کنترلی بر الگوی کشت وجود ندارد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خانه ملت
  4. اقتصادی
کنترلی بر الگوی کشت وجود ندارد

کنترلی بر الگوی کشت وجود ندارد

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت |

علی اکبری عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص خرید حمایتی و توافقی گوجه فرنگی از کشاورزان، گفت: عدم کنترل بر الگوی کشت و برآورد دقیق از تولید سالانه ایراد اساسی و کلی حوزه کشاورزی کشور است در این زمینه کمیسیون کشاورزی تذکراتی را به وزارت جهاد کشاورزی داده است.

کنترلی بر الگوی کشت وجود ندارد

نماینده مردم بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم و گرمه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عدم برآورد دقیق از تولید سالانه و نبود کنترل بر الگوی کشت موجب می‌شود که در برخی از سال‌ها با انبوه تولید مواجه شویم، تصریح کرد: در شرایطی که انبوه تولید وجود دارد محصولات تولید شده بر روی دست کشاورزان می‌ماند و موجب زیان سنگین آنها با توجه هزینه بالای تولید می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در شرایطی که کشاورزان با انبوه تولید مواجه می‌شوند دولت باید به وظیفه حمایتی خود عمل کند، ادامه داد: در برخی از نقاط کشور دولت با حداقل قیمت و حدود هزار تومان محصول گوجه فرنگی ر از کشاورزان خریداری و به کارخانه‌ها تولید رب تحویل می‌دهند.

در سایت خبری بخوانید: بروزترین اخبار اقتصادی ایران و جهان | برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

گوجه فرنگی‌کاران برای جلوگیری از زیان بیشتر محصول خود را تحویل دولت می‌دهند

وی با تاکید بر اینکه اقدام دولت در راستای خرید حمایتی و توافقی گوجه فرنگی مناسب است اما باید با قیمت بالاتری محصولات را خریداری کنند، عنوان کرد: قیمت پایین خرید حمایتی گوجه فرنگی عملا کشاورزان را با زیان مواجه می‌کند و تولید کنندگان مجبور هستند برای جلوگیری از زیان بیشتر محصول خود را تحویل دولت دهند.

اکبری در پایان با اشاره به اینکه در برخی از نقاط کشور که خرید حمایتی و توافقی گوجه فرنگی صورت نگرفته کشاورزان به دلیل عدم صرفه اقتصادی اقدام به جمع‌آوری محصول نکرده‌اند، ادامه داد: عدم خرید حمایتی و توافقی گوجه فرنگی در سراسر کشور با قیمت اندک عملکرد ناموفق وزارت جهاد کشاورزی بود. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

موافقت نمایندگان مجلس با عضویت ایران در یاسا

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
نمایندگان امروز با عضویت ایران در موسسه بین المللی تحلیل سامانه‌های کاربردی (یاسا) با هدف گسترش تعامل فعال و سازنده در حوزه علم موافقت کردند. با هدف گسترش تعامل فعال و سازنده در حوزه علمبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز با عضویت ایران در موسسه بین المللی تحلیل سامانه‌های کاربردی (یاسا) با هدف گسترش تعامل فعال و سازنده در حوزه علم موافقت کردند.

سامانه ثبت اموال مقامات و مسئولان در بهارستان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ این ستاد به نمایندگان کد «ثنا» ارائه می‌کند؛ کدی که با استفاده از آن، نمایندگان اموال و دارایی‌های خود را در سامانه ثبت می‌کنند. بر اساس اصل ۱۴۲ قانون اساسی اموال و دارایی‌های مسئولان و مقامات نظام، قبل و بعد از مسئولیت از سوی قوه قضائیه رسیدگی شود تا برخلاف حق افزایش نیابد.

گام‌ها و برجام …

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ اکنون فعالیت در فردو از سر گرفته شده است؛ گام چهارم علاوه بر فعال شدن فردو یک هشدار جدی به طرف‌های غربی است که اگر انفعال اروپا در زمینه تعهداتش در برجام ادامه پیدا کند در گام‌های بعدی قطعا محدوده بازرسی‌ها، تعداد بازرسان و سطح غنی سازی تغییر خواهد کرد؛ گام‌هایی که مسئولیت عواقب آن که در عمل فروپاشی برجام است برعهده اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها خواهد بود.

روحانی: در بستن هنر نیست، بازکردنش هنر است +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین23 ساعت قبل

اجرای ناقص تخریب بنا‌های متجاوز به حریم رودخانه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، در حالیکه حکم تخریب ۲۳ بنا متجاوز به حریم رودخانه فرحزاد صادر شده بود، اما در روز اجرا، این حکم به صورت ناقص عملیاتی شد. از احکام تخریبی گرفته شده، فقط ۱۳ مورد به مرحله اجرا رسید که ماجرا دیر رسیدن پلیس بود و محدودیت‌هایی که در زمان اجرای حکم بوجود آمد. رودخانه فرحزاد از آن دست رودخانه‌هایی است که اگر نیم ساعت تا ۴۰ دقیقه باران به صورت رگباری ببارد، بروز سیلاب در آنجا اجتناب ناپذیر است، سیلی که اگر این بنا‌ها در مسیر آن باشد می‌تواند خسارات جبران ناپذیری را برای مردم به همراه داشته باشد.

فیلم| شلیک پلیس هنگ‌کنگی از فاصله نزدیک به یک معترض

همشهریهمشهری1 روز قبل
این ویدئو افسر پلیس هنگکنگ را در حال تلاش برای مهار کردن یک معترض نشان می‌دهد، پیش از آن که از فاصله نزدیک به پشت یک معترض دیگر شلیک کند. این معترض روی زمین می‌افتد و افسر دو بار دیگر او به شلیک می‌کند. این ویدئو مربوط به تظاهرات روز دوشنبه ۲۰ آبان در هنگ‌کنگ است که معترضان در ساعات ازدحام بامدادی ایستگاه‌های حمل‌ونقل عمومی را بند آوردند. فیلم به طور گسترده‌ای روی اینترنت منتشر شده است.

نظرها

اخبار بیشتر