آسانسورهای بیماربر بیمارستان‌های بوشهر استاندارد لازم را ندارند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اجتماعی
آسانسورهای بیماربر بیمارستان‌های بوشهر استاندارد لازم را ندارند

آسانسورهای بیماربر بیمارستان‌های بوشهر استاندارد لازم را ندارند

ایسناخبرگزاری ایسنا |
مدیرکل استاندارد استان بوشهر عنوان کرد: متاسفانه آسانسورهای بیماربَر بیمارستان ها و مراکز درمانی سطح استان استاندارد لازم را ندارند، که این موضوع به ویژه در بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر بیشتر به چشم می خورد.

به گزارش ایسنا، محمدرحیم بهره مند با اشاره به اهمیت استانداردسازی گفت: اگر یک جایگاه CNG دچار مشکل شود تا فاصله ۵۰۰ متری را دچار مشکل می‌کند.

وی با بیان اینکه استاندارد باید در فرهنگ مردم باشد، افزود: در سطح دنیا استاندارد اجباری نداریم، و تنها ضوابط فنی تولید می‌کنند و این ضوابط و استانداردها جزئی از الزامات زندگی افراد شده است.

مدیرکل استاندارد بوشهر تصریح کرد: امروزه استاندارد وارد مراحل فرآیندها شده و الان استاندارد محصول از مزرعه تا سفره مطرح است. حتی استانداردهای چاپ، عکاسی، که لازم است به آن توجه شود. هدف استاندارد این است که به یک چارچوب و زبان مشترک برسیم.

این مسئول با اشاره به اهمیت مناسب سازی بر اساس استانداردها گفت: هدف استاندارد رسیدن به زبان مشترک، کاهش تنوع و تعویض پذیری و در نتیجه رونق تولید است.

بهره مند خاطرنشان کرد: خیابان‌ها و معابر ما باید به صورتی باشد که افراد توانیاب نیز بتوانند از آن استفاده کنند.

مدیرکل استاندارد بوشهر اظهار کرد: امیدواریم با رعایت و نهادینه شدن استاندارد به رونق تولید دست یافته و این امر را در جامعه رواج دهیم.

وی افزود: بیش از ۸ هزار بازرسی و بازدید از بازار در قالب طرح جامع طاها داشته‌ایم، و ۱۹ هزار اظهارنامه وارداتی توسط استاندارد مورد بررسی قرار گرفته است.

این مسئول تاکید کرد: آزمون نازل‌های سوخت برای این است که مردم مطمئن شود سوخت بهینه دریافت می‌کنند، که بیش از ۱۰۰۰ بازدید در این خصوص انجام شده است.

محمدرحیم بهره مند عنوان کرد: سال گذشته توسعه پوشش استاندارد در سطح استان بوشهر از شمالی‌ترین تا جنوبی‌ترین نقطه را در نظر داشتیم که توانستیم ایجاد نمایندگی و تفویض اختیار را در تمام نقاط تعیین شده انجام بدهیم.

مدیرکل استاندارد بوشهر با اشاره به ضرورت ساماندهی آسانسورهای ادارات دولتی گفت: خواهش ما این است که ادارات در این کار تسریع نمایند و در غیر این صورت مجبور به استفاده از حربه آخر یعنی پلمب هستیم.

وی تاکید کرد: اکثر بیمارستان‌ها، به ویژه آسانسورهای بیماربر استاندارد لازم را ندارند، که این موضوع را از طریق دادستانی نیز پیگیری کرده‌ایم اما متاسفانه توجهی نشده است.

این مسئول ادامه داد: با توجه به اینکه اکثر اتاق‌های عمل در طبقات بالای بیمارستان‌ها و مراکز درمانی قرار دارد عملا امکان پلمب وجود ندارد، چون استفاده از پله برای بیماران دشوار است.

خبری: جدیدترین و بروزترین اخبار اجتماعی ایران

بهره مند اظهار کرد: ما در عرصه هتل‌ها، ادارات و حتی کلینیک‌های پزشکی پلمب را انجام دادیم اما برای بیمارستان این امکان وجود ندارد.

شهرداریهاخودرابهخوابزدهاند

وی با اشاره به مشکلات زمین‌های بازی و نداشتن استانداردهای لازم بیان کرد: متاسفانه شهرداری‌های ما خود را به خواب زده‌اند، ما با بخش خصوصی مشکلی نداریم و عمده مشکل ما شهرداری‌ها هستند که بودجه دولتی در دست آنان است اما با خرید و نصب لوازم غیراستاندارد به تهدیدی برای کودکان تبدیل شده است.

مدیرکل استاندارد استان بوشهر با اشاره به رشد قارچی مینی پارک‌ها تصریح کرد: ممکن است اتفاقات غیر قابل جبرانی برای کودکان رخ دهد، لذا لازم است که شهرداری‌ها و همچنین اصناف به عنوان صنف متولی اعطای مجوز در این زمینه دقت بیشتری نمایند.

این مسئول با ابراز امیدواری برای همکاری بیشتر نهادها به ویژه شهرداری‌ها یادآور شد: متاسفانه شهرداری بوشهر حتی آمار وسایل نصب شده در پارک‌ها و تعداد آنها را در دست ندارد، در حالی که ایرادها و مشکلات این وسایل باید بررسی و رفع شود.

وی با اشاره به ساخت و نصب برخی سازه‌های خاص اضافه کرد: در آغاز ساخت چرخ فلک بوشهر در مجاورت پارک شغاب مراجعه‌ای به استاندارد نشد، ما به این موضوع وارد شدیم. این پروژه زیرنظر یکی از بهترین شرکت‌های بازرسی ساخته می‌شود و امید داریم که خروجی آن نیز قابل قبول باشد.

بهره مند بیان کرد: خواهش من این است که در خصوص زمین‌ها و پارک‌ها و خانه‌های بازی، مراکز درمانی و بیمارستان‌ها و آسانسورها دقت بیشتری شود، چون با سلامتی و جان مردم در ارتباط است.

مدیرکل استاندارد بوشهر اظهار کرد: در صورت سقوط از آسانسور کمترین آسیب قطعی سر و دست و پا است. اکثر آسانسورهای مراکز درمانی و بیمارستان‌های سطح استان استاندارد لازم را ندارند که این موضوع به ویژه در بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر فاقد این استانداردها هستند.

این مسئول تصریح کرد: سال گذشته از واردات ۱۳۷ محموله با ارزش بیش از یک میلیون دلار، و امسال نیز از واردات حدود ۵۸ محموله شامل اقلام متنوع از لنت ترمز، کلاه ایمنی، روغن خوراکی، لامپ تا نوشیدنی‌های مورد استفاده ورزشکاران و … به دلیل غیراستاندارد بودن این کالاها جلوگیری شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

خاطره رهبر انقلاب از دوران تبعید در ایرانشهر و برگزاری هفته وحدت

الفالف1 روز قبل
خاطره رهبر انقلاب از دوران تبعید در ایرانشهر و برگزاری هفته وحدتگروه اجتماعی الف، ۱۹ آبان ۱۳۹۸، ۲۰:۵۱ ۳۹۸۰۸۱۹۱۷۹رهبر معظم انقلاب در سخنرانی که در مهرماه سال ۹۰ در جمع مردم ایرانشهر بیان داشتند از خاطرات دوران تبعید و برگزاری هفته وحدت در بین مسلمانان این شهر صحبت کردند.

تازه‌های امروز شورای شهر تهران

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
رئیس و برخی اعضای شورای شهر تهران به سوالات مردم در باره مترو، قطع درختان و موضوعات فسادخیز در شهرداری پاسخ گفتند. به گزارش حبرگزاری صدا و سیما، رئیس و برخی دیگر از اعضای شورای شهر تهران به برخی دغدغه‌های مردم تهران در باره خرابی واگن‌های مترو، برخورد با موضوعات فسادخیر در شهرداری، قطع درختان و خشکاندن باغها در برخی مناطق تهران با هدف ساخت برج‌های سربه فلک کشیده پاسخ گفتند.

مرگ ۲ دانش آموز خوش زبان ورنکشی در زلزله (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
سایت نصر نوشت: شب گذشته آذربایجان باری دیگر لرزید و مردم آذربایجان را در غم از دست دادن تعدادی از عزیزانشان به سوگ نشاند. زلزله ۵٫۹ ریشتری آذربایجان شرقی در بامداد گذشته موجب خسارات سنگینی در تعدادی از روستاهای ترکمنچای شهرستان میانه شد. ریحانه و زهرا دو دخترکی هستند که از وضعیت مدرسه شان انتقاد دارند. این کودکان هم حق دارند در فردای این سرزمین نقش ایفا کنند و به قول زهرا، «مملکت را درست کنند». همه آذربایجان سوگوار ریحانه و زهراست و جا دارد مردم عزیزمان به نحو احسن این دو گل پرپر شده آذربایجان و خانواده هایشان را عزیز شمارند.

کیان ۷۰۰؛ دستاوردی در اوج تحریم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
خودروی فوق سنگین نظامی ایرانی کیان ۷۰۰ با قدرت کشندگی بالا با نمونه آمریکایی برابری می‌کند و در خاورمیانه منحصر به فرد است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، این تانک بر، نماد خودباوری است. قیمت مشابه خارجی این دستاورد حدود ۵ میلیارد تومان است که متخصصان دفاعی کشور موفق شدند با ۸۰۰ میلیون تومان آن را بسازند.

اثرات منفی آلودگی هوا بر بدن

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

تدابیر برای کاهش آلودگی هوا

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، آلودگی که مشاهده می‌کنید معمولا در این فصل اتفاق می‌افتد اما تصمیمات اضطرای می‌تواند راهگشای مناسبی برای کاهش آلودگی شهرمان باشه؟

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها