آغاز به کار کارگروه تهیه گزارش تفریغ بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خانه ملت
  4. سیاسی
آغاز به کار کارگروه تهیه گزارش تفریغ بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور

آغاز به کار کارگروه تهیه گزارش تفریغ بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت |

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، کارگروه فنی، تخصصی و حقوقی تهیه گزارش تفریغ بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور متشکل از عمرانی، معاون حقوقی مجلس و تفریغ بودجه به عنوان رئیس کارگروه و مستشاران، معاون فنی و حسابرسی امور اقتصادی و زیربنایی، معاون فنی و حسابرسی امور عمومی و اجتماعی، معاونین دادستان، مدیرکل تلفیق و تدوین تفریغ بودجه و مدیران کل و حسابرسان کل ذیربط به عنوان اعضای کارگروه از ۲۴ مهرماه ۱۳۹۸ به صورت رسمی کار بررسی و تهیه گزارش تفریغ بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور را آغاز نمود.

معاون حقوقی مجلس و تفریغ بودجه با اشاره به اینکه گزارش تفریغ بودجه گزارش فراغت دولت از اجرای بودجه سالانه می‌باشد که حاصل بررسی و رسیدگی کامل به نحوه اجرای بندها و اجزای قانون بودجه کل کشور است گفت: این گزارش شامل کلیه دریافت‌ها و پرداخت‌ها، اعتبارات، بودجه شرکت‌ها، وزارتخانه‌ها و مؤسسات دولتی به تفکیک سازمان‌های اصلی و دستگاه‌های تابعه است که با هدف ارزیابی ایفای مسئولیت پاسخگویی مالی و عملیاتی بخش دولتی از نظر قوانین و مقررات توسط دستگاه‌های اجرایی استفاده کننده از بودجه کل کشور تنظیم می‌گردد.

عمرانی افزود: این گزارش واجد اهمیت ویژه‌ای بوده به نحوی که ارائه به هنگام و متقن آن نقش موثر و راهبردی در تدوین و تصویب قانون بودجه سال‌های آتی داشته و موجبات برقراری نظم و انضباط مالی و قانون گرایی در نظام مالی کشور را فراهم می‌نماید.

خبری: جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

وی با اشاره به بخشی از فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار نمایندگان محترم دوره هفتم مجلس شورای اسلامی در تاریخ ۲۷/۳/۱۳۸۳ که فرمودند: «دیوان محاسبات را خیلی جدی بگیرید، این ابزار بسیار مهمی است. بودجه عظیم این ملت، تنها درآمد عمومی ملت است که در اختیار دستگاه‌ها قرار می‌گیرد باید مشخص باشد که این بودجه چگونه خرج شد. مسئله تفریغ بودجه و تشخیص صحت و سقم کاری که انجام گرفته یکی از مهمترین ابزارهای نظارتی شماست.» اظهار امیدواری کرد که نمایندگان محترم با نهایت دقت و ظرافت این گزارش را مطالعه و به هنگام بررسی لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور در کمیسیون‌های تخصصی، تلفیق و صحن علنی به نحو مطلوب از آن بهره برداری نمایند. معاون حقوقی، مجلس و تفریغ بودجه دیوان محاسبات کشور اظهار امیدواری کرد که این گزارش در موعد مقرر قانونی مندرج در جزء (۱) ماده (۲۱۹) قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی تا پایان دی ماه تهیه و تسلیم مجلس شورای اسلامی گردد. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تحریم‌ها علیه ایران، تروریسم اقتصادی است

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
این کار درباره جلوگیری از دستیابی ایران به مواد غذایی هم مصداق دارد اما از خوش شانسی ماست که ایران کشوری بزرگ و قوی است. تحمیل تحریم‌ها علیه ایران بهترین مثال درباره تروریسم اقتصادی است. وی درباره اتهام ایران به صدور احکام اعدام گفت: ما در ایران مجازات اعدام داریم و این امر بر کسی پوشیده نیست. ۹۰ درصد احکام اعدام در ایران درباره جرائم مرتبط به مواد مخدر است در نتیجه مواد مخدر یکی از عوامل اساسی صدور حکم اعدام است. گفتم که ۹۰ درصد اعدام‌ها در ایران به دلیل مواد مخدر است.

به نام اعتراض اما به کام …

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
دیروز نقاطی از تهران و برخی از شهرستان‌های آن محل تعدادی اجتماع مردمی بعد از تغییر قیمت بنزین بود، اما رفته رفته این اجتماعات نه دیگر رنگ و بوی بنزینی داشت و نه مردمی …به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ شب وقتی دخلش را شمرده، کرکره را پایین کشیده و به خانه رفته تصور نمی‌کرده است چند ساعت بعد مغازه را اینطور بی سر و سامان ببیند. به نام اعتراض، اما به کام آن‌ها که می‌خواهند آتش به جان زندگی مردم بیفتد.

زخمی شدن یک خبرنگار از ناحیه چشم توسط نظامیان رژیم صهیونیستی + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، رژیم صهیونیستی در جنایتی جدید، بیش از دویست هکتار از زمین‌های فلسطینیان را در الخلیل مصادره کرد. وقتی که صاحبان این زمین‌ها در آن حضور یافتند، در معرض حملات نظامیان صهیونیست قرار گرفتند. نظامیان صهیونیست با شلیک گاز اشک آور و گلوله، مانع از آن شدند که فلسطینیان به درختان زیتون خود برسند. یک خبرنگار هم که برای خبرگزاری محلی فلسطین کار می‌کرد هنگام تلاش برای فیلمبرداری از عملیات مصادره زمین‌ها و اخراج مردم از زمین‌ها به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست، از ناحیه چشم چپ زخمی شد. + فیلمانتهای پیام/حمله نظامیان اسرائیلی به مردم فلسطین + فیلم
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
عکس: خبرگزاری فارس۲ - فارغ از مصداق کنونی، هنوز ساز و کار مناسبی برای «بیان اعتراضات» در کشور وجود ندارد؛ گو این که اساسا چنین حقی به رسمیت شناخته نشده است! به عنوان مثال نوجوانانی که اساسا در ماجرای اعتراضات بنزینی نیستند و در عین حال، اینترنت بخشی جدایی ناپذیر از زندگی آنهاست نیز درگیر نارضایتی می‌شوند. وانگهی مگر در یکی دو روز گذشته، وقایع اعتراضی چقدر پرحجم بودند که کل اینترنت کشور را این گونه مختل کردند؟! این واکنش سنگین، چنین تداعی می‌کند که اعتراضات بسیار گسترده‌تر و خطرناک‌تر از آنی هستند که واقعا هستند. سران قوا با پشتوانه کارشناسی یک تصمیم گرفتند و باید اجرا شود. "
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز17 ساعت قبل
زمان اتصال اینترنت نامعلوم استخبرگزاری ایلنا نیز به نقل از یک منبع آگاه نوشته است: تصمیم برای قطع اینترنت توسط دستگاه‌های امنیتی گرفته شده است. ناامنی‌های اخیر موجب شده شورای امنیت تصمیم به قطع اینترنت بگیرد. وی قطع خطوط اینترنت تلفن همراه را در تمام اپراتورها همراه اول، ایرانسل و رایتل عنوان کرد و زمان اتصال اینترنت را نامعلوم دانست. البته در حالی گفته شده که رسانه‌ها محدودیت دسترسی به اینترنت ندارند که اینترنت دفتر رسانه‌هایی همچون «آفتاب‌نیوز» نیز همزمان با قطع اینترنت در سراسر کشور، قطع شده است. قطع دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت جهانی انتقادهایی را در پی داشته است.
الفالف18 ساعت قبل
مردم حق دارند خشمگین باشند چرا که در اجرای تصمیم بنزینی شبانه مثل دزدها عمل کرده. حتی ائمه جمعه می‌توانند تریبون را به میان معترضان ببرند و مسئولان شهر را دعوت کنند به حرف مردم گوش دهند. آنچه مسلم است، معترضان تریبون می‌خواهند. جلوی مسئولان، اعتراض کنند، حتما بهتر از این است که با سنگ و چوب جلوی عابر بانکها اعتراض کنند. به معترضان تریبون بدهید تا صف معترضان از اوباش جداشود.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری13 ساعت قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری13 ساعت قبل

مدارس و دانشگاه‌ها در برخی شهرها تعطیل شدند

خبری14 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

اعتراف یواخیم لو درمورد تیم ملی آلمان

مشرق‌نیوز23 دقیقه قبل

پیگیر حمایت شهریه‌ای دولت از دانشجویان علمی کاربردی هستیم

ایسنا31 دقیقه قبل

آگین: بازیکنان تیم ملی بسکتبال با ویلچر مرد روز‌های سخت هستند

میزان‌آنلاین34 دقیقه قبل

درخواست قانونگذاران آمریکایی برای لغو تمام معافیت‌های هسته‌ای ایران

فارس38 دقیقه قبل

افزایش پرداخت نقدی به مردم، خوب یا بد؟

الف38 دقیقه قبل

واکنش منفی به «گل‌ربایی» رونالدو

مشرق‌نیوز38 دقیقه قبل