پایانه‌های مرزی مملو از اتوبوس شد / آغاز بازگشت زائران از فردا
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. اجتماعی
پایانه‌های مرزی مملو از اتوبوس شد / آغاز بازگشت زائران از فردا

پایانه‌های مرزی مملو از اتوبوس شد / آغاز بازگشت زائران از فردا

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: هر ۴ پایانه مرزی مهران، خسروی، چذابه و شلمچه مملو از اتوبوس شده و زائران به هیچ عنوان نگران نباشند.

به گزارش خبر فوری، مهران قربانی معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در گفت و گو با خبرنگار، با بیان اینکه طبق بررسی‌های صورت گرفته از مرکز مدیریت شبکه راه‌ها ترافیک در تمامی مرز‌های منتهی به کشور عراق روان است، گفت: تراکم خودرو‌های شخصی در ۴ پایانه مرزی مهران، چذابه، شلمچه و خسروی عادی بوده و نسبت به روز‌های گذشته ترافیک بسیار روان‌تر شده است.

وی با بیان اینکه پایانه برکت مملو از اتوبوس‌های برون شهری است، گفت: هنوز وارد دوره اوج برگشت نشده‌ایم، اما خوشبختانه با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته سعی کرده‌ایم شرایط پایدار و مطلوبی را در این بخش فراهم کنیم.

قربانی با بیان اینکه بررسی‌ها نشان داده است که میزان رفت و برگشت زائران از مرز با هم برابر شده است، گفت: از ساعات پایانی امروز موج برگشت زائران آغاز می‌شود و این پیک زمانی تا ۲۹ مهر ادامه خواهد داشت.

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با بیان اینکه شهر مهران در مقایسه با سایر پایانه‌های مرزی بسیار شلوغ‌تر و پر ترافیک‌تر است، گفت: در شهر مهران سه پایانه معین اندیمشک، همدان و کرمانشاه در نظر گرفته‌ایم که زائران با مراجعه به پایانه برکت می‌توانند با مراجعه به این سه شهر به مقصد نهایی خود بروند.

خبری: اخبار اجتماعی ایران | جديدترين اخبار اقتصادی لحظه به لحظه ايران وجهان

وی توضیح داد: با تابلو‌های راهنمایی که در این پایانه نصب کرده‌ایم زائران باید مقصد نهایی خود را انتخاب کنند، از مرز مهران تنها اتوبوس به سه شهر همدان، کرمانشاه و اندیمشک در نظر گرفته شده است.

قربانی توضیح داد: یک قرارگاه حمل و نقلی زائران اربعین در این پایانه‌های مرزی تشکیل داده‌ایم و با هماهنگی راه‌آهن و سازمان هواپیمایی سعی کرده‌ایم روند تردد و جابه‌جایی زائران را در این ایام تسهیل‌ کنیم.

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای توضیح داد: افرادی که بازگشت از مهران را انتخاب می‌کنند باید حتما به سه پایانه معین مراجعه کنند در غیر این صورت روند بازگشتی آن‌ها طولانی‌تر و پر هزینه‌تر خواهد شد.

وی بیان کرد: در این ایام تنها از ناوگان اتوبوس‌رانی برای جابه‌جایی زائران استفاده می‌شود و زائران می‌خواهیم به شایعه‌های ایجاد شده مبنی بر جابه‌جایی زوار با کامیون و یا سایر خودرو‌ها، توجه نکنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

غافلگیری قاچاقچیان در طرح «ظفر ۲»

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
پلیس پایتخت در طرح «ظفر ۲»، ۲۷۰ خرده فروش را به همراه ۹۰۰ معتاد متجاهر جمع آوری کرد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس پلیس پایتخت در حاشیه اجرای طرح «ظفر ۲» گفت: از ابتدای سال تاکنون ۱۵ تن مواد مخدر کشف کردیم که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴۲ درصد افزایش کشفیات داشتیم.

از گود برداری تا خانه شهر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
گزارش اختصاصیاز گود برداری تا خانه شهراز سال ۹۵ یک گود عمیق در میدان امام خمینی خودنمایی می‌کند، گودی که گلایه‌های کسبه و رهگذران را در این منطقه به همراه داشته است.

روحانی: در بستن هنر نیست، بازکردنش هنر است +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین21 ساعت قبل

اجرای ناقص تخریب بنا‌های متجاوز به حریم رودخانه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، در حالیکه حکم تخریب ۲۳ بنا متجاوز به حریم رودخانه فرحزاد صادر شده بود، اما در روز اجرا، این حکم به صورت ناقص عملیاتی شد. از احکام تخریبی گرفته شده، فقط ۱۳ مورد به مرحله اجرا رسید که ماجرا دیر رسیدن پلیس بود و محدودیت‌هایی که در زمان اجرای حکم بوجود آمد. رودخانه فرحزاد از آن دست رودخانه‌هایی است که اگر نیم ساعت تا ۴۰ دقیقه باران به صورت رگباری ببارد، بروز سیلاب در آنجا اجتناب ناپذیر است، سیلی که اگر این بنا‌ها در مسیر آن باشد می‌تواند خسارات جبران ناپذیری را برای مردم به همراه داشته باشد.

بازتاب یک گزارش!

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
شرایط نابرابر برای تولید مواد ریز مغذی دامی برخی از کارخانه‌ها را به تعطیلی کشانده است. به گزارش خبرگزاری صدا وسیما؛ شرایط نابرابر برای تولید مواد ریز مغذی دامی برخی از کارخانه‌ها را به تعطیلی کشانده است و رقابت در این حوزه تولیدی را با مشکل مواجه کرده است برای اطلاع بیشتر گزارش همکارمان آذری بقا را پیگیری نمایید.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 روز قبل
تحقیقات از دکتر داروسازی که متهم است همکارش را به خانه کشانده و مورد آزار و اذیت قرار داده است آغاز شد. زنی جوان تیر سال جاری به مأموران پلیس مراجعه کرد و گفت: از سوی دکتری داروساز و دوستش مورد آزار و اذیت قرار گرفته است. او گفت: من خودم دکتر داروساز هستم و با مردی که به من تجاوز کرد هم‌کلاس و دوست بودیم. او مرا مورد تجاوز قرار داد و دوست دیگرش هم آمد و من را مورد آزار و اذیت قرار داد. گفته‌های متهم از سوی پزشکی‌قانونی رد شد، چراکه پزشکی‌قانونی اعلام کرد دختر جوان از سوی مرد داروساز مورد آزار و اذیت قرار گرفته و آثار آن باقی مانده است.

نظرها

اخبار بیشتر