پاسخ حزب موتلفه به گزارش «متهم به نفوذ»
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برترین‌ها
  4. سیاسی

پاسخ حزب موتلفه به گزارش «متهم به نفوذ»

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها |
حزب موتلفه اسلامی اعلام کرد که تخریب و تضعیف دولت حتی در مواردی که کاملا سیاست‌های جاری را مفید برای مصالح و منافع ملت و کشور نمی‌داند خودداری داشته و دارد لکن نقد دلسوزانه و تذکر و نیز نصیحت به ائمه المسلمین را وظیفه شرعی و عقلی و حزبی خود دانسته و می‌داند و آن را برای ریاست جمهوری مفید و یاری‌دهنده به او در اداره صحیح کشور می‌داند.

خبرگزاری ایسنا: حزب موتلفه اسلامی اعلام کرد که تخریب و تضعیف دولت حتی در مواردی که کاملا سیاست‌های جاری را مفید برای مصالح و منافع ملت و کشور نمی‌داند خودداری داشته و دارد لکن نقد دلسوزانه و تذکر و نیز نصیحت به ائمه المسلمین را وظیفه شرعی و عقلی و حزبی خود دانسته و می‌داند و آن را برای ریاست جمهوری مفید و یاری‌دهنده به او در اداره صحیح کشور می‌داند.

جوابیه موتلفه به گزارش متهم به شرح زیر است:

پیرو تحلیل آن خبرگزاری در تاریخ دوشنبه ۹۸/۷/۲۲ با کد خبری ۹۸۰۷۲۱۱۶۰۹۵ در رابطه با موضع هفتگی دبیر کل محترم حزب موتلفه اسلامی پیرامون سخنان ریاست محترم جمهوری لطفا توضیحات زیر را طبق قانون مطبوعات امر به انتشار فرمایید.

در نظام مردمسالاری جمهوری اسلامی ایران، براساس اصل آزادی بیان اظهارات هر مسئول از جمله ریاست محترم جمهوری را می‌توان نقد کرد و به وی تذکر داد.

حزب موتلفه اسلامی، بر مبنای احترام به قانون و رای اکثریت مردم و تنفیذ رهبر معظم ولی فقیه و موازین اسلامی از تخریب و تضعیف دولت حتی در مواردی که کاملا سیاست‌های جاری را مفید برای مصالح و منافع ملت و کشور نمی‌داند خودداری داشته و دارد.

لکن نقد دلسوزانه و تذکر و نیز نصیحت به ائمه المسلمین را وظیفه شرعی و عقلی و حزبی خود دانسته و می‌داند، و آنرا برای ریاست جمهوری مفید و یاری‌دهنده به او در اداره صحیح کشور می‌داند.

سخنان اخیر ریاست محترم جمهوری موجب شد که حتی سخنگوی محترم شورای نگهبان به ایشان تذکر دهد که از این سخنان برداشت هست که مغایرت با سوگند رییس جمهور در پاسداری از نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی کشور دارد و نادیده نگاشتن قانون اساسی و قوانین انتخابات و دبیرکل حزب موتلفه اسلامی نیز همین تذکر را به رییس محترم جمهوری دادند که سخنان ایشان با موازین و اصول قانون اساسی مغایرت دارد و تذکر دادند که نظارت در انتخابات‌ها در سراسر جهان نظارت استطلاعی نیست نظارت استصوابی است والا نظارت بی‌ثمر است.

دبیر کل حزب یادآور شده است که نظارت استصوابی شورای محترم نگهبان در ۱۰ دوره انتخابات مجلس و سایر انتخابات‌ها مانع حضور همه سلیقه‌ها و تفکرات مختلف و متنوع و جناح‌های سیاسی که در چارچوب قانون اساسی و قوانین کشور فعالند نشده است و نمی‌شود.

بنابراین در این مواضع متهم کردن تلویحی رییس جمهور به نفوذی بودن مشاهده نمی‌شود این تذکر برای تصحیح سخنان ایشان است تا موجب سوء‌استفاده عناصر مساله‌دار نشود.

در خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

به نظر می‌رسد ریاست محترم جمهوری اگر می‌خواستند هوشیاری ملت بزرگ ایران را متذکر شوند می‌فرمودند ملت در انتخابات‌ها شرکت می‌کند و مردم رای خود را همواره و آزادانه به صندوق انداخته‌اند و حتی در دوره اول مجلس شورای اسلامی که هنوز قوانین انتخابات در مجلس تدوین و تصویب نشده بود و هنوز چهره منافقین و حزب توده‌ای‌ها و بنی صدرها برای مردم کاملا آشکار نشده بود باز ملت بزرگ و هوشمند به آنها رای نداد و پس از این همه ماجراها و آشکار شدن خطا آمریکایی و حمایت از صدام و ۱۷ هزار ترور و حمایت صریح سران استکبار آمریکا و غرب از منافقین و پایان یافتن حزب فریبکار توده که به دروغ خود را اجرا کننده خط امام معرفی می‌کرد و روسایی بنی صدرها و معاندین نظام ملت با شور و شرکت گسترده در انتخابات شرکت می‌کند و حقوق همه سلیقه‌ها در انتخابات‌ها حفظ شده و نمی‌شود و بهتر است فعالاتن سیاسی انتخابات را به جدال‌های بی‌ثمر نکشانند بلکه هر گروه برنامه و مواضع خود را صادقانه برای مردم شرح دهد تا مردم به آسانی و در فضای آرام در انتخابات پیش روی افراد کارآمد و عناصر دارای سلامت مالی و سیاسی و فرهنگی و چهره‌های ارزشمندی چون اکثریت نمایندگان دوره اول مجلس را انتخاب نمایند.

این موضع تایید همگان را در بردارد و محیط را برای شرکت اخلاق‌مدار و همه جناح‌ها و سلیقه‌ها مساعد می‌نماید.

اما این‌که طوری سخن گفته شود که گویا ریاست محترم جمهوری مخالف نظارت شورای نگهبان هستند یا معاون اول رییس جمهور بگویند: برخی بیخود تفسیرهای بد از صحبت‌های آقای رییس جمهوری نکنند این طرز صحبت بدیهی است نقد و انتقاد موضع‌گیری را به دنبال دارد.

از سوی دیگر ظاهرا برای نقد و تذکر نمی‌شود از معاونت رییس جمهوری پرسید که کدام نقد را ایشان بیخود می‌دانند و چه نقدی باید بشود که معاون اول آنرا با خود بدانند.

به نظر می‌رسد همه با هم باید تلاش کنیم در این شرایط منطقه و بین‌الملل و فشارهای استعماری و مشکلات داخلی یکدیگر را به اتخاذ مواضعی توصیه کنیم که فضای اخلاقی و رقابت سالم را در انتخابات فراهم آورد و از متهم کردن یکدیگر خودداری شود و اگر خبرگزاری محترم ایسنا نیز قصد تذکر دارند آنرا به نحو احسن بیان مطرح نمایند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اصلاحات بن سلمان شکاف جامعه سعودی را بر ملا کرد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی الاخباریه‎؛ روزنامه گاردین چاپ انگلیس در مقاله‌ای نوشت تغییراتی که محمد بن سلمان ولیعهد رژیم سعودی به بهانه اصلاحات و در پیش گرفتن سیاست باز در مقابل جهان اعمال کرده است, شکاف‌ها و تناقض‌های موجود در جامعه سعودی را بر ملا می‌کند. با بررسی تغییراتی که بن سلمان اعمال کرده است، تناقض‌ها و شکاف‌های بزرگی در جامعه سعودی آشکار می‌شود. این روزنامه نوشت پیشتر نیز برخی در جامعه سعودی خواستار تغییرات مشابهی بودند هرچند احتمال خشمگین شدن مردم آنان را نگران می‌کرد. گاردین در این مقاله به گزارش ماه گذشته سازمان دیده بان حقوق بشر درباره افزایش سرکوب و تجاوزات از زمان روی کار آمدن بن سلمان بر سر قدرت اشاره کرده است. دیده بان حقوق بشر اعلام کرده بود که اصلاحات واهی بن سلمان با گسترش بازداشت‌ها و شکنجه مخالفان سیاست‌های او، هزینه سنگینی داشته است.

نحوه تعیین نرخ عوارض نوسازی مشخص شد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
همچنین در تبصره این ماده آمده است: مؤدیانی که از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون ظرف مدت یکسال نسبت به تعیین تکلیف نحوه پرداخت عوارض نوسازی معوق خود اقدام نمایند، مشمول بخشودگی جرایم عوارض می‌شوند. تصویب اصلاح قانون نظارت بر سفر‌های خارجی کارکنان دولتنمایندگان مجلس با یک فوریت طرح اصلاح قانون نظارت بر سفر‌های خارجی کارکنان دولت موافقت کردند. نماینده مردم اصفهان افزود: از آنجا که هزینه سفر‌های خارجی از محل بیت المال تهیه می‌شود، لازم است در شرایطی که بسیاری از مردم در تامین نیاز‌های اساسی خود دچار مشکل هستند تامین هزینه سفر‌های خارجی نظام‌مند و علت سفر نیز مشخص شود. رئیس جمهور یک ساعت فرصت خواهد داشت در خصوص بودجه و مسائل مختلف کشور سخنرانی کند و سپس لایحه بودجه را تقدیم رئیس مجلس خواهد کرد. به گفته آقای نوبخت بودجه امسال نسبت به بودجه سال گذشته بیش از ۵ درصد رشد داشته است.

فیلم| دفاع روحانی از قطع اینترنت جهانی و راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات!

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
در جریان اعترضات بنزینی، دسترسی ایرانیان به اینترنت جهانی قطع شده بودرییس جمهور گفت: در زمینه این که بتوانیم شبکه ملی اطلاعات داخلی را آنچنان تقویت کنیم که مردم بتوانند برای نیازمندی‌های خود نیازی به خارج نداشته باشند و اخیرا هم رهبر معظم انقلاب در این زمینه دستوری دادند که در شورای عالی فضای مجاری آن را دنبال می‌کنیم مردم شرایط بهتری را لمس خواهند کرد. به گزارش آفتاب‌نیوز؛ در جریان اعترض مردم به گرانی بنزین، دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت جهانی قطع و بعد از یک هفته به مرور اینترنت وصل شد؛ به گونه‌ای که اینترنت استان سیستان و بلوچستان در هفته اخیر وصل شده است.

بررسی بودجه سال آینده از ۴ اسفند

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس ادامه داد: نهایتا چهارم اسفند ۹۸ بررسی لایحه بودجه در نشست علنی مجلس آغاز می‌شود؛ امیدواریم این لایحه بودجه مدنظر رهبر معظم انقلاب باشد، چرا که در سال گذشته و در جلسه با نمایندگان صحبت از حذف تدریجی نفت شده است. سخنگوی هیئت رئیسه مجلس تصریح کرد: حذف یکصد ردیف هزینه‌ای تغییری در بودجه سنواتی محسوب می‌شود و همچنین مسائلی، چون طرح تحول سلامت نیز از جمله ویژگی‌های بودجه سال ۹۹ است. وی در خصوص بودجه شرکت‌های دولتی نیز گفت: ۲۰۰ هزار میلیارد تومان بودجه شرکت‌های دولتی برای بخش سرمایه گذاری است و همچنین ۷۰ هزار میلیارد تومان نیز برای بخش عمرانی دیده شده است که در مجموع به ۲۷۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد. سخنگوی هیئت رئیسه مجلس افزود: در بخش کشاورزی، عمران، ارتباطات و اطلاعات، طرح ملی اطلاع رسانی و … بودجه یاد شده اختصاص یابد. بررسی مشکلات اقتصادی شرکت‌های دانش بنیانسخنگوی هیئت رئیسه مجلس گفت: دستاورد‌ها و مشکلات اقتصادی شرکت‌های دانش بنیان در جلسه علنی سه شنبه با حضور دولتی‌ها بررسی می‌شود.
تابناکتابناک1 روز قبل
تهدید علنی و مستقیم وزیر امور خارجه اسرائیل به حمله به خاک ایران و موشک باران ایران، در حالی است که اخیرا اسرائیل اقدام به یک آزمایش موشکی بالستیک کرده که گفته می‌شود، یک آزمایش هسته‌ای بوده است. تهدید علنی اسرائیل برای حمله به ایران، پس از آزمایش هسته‌ای؛ وزیر امور خارجه یسرائیل کاتز (از حزب لیکود) در مصاحبه با روزنامه ایتالیایی Corriere della Sera گفته: حمله اسرائیل به ایران، امری محتمل است که در حال بحث و بررسی است. وزیر امور خارجه اسرائیل، به شکلی جالب توجه و با تهدید علنی به موشک باران ایران، و آوردن نام عربستان و امارات متحده عربی گفته، ایران باید از عواقب کلیه فعالیت‌های خود آگاه باشد. کاتز فاش کرده که اسرائیل و عربستان سعودی همکاری نزدیکی دارند، اما ترجیح داده که در این باره توضیح ندهند. وزیر امور خارجه اسرائیل گفته: تهدید ایران تنها علیه اسرائیل یا عربستان سعودی نیست.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر