‌کمبود پزشک و صف‌های طولانی بیماران در بیمارستان‌ها اهالی شهررضا را گرفتار کرده است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
‌کمبود پزشک و صف‌های طولانی بیماران در بیمارستان‌ها اهالی شهررضا را گرفتار کرده است

‌کمبود پزشک و صف‌های طولانی بیماران در بیمارستان‌ها اهالی شهررضا را گرفتار کرده است

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
شهرضا با وجود مراکز درمانی و بیمارستانی مهجز با کمبود پزشکان عمومی و متخصص به ویژه در زمینه رادیولوژی و مغز و اعصاب روبه‌رو است و این موضوع مشکلاتی را برای ساکنان این شهر ایجاد کرده است.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم ار شهرضا، کمبود پزشک متخصص، یکی از دغدغه‌های همیشگی نظام بهداشت و درمان کشور بوده، دغدغه‌ای که می‌تواند چالش‌های زیادی را به‌ویژه در مناطق محروم و کم‌برخوردار برای سلامت و درمان مردم ایجاد کند.

در شهرستان شهرضا به دلیل وجود خیران، بسیاری از مراکز درمانی مدرن و مجهز به دستگاه‌های پزشکی ایجاد شده است، اما آنچه سبب آزردگی خاطر شهروندان می‌شود. کمبود یا حتی نبود پزشکان عمومی، متخصص و فوق متخصص در رشته‌های مختلف در این شهرستان است.

صف‌های طولانی، مدت زمان کم ویزیت و دیدن همزمان چند بیمار از مشکلاتی هستند که ریشه آنها را می‌توان در کمبود پزشکان در کشور و شهرستان شهرضا یافت.

شهرستان شهرضا در کریدور طلایی شمال به جنوب کشور و بر سر راه ۵ استان قرار دارد، در بروز تصادفات جاده‌ای با توجه به موقعیت استراتژیک شهرضا باید امکانات پزشکی و درمانی آن جوابگوی شهروندان و افراد حادثه دیده باشد.

شهرستان شهرضا با توجه به قرار گرفتن در جنوب استان اصفهان همواره مرجع بیماران شهرستان‌های سمیرم، دهاقان، آباده، ایزدخواست است بنابراین این حجم از بیماران ضرورت حضور بیشتر و بهتر پزشکان متخصص را می‌افزاید.

شهروندان شهرستان شهرضا و حتی بیمارانی که از شهرهای اطراف به بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) مراجعه می‌کنند همواره از کمبود پزشک متخصص و و انتظار بسیار برای ویزیت پزشک گلایه می‌کنند و این امر نشان می‌دهد که تعداد پزشکان متخصص پاسخوگی نیاز درمانی مردم نیست.

مشکلات بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) شهرضا در ابعاد مختلفی قابل طرح است که نیازمند همبستگی مردم، مسئولان شهری، استانی و حتی کشوری دارد.

در حال حاضر در شهرستان شهرضا در دو بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) و صاحب‌الزمان (عج)، مجموعه ۲۰۰ تخت بستری فعال و حدود ۴۰ پزشک متخصص در حوزه درمان به مردم خدمت‌رسانی می‌کنند.

خدمات سیستم دولتی در بخش پزشکان عمومی ضعیف است

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرضا در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با بیان اینکه در یکسال گذشته در حوزه درمان شهرضا با چالش‌هایی در بحث پزشک عمومی در بیمارستان‌های شهر روبه‌رو بود، اظهار داشت: در ابتدای امسال با کمبود پزشک متخصص اطفال در شهرضا مواجه شدیم و این امر به دلیل تغییر در دوره تحصیلات متخصصان اطفال بود که از ۳ به ۴ سال تغییر پیدا کرد و این امر سبب شد که یک خلاء پزشک اطفال در کشور، استان و شهرستان شهرضا اتفاق بیفتد و شیفت‌های بیمارستان بدون متخصص اطفال بود.

حجت‌الله تنهایی با بیان این‌که کار تخصصی اطفال بیمارستان با مطب‌ها متفاوت است، افزود: با توجه به نبود پزشک متخصص اطفال در بیمارستان امیرالمؤمنین شهرضا دادستان شهرضا ورود پیدا کرد و جلسات تخصصی برگزار شد و در چند ماه گذشته با اضافه شدن دو پزشک وضعیت بخش اطفال شهرضا بهتر شده است.

وی با اشاره به رفع کمبود پزشک متخصص زنان در بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) شهرضا بیان کرد: یکی از معضلات درمان شهرضا کمبود متخصص رادیولوژی در بخش دولتی است که در بیمارستان شهرضا مشهود است، بیمارستان به همین دلیل نمی‌تواند مرجع سونوگرافی و رادیولوژی خارج از سیستم باشد و یک دهه است که شهرضا با این مشکل روبه‌رو است.

بیمارستان امیرالمومنین (ع) قطب درمانی جنوب استان اصفهان

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرضا با اشاره به یال جدید بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) شهرضا بیان کرد: با بهره‌برداری از یال جدید بیمارستان و اضافه شدن تخت‌های بستری، این بیمارستان به یکی از ۵ بیمارستان بزرگ استان اصفهان و قطب درمانی جنوب استان تبدیل می‌شود.

وی با اشاره به کمبود متخصص جراح مغز و اعصاب در شهرضا گفت: با یک متخصص می‌توانیم ۱۵ شیفت در یک ماه برای بیماران سکته مغزی و ضربه مغزی داشته باشیم.

تنهایی با اشاره به اقدامات نماینده مردم شهرضا در مجلس در راستای تأمین تجهیزات یال دوم بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) شهرضا تصریح کرد: در دو ماهه گذشته بعد از ماه‌ها تلاطم در بحث تخصصی در حوزه درمان به یک آرامش نسبی رسیده‌ایم و با راه‌اندازی یال جدید وضعیت بهتر می‌شود.

وی با انتقاد از اینکه رویکرد جذب پزشک عمومی در بخش دولتی و بهداشتی مناسب نیست، خاطرنشان کرد: خدمات سیستم دولتی در بخش پزشکان عمومی ضعیف است و این امر یک مشکل عمومی است.

کمبود پزشک یک دغدغه جدی برای مردم است

سرپرست فرمانداری شهرضا با اشاره به کمبود پزشک در بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) شهرضا به خبرنگار تسنیم گفت: کمبود پزشک یک دغدغه جدی برای مردم است، بیمارستان‌های شهرضا مرجع شهرهای جنوب استان اصفهان است و نباید با کمبود پزشک روبه رو باشد.

ناصر اسدی با بیان اینکه شهرضا به واسطه توانمندی‌های خاص باید تخصص‌های لازم را در بیمارستان‌ها داشته باشد، افزود: بخشی از مشکل نا مناسب بودن تعداد پزشک به کمبود اعتبارات مربوط است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مرگ لحظه‌ای قربانیان ویروس کرونا

تابناکتابناک21 ساعت قبل
«کروناویروس‌ها / Coronaviruses» خانواده بزرگی از ویروس‌ها هستند که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری سارس را شامل می‌شود. از علایم اصلی این بیماری می‌توان به تب، سرفه، تنگی نفس و مشکلات حاد تنفسی اشاره کرد. در موارد حاد مشکلات گوارشی نظیر اسهال، نارسایی حاد تنفسی، اختلالات انعقادی خون و نارسایی کلیه نیز گزارش شده‌است که این مورد می‌تواند بیمار را به همودیالیز نیازمند کند. نسخه جهش یافته این بیماری اکنون در چین قربانی می‌‌گیرد و در حال سرایت به دیگر کشورها است. نحوه وقوع مرگ آنی در مبتلایان را می‌بینید.

۱۵ سال زندان برای خائن شدن المیرا / اعدام علیرضا در قتل سریال ستایش+ فیلم گفتگو

رکنارکنا18 ساعت قبل
او که با یک خانم دکتر ازدواج کرده، می‌گفت همسرم فرهاد را می‌شناسد و از او بدگویی می‌کرد و می‌گفت فرهاد هرزه است. حرف‌های او من را نسبت به همسرم بدبین کرد و تصمیم گرفتم با کمک علیرضا، فرهاد را به قتل برسانم. بعد از اعترافات المیرا، علیرضا دستگیر شد و در اعتراف به قتل گفت: روز حادثه المیرا به بهانه پنچر شدن ماشینش، همسرش را به اتوبان کشاند و من به او شلیک کردم. حتی یک بار علیرضا یک پودر کشنده به من داد که به فرهاد بخورانم و او را بکشم، اما قبول نکردم. قضات دادگاه بعد از مشورت، المیرا را به تحمل ۱۵ سال حبس و علیرضا را به قصاص نفس محکوم کردند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

قرنطینه جالب کارمندان چینی در مناطق آلوده به‌ویروس کرونا (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

بن سلمان از افشا کننده قتل خاشقچی انتقام گرفت + فیلم

رکنارکنا23 ساعت قبل
به گزارش رکنا، شاهزاده سعودی با هک موبایل افشاکننده قتل خاشقچی از او انتقام گرفت و گران‌ترین طلاق تاریخ را این‌گونه رقم زد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

فیلم لحظه تصادف شاخ به شاخ در جاده برفی / روسیه

رکنارکنا20 ساعت قبل
به گزارش گروه ترجمه رکنا، اخیرا ویدیویی در رسانه‌های روسیه به انتشار گذاشته شد که تصادف شاخ به شاخ دو خودرو را در جاده به تصویر کشیده است. در ویدیو منتشر شده مشاهده می‌شود دو خودرو به سرعت با یکدیگر برخورد کرده و مقصر این اتفاق هولناک راننده ۷۳ ساله بوده که با ورود ناگهانی به لاین مخالف این تصادف را رقم زد. گفتنی است که در پی این حادثه دو نفر از سرنشینان خودرو‌ها در جا کشته و راننده‌ها به بیمارستان منتقل شدند و تحت درمان قرار گرفتند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آمریکایی‌ها «اینجا را ترک کنید تا زنده بمانید»

مهرمهر1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 هفته قبل

افتتاح نمایندگی‌ سینمای جوان ایران در شهرهای جهرم، لار و گراش

مهر4 دقیقه قبل

کیت‌های تشخیصی‌ ویروس کرونا ۲۰۱۹ تا چند روز آینده وارد کشور می‌شود/ آزمایشگاه مرجع سلامت، آمادگی شناسایی ویروس جدید را دارد

ایلنا5 دقیقه قبل

انیمیشن «حلقه گمشده» در قزوین نقد و بررسی شد

مهر5 دقیقه قبل

همایش مدیران ارشد روحانی نیروهای مسلح

مهر6 دقیقه قبل

مردم نسبت به گذشته اشیاء تاریخی خود آگاه شده‌اند

مهر8 دقیقه قبل

ژئوپلیتیک فضای مجازی؛ تعامل دولتها با سپرحریم خصوصی اتحادیه اروپا

مهر8 دقیقه قبل

عربستان به دنبال عادی سازی روابط با صهیونیستها است

مهر9 دقیقه قبل