن به ترامپ» سراغ دموکرات‌ها بروند. شبکه تلویزیونی سی‌ان‌بی‌سی با دعوت از استیو بنن، استراتژیست سابق کاخ‌سفید و از حامیان جدی ترامپ در میان راست‌گرایان تندرو، به بررسی انتظارات ترامپ از جلسات استیضاح پرداخته است.

:: پاریس - هشتمین روز اعتصاب‌ها در فرانسه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از پاریس، گزارش روز گذشته ادوارد فیلیپ نخست وزیر فرانسه درباره جزئیات طرح اصلاح بازنشستگی برای اکثریت مردم قانع کننده نبود و نتوانست شعله‌های خشم معترضین را کاهش دهد. اکثر شهرهای فرانسه همچنان شاهد تظاهرات ضد سیاست‌های دولت فرانسه است و ضرر و زیان ناشی از اعتصاب‌ها در فرانسه برای بخش‌های تجاری و صنعت گردشگری این کشور نجومی و غیر قابل تصور است.

سالگرد یک قتل خاموش

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آمار دقیقی از کشتار مسلمانان نیجریه‌ای در شهر زاریا اعلام نشده اما تعداد کشته شدگان از ۳۵۰ تا هزاران نفر تخمین زده شده است.

:: رم- بحران در بزرگترین مجتمع فولادسازی ایتالیا

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

انتخابات انگلیس، پایان بحران یا آغازی دیگر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از لندن، تازه‌ترین نظرسنجی‌های منتشر شده حکایت از این دارد که حدود یک چهارم از چهل و شش میلیون واجد شرایط رای دادن در انتخابات انگلیس حتی روز انتخابات تصمیم نگرفتند به نامزد کدام حزب رای دهند.
فارسفارس8 ساعت قبل
منابع فلسطینی خبر دادند تیراندازی نظامیان اشغالگر به سمت شرکت کنندگان در هشتاد و چهارمین راهپیمایی بازگشت فلسطینیان در شرق غزه با زخمی شدن شماری از آنها همراه شد. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، هزاران فلسطینی امروز در هشتاد و چهارمین راهپیمایی صلح آمیز بازگشت و رفع محاصره در شرق نوار غزه شرکت کردند. مقامات فلسطینی هم درباره احتمال حمله نظامیان اشغالگر به تظاهرات کنندگان هشدار داده بود. راهپیمایی این هفته فلسطینیان غزه با شعار «فلسطین ما را متحد می‌کند و قدس پایتخت ما است»، برگزار شد و با وجود اینکه این هفته هم مثل دفعات قبل راهپیمایی به شکل مسالمت آمیز برگزار شد اما نظامیان رژیم اشغالگر دست از حمله به فلسطینی‌ها برنداشتند. وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که دستکم پنج نفر از فلسطینی‌هایی که به ضرب گلوله واقعی نظامیان رژیم اشغالگر مجروح شدند به مراکز درمانی انتقال یافتند.

نظرها

اخبار بیشتر