ادامه راه انقلاب مانند گذشته در پرتو نور امام حسین (ع) است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. سیاسی
ادامه راه انقلاب مانند گذشته در پرتو نور امام حسین (ع) است

ادامه راه انقلاب مانند گذشته در پرتو نور امام حسین (ع) است

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین |
امان‌الله علمیرادی، نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری، گفت: همان‌طور که 40 سال اول انقلاب در پرتو نور انقلاب امام حسین(ع) بوده ادامه راه هم در همین پرتو خواهد بود و این راه ادامه‌دادنی است و به مقصد می‌رسد.

اعتمادآنلاین| امان‌الله علمیرادی، نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری، امشب در آیین گرامیداشت واقعه آتش‌سوزی مسجد جامع کرمان اظهار داشت: انقلاب در کرمان صحنه‌های باشکوهی داشته است که از برجسته‌ترین آنها واقعه ۲۴ مهر ۵۷ است.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری افزود: به‌منظور بزرگداشت مجاهدت‌های مردم کرمان و قدردانی از علمای مبارز و روحانیت دینی و زنده نگهداشتن مکتب شهدا به‌خصوص دو شهید والا مقام شهید محمد باقدرت جوپاری و شهید یزدانشناس، این مجلس برگزار شده است.

علیمرادی با اشاره به جهانی شدن حرکت امام حسین (ع) و عالم گیر شدن انقلاب آن حضرت عنوان کرد: نیمه دوم قرن اخیر جهان شاهد این حقیقت است که نور اسلام و قرآن کریم با خورشید عالم‌تاب حسین‌بن علی (ع) عالم‌تاب است این حقیقتی شایسته و سزاوار است و همه ما در راستای این حقیقت حرکت کنیم.

وی بیان داشت: یکی از جلوه‌های این حرکت اربعین امام حسین (ع) است که طی سال‌های اخیر به یک واقعه جهانی تبدیل شده است و اربعین یک فراخوان جهانی برای حق‌طلبان عالم است.

علیمرادی تصریح کرد: لازمه شیعه این است که تشرف پیدا کند به اربعین و زیارت امام حسین (ع) اما امروز محدود به شیعیان نیست حتی محدود به مسلمانان هم نیست همه اهل ادیان و همه حق طلبان عالم خود را در پرتو نور الهی امام حسین (ع) می‌بینند و در جاذبه وجود آن حضرت قرار گرفته‌اند.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری گفت: در قرن اخیر نور پاک انقلاب آن حضرت عالم‌تاب شده و همه حق‌طلبان در شعاع محبت حسین‌بن علی (ع) دور هم جمع می‌شوند و نقطه تجمع همه حق‌طلبان کربلای معلی در اربعین است.

وی اظهار کرد: در جریان انقلاب آنچه که در این استان رخ داد به‌خصوص در ۲۴ مهر ۵۷ این خود پرتویی از نور انقلاب امام خمینی (ره) و انقلاب امام پرتوی از انقلاب امام حسین (ع) بوده است.

در وبسایت خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

علیمرادی تصریح کرد: یکی از افتخارات استان کرمان این است که به‌موقع پرتو انقلاب را دریافت کردند و آماده فداکاری در راه انقلاب شدند و جان مال خود را فدای انقلاب کردند مردمی که در این روز در مسجد بودند اطمینان داشتند که این روز روز خطر است و عمال رژیم دست از سر مردم بر نمی‌دارند.

وی گفت: احتمال این بود که رژیم مانند میدان ژاله تهران دیوانه‌وار به مردم حمله کند با این حال مردم انقلابی با هدایت عالمان انقلابی و دینی آمدند و پیام امام را لبیک گفتند و در مراسم چهلم شهدای تهران حاضر شدند.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری درباره خصوصیت ۲۴ مهر و متمایز بودنش از سایر اتفاقات گفت: خصوصیت این روز این بود که مردم فهیم کرمان به موقع اقدام کردند و خطر را پذیرفتند، مصداق همان جمله امام حسین (ع) است که موقع حرکت از مکه به کوفه فرمودند، «هر کس که حاضر است که خون و قلبش را فقط برای ما بذل کندبا ما همراه شود» این مردم با این طرز فکر آمدند و آن صحنه عظیم رخ داد و نتیجه این حرکت این شد که پیکر لرزان رژیم پهلوی به سمت نابودی سرعتش بیشتر شود و این حرکت مردم کرمان مورد تایید امام امت قرار گرفت و پیامی هم صادر کردند.

علیمرادی افزود: همان‌طور که ۴۰ سال اول انقلاب در پرتو نور انقلاب امام حسین (ع) بوده ادامه راه هم در همین پرتو خواهد بود و این راه ادامه‌دادنی است و به مقصد می‌رسد.

وی گفت: رهبری به‌طور خاص در بیانیه گام دوم اهداف تبیین و تشریح کرده‌اند که همان اهداف امام حسین (ع) است، امام بزرگوار و رهبری اهداف آن حضرت را دنبال می‌کنند و آنها از ما می‌خواهند در پرتو نور حسین بن علی (ع) حرکت کنیم.

منبع: فارس

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تحریم‌ها علیه ایران، تروریسم اقتصادی است

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
این کار درباره جلوگیری از دستیابی ایران به مواد غذایی هم مصداق دارد اما از خوش شانسی ماست که ایران کشوری بزرگ و قوی است. تحمیل تحریم‌ها علیه ایران بهترین مثال درباره تروریسم اقتصادی است. وی درباره اتهام ایران به صدور احکام اعدام گفت: ما در ایران مجازات اعدام داریم و این امر بر کسی پوشیده نیست. ۹۰ درصد احکام اعدام در ایران درباره جرائم مرتبط به مواد مخدر است در نتیجه مواد مخدر یکی از عوامل اساسی صدور حکم اعدام است. گفتم که ۹۰ درصد اعدام‌ها در ایران به دلیل مواد مخدر است.
فارسفارس9 ساعت قبل
لبنان از امروز وارد دومین ماه متوالی اعتراضات و تظاهرات مردمی شد اما برخی ناظران می‌گویند، راه حل سریعی در افق سیاسی این کشور دیده نمی‌شود. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، لبنان از هفدهم ماه اکتبر، شاهد آغاز تظاهرات در چندین شهر خود بود؛ تظاهراتی که تاکنون ادامه یافته است. اکنون لبنان دومین ماه تظاهرات را آغاز کرده و یکی از خواسته‌های معترضان، تشکیل دولتی فن‌سالار (تکنوکرات) است. شبکه خبری الجزیره در گزارشی نوشت، با تمام شدن ماه نخست اعتراضاتی که خواسته معترضان کناره‌گیری مسئولان سیاسی بود، هنوز در افق سیاسی لبنان، نشانه‌ای از حل سریع (بحران) دیده نمی‌شود. روزنامه «النهار» صبح امروز دوشنبه در وبسایت خود نوشت: معترضان بزرگراه المنیه-العبده را در تقاطع البیادر و المحمره مسدود کرده‌اند.

به نام اعتراض اما به کام …

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
دیروز نقاطی از تهران و برخی از شهرستان‌های آن محل تعدادی اجتماع مردمی بعد از تغییر قیمت بنزین بود، اما رفته رفته این اجتماعات نه دیگر رنگ و بوی بنزینی داشت و نه مردمی …به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ شب وقتی دخلش را شمرده، کرکره را پایین کشیده و به خانه رفته تصور نمی‌کرده است چند ساعت بعد مغازه را اینطور بی سر و سامان ببیند. به نام اعتراض، اما به کام آن‌ها که می‌خواهند آتش به جان زندگی مردم بیفتد.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
عکس: خبرگزاری فارس۲ - فارغ از مصداق کنونی، هنوز ساز و کار مناسبی برای «بیان اعتراضات» در کشور وجود ندارد؛ گو این که اساسا چنین حقی به رسمیت شناخته نشده است! به عنوان مثال نوجوانانی که اساسا در ماجرای اعتراضات بنزینی نیستند و در عین حال، اینترنت بخشی جدایی ناپذیر از زندگی آنهاست نیز درگیر نارضایتی می‌شوند. وانگهی مگر در یکی دو روز گذشته، وقایع اعتراضی چقدر پرحجم بودند که کل اینترنت کشور را این گونه مختل کردند؟! این واکنش سنگین، چنین تداعی می‌کند که اعتراضات بسیار گسترده‌تر و خطرناک‌تر از آنی هستند که واقعا هستند. سران قوا با پشتوانه کارشناسی یک تصمیم گرفتند و باید اجرا شود. "

پمپئو به فکر گرسنگان آمریکایی باشد

صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
آقای سید عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ضمن تقبیح و محکومیت اظهارات مداخله جویانه اخیر وزیر خارجه آمریکا، اظهار داشت: تنها چیزی که به آقای پمپئو نمی‌چسبد، اعلام حمایت از ملت ایران است. پمپئو به فکر گرسنگان آمریکایی باشدسخنگوی وزارت امورخارجه، تاکید کرد: ملت ایران، ملت بالغ و رشیدی است و از موانع مختلف عبور کرده و ناملایمات بسیاری را پشت سرگذاشته است و این ملت از این مرحله نیز عبور خواهد کرد و مسایل داخلی خودش را حل و فصل خواهد کرد. امنیت مرزها، محور گفتگوی فرمانده ارتش پاکستان در تهرانسخنگوی وزارت امور خارجه، سفر فرمانده ارتش پاکستان به تهران را بی نظیر توصیف کرد و گفت: مسایل دوجانبه و امنیت مرز‌ها محور گفتگو‌های فرمانده ارتش پاکستان در تهران است. آقای سید عباس موسوی اظهارداشت: آقای قمر جاوید باجوا، فرمانده ارتش پاکستان در صدر هیاتی بلند پایه نظامی امنیتی امروز (دوشنبه) وارد ایران شد و قرار است وی با برخی از مقامات جمهوری اسلامی ایران دیدار و رایزنی کند. فرمانده ارتش پاکستان در صدر هیاتی بلند پایه نظامی امنیتی امروز وارد ایران شدآقای موسوی، افزود: فرمانده ارتش پاکستان فردا (سه شنبه) با آقای ظریف وزیر امور خارجه دیدار و گفتگو خواهد کرد.
ایلناایلنا6 ساعت قبل
این مسئله بزرگی است و باید در محضر ملت بزرگ پاسخگو باشیم. وی یادآور شد: سه بار رأی استمزاجی مجلس نه به افزایش قیمت در شرایط فعلی بود، مجلس در کجای کار و امور است؟ مجلس با این توصیف در جایی از امور ندارد. از رئیس قوه قضاییه خواستم که حساب افراد سودجو را از معترضانی که حق اعتراض دارند جدا کنند. ما چه جوابی برای مردم داریم؟ بنشنیم طبق درخواست فراکسیون امید، سران سه قوا وزرا باید به مجلس بیایند و در مورد تصمیمات اخیر توضیح دهند. صحبت‌های من در مورد مشکلات مردم قابل گفتن نیست، به جای جلسات صوری سوال اجازه دهید نمایندگان حرف‌شان را بزنند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری5 ساعت قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری5 ساعت قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری6 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

مردم تخلفات مربوط به گرانفروشی را اطلاع دهند

مهر2 دقیقه قبل

تخریب دولت به چه قیمتی؟

ایمنا3 دقیقه قبل

هدف تازه بیمه مرکزی؛ تبدیل اوراق بیمه‌ای به اوراق بهادار

بازار سرمایه ایران4 دقیقه قبل

انصارالله یمن دو کشتی جنگی ائتلاف متجاوز سعودی را توقیف کرد +نقشه

مشرق‌نیوز5 دقیقه قبل

حمله ستاره برزیلی به تیم ملی آرژانتین

مشرق‌نیوز5 دقیقه قبل

زمان واریز حقوق آبان بازنشستگان کشوری اعلام شد

اقتصاد آنلاین6 دقیقه قبل