تاثیرگذاری حضور پارک‌ها در دانشگاه‌ها
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
تاثیرگذاری حضور پارک‌ها در دانشگاه‌ها

تاثیرگذاری حضور پارک‌ها در دانشگاه‌ها

ایسناخبرگزاری ایسنا |
وزیر علوم گفت: حضور پارک‌ها در میان دانشگاه‌ها در جذب دانشجویان، دانش‌آموخته‌ها و صاحبان ایده‌های جدید تأثیرگذار است.

به گزارش ایسنا، دکتر منصور غلامی در جمع خبرنگاران درباره جایگاه دانشگاه لرستان و پارک علم و فناوری در توسعه استان و استان‌های همجوار اظهار کرد: پارک فناوری در داخل دانشگاه لرستان فعال شده با اینکه جوان بوده اما با استقرار در محیط دانشگاه توانسته است شرکت‌ها و مجموعه جوان فعال فناور را در داخل خود جا دهد که این باعث خوشحالی می‌شود.

وی تصریح کرد: حضور پارک‌ها در میان دانشگاه‌ها باعث فعالیت آن‌ها و اثرگذاری در جذب دانشجویان، دانش‌آموخته‌ها و صاحبان ایده‌های جدید می‌شود.

وزیر علوم بیان کرد: مرکز نوآوری دانشگاه به همت مدیریت دانشگاه و معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری ایجاد شده که از این مرکز بازدید داشتیم.

وی گفت: این مرکز نیز گروه‌هایی از صاحبان ایده و فناوری را در خود جای داده که معمولا مراحل پیش‌رشد را طی می‌کنند تا در پارک‌ها مستقر و بتوانند شرکت‌های مستقل تولیدکننده و یا ارائه خدمات کافی برای خود و در سطح جامعه تبدیل شوند.

غلامی افزود: در بازدید از فاز دوم توسعه دانشکده علوم پایه داشتیم که این فاز به مجموع فضاهای دانشگاه اضافه شده است.

وزیر علوم خاطرنشان کرد: دانشگاه لرستان از نظر سنی جوان قلمداد می‌شود که با همت مدیریت ارشد استان و رئیس دانشگاه لرستان شاهد رشد و توسعه آن با شتاب بیشتری صورت گیرد.

وی گفت: آزمایشگاه مرکزی را نیز بازدید کردیم که جزو نمونه‌های بسیار خوب است که در بین آزمایشگاه‌های دانشگاه‌های کشور حائز رتبه‌ ۵ تا ۷ است.

غلامی گفت: دانشگاه لرستان می‌تواند علاوه بر دانشگاه و استان به سایر دانشگاه‌های دیگر استان‌ها ارائه خدمات آزمایشگاهی داشته و در توسعه فناوری‌ها و فراهم کردن زیرساخت‌های خدمات علمی مؤثر باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خاطرات یک پورن استار در اصفهان روی پرده رفت + فیلم

ایمناایمنا1 روز قبل
به گزارش ایمنا مستند داستانی «ایکسونامی» در ژانر اجتماعی آماده نمایش شده است. در این مستند، یک پورن‌ استار آمریکایی تجربه رسیدن به آزادی‌‌های جنسی در ایالات متحده را روایت می‌کند. محسن آقایی اصفهانی است و تولید این فیلم اولین تجربه او در زمینه مستندسازی نام گرفته است. تولید این مستند ۹۰ دقیقه‌ای که ۲٫۵ سال زمان برده، به صورت مشترک در ایران و آمریکا انجام شده است که روز گذشته (۲۰ آبان ماه) در شهرهای تهران، مشهد و اصفهان، به صورت همزمان رونمایی شد. نمایش این فیلم برای افراد کودکان، نوجوانان، افراد زیر ۱۸ سال، بیماران قلبی و … اکیدا توصیه نمی‌شود

مرگ هایی که نباید اتفاق می‌افتادند / کمی مراقب باشید +فیلم خارجی

رکنارکنا1 روز قبل

لاغر شدن ناممکن نیست (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
لاغری آرزوی بسیاری از افراد است. اما برای آن‌ها که به بیماری چاقی مبتلا هستند، لاغری آرزویی ناممکن و دست نیافتنی است. با رعایت برخی نکته‌ها، اما می‌توانید خود را لاغر ببینید.

غافلگیری قاچاقچیان در طرح «ظفر ۲»

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
پلیس پایتخت در طرح «ظفر ۲»، ۲۷۰ خرده فروش را به همراه ۹۰۰ معتاد متجاهر جمع آوری کرد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس پلیس پایتخت در حاشیه اجرای طرح «ظفر ۲» گفت: از ابتدای سال تاکنون ۱۵ تن مواد مخدر کشف کردیم که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴۲ درصد افزایش کشفیات داشتیم.

فرصتی که کالدرون به باشگاه پرسپولیس داد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

نوزادی که ۹۲ روز پس از به کما رفتن مادر به دنیا آمد

مهرمهر1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر